Lajmet e ditës
Nuk pranoi të martohej me burrin e moshuar, babai vret vajzën 18- vjeçe dhe e varros afër shtëpisë
13:39
ITALI- Krim i rëndë në Itali. Autoritetet vendase kanë zbardhur një ngjarje e ndodhur para 7 muajsh në Novellara pranë Reggio Emilia, ku babai pakistanez ka vrarë vajzën e tij 18- vjeçe dhe më pas e ka groposur pranë shtëpisë...
Policia gjermane arreston një shqiptar dhe një italian pasi akuzohen se vodhën xhiron ditore të një dyqani
13:02
GJERMANI- Një shqiptar dhe një 40- vjeçar italian janë vën ënë pranga nga policia në Gjermani pasi janë apur duke vjedhur në një dyqan në zonën e Münster. Të arrestuarit arritën të vidhnin xhiron ditore të dyqanit dhe disa paketa...
Flet i riu shqiptar që përplasi për vdekje studenten në Selanik: ‘Nuk është momenti që unë të jap justifikime’!
12:45
Greqi- Doli sot para gjykatës 26-vjeçari shqiptar që përplasi të renë greke në Selanik. Ai ka kërkuar falje dhe mediat greke raportojnë se ka qëndruar vetëm pesë minuta në zyrën e hetimit. Gjithçka që raportohet se ka thënë ishte “ngushëllime...
Super boksieri kërcënoi hapur Messin se shkeli me këmbë fanellën e Meksikës, fansat e masakrojnë në rrjetet sociale
12:44
Messi e theu ngërçin kundër Meksikës në pjesën e dytë dhe kaloi Argjentinën në epërsi në ndeshjen e tyre të Kupës së Botës, të shtunën. Sulmuesi 35-vjeçar argjentinas, i cili besohet se do të garojë në Botërorin e tij të fundit,...
‘Patriotë patatinash’! Mesazhi ndryshe i Dojna Memës për 28 Nëntorin
12:25
Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë VIP-at shqiptarë dhe jo vetëm, kanë uruar Festën e Flamurit duke ndarë postime të ndryshme në rrjetet e tyre sociale. Ata janë shprehur më shumë se kurrë krenar për rrënjët e tyre. Mirëpo në...
Gjykata jep masën e sigurisë për policët që grabisnin djemtë që konsumonin hashash tek Liqeni Artificial
12:17
Tiranë- Gjykata e Tiranës ka dhënë masat e arrestit me burg për efektivët e Policisë që grabisni të rinjtë në zonën e Liqenit Artfificial. Punonjësi i Policisë së Shtetit Serxhio Cani 23 vjeç dhe polici bashkiak Sajmir Muzikanti 39 vjeç...
Përplasje me trajnerin, kombëtarja afrikane përjashton nga Botërori portierin e Interit
12:17
Portieri i Kamerunit, André Onana u “përjashtua” nga kombëtarja për arsye disiplinore para ndeshjes së sotme kundër Serbisë në Botërorin 2022. Një burim “federal” bëri të ditur masën pak minuta para fillimit të ndeshjes: “Onana është jashtë skuadrës, po ia...
Flet babai i 26-vjeçares që humbi jetën nga aksidenti në Kretë: Si vendosëm të dhurojmë organet e saj
12:12
“Dhurimi i organeve ishte vullneti i vajzës sime, e kishte shprehur vetë gjatë diskutimeve në familje”, tregon për mediat greke babai i Emmanuelës 21-vjeçare, e cila “u nda nga jeta” pas një beteje disaditore në një spital në Selanik. 21-vjeçarja...
Georgina ‘mbulohet’ me dollarë në Las Vegas, partnerja e Ronaldos dhe luksi i shfrenuar
11:49
Paraja e çon edhe ujin përpjetë… Në këtë drejtim, edhe partnerja e Cristiano Ronaldos nuk donte të mbetej pas. Duke përfituar nga angazhimi i CR7 në Kupën e Botës së Katarit, argjentinaso-spanjollja fluturoi në Las Vegas për t’iu përkushtuar kumarit....
Ja kush do të jetë kandidati i Alibeajt për bashkinë Kamzë
11:48
Bilbil Bajraktari do të jetë kandidati me të cilin Partia Demokratike, e drejtuar nga kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj do të garojë në Kamzë për zgjedhjet lokale. Emri i tij është bërë publik sot, teksa më herët janë publikuar...
Dani Alves për Mbappe: Duhet ta kuptojë se Neymar dhe Messi janë më fenomenalë se ai
11:26
Mbrojtësi i skuadrës braziliane, Dani Alves, ka shfrytëzuar përvojën e tij të madhe që ka marrë ndër vite dhe gjeti kohë për të folur për yllin francez, Kylian Mbappé. Duhet theksuar se Alves ndante dhomën e zhveshjes me yllin francez...
Nuk ndalet Britney Spears. Shfaqet e zhveshur totalisht në vaskë: ‘Më duartrokisni’!
11:10
SHBA- Ylli i popi-t Britney Spears nuk i ka lënë vend imgajinatës me postimet e saj më të fundit në rrjetin social intagram. Këngëtarja e njohur ka shpërndarë foto në rrjetet sociale në të cilat pozon krejtësisht e zhveshur, këtë...
Përmbytjet/ ‘Shuhet’ një familje në Itali
11:05
Prej disa ditësh Itali është në gjendje kaosi, teksa reshjet kanë shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje masive dheu. Numri i viktimave vijon të rritet në Casamiccioli, zona e prekur, teksa sipas asaj që raportojnë mediat në vend, një familje e tërë...
Goditet banda italo-shqiptare e shpërndarjes së drogës, 6 persona të arrestuar
10:59
PARMA- Ata shpërndanin kokainë tek të rinjtë në qendrën historike të Parmës, duke përdorur disa fëmijë për të shpërndarë drogën, ndoshta për t’iu afruar më mirë konsumatorëve potencialë bashkëmoshatarët e tyre. Por nuk i shpëtuan dot Policisë. 6 persona kanë...
Tronditëse! Nëna masakron me thikë dy djemtë e saj të mitur dhe i hedh në vaskë: Çfarë kam bërë?!
10:56
SHBA- Një ngjarje e rëndë ka tronditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi një nënë ka masakrtuar me thikë dy djemtë e saj të vegjël e më pas i ka futur në vaskë. Ngjarja e rëndë, e cila ndodhi në...
Poni tregon si qëndron e vërteta për ‘sherrin’ me Aurela Gaçen
10:50
TIRANË- Aurela Gaçe dhe Poni janë dy këngëtaret e mirënjohura të muzikës popullore shqiptare, të dyja nga Vlora dhe mikesha shumë të mira me njëra tjetrën. Lart e poshtë së fundmi në mediat rozë qarkulluan lajme se raporti mes dy...
Përplasen tre makina në Verona. 7 persona të plagosur, mes tyre dhe një shqiptar
10:47
VERONA- Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, Itali ku kanë mbetur të plagosur 7 persona. Aksidenti i rëndë ka ndodhur pak pas mesnatës. Tre makina janë...
Shqiptarë nga Kosova dhe nga Maqedonia e Veriut drejt Tiranës për të festuar 110-vjetorin e Pavarësisë
10:43
KUKËS- Edhe këtë vit shqiptarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut kanë zgjedhur Shqipërinë për festimet e 28 nëntorit, ditë që shënon 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Sipas burimeve nga terreni, shqiptarët e të gjitha trevave shqiptare, po i...
Ribashkohen Tuna dhe Cozman
09:58
“Njerëzit ndahen, bashkohen, ndahen, bashkohen prapë…, jeta vazhdon”, kështu shprehej Tuna disa vite më parë gjatë një intervistë të zhvilluar pas ndarjes së bujshme me Cozman. Përveç historisë së tyre shumë të komentuar të dashurisë, që mori fund disa vite...
E hëna e Botërorit / Brazili pa Neymar ndjek 1/8 finale, CR7 luan për rekorde të reja
09:50
Brazili dhe Portugalia në kërkim të fitoreve të radhës dhe kualifikimit në 1/8 finale të Kupës së Botës. Sot është dita e tyre. Pas suksesit ndaj Serbisë, të nënshkruar nga dopieta e Richarlison, “Selecao” do të përballet me Zvicrën pa...
‘Antonelën nuk e duroj”! Edhe një vit më pas Big Mama ruan të njëjtin “mllef”
09:31
Energjia dhe sponatnitet, këto ishin dy tiparet që e karakterizuan pjesëmarrjen e Big Mamës mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zemër Luana”. Si një puntatë kushtuar Ditës së Flamurit me lojëra dhe këngë nga të gjitha trevat, në “Zemër Luana” sigurisht...
TRANS-GRAMATIKË? Të jetë vallë kjo shqipja e së ardhmes në ‘Ballkanin e Hapur’?!
09:25
Nga Ardian VEHBIU Po dëgjoja këngën fituese të “Kënga Magjike” 2022 nga Marsela Çibukaj (këngëtarja ime e preferuar në spanjisht), dhe më ngeci veshi te këto vargje të tekstit nga Alban Ramosaj: Më thuaj si t’shijon tradhëtia Në ditë të...
‘Katar 2022’, vjen mesazhi më i bukur i Ronaldos për Neymar: Mos i lumturo frikacakët dhe ziliqarët…
09:19
Me një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, Ronaldo dëshironte të mbështeste Neymar, kur ky pësoi dëmtim ndaj Serbisë dhe do të mungojë dy ndeshjet pasuese të fazës në grupe të Botërorit: "Jam i sigurt se shumica e brazilianëve, si...
Rama takon Dua Lipën dhe uron shqiptarët për festën e flamurit: ‘Me qytetaren më të re të Shqipërisë’!
09:12
TIRANË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një takim me këngëtaren me origjinë shqiptare me famë botërore Dua Lipa. Kreu i qeverisë e ka pritur Dua-n në Kryeministri, këngëtarja shihet të mbajë në duar pasaportën shqiptare,...
Eurostat: 15.3 mijë shqiptarë kanë ikur zyrtarisht në BE e Britani këtë vit
09:04
Tiranë- Vazhdon zbrazja e Shqipërisë. Aplikimet për azil kanë vijuar tendencën rritëse përgjatë këtij viti, ndonëse ato mbeten më të ulëta në krahasim me periudhën e para pandemisë. Sipas statistikave të Eurostat, në gusht është regjistruar numri më i lartë...
FOTO LAJM/ 110 vjet shtet, Google surprizon shqiptarët për Pavarësinë
08:51
Flamuri shqiptar që valvitet në qiellin blu, është “doodle” i motorit gjigant të kërkimit Google për ditën e sotme, 28 Nëntorin. Të gjithë ata që do të përdorin Google sot do të “përshëndeten” nga flamuri ynë kombëtar. “Gëzuar Ditën e...
Sfidon Zvicrën ‘shqiptare’; flet trajneri Tite: Kam bërë një gabim me Neymar…
08:39
Ndërsa Brazili mbetet pezull për kushtet e Danilos dhe (mbi të gjitha) Neymar, trajneri Tite nuk e humb optimizmin: "Unë mendoj se të dy do të vazhdojnë të luajnë në Kupën e Botës. Klinikisht është e mundur, më thanë mjekët...
Si të kaloni shumë mirë në një fluturim me këto mënyra të thjeshta dhe të zgjuara
07:50
Nëse jeni si unë, dhe fluturimi nuk është gjëja juaj, mund ta shijoni gjithsesi duke ndjekur këshillat e mëposhtme, të cilat ekspertët thonë se do t’ju bëjnë të ndiheni më rehat dhe ta harroni atë. Sigurisht, do të ishte mirë...
Kthjellime, reshje dhe temperatura në minus, mësoni si do të jetë moti gjatë kësaj jave
07:22
Java e ardhshme e cila përkon dhe me ardhjen e dimrit meteorologjik do të mbartë me vete ndryshime nga dita në ditë. Deri në mesjavë do të mbizotërojnë vranësirat dhe kthjellimet. Më tej, reshjet e shiut do të bëhen të...
‘Kur më ka rënë të fikët’! Fifi hap zemrën për rastin e saj në BB V
23:25
Fifi ishte mbrëmjen e sotme e ftuar te “Zemër Luana” në Tv Klan, ku mes të tjerash u pyet rreth momentit kur asaj i ra të fikët në “Big Brother VIP”.’ “Fifi ka patur njerëz në rrethin tënd që kanë...
Rezart Veleshnja e thotë troç se me cilën do donte të kishte një skenë erotike
23:16
Rezart Veleshnja ishte së fundmi i ftuar në emisionin “Top Arena” ku gjatë intervistës nuk u kursye për asgjë dhe foli shumë troç. “Thuaj vajzën VIP shqiptare që do doje të kishe një skenë erotike”, i tha Alesia Bami. “Po...
Fifi, shtatzënë për herë të parë (Foto)
23:11
Fifi dhe Adisi janë kthyer në një ndër çiftet më të dashur për publikun. Dyshja shihen kudo bashkë dhe nuk i kursejnë dedikimet në rrjetet sociale. "Panorama.plus" ka zbuluar se kjo është një periudhë shumë speciale për çiftin, pasi Fifi...
Është më shumë se sa mendoni! Big Mama tregon hapur shifrën marramendëse që merr në dasma
23:07
Këngëtarja Big Mama ka zbuluar së fundmi shifrën që fiton kur është e ftuar për të kënduar në një dasëm. Së fundmi ajo ishte e ftuar në emisionin “Zemër Luana”, ku sigurisht u përshi në lojërat e emisionit. Big Mama...
E papritur në mes të luftës në Ukrainë. Zelenskyy sulmon në distancë kryebashkiakun e Kievit Klitschko: Nuk ka bërë punë të mirë!
23:03
Dy emrat më të lakuar gjatë periudhës së luftës në Ukrainë, Presidenti Volodymyr Zelenskyy dhe kryebashkiaku i Kievit, ish-boksieri Vitali Klitschko janë përfshirë në një përplasje në distancë. Zelenskyy kritikoi kryebashkiakun e Kievit se kishte bërë një punë të dobët...
E papritur! Fifi puthet në buzë me këngëtaren shqiptare
22:56
Mbrëmjen e sotme në spektaklin “Zemër Luana” ishin të ftuar personazhet Fifi, Enisa, Big Mama dhe Poni, ku ka ndodhur edhe një e papritur! Teksa Fifi dhe Big Mama duhet të realizonin një lojë ku nëpërmjet një xhami duhet tu...
U aksidentua për vdekje nga i riu shqiptar, rrëqeth babai i 21-vjeçares: E bëri engjëll në parajsë
22:47
21-vjeçarja greke që u aksidentua rreth një javë më parë nga një makinë që drejtohej nga 26-vjeçari shqiptar, nuk arriti i mbijetojë plagëve. Babai i të resë ka preku zemrat e të gjithëve ndërsa ka folur për aksidentin tragjik. “Një...
Messi drejt transferimit te ekipi i ri pas Kupës së Botës
22:43
KATAR- Thashethemet e fundit për të ardhmen e Lionel Messit vijnë nga Anglia dhe janë ndër më të bujshmet. Argjentinasi në fakt do të ishte një hap larg finalizimit të një marrëveshjeje me Inter Miami të David Beckham. Lajmi i...
‘Dua Lipa mori shtetësinë shqiptare’! Mediat ndërkombëtare jehonë lajmit
22:39
TIRANË-Mediat ndxërkombëtare i kanë bërë jehonë lajmit pasi Dua Lipa ka marrë shtetësinë shqiptare. “The Guardian”; “Daily Mail”; “ABC” shkruajnë se Presidenti i Shqipërisë i dha shtetësinë yllit të popit Dua Lipa të dielën për promovimin e vendit përmes famës...
Vjen zyrtarisht dimri. Temperatura nën zero, shi e borë në të gjithë vendin
22:32
TIRANË- Java e ardhshme përkon me ardhjen e dimrit meteorologjik do të sjellë ndryshime nga dita në ditë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, deri në mesjavë do të mbizotërojnë vranësirat dhe kthjellimet. Më tej, reshjet e shiut do të bëhen të...
Zjarri i djeg magazinën shtëpinë e makinën, qytetari bën apel për ndihmë
22:23
KURBIN- Can Rrika, pronari i magazinës që u përfshi nga flakët mesditën e sotme në Kurbin, ka bërë apel për ndihmë. Nga zjarri, fatmirësisht nuk pati të lënduar në njerëz. Dëmet materiale janë të konsiderueshme ndërsa familja bën apel për...
Tragjedi nga përmbytjet në Itali/ Shkon në 7 numri i viktimave nga rrëshqitja e tokës
21:11
ITALI- Numri i të vdekurve nga rrëshqitja e dherave në Ischia në Itali është rritur. Ekipet e shpëtimit gjetën edhe dy trupa të tjerë të pajetë, që dyshohet se i përkasin së njëjtës familje, ku u gjetën 2 fëmijët e...
Sekuestrohet gjysmë kg flori në kufirin Shqipëri-Kosovë
21:09
KOSOVË- Gjysmë kilogramë florinj janë kapur teksa është tentuar të kalohet nga Shqipëria drejt Kosovës. Ari ishte future në një qese dhe mbështjellë me një letër. Kanë qenë Oficerët e Doganës në pikëkalimin kufitar të Vërmicës që kanë ushtruar kontroll...
‘E kam të pamundur ta besoj’! Shoqja përlot me fjalët për vajzën që humbi jetën sot në aksidentin tragjik
21:00
TIRANË- Mikesha e Roxhesa Klironomit, 24-vjeçares që humbi jetën në aksidentin tragjik ka përlotur rrjetin me dedikimin prekës. Në një postim në Facebook, ajo i jep lamtumirën shoqes së saj teksa shkruan se e ka të pamundur të besojë që...
Dritan Rexhepi/ Si u shndërrua studenti i braktisur i drejtësisë në një lojtar botëror në tregtinë e kokainës
20:18
Portet e Roterdamit dhe Antwerp-it e ndihmuan atë në statusin e “baronit të kokainës”. Dritan Rexhepi, 42 vjeç, njeriu që tani duket se i ka shpëtuar paraburgimit në Ekuador, është i regjistruar në dosjet gjyqësore në të paktën dhjetë vende...
Përgjimet/ Laboratori i kokainës në Fier, 4 të arrestuarit do kryenin vrasje, objektivi ishte në Dibër
19:28
Tiranë- Detaje të reja mësohen nga operacioni ndërkombëtar i drogës organizuar në Fier. SPAK dhe Policia e Shtetit kanë zbuluar edhe një plan vrasje në bazë të përgjimeve të kryera prej muajsh në kuadër të operacionit Konsistenca, që u finalizuar...
Video nga ‘djegia’ e Brukselit pas humbjes së Belgjikës me Marokun. Përleshje të dhunshme në rrugë
19:22
Brukseli u përfshi nga incidente të rënda pasi Maroku mundi Belgjikën 2-0 në Kupën e Botës në Katar. Situata “u ndez” kur goli i parë i marokenëve u anulua, ndërsa në pjesën e dytë pati një përshkallëzim tensioni. Rreth 150...
Babai bën rrëfimin shokues te zonja Eni: ‘Djemtë e mi të droguar, pinin hashash e më thoshin ‘erdhe o i mbaruari i m*tit’!
19:09
Besniku ka shokuar me deklaratën e tij për fëmijët në seancën e ndërmjetësimit te “Shihemi në Gjyq” në E Diela Shqiptare. Ai është shprehur se me gruan e tij ka pasur probleme të shumta prandaj dhe i dha fund martesës....
E la shtatzënë që ditën e parë që u takuan, Besniku-Dorinës: S’më do më se s’kam më Lekë?
18:56
Në rubrikën “Shihemi në Gjyq”, tek E Diela Shqiptare ka qenë Besniku me partneren e tij Dorinën. Dorina tregon se janë njohur me shkues dhe ka shkuar dy herë në Gjermani, kur Besniku jetonte andej në azil. Më pas ka...
Pas 37 vitesh, babai flet për herë të parë me djalin që ia ‘zhduken’ në jetimore
18:54
Atë e bir, panë njëri-tjetrin për herë të parë pas 37 vitesh. Ervisi kishte ftuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, familjen e tij biologjike, ekzistencën e të cilës e mësoi kur ishte 25 vjeç....
Pas 25 vitesh mëson se ishte adoptuar, Ervisi emocionohet kur zbulon se ka një vëlla
18:51
Ervisi ftoi këtë të diel në “Kam një mesazh për ty”në “E Diela Shqiptare”, në Tv Klan familjen e tij biologjike, ekzistencën e të cilës e mësoi kur ishte 25 vjeç. Ai nuk dinte asgjë për këtë familje por që...
Del ekspertiza e masakrës në familjen shqiptare në Itali. Ish-burri vrau gruan me plumb një plumb në kokë, të dashurin e saj e qëlloi 55 herë me thikë
18:35
ITALI- Një javë pas krimit të dyfishtë, hetuesit kanë zbardhur kronoligjinë e vrasjes së 37-vjeçares shqiptare Mynevere Karabollaj (Vera Myrtaj) dhe të dashurit të saj Flonino Mërkuri, 23 vjeç, nga ishbashkëshorti Viron Karabollaj. Mediat italiane shkruajnë se autori i krimit...
U arrestuan pasi grabisnin qytetarët te liqeni, efektivi: Kisha kredi për të paguar. Shoku i tij: S’kam lidhje
18:23
TIRANË- Kanë dhënë sot dëshmitë Sajmir Muzikanti, 39-vjeç bashkë me oficerin e rendit të komisariatit nr.1, Serxhio Cani 22 vjeç. Ata akuzohen se u merrnin para me forcë qytetarëve të moshave të ndryshme. Muzikanti ka rrëfyer se i grabiste qytetarët...
Kombëtarja humbi me Marokun, tifozët belgë “djegin” Brukselin
18:20
Në rrugët e Brukselit shpërthyen protesta gjatë ndeshjes së Kampionatit Botëror mes Belgjikës dhe Marokut. Policët u vërsulën me topa uji dhe hodhën gaz lotsjellës, ndërsa tifozët e tërbuar të futbollit hodhën fishekzjarrë, thyenin makina dhe u vunë flakën skuterëve....
Asnjë humbje jete dhe 8 raste me COVID-19
17:36
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit. Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të...
Bora fillon të pushtojë Ukrainën, miliona banorë vazhdojnë të jenë pa energji elektrike
17:12
Bora po bie në Kiev dhe temperatura është duke lëvizur rreth ngrirjes sot, ndërsa miliona banorë të kryeqytetit ukrainas dhe periferive të tij luftojnë për të përballuar ndërprerjet e energjisë dhe ngrohjes qendrore të shkaktuara nga sulmet ajrore ruse. I...
Marrëveshjet mes dy qeverive pa efekt, ulen eksportet Shqipëri-Kosovë
16:37
Qeveria shqiptare dhe ajo e Kosovës kanë realizuar 8 mbledhje të përbashkëta duke nisur që nga viti 2014. Në fokus ka qenë rritja e marrdhënieve tregtare dhe lehtësimi i procedurave për bizneset që operojnë në të dyja vendet por mesa...
‘Zoti është i madh’! Maroku shokon Belgjikën. Fiton 2 me 0. Shihni golat në video
16:13
Botërori i “Katar 2022” mund të konsiderohet fare lehtë si Botërori i surprizave. Pas humbjeve të ekipeve të mëdha si Argjenta dhe Gjermania, tanimë rradhën e pati Belgjika, e cila u mund me rezultatin e pastër 0-2, nga Maroku, duke...
Tepër e rëndë! 7 nxënës grekë dhunojnë bashkëmoshatarin me origjinë shqiptare, e filmojnë dhe e publikojnë në rrjetet sociale
16:04
Ngjarje e rëndë, ose më mirë bullizëm i shfrenuar në Greqi. 7 nxënës grekë dhunojnë bashkëmoshatarin e tyre me origjhinë shqiptare në oborrin e një shkolle profesionale. Precedenti a ndodhur të enjten e kaluar në oborrin e një shkolle të...
Lamtumira prekëse e nënës së 21-vjeçares që u përplas nga shqiptari: ‘Udhët të mbarë shpirti im, shihemi përsëri’
15:12
GREQI- Me fjalë të ndjera dhe prekëse është shprehur nëna e 21-vjeçares greke e cila ndërroi jetë sot, pasi u përplas nga një 26-vjeçar shqiptar në Selanik. Sipas mediave greke, në një postim në Facebook nëna e Emanuelës i ka...
Autobusi elektrik kinez po pëlqehet shumë në Katar
14:31
Kampionati Botëror në Katar po zhvillohet në temperatura të larta. Në rrugët e kryeqytetit Doha kalojnë shumë autobusë shumëngjyrësh plot me tifozë, shumica prej të cilëve janë automjete me energji të re, prodhuar në Kinë. "Autobusët e gjelbër" kinezë janë...
Identifikohet vajza e dytë që humbi jetën në aksident në rrugën Durrës-Tiranë
14:19
TIRANË- Roxhesa Klironomi, 24 vjeç, është viktima e dytë e aksidentit tragjik në Durrës, e cila deri më tani nuk ishte identifikuar. Gjatë aksidentit ajo nuk kishte mjet identifikimi me vete, gjë që solli edhe vështirësi për identifikimin e saj....
Ndërruar jetë 21-vjeçarja që u përplas nga shqiptari në mes të Selanikut. Familja dhuron organet
14:16
GREQI- Ka ndërruar jetë vajza 21-vjeçare nga Chania, e cila mbeti e plagosur rëndë pasi u përplas nga 26-vjeçari shqiptar në Selanik. Sipas informacioneve, vajza 21-vjeçare ka dhënë frymën e fundit pak pas orës 8 të mëngjesit të sotëm, në...
Del video me pamjet/ Keqtrajtoi të miturën me autizëm, momenti kur familjarët e saj dhunojnë logopedin (+18)
14:10
KOSOVË-Një skandal është publikuar ditën e sotme ku logopedi nga Gjilani, Iljasa Fazliu është arrestuar dje nën dyshimin se ka abuzuar psikologjikisht me një vajzë 5-vjeçare që ka qenë e diagnostifikuar me autizëm. Në njoftimin e policisë së Gjilanit thuhej...
Del foto e vajzës që humbi jetën në aksidentin tragjik. Drejtuesi rëndë në spital. U plagos me armë një vit më parë
13:50
TIRANË- Kjo është Silva Tom Gjergji, një prej viktimave të aksidentit tragjik të ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, ku ndërroi jetë edhe një tjetër vajzë e paidentifikuar. 26 vjeçarja me origjinë nga Rubiku, nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të rënda...
Horoskopi javor i Paolo Fox, parashikimet shenjë për shenjë nga 28 nëntori deri më 4 dhjetor 2022
11:43
Të nderuar lexues, gjeni më poshtë parashikimin javor të yjeve, përgatitur nga astrologu më i njohur dhe më i kërkuar në Itali, Paolo Fox, përkthyer ekskluzivisht nga noa.al, për javën e re, nga e hëna 28 nëntor deri të dielën...
430 gazetarë mbesin jashtë! Spanjë-Gjermani, sfida më mediatike e Botërorit
10:57
KATAR – Spanja hapi Kupën e Botës me një fitore 7-0 ndaj Kosta Rikës. Gjermania e nisi me një tjetër rezultat që bëri xhiron e botës, humbjen 1-2 ndaj Japonisë. Këto bërë që dueli i sotëm, në orën 20:00 në...
Kjo është pesha ideale, sipas gjatësisë që ke
10:53
Gjithçka është ekujlibër! Kjo vlen edhe për raportin që njeriu duhet të ketë mes gjatësisë dhe peshës së tij trupore. Teksa më poshtë kemi listruar raportin perfekt për balancën që duhet të ketë çdo njeri, e rëndësishme është që çdo...
Arditi nuk i mban dot emocionet kur vajza e tij Ana, performon te ‘Kënga Magjike’: Nuk është e thjeshtë
10:48
Një moment shumë emocionues në “Kënga Magjike” ishte performanca e Anna Gjebreas. Teksa lajmëroi emrin e të bijës për t’u ngjitur në skenë, Arditi tha se për të nuk është aspak e thjeshtë. Përpos emocioneve, moderatori shtoi se nuk ka...
Paloma qan me ngashërim kur kujton humbjen e motrës: M’u këputën krahët!
10:43
Gazetarja Rudina Demneri, ose siç njihet ndryshe, Paloma ishte së fundmi e ftuar në emisionin "S’e luan topin" ku foli për momentin më të vështirë të jetës së saj. Para 10 vitesh e motra, Bruna, është ndarë nga jeta. Kjo...
Kush është futbollisti më seksi sipas Alesia Bamit?
10:39
Moderatorja e sportit Alesia Bami nuk e mendon gjatë përgjigjen se “kush është futbollisti shqiptar më seksi”. “Mendoj që stafetën nuk ia merr njeri Lorik Canës”, tha moderatorja. Ndërkohë, e pyetur nga binjakët Veshaj në “Më lër të flas” nëse...
Marsela Çibukaj ka dy fjalë pas fitores së “Kënga Magjike”!
10:35
Marsela Çibukaj ka shënuar një tjetër arritje. Ajo ka fituar festivalin “Kënga Magjike” me këngën e saj “I paftuar”. Ajo ishte mjaft e emocionuar për fitoren dhe falënderoi të gjithë për këto emocione. “Nuk kam fjalë, një emocion i jashtëzakonshëm....
110-vjetori Pavarësisë, nis seanca e përbashkët Kosovë-Shqipëri
10:28
Tiranë- Historike për Kosovën dhe Shqipërinë. Për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë dhe Kuvendi i Kosovës do të zhvillojnë një mbledhje të përbashkët të të gjithë deputetëve. Kjo është seanca e parë plenare e përbashkët mes kuvendeve. Mbledhja e...
‘Po ‘shpërlan trurin’ e shqiptarëve për ardhur në Britani’! Mediat britanike shkrim pë reperin Vision
10:24
Britania e Madhe- Së fundmi mediat britanike i kanë kushtuar një artikull reperit Vision. ‘Mirror.co.uk’ shkruan se reperi është nën akuzë pasi ka ‘shplarë trurin’ e shqiptarëve se në Britani bëhet jetë luksoze, e se duhet t’i bashkohen në Londër. Në...
Rritet paundi por euro bie. Këmbimi valutor për ditën e sotme
10:04
Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rënie të lehtë me ditët që lamë pas. Sakaq monedha evropiane Euro ka pësuar rënie...
DW/ ‘BE e ngriti vetë këtë përbindësh’! Shalli i Orban me hartën e perandorisë hungareze ndez polemikat në Evropë
09:49
Si të gjithë egomanët Viktor Orban ka nevojë të vazhdueshme për vëmendje. Së fundmi ai vari në qafë një shall me hartën e perandorisë së madhe hungareze. Ai i admiron gjithsesi ëndrrat perandorake të Putinit dhe luftën e tij në...
Aksidenti tragjik me 2 viktima, të rinjtë udhëtonin drejt Tiranës. Mister devijimi. Emrat
09:41
TIRANË- Detaje të reja mësohen për rrethanat e aksidentit të ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Durrës-Tiranë. Silva Gjergji nga Rubiku është një nga vajzat e cila humbi jetën mëngjesin e sotëm në aksidentin e rëndë...
Trondit kirurgu: Heqja e gjoksit për ndryshimin e gjinisë është ‘dhjetëfishuar në dekadë’ tek adoleshentët
09:28
BRITANI- Dhjetëfishohet numri i operacioneve për heqjen e gjirit për ndryshimin e seksit në  dekadën e fundit, raporton DailyMail. Në një intervistë, kirurgu Philip Rubin zbuloi se ka parë një rritje të vajzave të reja që duan të ndryshojnë gjini....
Gjendje e jashtzakonshme nga përmbytjet në Itali/ 1 viktimë dhe 11 të zhdukur
09:22
ITALI- Italia është përfshirë nga moti i keq. Një 31-vjeçare ka humbur jetën. Eleonora Sirabella, ishte një shitëse në një dyqan në Ischia, viktima e parë e konfirmuar e rrëshqitjes së dheut Casamicciola. Ajo jetonte me shokun e saj, ende...
Pa ngrohje dhe energji elektrike, miliona qytetarë të Kievit pritet të përballen me një stuhi dëbore
09:01
Kievi pritet që të goditet nga një stuhi dëbore të dielën, ndërsa temperaturat kanë zbritur nën zero si ditën ashtu edhe natën. Në këto ditë të ftohta dimri, miliona njerëz që jetojnë në kryeqytetin e Ukrainës vijojnë të jenë pa...
Marjana Kondi shpërthen në lot: Nuk shkoj dot as në varreza. E ndjej mungesën e mamasë!
08:58
TIRANË- Aktorja Marjana Kondi nuk arriti t’i mbajë lotët gjatë rrëfimit për jetën e saj personale në “S’e Luan Topi”, ku tregoi për mungesën e mamasë. Ajo tregoi se e ndjen shumë mungesën e mamasë, ndërsa do të kishte shumë...
Marsela Çibukaj fiton “Kënga Magjike 2022”
08:54
TIRANË- Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi me këngën “I paftuar”. “Nuk kam fjalë, një emocion i jashtëzakonshëm. Ju falenderoj të gjithëve nga zemra. Falenderoj...
Makina del nga rruga, plagoset shoferi. Aksident në Maliq
08:51
MALIQ- Një tjetër aksident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit. Një 43-vjeçar ka mbetur i plagosur pasi mjeti me të cilin udhëtonte ka dalë nga rruga duke u rrotulluar në arë. Rreth orës 07:00, në aksin rrugor dytësor...
Shqipëria mbetet në mbizotërimin e vranësirave, këto janë zonat ku do të ketë reshje bore
08:20
Rajoni dhe Europa Riaktivizimi i një qëndre ciklonare në Adriatik do të diktojë kushtet e motit në gadishullin e Ballkanit duke sjellë reshje shiu dhe dëbore. Gjithashtu pjesa më e madhe e Qëndrës së kontinentit do të mbizotërohet nga vranësirat...
Makina del nga rruga në autostradën Tiranë-Durrës: Humbin jetën dy pasagjerët, shoferi në gjendje të rëndë
08:03
Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të së dielës në autostradën Tiranë-Durrës. Bëhet e ditur se një 26-vjeçar ka humbur kontrollin e automjetit dhe ky i fundit për pasojë është përplasur me trafik ndarësen. Nga përplasja...
Horoskopi Paolo Fox e hënë 28 Nëntor 2022: parashikimet (dashuria dhe puna) shenjë pas shenje
06:58
Horoskopi i Paolo Fox Dashi: Ky qiell është i bukur për beqarët, mund të bëni për vete një person të këndshëm. Në punë favorizohen kontaktet dhe bashkëpunimet e reja. Horoskopi Paolo Fox Demi: Kohët e fundit keni pasur shumë grindje...
Nafta me dy çmime, e lirë deri në 125 lekë për jahtet e huaja dhe dyfish për shqiptarët
23:28
Porti i Durrësit u vizitua nga një prej jahteve më luksoze në botë, Perla e Zezë. Qëllimi ishte përfitimi nga lehtësirat që ofron vendi ynë për furnizimin me karburant me çmim të lirë dhe pa taksat që rëndojnë mbi shqiptarët....
U vendosnin gjoba të rinjve që konsumonin kanabis te Liqeni Artificial, këta janë dy policët e arrestuar (Emrat)
23:14
Tiranë- Policia e Tiranës ka dhënë detaje në lidhje me arrestimin e dy efektivëve që kryenin grabitje në zonën e Liqenit Artificial. Burimet bëjnë me dije se Serxhio Cani 23 vjeç dhe polici bashkiak Sajmir Muzikanti 39 vjeç akuzohen se...
Surprizat e ‘yjeve’ në Katar 2022. Messi barazon Maradonën me gola, Mbappe kalon Pele-n
23:07
KATAR- Fillimisht Franca, pastaj Argjentina. Fillimisht Kylian Mbappé, pastaj Lionel Messi. Mbrëmje e yjeve të mëdhenj në Katar 2022, një mbrëmje rekordesh. Mbappé shënoi dy gola në fitoren kundër Danimarkës duke e dërguar Francën në raundin tjetër. Para së gjithash,...
Alesia Bami tregon nëse është në një lidhje dashurie?
22:46
“Më lër të flas” është një nga programet më të ndjekura të momentit, ku tashmë ka nisur dhe sezonin e dytë me po të njëjtët moderator Romeo dhe Donald Veshaj. E ftuar në pjesën e parë të emisionit të mbrëmjes...
‘Çfar lidhje ke ti me sportin’? Alesia Bami u përgjigjet komenteve negative!
22:35
“Më lër të flas” është një nga programet më të ndjekura të momentit, ku tashmë ka nisur dhe sezonin e dytë me po të njëjtët moderator Romeo dhe Donald Veshaj. E ftuar në pjesën e parë të emisionit të mbrëmjes...
Lëkundje të forta sizmike në Greqi. Epiqendra dhe magnituda
22:26
Greqi- Lëkundje të forta sizmike në Greqi. Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter është shënuar në Rodos  mbrëmjen e së shtunës. Thellësia fokale ka qenë 66.9 km, ndërsa epiqendra është 63 km në jug juglindje të Katavias....
A ka shpirt ky shtet? Pas tërmetit shkatërrues, nëna me vajzën dhe 2 mbesat kalojnë dimrin e tretë brenda kontejnerit
22:20
TIRANË- Pasi tërmeti i shkatërroi banesën, Shpresa Guçe, vajza e saj e divorcuar dhe 2 mbesat e vogla enden sa në një çadër sa në kontejner, por në 3 vite kurrë nuk gjetën një strehë të ngrohtë. 4 frymë jetojnë...
Makina përplaset me trafik-ndarësen, drejtuesi e pasagjeri braktisin mjetin dhe zhduken në drejtim të paditur
22:14
LUSHNJE-Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Lushnje, në “Rotondon e Moravës”.Një mjet tip “Mercedes Benz” është përplasur me trafik-ndarësen e rrugës dhe si pasojë e përplasjes mjeti është shkatërruar. Pas përplasjes, mjeti është braktisur në rrugë dhe nuk dihen...
Sherr me motrën, vëllezërit rrahin dhëndrin dhe e hedhin në lumë
21:27
KOSOVË- Ndodhi sot në Pejë. Tre persona kanë ushtruar dhunë fizike ndaj dhëndrit të tyre dhe më pas e kanë hedhur atë në lumë. Mediat e Kosovës shkruajnë se dyshohet se burimi i konfliktit ishte një mosmarrëveshje mes dhëndërit dhe...
Shoferja përplaset me makinë me urbanin e linjës ‘Kombinat –Kinostudio’. Përfundon në spital
21:13
Tiranë- Aksident në Tiranë. Një makinë është përplasur me urbanin e linjës “Kombinat –Kinostudio” këtë të shtunë në Tiranë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:45. Makina është përplasur me pjesën e pasme të urbanit. Ndërsa mësohet se shoferja e makinës...
Pse Fjoralba Ponari nuk ishte në “Baby Shower-in” e shoqes së saj të ngushtë, Einxhel Shkira?
21:04
Së fundmi,  Einxhel Shkira ka mbledhur shoqërinë për të festuar Babyshower-in e saj. Ajo ka organizuar një super festë me tullumbace, zbukurime dhe detaje tepër të bukura. E veshur me një fustan bojëqielli, Einxheli ka ftuar motrën e Dagz, disa...
Kejvina Kthella flet për sherrin e dikurshëm dhe ka diçka për të thënë për Einxhel Shkirën
20:38
Më shumë se dy vite më parë burime për “Iconstyle.al” treguan për një sherr midis tre vajzave të njohura, Einxhel Shkira, Kejvina Kthella dhe Oriola Marashi. Motivet e sherrit u zbuluan më vonë dhe çështja shkoi deri në polici. Einxhel...
Zbulohet konkurrentja e parë e ‘BBV 2’
20:33
Gjatë një interviste të dhënë ditën e djeshme, moderatorja Arbana Osmani u shpreh se kasti i personazheve që do të marrin pjesë në “Big Brother Vip 2” do të jetë më i mirë se ata të sezonit të parë. Së...
‘Mos kujto që njerëzit ngrysen dhe gdhihen me komplote kundër teje’! Polemika mes Arditit dhe Megi Pojanit
20:27
Megi e ka cilësuar Arditin si thashethemaxhi. Shkak është bërë deklarata e këngëtarit, i cili kur bëri parashikimet se cilët do të ishin personazhet që do të eleminoheshin, përmendi edhe emrin e Megit. Pjesë nga debati: Arditi: Do t’ju lutesha...
Momente emocionuese! Dj Dagz i propozon për martesë Einxhel Shkirës në ‘babyshower-in’ e bebes së tyre!
20:20
Ditën e sotme Einxhel, si një traditë tashmë për çdo vajzë që është në pritje të një fëmije ka organizuar një ‘babyshower’ me mikeshat e saj. Por duket se kjo festë nuk do të kujtohet vetëm për këtë, pasi Dj...
Ndodh para sfidës Argjentinë-Meksikë/ Zjarri dhe tymi i zi “pushton” qiellin afër stadiumit
20:06
Një zjarr masiv ka shpërthyer në një kantier ndërtimi ishullin Qetaifan në Katar, shumë pranë qytetit Lusail ku do të zhvillohet në mbrëmje edhe ndeshja Argjentinë-Meksikë. Siç shihet edhe nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, tymi ka mbuluar qiellin...
‘Skuth! S’të njihja më parë’! Salsano kapet keq me Arditin te Dancing With The Stars
19:49
Spektakli i mbrëmshëm në Dancing With The Stars është shoqëruar me debate të ashpra. Protagonistë të debatit është bërë aktori i njohur i Portokallisë, Salsano Rrapi dhe këngëtari Ardit Çuni. Gjithë debati mes tyre nisi pas publikimit të disa pamjeve...
Braktisi burrin me foshnjen, policia gjen 25-vjeçaren shqiptare duke bashkëjetuar me një tjetër
19:38
Kosovë- Policia gjeti Dorentina Gashi-Spahiu, 25vjeçe nga Rahoveci e cila ishte raportuar e zhdukur nga familjarët e saj mbi dy javë më parë. Sipas mediave kosovare, policia ka njofton se e reja është gjetur e shoqëruar nga një burrë me...
Mbytja e babë dhe bir, Luljeta Bozo: Faktikisht atje nuk duhej kaluar…
19:01
TIRANË- Pjetër dhe Jason Rushaj babë e bir, humbën jetën në Shkodër për shkak të motit të keq, por deputetja e Partisë Socialiste, Luljeta Bozo mendon se ata nuk duhet të kishin kaluar në “Përroin e thatë” mesditën e 20...
‘Sot do mbushje 62 vjeç babo!’ Vajza i kushton fjalë zemre Xhevdet Ferrit
18:58
TIRANË- Bora Ferri, vajza e aktorit të ndjerë Xhevdet Ferri i ka kushtuar disa rreshta prekës babait të saj. Sot, në ditën kur aktori durrsak do të mbushte 62 vjeç, ajo shkruan se do të donte ta kishte pranë. “Unë:...
Rama takohet me drejtuesin e exchange-it më të madh në botë për kriptomonedhat
18:35
Kryeministri Edi Rama është takuar sot me pronarin dhe drejtuesin e exchange-it më të madh në botë për kriptomonedhat, Binance, Changpeng Zhao. Ka qenë vetë themeluesi i Binace, ai që ka bërë të ditur takimin e tij me Ramën nëpërmjet...
Makina përplas këmbësoren në Memaliaj
18:21
Memaliaj- Një aksident i rëndë është regjistruar rreth orës 17:15, në aksin nacional Memaliaj-Krahës, në vendin e quajtur “Krahës”. Shtetasi A. H., 31 vjeç, banues në fshatin Toç, Memaliaj, duke drejtuar automjetin tip “Toyota”, ka aksidentuar shtetasen E. K., 37...
Covid-19 në Shqipëri, 6 qytetarë të infektuar, 0 humbje jete dhe 14 të shëruar në 24 orët e fundit
18:14
Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 381 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 6 qytetarë, në Bashkitë: 2 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Kurbin, Fier, Tepelenë, Kuçovë. Janë 167...
Harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit të tyre, FIFA nis procedura disiplinore ndaj përfaqësues së Serbisë
17:52
Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka njoftuar të shtunën se ka nisur procedura disiplinore ndaj Federatës Serbe të Futbollit për varjen e një flamuri me përmbajtje politike në raport me Kosovën në dhomat e zhveshjes përpara se të luante të...
Apeli i mediave greke: Të gjejmë adoleshenten e zhdukur
17:30
Mediat greke kanë dhënë alarmin për zhdukjen e një adoleshenteje pas denoncimit të bërë nga prindërit në polici në datë 18 nëntor. Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, Miranda S. është 14-vjeçe, e gjatë 1.60 m, peshon 50 kg, ka...
Horoskopi i Paolo Fox 27 nëntor 2022: cilat do të jenë shenjat me fat të ditës së Diel?
16:50
Horoskopi i Paolo Fox Dashi: E diela pritet të jetë pak konfuze për ndjenjat, rikuperim nga e hëna. Në punë do të keni mundësi të bëni bashkëpunime interesante. Horoskopi Paolo Fox Demi: Për zemrën po vijnë mundësi të reja, mos...
Po vjen acari, zonat ku do të bjerë borë ditën e diel
16:38
Dita e diel do të sjellë ulje drastike të temperaturave ku në disa zona pritet të arrijnë deri në -1 gradë celsius sa i përket vlerave minimale. Dita e nesërme pritet të sjellë rrebeshe shiu dhe reshje dëbore në të...
Çfarë duhet të hamë kur jemi të ftohur?
16:06
Dimri është stina që na bën të prekemi më shumë ndaj ftohjes. Ajo që duhet të dimë është se ushqimi i duhur luan një rol të rëndësishëm në shërimin nga një ftohje apo ndonjë virus tjetër. Ushqyerja varet në një...
‘U vra sepse ishte shtatzënë me djalin tim’/ Trondit me rrëfimin babai i ish-partnerit të Princeshës Diana, Dodi Al Fayed
15:13
Pas 25 viteve nga vdekja tragjike e Princeshës Diana, së bashku me partnerin e saj të atëhershëm Dodi Al Fayed, babai i tij pretendon se arsyeja e vërtetë e vdekjes së të dyve është se ata u vranë sepse ajo...
‘Se kuptoj. Jam si gjithë të tjerët’! Modelja ndalohet të hipi në avion për shkak të peshës!
15:09
Vetëm për shkak të peshës së saj, një modele plus-size u ndalua të hipte në avion. Modelja kishte zgjedhur të kthehej në vendlindjen e saj Brazil, me linjën ajrore Qatar Airways. Influencuesja e mediave sociale, Juliana Nehme, ka akuzuar tani...
Shkak u bënë disa foto/ A ka mbetur Xhensila shtatzënë për herë të dytë?
15:03
Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku kanë realizuar një set fotografik për festat e fundvitit duke u shfaqur më të lumtur se kurrë. Në këto poza kaq të ëmbla nuk ka munguar as Ajka, vajza e çiftit. Mirëpo fotot kanë nxitur...
U martua me 8 gra, katër u larguan, i riu: Është vetëm fillimi! (FOTO)
14:59
Një 36-vjeçar, i cili u martua me tetë gra ka zbuluar se tani po divorcohet nga katër zonjat e tij. Është fjala për Arthur O Urso, i cili u bë kryefjalë e mediave të huaja pikërisht për gratë e shumta...
Nga Pele te Gavi, ja 10 golashënuesit më të rinj në moshë të historisë së Kupës së Botës
14:52
Prestigjiozja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka qëmtuar përmes shifrat dhe statistikave se cilët janë 10 futbollistët më të rinj në moshë, që kanë shënuar gol në Kupën e Botës. Shtysa ka qenë prej Gavi të Spanjës, që e nisi...
Letësohen procedurat për marrjen e nënshtetësisë gjermane. Lajm i mirë për mijëra shqiptarë
14:18
Berlin- Lajm i mirë për mijëra shqiptarë që punojnë e banojnë në Gjermani. Qeveria gjermane po mendon të çojë përpara planet për të lehtësuar rregullat e marrjes së shtetësisë në vendin më të populluar të Bashkimit Europian, një përpjekje kjo...
Greqia në stërvitje të përbashkët me forcat franceze përballë me kufirin turk. Mezazh Ankarasë
14:13
GREQI- Greqia ka mbështetjen e SHBA dhe Francës dhe kjo po dëshmohet edhe me stërvitjen e fundit. Në zonën detare të detit Jon jugor, në lindje dhe në jug të Peloponezit dhe në jug të Kretës, aeroplanmbajtësja franceze " Charles...
‘Brazilianët duan që Neymarit t’i thyhet këmba, ndërsa argjentinasit e shohin Messin si Zot, portugezët njohin CR7 si mbret…’
14:11
Neymar pësoi lëndim në kyçin e këmbës gjatë fitores 2-0 të “Selecaos” ndaj Serbisë, të enjten. Ylli i Paris Saint-Germain ishte në shënjestër gjatë gjithë ndeshjes, përpara se të dilte duke çaluar përfundimisht nga fusha në minutën e 80-të. Pas...
Falsifikim dokumentash, sekuestrohet banesa me vlerë 200 mijë euro në Pogradec
14:08
Pogradec- Sekustrohet një banesë me vlerë 200 mijë euro në Pogradec. Specialistët për Hetimin e Krimevetë Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Pogradec, si rezultat i punës gjurmuese-hetimore të kryer për evidentimin dhe...
Përgjimet e llojit ‘Taulanti’ janë ‘flori’; nëse SPAK-u ka vullnet…
13:56
Nga YLLI MANJANI Pavarësisht vendimit të Gjykatës së Elbasanit për eleminimin e përgjimeve të "Taulantit", besoj se dikush duhet ta ketë ruajtur një kopje. Një kopje që ka sjellë edhe riaktivizimin e kësaj çështje pikërisht tani… Se kush e ka...
‘Ajo duhet të vuajë se ëngjëlli nuk prehet në paqe’! Flet babai shqiptar ish-partnerja italiane e të cilit braktisi foshnjën që vdiq në një kuti
13:24
ITALI- Ka shumë zemërim në fjalët e Eliano Rexhepit, 30-vjeçarit shqiptar, ndaj ish-partneres së tij Giorgia Guglielmi e cila në vitin 2018 futi djalin e tyre të prosalindur në një kuti dhe e braktisi jashtë një supermarketi në Terni ku...
Shqiptarët në SHBA nisin përgatitjet për 28 nëntorin. Rrugët në New York vishen KUQ e ZI
13:07
SHBA- Përgatitjet për festat e 28-29 nëntorit kanë nisur pak ditë para në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nga shqiptarët që jetojnë atje. Fotot më poshtë janë nga Eastchester, New York, aty ku në çdo shtyllë është vendosur flamuri shqiptar....
Kush është ekipi që Berisha nuk do kurrë që ta fitojë Kupën e Botës?
13:02
Tiranë- Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë sot në komunikimin e përjavshëm me gazetarët. Një ndër pyetjet e drejtuara ishte: Me cilin ekip jeni në Botëror? Berisha: Që sot jam me ekipin që fiton përveç Serbisë. Nga ekipet e tjera le...
‘Faleminderit Mauro që më solle në parajsën tonë’; rikthehet paqja. Mesazhe të nxehta mes Icardi dhe Wanda Nara
12:50
Është rikthyer paqja mes Wanda Narës dhe Mauro Icardit. “Ndonjëherë edhe përrallat e Disney-t kanë një gjysmë të dytë”, – shkruante ditët e fundit në rrjetet sociale sulmuesi i Galatasaray, duke postuar një foto në shoqërinë e bashkëshortes së tij...
Trajneri i Spanjës paralajmëron dhëndrin-futbollist: Po festoi me ‘biberon’, nuk do të shkelë kurrë më në fushë futbolli
12:35
Luis Enrique paralajmëroi me shaka Ferran Torres që, nëse planifikon të ketë një fëmijë me vajzën e tij, Sira Martinez, ai nuk do të shkelë kurrë më në fushë! Kur u pyet për mendimet e tij nëse Ferran Torres (i...
Marin Mema ndërpret transmetimin e emisionit të tij. Tregon arsyen
12:34
Emisioni “Gjurmë Shqiptare” do të ndërpresë transmetimin e tij përkohësisht. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Marin Mema në një postim në “Facebook”. Gazetari investigativ ka njoftuar se për shkak të Kampionatit Botëror, emisioni i tij “Gjurmë Shqiptare” do...
Bora i kthen përgjigje Donaldit se ku shkoi varësja që ai i dhuroi 1 vit më parë
12:29
Një ditë më parë, partneri i Bora Zemanit, Donald Veshaj, i bëri një pyetje asaj se ku e ka varësen e dhuruar një vit më parë. Më 6 tetor të vitit 2021, aktori i humorit ishte brenda shtëpisë më të...
U merrenin të rinjve që pinin hashash 20 deri në 50 mijë lekë, detaje nga arrestimi i policëve në Tiranë
12:19
TIRANË- Policia e Shtetit ka dhënë detaje nga arrestimi i dy policëve në kryeqytet. Në pranga janë vënë Serxhio Cani, punonjësi i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit numër 1 në Tiranë dhe Sajmir Muzikani, 39 vjeç, me detyrë punonjës i...
‘Unë porosita pleh kimik’! U kapën me 430 kg kokainë, lihen në burg 10 të arrestuarit
12:12
TIRANË- Gjykata e Posaçme ka lënë në masën e sigurisë ‘arrest me burg’ 10 personat e arrestuar për laboratorin e kokainës në Fier. Viktor Çervanaku, Zenel Çervanaku, Denilson Çervanaku, Enxhi Ferhati, Nikolin Gjolena, Klajdi Vrioni (Kodra), Julian Malaj, Redion Meshi,...
Neymar mes dëmtimeve, simulimeve dhe ekzibicionit; mundësia e fundit për të fituar Kupën e Botës
12:04
Neymar shihet i shtrirë në fushën e “Estadio Castalao” në Fortaleza. Sulmuesi brazilian vajton me dhimbje torturuese, pasi u “rrafshua” nga një gju i egër në shpinë i Juan Camilo Zuniga të Kolumbisë. Nikoqirët kryesojnë 2-1 në një çerekfinale të...
110-vjetori i Pavarësisë, deputetët e Kosovës dhe Shqipërisë bëhen bashkë
11:19
E diela e 27 nëntorit, do t’i bëjë bashkë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë, në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë, raporton Express. Siç ka njoftuar Kuvendi i Kosovës, nesër në Tiranë do të mbahet mbledhje...
Vranë me thikë një maroken, shpallen në kërkim të miturit shqiptarë në Itali
11:17
ITALI- Vranë marokenin me thikë në kërkim të miturit shqiptarë në Itali. Policia hekurudhore dhe ekipi i komisariatit të Bolonjës kanë nisur hetimet për të rindërtuar konturet e një sulmi të ndodhur mbrëmjen e djeshme, pak pas orës 19:00 përballë...
Lautaro përdor Maradonën si frymëzim për sfidën jetike ndaj Meksikës: Le t’i japim një buzëqeshje duke fituar…
11:15
Lautaro Martinez hap konferencën për shtyp të Argjentinës para ndeshjes kundër Meksikës: "Ne jemi të përgatitur për këtë sfidë. Me Arabinë Saudite humbëm për detaje, për gabimet tona. Tani mendimet tona kanë të bëjnë vetëm me Meksikën. Sigurisht që ishim...
Policia e Tiranës jep detaje për dy policët që grabisnin në Kryeqytet. Emrat
11:12
Tiranë- Policia e Tiranës ka reaguar pas arrestimit të dy uniformave blu, të cilët dyshohet se kanë vjedhur me dhunë të rinjtë në zonën e Liqenit në Tiranës. Bëhet fjalë për policin e patrullës së Komisariatit nr.1, Serxhio Cani 23...
Këngëtarja shqiptare anulon koncertin momentin e fundit. Jep arsyen pse
10:59
Këngëtarja e njohur, Shkurte Gashi, ka zbuluar së fundmi se ka pasur probleme me vizën. Si pasojë, ajo është detyruar të anulonte një koncert në Angli. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë këngëtarja, e cila njofton se nuk...
Pamje nga butiku ku u vendos lëndë plasëse në Durrës. (Video, emri)
10:04
Durrës- Një shpërthim me eksploziv ka tronditur orët e para të mëngjesit qytetin e Durrësit. Lënda plasëse iu vendos biznesit të qytetares Jonida Karaboja. Policia informon se ‘në orët e para të mëngjesit, në lagjen nr. 7, Durrës, në qepenin...
Bukuroshja kroate shkakton ‘tërmet’ në stadiumet e Katarit, tani rrezikon arrestimin nga policia…
10:02
Tifozja kroate Ivana Knoll, e njohur tashmë si "tifozja femër më seksi e Kupës së Botës", shqetëson Katarin dhe rregullat e tij të rrepta në lidhje me gratë, të cilat në vendin që pret Botërorin e këtij fundviti janë ende...
Dalin në shitje të dhënat e 500 milionë përdoruesve të WhatsApp.Në mesin e tyre dhe nga Shqipëria!
09:56
TIRANË- Lajmin e konfirmon Cybernews. Dyshohet se dikush po shet të dhënat e afro 500 milionë përdoruesve të WhatsApp. Më 16 nëntor, një person postoi një reklamë në një forum të njohur të komuniteti të hakerëve, duke pretenduar se ata...
Buffon ngre në qiell lojtarët e Iranit: Për shumë ju jeni heronj, për mua një shembull
09:55
Në ndeshjen e parë surprizuan botën pozitivisht duke mos kënduar himnin kombëtar për solidaritet me ata që po vdesin në shtëpi për shkak të represionit të regjimit, dje fituan ndeshjen e parë të Botërorit kundër Uellsit. Megjithatë, Irani ngrihet në...
Neymar, i pikëlluar pas dëmtimit: Unë jam një fëmijë i Zotit të së Pamundshmes, do të kthehem
09:02
“Është një nga momentet më të vështira të karrierës sime, dhe sërish në një Kupë Bote. Po, është një dëmtim i rëndë dhe ndjej dhimbje, por do të kem mundësinë të rikthehem dhe do të bëj gjithçka që është e...
Eksploziv butikut në Durrës
08:58
Durrës- I vendoset eksploziv butikut në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, në lagjen nr. 7. Në qepenin e një butiku në pronësi të J. K., ka shpërthyer një sasi e vogël, e dyshuar lënde plasëse....
Shteti u besoi të kapnin hajdutët/ Arrestohen dy policë që grabisnin sende me vlerë në Tiranë
08:54
TIRANË- Dy policë janë autorë të vjedhjeve në zonën e Liqenit Artificial në kryeqytet. Muajt e fundit në komisariatin nr. 1 në Tiranë, ishin rritur rastet e grabitjeve të celularëve apo sendeve me vlerë në zonën e Liqenit Artificial, denoncuar...
Totti dhe Noemi janë gjithnjë e më shumë ‘mish e thua’; shikoni aventurën e tyre ekzotike
08:40
Jo vetëm angazhimet institucionale (tepeti i kuq), jo vetëm Formula 1 (Çmimi i Madh i Abu Dhabit). Në Dubai, Francesco Totti dhe Noemi Bocchi kanë shfrytëzuar disa orë për t’u argëtuar si dy njerëz të zakonshëm. Kjo është arsyeja pse...
Vrasje dhe vetvrasje, Policia mbyll hetimet për çiftin shqiptar në SHBA
08:22
SHBA- Zbardhet vrasja e çiftit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Policia në New York ka mbyllur hetimet për vdekjen e çiftit shqiptar, të cilët në Gusht të këtij viti u gjetën të pajetë jashtë apartamentit të tyre në...
Vladimir Putin takon nënat e ushtarëve të vrarë: Ndaj dhimbjen me ju!
08:17
Kremlin- Presidenti rus, Vladimir Putin, ka takuar disa nëna djemtë e të cilave u vranë në Ukrainë. “Ne ndajmë dhimbjen tuaj”, u ka thënë presidenti nënave të ushtarëve. “Asgjë nuk mund të zëvendësojë humbjen e një djali”, tha ai në...
Përplaset me makinë me një derr të egër, humb jetën i riu në Greqi
08:10
Greqi- Humb jetën pas përplasjes me mjet me një derr të egër që i preu rrugën. Një 25-vjeçarvdiq pas një aksidenti rrugor të ndodhur në lartësinë e Mikrothibës, kur makina që drejtonte është “përplasur” me një derr të egër. Drejtuesi...
ISTAT: 97 gra janë vrarë nga partnerët në Itali brenda një viti
07:53
Rreth 100 gra janë vrarë këtë vit, 50 të cilat ekzekutuar nga partneri ose bashkëshorti. Në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave”, publikohet raporti nga ISTAT me numrin dhe emrat e 97 viktimave të vrara që...
‘U bashkova me armiqtë e mi’! ‘Doktori’ tregon për një periudhë të errët të jetës së tij
07:34
TIRANË- Gentjan Pjetri, personazhi shumë i dashur për publikun i njohur me nofkën "Doktori" tregoi për një periudhë të errët të jetës së tij, varësinë ndaj alkoolit. Ai ka rrëfyer në ‘Glamour Zone’, tha se problemet kanë nisur se ka...
Videoja që po çmend botën; Ronaldo fut dorën brenda pantallonave të shkurtra, merr diçka aty dhe e gëlltit
07:33
Ditët që pasuan intervistën e tij të bujshme, pas së cilës ndërpreu kontratën me Manchester United, përgatitën terrenin për zgjidhjen konsensuale të mëvonshme me klubin e “Old Trafford”. Kanë qenë ditë të jetuara në qendër të vëmendjes për Cristiano Ronaldon....
Historia e dhimbshme e divorcit të Gent Pjetrit: ‘Ish-gruaja më mori shtëpinë, me kapi mat duke…’
07:23
TIRANË- Gentjan Pjetri, ose ndryshe i njohur si "Doktori i Fiksit" ndau me publikun rrëfime personale, përfshirë edhe divorcin me ish-gruan e tij që mesa duket nuk ka qenë një ndarje e lehtë. I ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’, Gentjan...
PD reagon pas ‘ultimatumit’ të Policisë për protestën e 6 Dhjetorit: ‘Protesta do të bëhet do apo nuk do regjimi’!
23:38
Tiranë- PD ka reaguar menjëherë pas njoftimit të Policisë së Shtetit që nuk dha leje për zhvillimin e protestës më 6 dhjetor. Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka komentuar lajmin se Policia e Shtetit nuk ka dhënë leje për...
Del VIDEO/ Momenti kur shoferi shqiptar përplasi 21-vjeçaren greke
23:30
Studentja 21-vjeçare greke e cila u përplas nga një makinë në rrugën Egnatia në Selanik më 22 nëntor, po lufton për të qëndruar gjallë. Në videon e publikuar nga mediet greke shihet mjeti i drejtuar nga 26-vjeçari, pasi ka goditur...
‘Ky është një nga momentet më të vështira të karrierës’! Dëmtimi i tronditi ëndrrën e Botërorit, reagon Neymar
23:25
Në Botërorin e vitit 2014, Neymar pa se si ëndrra e tij për të fituar Kupën e Botës u shua nga një dëmtim. Këtë herë, sulmuesi brazilian shpreson që fati t’i ketë rezervuar diçka ndryshe, pasi dëmtimi i pësuar ndaj...
Tifozi nga Katari bën shqiponjën me duar para lojtarëve të Serbisë në ndeshjen me Brazil: ‘Albania, Albania’
23:09
Një video e një tifozi në Katar është bërë virale pasi ka bërë simbolin e shqiponjës me duar dhe ka thërritur ‘Albania’. Në ndeshjen e djeshme të Kupës së Botës Brazil-Zvicër, Brazili triumfoi në rezultatin 2-0. Te dy golat e...
E cilësuar si një nga femrat më të bukura në Planet, rrëfimi i Gisele Bundchen: Kur u bëra nënë, ishte sikur vdiq një pjesë e imja!
23:03
SHBA- Gisele Bundchen pranoi se kujdesi për fëmijët e saj ishte më kërkues sesa të punonte si modele. Në librin e saj kujtimesh, të titulluar "Lessons: My Path to a Meaningful Life", ajo shpjegoi se si duhej të hiqte dorë...
Mashtruesi i merr 300 Euro për punë në Gjermani dhe e lë në mes të katër rrugëve
23:00
Plarent Berxha ka dërguar një video mesazh në redaksinë e “Stop”, me anë të të cilit denoncon shtetasin Mondi Aliaj nga Vlora. Ky i fundit në Shtator të këtij viti i ka marrë 300 Euro, duke i premtuar një vend...
Surprizë arkeologjike/ Zbulohen mumje me gjuhë floriri në Egjipt
22:51
Egjipt- Arkeologët egjiptianë janë surprizuar kur kanë zbuluar varre të lashta në të cilat ishin vendosur mumje me gjuhë të artë, një shenjë e mundshme mitologjike për jetën e përtejme. Autoritetet thonë se një numër mumjesh u gjetën në nekropolin...
Ditë e trishtë për Getoar Selimin. Reperi humb njeriun e dashur
22:45
Sot është një ditë e trishtë për familjen e reperit Getoar Selimi. Halla e reperit është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vëllai i artistit përmes një postimi në Facebook. Ai ka postuar një foto...
‘Më kërkoi lekë. Me rrobat e mia del në ekran’. Silvana Bushati thumbon moderatoren
22:25
Silvana Bushati së fundmi ka qenë e ftuar në një emision në një intervistë me Ermal Peçin, ku dhe ka folur për mirënjohjen dhe se sa e ndjejmë atë në shoqërinë tonë. Bushati ka rrëfyer një histori shumë personale, që...
PD kundër ‘Prindi 1 dhe Prindi 2’. Thirrje prindërve e mësuesve: Denonconi!
22:01
TIRANË- Partia Demokratike ka reaguar për shfaqjen e filmit vizatimor “Strange World”, ku personazhet kryesorë janë dy djem të vegjël, që dashurohen me njëri-tjetrin. Me anë të një deklarata zyrtare, PD u ka bërë thirrje prindërve dhe mësuesve që të...
‘Ku e ke varësen që të dhurova në ‘Big Brother’? Donaldi pyet Borën, por ende nuk ka përgjigje
21:52
Një vit më parë, Bora dhe Donaldi bëjnë bujë me historinë e tyre të dashurisë. Më 6 tetor, ata festuan 3-vjetorin e lidhjes dhe aktori nga shtëpia e “Big Brother VIP” vendosi brenda një kutie me ëmbëlsirë varësen e tij...
Rrezik për sigurinë kombëtare/ Samiti i BE në Tiranë, Policia nuk i jep leje Berishës për protestë në 6 dhjetor
21:33
TIRANË- Policia e Shtetit ka refuzuar kërkesën e Sali Berishës dhe të Partisë Demokratike për të zhvilluar protestë më 6 dhjetor, ditë kur në Shqipëri do të vijnë 27 liderët e vendeve të Bashkimit Europian në kuadër të samitit të...
Del foto në rrugët e Pejës e Aurona Pelaj që dhunoi të moshuarën. Veprimi që bën
21:05
Është publikuar foto e parë pas burgimit të Aurora Pelajt, e reja e cila dhunoi një të moshuar në shtëpinë e të moshuarve në Pejë. Ish-infermierja në Shtëpinë e Kujdesit për të Moshuarit “Orenda” në Pejë, Aurona Pelaj, është fotografuar...
Biznes 2 milionë Pound me drogë, dënohen me 24 vjet burg 4 shqiptarë
20:38
Katër anëtarë të një bande shqiptare të drogës që drejtonte një biznes kokaine prej 2 milionë paundësh në Preston dhe Chorley, janë dënuar me 24 vjet burg. Prokurorët e përshkruan operacionin si “i ngjashëm me një firmë taksi” me linja...
‘Ta bëjmë Amerikën të madhe sërish’! Donald Trump zbulon programin për zgjedhjet presidenciale 2024
20:33
SHBA- Ish- Presidenti i SHBA, Donald Trump, zbulon programin për zgjedhjet presidenciale 2024. Kur Trump kandidoi për president herën e parë, biznesmeni dhe figura e njohur televizive u pa si përçarës. Ndërsa u përball me humbje në zgjedhjet e vitit...
Gjyqtares i hapet kamera dhe kapet në momente të ‘sikletshme’ gjatë seancës (VIDEO)
20:03
Një gjyqtare në Kolumbi është pezulluar me 3 muaj pasi u shfaq gjysmë e zhveshur dhe duke tymosur një cigare gjatë një seance gjyqësore online në Zoom. Vivian Polania fiku kamerën e laptopit pasi u paralajmërua nga një prej të...
Klani i famshëm kolumbian dërgoi njeriun e tij për ndarjen e drogës nga plehu kimik në Fier. Detaje të reja nga operacioni
19:47
TIRANË- Detaje të reja në lidhje me operacionin e zhvilluar në Fier. Grupi hetimor ka gjetur në laborator çdo material apo pajisje të specializuar që duhej për të bërë ndarjen nga plehu kimik të drogës. I shpalluri në kërkim, kolumbiani...
Aksidentoi me vdekje një 92 vjeçar, arrestohet shoferi
19:41
Fier- Aksidentoi me vdekje një të moshuar 92 vjeç, arrestohet shoferi. Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier bënë arrestimin e P. L., 56 vjeç, banues në Fier, pasi rreth orës 13:30, në aksin rrugor "Fier-Levan", automjeti tip...
A e do nusen të virgjër apo jo? Si u përgjigj Klajdi Haruni?
19:15
Këngëtari i njohur Klajdi Haruni ka dhënë së fundmi një intervistë për "Prive" ku sigurisht nuk kanë munguar pyetjet rreth jetës private. Klajdi është vendosur mjaft në siklet teksa i është drejtuar pyetja: A e do nusen të virgjër apo...
Ja kë ‘do më shumë’ se një bebe Armina Mevlani
19:12
Armina Mevlani është shumë aktive në Instagramin e saj! Sigurisht puna e saj si blogere, kërkon një përkushtim në këtë aspekt. Mirëpo përpos rolit të saj, Armina në llogarinë sociale shpesh tregon edhe detaje që lidhen me preferenca të saj....
Zhduket nga banesa 25-vjeçarja nga Prizreni
18:46
Prizren- Zhduket nga banesa një e re nga Prizreni. Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për zhdukjen e një 25-vjeçareje nga Prizreni, e cila që prej datës 9 është larguar nga banesa e saj dhe ende nuk dihet...
Qeni sulmon egërsisht një grua e cila përfundon në spital
18:33
Gjirokastër- Qeni sulmon egërsisht një grua në Gjirokastër. Ngjarja ndodhi në lagjen Palorto. Mësohet se 47 vjeçarja Vali. D është sulmuar nga një qen rruge ç’ka i ka shkaktuar plagë serioze në duar dhe këmbë. Raportohet se ajo është tejet...
Kërkoi t’i pezullohej dënimi për shkak të shëndetit, ndërron jetë në burg shqiptari
18:24
Kosovë- Një 48 vjeçar në Kosovë ka ndërruar jetë në burgun e Dubravës. Mësohet se i ndjeri ka ndërruar jetë rreth orës 11:00 të ditës së premte. Sipas mediave të Kosovës, i ndjeri ishte dënuar për veprat penale ‘Grabitje, Mbajtje...
Emërohet shefi i krimeve dhe i komisariatit në Berat (EMRAT)
18:17
Pas emërimit të “drejtuesit të lartë” Kastriot Skënderaj në postin e drejtorit të ri të Drejtorisë Vendore të Policisë Berat,dy emërime të reja kanë mbërritur sot pranë kësaj drejtorie. Pas largimit nga policia e shtetit për shkelje të rënda të...
Çfarë po ndodh? Rritet shkalla e varfërisë në Gjermani
17:47
Gjermania ka parë një rritje të ndjeshme të varfërisë gjatë dekadës së fundit, thuhet në një raport të publikuar të enjten nga Fondacioni Hans Boeckler. Sipas një studimi të Institutit për Shkenca Ekonomike dhe Sociale (WSI) të fondacionit të lidhur...
Kanye West shpall kandidaturën për president të Amerikës
17:30
Reperi Kanye West ka thënë se synon të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024, pavarësisht se është përballur me disa skandale për sjelljen e tij kohëve të fundit.Ylli, i cili ka ndryshuar ligjërisht emrin e tij në Ye,...
SHIFRAT/ 11 të infektuar dhe 14 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit
17:01
Në 24 orët e fundit në vend janë konfirmuar 11 raste pozitive me koronavirus. Në raportimin ditor të rasteve, ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 423 testime të kryera, të infektuar rezultuan 7 në Tiranë, nga 1 qytetarë...
Cilat qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë
16:35
Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave të cilat pritet të zbresin nën zero gradë celsius përgjatë ditës së shtunë dhe të diel. Dita e shtunë pritet të sjellë vranësira dhe reshje shiu në të gjithë territorin, ndërsa...
Misionet hënore ‘Chang’e’ ofrojnë transportin e ngarkesave për Agjencinë Evropiane të Hapësirës dhe disa shtete të botës
15:56
Administrata Kombëtare e Hapësirës e Kinës (CNSA) bëri të ditur të enjten se ngarkesat ndërkombëtare që do të mbarten në misionin e eksplorimit hënor “Chang’e-6” dhe bëri një tjetër thirrje për propozime ngarkesash ndërkombëtare për misionin “Chang’e-7”. CNSA ka njoftuar...
Akuzat/ Dënohet me 13 vite burg këngëtari i njohur
15:41
Ylli i popit kinezo-kanadez Kris Wu është dënuar me 13 vjet burg pasi u shpall fajtor për krime seksuale. Një gjykatë në Pekin e dënoi këngëtarin për përdhunimin e tre grave, përfshirë një 17-vjeçare. Ai u arrestua vitin e kaluar...
Ronaldo izolohet në hotel, humb ndeshjen e parë të Brazilit. ‘Fenomenit’ i ndodh e papritura e madhe
15:35
Ronaldo nuk ishte i pranishëm në Brazil-Serbi, mbrëmjen e djeshme. Ishte Covid-19, ai që e ndaloi  "Fenomenin" të ishte në stadium. Ish-sulmuesi i shquar brazilian rezultoi pozitiv në orët e fundit dhe kjo e detyroi të izolohej në dhomën e...
Arrestohet edukatorja që rrihte foshnjat në çerdhe
15:19
Greqi- Arrestohet një edukatore 47-vjeçare në Selanik. Ajo akuzohet për dhunë fizike ndaj fëmijëve të vegjël në një çerdhe private. Sipas informacioneve, denoncimi në polici është bërë nga kolegu i saj ditën e enjte, ndërsa familja e një foshnje vetëm...
E neveritshme ajo që ka ndodhur në SHBA! Dalin para gjykatës mësueset që mbyllën 5-vjeçarin në dhomë dhe e detyruan të hante jashtëqitjen e tij
15:15
SHBA- Është përtej njerëzores ajo që ka ndodhur në SHBA. Një mësuese dhe dy ndihmëse në një shkollë në Teksas akuzohen se kanë mbyllur një djalë 5-vjeçar në një dhomë dhe e lanë vetëm aty derisa ai filloi të hante...
‘Gjykata ‘dhunoi’ për të dytën herë nënën time’! Vajza e së moshuarës reagon pas lirimit të infermiereve
15:06
Gjykata Supreme ka liruar sot nga paraburgimi tri infermieret e përfshira në sulmin fizik ndaj një të moshuare në Pejë. Lidhur me këtë vendim ka reaguar sot vajza e të moshuarës, Zhaneta Nura. Ajo në një postim në Facebook ka...
‘Kam tradhtuar, por nuk e quaj faj apo gabim’! Fation Kuqari e thotë troç
14:48
Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Fation Kuqari ishte së fundmi i ftuar në emisionin “Top Arena”, ku mes të tjerash foli për jetën e tij personale. Ai zbuloi se ka tradhtuar por nuk shfaqi ndjenja pendese, duke u shprehur se nuk e...
8 ushqime që nuk duhet të ruhen, por ne vazhdojmë t’i mbajmë gjatë në kuzhinë
14:42
Mirëmbajtja e duhur e shtëpisë nuk është një detyrë e lehtë, veçanërisht në jetën moderne. Prandaj, ne shpesh përpiqemi të mbushim raftet e frigoriferit dhe dollapëve paraprakisht me gjithçka të nevojshme, në mënyrë që ardhja e papritur e mysafirëve të...
Mos vallë po sfidojnë njëri-tjetrin? Blero u shfaq duke u puthur me një vajzë, Afrona poston foton nga darka romantike me mashkullin misterioz
14:29
Pak kohë pas ndarjes nga Afrona, Blero nisi një lidhje të re dashurie. Ai publikoi një foto krah partneres së re në Instastory, e cila u zbulua se është një shqiptare që jeton në Mynih të Gjermanisë dhe nuk ka...
Bordi ndryshon çmimet e karburanteve. Sa do të shitet nafta dhe benzina
14:25
Ndryshojnë çmimet e karburanteve. Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 25 Nëntor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Si rrjedhojë çmimet e vendosura janë: Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil...
Van Gaal-it i ndodh befasia e madhe. Ndalon konferencën dhe përqafon gazetarin, ja shkaku
13:58
Emocionet që përcjell Botërori nuk kanë kufij dhe nuk kufizohen vetëm në fushë. Tapeti i blertë ka shprehjen maksimale të antagonizmit sportiv, por jashtë tij lindin histori unike. Ashtu si ai që përfshiu trajneri holandez Van Gaal dhe një gazetar....
‘Na hapën barkun duke përdorur FaceApp nuk po i njohim më’! Arjola Demiraj i kthehet keq komentueses
13:55
Aktorja Arjola Demiri, është mjaft aktive në rrjete. Ajo komentohet, si për jetën e saj personale, ashtu edhe për pamjen e jashtme. Madje edhe në profilin e saj në “Instagram” ajo herë pas here kritikohet nga ndjekësit e saj. Në...
Zakon i vjetër ndër shekuj! ‘Gjama e Burrave’ rrëqeth të pranishmit. Si u përcollën në banesën e fundit babë e bir që u mbytën në Malësi të Madhe?
13:40
Malësi e Madhe- Një ngjarje rëndë ndodhi para pak ditësh kur babë e bir u mbëtën ndërsa i mori rrjedha e përroit. Babë e bir, Pjetër dhe Jason Rushaj janë përcjellë për në banesën e fundoit sipas traditës malësore të...
Lajm i bujshëm nga Anglia: David Beckham dëshiron të blejë klubin gjigant të Premier League
13:26
"Tërmeti" te Manchester United nuk ndalet, pas ndarjejes me Cristiano Ronaldon dhe mbi të gjitha me familjen "Glazer", që njoftoi zyrtarisht se kishte shqyrtuar mundësinë e shitjes së klubit. Pronarët aktualë janë shprehur se “do të marrin në konsideratë të...
Nuk ka më asnjë dyshim. Beniada Nishani poston foton me partnerin e saj
13:12
Nuk ka më diskutim. Edhe pse ende nuk e kanë konfirmuar, të gjitha detajet tregojnë se Beniada Nishani dhe Blerti Hajdari janë në një marrëdhënie.Çifti nuk mund ta fshehë. Ata duket se e kanë konfirmuar në heshtje. Nëse mund ta...
Asgjë nuk i ndal shqiptarët! Kapet një tjetër sasi lënde narkotike, dy në pranga
13:08
Greqi- Asgjë nuk i ndal shqiptarët në raportet me drogën. Një tjetër ngarkesë droge është kapur ditën e sotme në Selanik. Mësohet se një shqiptar, i cili ishte shpallur më herët në kërkim, është arrestuar, pasi iu gjet drogë në...
Moti bën kthesën drastike në fundjavë. Zonat që do të preken nga bora dhe shiu në vend
13:02
Tiranë- Pas largimit të reshjeve të shiut po bën mot relativisht i qëndrueshëm. Por kjo nuk do zgjasë. Sot dhe nesër dita do të jetë me mot të kthjellët në të gjithë vendin. Temperaturat do të variojnë nga 2 gradë...
Akt i rëndë në Belsh/ 70-vjeçari kryen marrëdhënie me një 20-vjeçare me probleme të shëndetit mendor
12:41
Belsh- Ngjarje e rëndë në Belsh. Një i moshuar 69-vjeç akuzohet se ka kryer marrëdhënie me një vajzë 20-vjeçare me probleme të shëndetit mendor. Denoncimi është kryer nga nëna e së resë. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të...
Mes tyre edhe nusja e djalit. Zbardhen emrat. Kush janë 10 të arrestuarit në Fier pas operacionit të drogës
12:30
Fier- Janë zbardhur emrat e 10 të arrestuarve, pas operacionit të SPAK, DEA dhe autoriteteve malazeze që çoi në zbulimin e 400 kg kokainë në Fratar të Fierit, e cila ishte fshehur në thasët me pleh. Të arrestuarit janë: Viktor...
Arbana Osmani flet për BBV2: ‘Shpresoj që në BBV2 mos të ketë ‘Ilir dhe Donald’
12:25
Arbana Osmani është një nga moderatoret më të famshme, më të talentuarat dhe më të dashurat për publikun. E ftuar mëngjesin e sotëm në “Wake Up”, Arbana na foli për “Big Brother VIP”. Pjesë nga intervista: Kur do të nisë...
Sasi e pabesueshme! 430 kg kokainë në Fier, SPAK: Porositësi ishte shqiptar
12:18
TIRANË- Duket se një sasi e pabesueshme kokaine u kap në Fier. Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit doli në një konferencë për mediat duke dhënë më shumë detaje për laboratorin e kokainës që u zbulua ditën e djeshme...
Mbërrin në Durrës ‘Black Pearl’ superjahti me vela 106,7m, më i madhi në botë i këtij lloji
11:55
Durrës- Mbërrin në brigjet e Durrësit, “Black Pearl” superjahti me vela 106,7 metra me tre shtylla. Mbërritja e tij ditën e sotme në birgjet e qytetit bregdetar është bërë me qëllim furnizimin dhe ndërrimin e ekuipazhit. Black Pearl është ndërtuar...
I ‘delenisi’ Brazili në fushë, lojtarët serbë shpalosin hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit të tyre në dhomat e zhveshjes
11:40
Nuk mjaftuan ‘brekët nëpër shalë’ gjatë ndeshjes me Brazilin. lojtarët serbë shkojnë dhe ngushëllohen në dhomat e zhveshjes me hartën e Kosovës dhe ngjyrat e flamurit të tyre. Duan të kenë pak mbështetje e simpati nga mijëra tifozë të zhgënjyer...
Sulmuesi i Ganës feston me ‘Siuuuu’ para tij, gjest tërbon Cristiano Ronaldon në pankinë (video)
11:39
Kush ka guximin të brohorasë dhe imitojë Ronaldon përballë Cristianos? Bukari i Ganës e bëri këtë. Sulmuesi shënoi me kokë golin për 3-2, i cili shkurtoi distancën me Portugalinë dhe riktheu shpresën në minutat e fundit te kombëtarja e Ganës....
Ronaldo, më afër se kurrë rikthimit në Madrid. Kjo është rezidenca e tij spektakolare, me sipërfaqe 4500 metra katrorë
11:32
Kupa e Botës në Katar po fokuson të gjithë titujt në shtypin sportiv, por një nga yjet e tij, për të mos thënë drejtpërdrejt lojtari i yjeve, aktualisht ka mbetur pa klub. Lajmi për largimin e Cristiano Ronaldos nga Manchester...
‘O opozita p*irdhni, p*irdhni. Ti rruani lesht Edi Ramës’! U arrestua për kokainë, çfarë i shkruante ish-kryekomunari socialist
11:31
Fier- Ish-kryekomunari i Frakullit në Fier, Viktor Çervanaku, u arrestua dje pas operacionit të SPAK, DEA dhe policisë malazeze. Ai ishte aktualisht punonjës i Operatori i Sistemit Te Transmetimit. Çervenaku u arrestua nën akuzën për trafik kokaine pasi në pronën...
Horoskopi i Paolo Fox 26 nëntor 2022: parashikimet (dashuria dhe puna) shenjë pas shenje
11:16
Të nderuar lexues, gjeni më poshtë parashikimin ditor të yjeve, përgatitur nga astrologu më i njohur dhe më i kërkuar në Itali, Paolo Fox dhe përkthyer ekskluzivisht nga noa.al një ditë në avancë. Horoskopi i Dashit Paolo Fox: Në dashuri...
E rëndë! I moshuari vret gruan me sopatë
11:14
Foto ilustruese KOSOVË- Krim i rëndë në një familje në Prishtinë. Mësohet se burri ka vrarë gruan me sopatë dhe më pas është dorëzuar në Polici. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës bëri të ditur...
‘Turku tani s’na prek dot’! Greqia ‘feston’ mbërritjen e dronëve amerikanë. Flota pozicionohet në Larisa
11:01
Greqi- Greqia po bashkëpunon me SHBA në fushën ushtarake. Kohët e fundit në bazën ajrore të Larisas janë vendosur edhe disa dronë të avancuar amerikan të njohur si “MQ-9 Reaper”, të cilët konsiderohen si fjala e fundit e teknologjisë në...
FIFA i mohoi shiritin pro LGBTQ+, Harry Kane proteston me kryeveprën 650 mijë dollarëshe
10:51
Kapiteni i Anglisë, Harry Kane, u fotografua me një Rolex ylber në dorë, me vlerë 520.000 £, teksa mbërriti në stadiumin e Doha-s të hënën, përpara fitores 6-2 ndaj Iranit në Kupën e Botës. Një gjest që shihet edhe si...
Zbulohet kanabis mes plantacionit të misrit, në pranga dy policë. (EMRAT)
10:50
Fier- Sërish drogë në Fier. Dy punonjës policie janë arrestuar në Fier, të akuzuar për shpërdorim detyre, pasi dyshohen se favorizuan kultivimin e drogës të kapur në muajin korrik në fshatin Mujalli. Me urdhër të Prokurorisë në Gjykatën e Shkallës...
U akuzuan se dhunuan të moshuarën/ Lirohen nga paraburgimi Aurona Pelaj dhe shoqet e saj
10:33
Kosovë- Tri infermieret e dyshuara për dhunën ndaj të moshuarës në shtëpinë e pleqve “Orenda” në Pejë janë liruar nga paraburgimi. Aurona Pelaj, Altina Rexhepi, dhe Remzije Kuqi – Gashi, të cilat që prej datës 2 nëntor po qëndronin në...
Abuzuan me të miturën, arrestohen tre të rinj
10:01
Finalizohet operacioni policor i koduar “Ndëshkimi”. Operacioni, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Lezhë, bazuar në inteligjencën informative, për disa të rinj që shpërndanin lëndë narkotike kokainë. Vihen në pranga 3 shtetas dhe shpallet në kërkim 1 tjetër. Gjatë operacionit,...
Tifozi brazilian përshëndet serbët me shqiponjën dykrenare
09:45
Brazili mori tri pikët e para përballë Serbisë në Botërorin e Katarit me dy gola të Richarlison. Por me sa duket, veç golave në fushën e lojës, Serbia pësoi një “disfatë” edhe në shkallët e stadiumit. Tifozët e Brazilit nuk...
Koha për punë tjetër, çfarë po paralajmëron Braçe?
09:36
Tiranë- Ditën e djeshme një amendament i propozuar nga deputeti socialist Erion Braçe është rrëzuar nga grupi i PS. Braçe propozoi që mbështetur në nenin 75, pika 3 të Rregullores së Kuvendit të Shqipërisë në projektligjin ‘Për një shtesë dhe disa...
U kap me armë pa leje, arrestohet reperi i njohur dhe dy shqiptarët që ishin me të
09:28
Reperi i njohur grek, Trannos është arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit në Athinë, për armëmbajtje pa leje. 22-vjeçari u arrestua në zonën e Omonias, së bashku me tre persona të tjerë pas një kontrolli rutinë nga policia greke,...
Askush si ai në historinë e Botërorit, Ronaldo vendos rekordin absolut dhe bëhet legjendë
09:02
Trishtimi i Cristiano Ronaldos për largimin nga Manchester United nuk zgjati shumë. Mjaftoi vetëm veshja e fanellës së Portugalisë dhe çdo mendim i hidhur u kthye në gëzim të pastër. 37-vjeçari e nisi Botërorin e Katarit direkt me një rekord,...
Shpërthen zjarri në një pallat në Kinë, vdesin 10 persona
08:40
Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe nëntë te tjerë janë lënduar si pasojë e një zjarri që shpërtheu në një pallat në provincën Xinjiang të Kinës (në veriperëndim), raporton agjencia e lajmeve “New China News”. Zjarri shpërtheu të enjten e...
Neymar e nis Botërorin e Katarit me dëmtim, ja si ia kanë masakruar serbët kyçin e këmbës
08:13
Neymar nuk arriti të luante 90 minuta të plota (plus shtesat) me Brazilin në ndeshjen e tyre hapëse të Kupës së Botës në Katar. Shkaku? U dëmtua sërish, doli duke çaluar dhe në lot nag fusha në fund të pjesës...
Disfata e bujshme e Argjentinës lumturon italianët. Rekordi mbetet pronë e axurrëve të Mancinit
08:00
Arabia Saudite shpëton Italinë. Në fakt, sauditët mundën Argjentinën 2-1 në ndeshjen e tyre të parë të Botërorit të Katarit, duke ndalur serinë e pamposhtur të amerikano-jugorëve në 36. Axurrët e drejtuar nga Roberto Mancini mbeten kësisoji kombëtarja me serinë...
Pas 14 orë debatesh “të nxehta” në Kuvend, miratohet projekti për Portin e Durrësit
07:59
Pas një seance të maratonë të shoqëruar me debate të nxehta, që ka zgjatur mbi 14 orë, Parlamenti ka miratuar Projektin e Portit të Durrësit. Projekti u votua me 74 vota pro dhe 35 kundër, ndërkohë që kryeministri Edi Rama...
Kthjellime dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit për ditën e sotme
07:26
Shqipëria Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të përfshihet nga masat ajrore të qëndrueshme të cilat do të sjellin gjatë orëve të para të ditës alternime kthjellimesh dhe vranësirash, KU më të dukshme kthjellimet do të jenë në ultësirën perëndimore. Ndërsa...
Kryeson Flick i Gjermanisë; ja trajnerët më të paguar të Kupës së Botës në Katar
07:20
Këtu janë pagat më të larta vjetore të trajnerëve kryesorë që drejtojnë finalistët e Kampionatit Botëror 2022. Më i paguari rezulton Hans-Dieter Flick, trajneri i Gjermanisë, me 6.5 milionë euro në vit. Më poshtë është renditja zbritëse: 18. Hajime Moriyasu...
Si mund t’i ruajmë tek ADN të dhënat tona për 1000 vjet
23:46
Nga Jocelyn Timperley “Kur e ruani ADN-në në frigorifer mund t’iu duket vetja i çuditshëm”. Dina Zielinski, shkencëtare në gjenomikën njerëzore në Institutin Kombëtar Francez të Shëndetit dhe Kërkimeve Mjekësore, mban në shtëpinë e saj në Paris një shishkë të...
‘Edhe Shqipëria do sulmonte më shumë se Serbia sonte’, Duro parashikon: Zvicra do ia vështirësojë jetën Brazilit
23:36
Brazili vuajti jo pak ndaj Serbisë, gjithsesi ia doli të fitojë 2-0. Në ndeshjet e tjera të Botërorit të Katarit, Zvicra u mjaftua me një gol ndaj Kamerunit, Uruguaji-Korea e Jugut përfundoi 0-0, ndërsa Portugali triumfoi mes drithërimash ndaj Ganës...
‘Kohë e gjatë pa u parë’! Eneda Tarifa reagon për herë të parë pas lidhjes
23:31
Rreth një muaj më parë në media u bë publike lidhje e Eneda Tarifës. Këngëtarja u fotografua me partnerin e saj, një basketbollist i quajtur Gent Lasku. Që nga ai moment Eneda u tërhoq nga rrjetet sociale dhe vetëm së...
Lei Kraja njofton se së shpejti do bëhet nënë për herë të parë. Por me kë?
23:27
Pak kohë më parë Lei Kraja zbuloi se është në një lidhje dashurie, por duke e mbajtur sekret identitetin e djalit që i ka marrë zemrën. Së fundmi moderatorja ka bërë një bisedë me ndjekësit në rrjete sociale ku sigurisht...
Debat mes Buzhalës dhe Ndrecës: ‘Kujt i flet për ekspertë ti? Ata që rrethojnë Ramën janë të gjithë kukulla’!
23:01
Porti i Durrësit ka ngritur tensionet edhe mes panelistëve të Top Story mbrëmjen e sotme, ku Berat Buzhala dhe Plarent Ndreca, kanë ngritur tonet gjatë diskutimit me njëri-tjetrin. Ndreca u shpreh se me projektin e portit të Durrësit nuk merret...
Edi Rama i del në mbrojtje Albin Kurtit për targat: Nuk jam aspak dakord ndaj sulmeve kundër tij!
22:52
Tiranë- Kryeministri Edi Rama ka dalë në mbrojtje të Kryeministrit kosovar Albin Kurti sa i përket marrëveshjes me Serbinë për targat. Në një postim në llogarinë e tij në Tëitter, Rama thotë se nuk mund të sulohet Albin Kurti pas...
Zbulohen dhe 3 bashki të tjera ku do kandidojnë kandidatët e Alibeajt për zgjedhjet lokale
22:43
Tiranë- Tashmë nuk ka më dyshim. PD e drejtuar nga Alibeaj do të konkurojë e vetme në zgjedhjet lokale. Emrat e kandidatëve në disa bashki janë bërë publikë. Teksa ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon primaret për të përcaktuar kandidatët me...
Shikoni golat! Brazili fiton me lojë spektakolare me Serbinë
22:28
Ka përfunduar me rezultatin 2-0, sfida mes Brazilit dhe Serbisë, sfidë e cila i ka dhënë fundin raundit të parë, të ndeshjeve të fazës së grupeve, të “Katar 2022”. Brazili e nisi me vrull, por pa ide konkrete duke e...
‘Bëri gol Brazili’! Deputetët i ‘bëjnë naftën’ Kuvendit për Kupën e Botës
22:20
Tiranë- Kupa e Botës “Katar 2022” duket se po vend në aktivitetet e përditshme të të gjithëve, madje edhe në punimet e Kuvendit. Teksa në sallë vijon seanca plenare për portin e Durrësit, paralelisht Brazili po përballet me Ganën. Duket...
Horoskopi i Paolo Fox 25 nëntor 2022: cilat do të jenë shenjat me fat të ditës së premte?
21:38
Të nderuar lexues, gjeni më poshtë parashikimin ditor të yjeve, përgatitur nga astrologu më i njohur dhe më i kërkuar në Itali, Paolo Fox dhe përkthyer ekskluzivisht nga noa.al një ditë në avancë. Horoskopi i Dashit Paolo Fox: Ky Black...
Sulmohet kryeministri Albin Kurti
21:16
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është sulmuar ditën e sotme nga anëtarë të Partisë Social Demokrate. Mediat vendase raportojnë se kryeministri është sulmuar me qershi, teksa gjatë një aksioni simbolik para ndërtesës së Qeverisë. Kryetari i Partisë Dardan Molliqaj ka...
Ngarkohen kamionët me plehun ku fshihej droga/ Kush është ish-zyrtari socialist që kishte shndërruar shtëpinë në laborator kokaine në Fier?
21:12
Fier- Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin anti-drogë të zhvilluar në fshatin Frakull i Madh të Fierit, ku u zbulua një laborator kokaine. Mësohet se banesa ku u gjetën rreth 200 thasë me pleh kimik, ku ishte...
I përmendi familjen, Balluku i drejtohet Spahos: Ti je si qen i lidhur tek karrigia
21:01
Akuza dhe kundërakuza në Kuvend. Zv. kryeministrja Belinda Balluku i drejtohet Edmond Spahos: Ti je si qen i lidhur tek karrigia! Mondi fokus te familja jote, u bëre hero, do marrësh medalje nga Saliu. Familjen time e ke përmendur 2...
‘Nuk mund t’i lidhi dot në qafë’! Enca provokon me gjoksin e saj të madh (Foto)
20:31
Këngëtarja e njohur Enca është tepër e komentuar për linjat e saj trupore, por edhe për jetën luksoze që bën, tashmë si rezidente në Dubai. Ditën e djeshme, këngëtarja kishte postuar disa foto në Instastory, ku dukej shumë provokuese teksa...
‘Qamet’ në Arabinë Saudite. Përmbytjet marrin përpara makina e gjithçka tjetër. Mbyllen aeroportet. VIDEO
20:07
Reshjet e mëdha të shiut në Jeddah çuan në përmbytje të rënda në perëndim të Arabisë Saudite gjatë ditës së sotme. Shkollat ​​dhe universitetet private në Jeddah u mbyllën dhe fluturimet u vonuan në Aeroportin Ndërkombëtar të Mbretit Abdulaziz në...
Berisha: Edi Rama po bën transferta me Bitcoin në Emiratet e Bashkuara. Do pastrohen 800 milion USD
19:52
Tiranë- Edhe pasditen e sotme çështje e nxehtë e debateve ka qenë Porti i Durrësit. Sali Berisha: Kisha, teqja e parafolësit është kazinoja. Ai do mashtrojë për dy kazinote që do ndërtohen në Tiranë. Projekti i plackitjes së pronës që...
Minjtë i hanë 200 kg marijuanë policisë: S’kemi ekspertizë për t’u marrë me ta!
19:31
INDI- Policia në Indi ka fajësuar minjtë për shkatërrimin e afro 200 kg kanabis të sekuestruar nga tregtarët dhe të mbajtur në stacionet e Policisë. "Minjtë janë kafshë të vogla dhe ata nuk kanë frikë nga policia. Është e vështirë...
Dy shqiptarë dehin dhe përd*hunojnë në makinë e parkuar pas lokalit një vajzë në Itali
19:27
ITALI- Policia e Shtetit të Sienës ka kryer dy masa kufizuese, për krime të dhunës seksuale në grup ndaj dy shtetasve shqiptarë, S.M 22 vjeç dhe H.O 32 vjeç. Sipas mediave italiane, pas arrestimit, dy shqiptarët u dërguan në burgun...
‘Dua ujë se vdiqa!’ Nusja dhe djali dhunojnë të moshuarën në Fier/ Mbesa e gjen të shtrirë në tokë duke lënduar (Video)
19:06
Fier- Një video tronditëse vjen nga qyteti i Fierit. Një e moshuarshfaqet e shtrirë përtokë në gjendje të rënduar duke kërkuar ndihmë. Ajo pretendon se ndaj saj kanë ushtruar dhunë djali dhe nusja e djalit. Në shihet nga pamjet e...
‘Janë xhelozë se kam 1 mln euro cash’! Reklamoi tufa me valutë në TikTok, policia i bastis shtëpinë, Vali Corleone
18:51
GJILAN- Policia e Kosovës ka bastisur sot shtëpinë e Vali Corleone nën dyshimet për “pastrim të parave”. Pas publikimit të lajmit në media, Policia e Kosovës ia ka konfirmuar se ky operacion u realizua pasi Corleone përmes rrjetit social “Tik-Tok”...
SPAK, DEA dhe Mali i Zi përgjuan grupin prej 3 muajsh. Detaje nga zbulimi i laboratorit të kokainës në Fier
18:41
FIER- Ngarkesa me kokainë që u zbulua në Fier ka ardhur nga Kolumbia dhe përpunohej në magazinën në Fier ku dhe u gjet. Mësohet se Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), DEA dhe policia e Malit...
Kush është mbiemri më i përhapur në Shqipëri? Publikohet harta e mbiemrave më të zakonshëm në vendet evropiane
18:38
Evropë- Mbiemri më i zakonshëm në Shqipëri është Beqiri, në Kosovë është Hoxha, në Mal të Zi ka më së shumti persona me mbiemrin Popoviç, ndërsa mbiemri më i zakonshëm në Serbi është Jovanoviç. Faqja e famshme Terrible Maps ka...
400 kg pleh kimik i përzier me kokainë, zbulohet laboratori në Fier, 15 persona në pranga
18:22
FIER- Zbulohet laboratori i kokainës në Fier. Laboratori është zbuluar në fshatin Fratar në qytetin e Fierit. Operacioni është zhvilluar nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), Dea Amerikane dhe Policia e Malit të Zi. Si...
Dubai po planifikon të ndërtojë rrokaqiellin më të lartë të banimit në botë
17:24
Deri më tani, Central Park Tower i Nju Jorkut kryesonte listën e ndërtesave më të larta në botë, me 98 kate apartamentesh dhe një lartësi prej 472 metrash. Megjithatë, Dubai ka vendosur që të thyejë atë rekord dhe të marrë...
Një person i armatosur hap zjarr në qendrën tregtare: 4 të vrarë, mes tyre edhe autori
17:19
Katër persona mbetën të vrarë pas një sulmi me armë në një qendër tregtare në qytetin jugor të Rusisë, Krymsk, njoftuan sot agjencitë shtetërore ruse të lajmeve, duke cituar zbatimin e ligjit vendas dhe zyrën e prokurorit. Agjencia shtetërore e...
Rusia thotë se ka lëshuar mbi 80 mijë pasaporta për ukrainasit
17:18
Moska zyrtare tha të martën se i ka lëshuar më shumë se 80 mijë pasaporta ruse për qytetasit e katër territoreve në Ukrainë që kur presidenti Vladimir Putin shpalli aneksimin e tyre, në shtator. Në shtator, Rusia i kishte mbajtur...
Temperatura nën zero, çfarë ndodh me motin ditën e premte
16:47
Në vend parashikohet të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të karakterit të çrregullt. Sipas SHMU era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdet në...
Zbulohet lidhja e dashurisë së Flor Mumajesit. Nuk është ajo që keni menduar!
15:41
Historia e dashurisë së Flor Mumajesit dhe Elvana Gjatës është folur e stërfolur në media gjerë e gjatë, ndërsa ndarja e tyre e bujshme vazhdon të diskutohet në publik. Madje, fansat e dyshes kanë shpresuar prej kohësh se ata janë...
Ndaj tyre fituam pavarësinë, paradoksi: Gjatë festave të Nëntorit, shqiptarët dynden drejt Turqisë
15:38
Edhe këtë vit si çdo vit tjetër, shumë shqiptarë kanë zgjedhur të largohen nga vendi për të “festuar” 28 dhe 29 Nëntorin, dy ditët tepër të rëndësishme të historisë së Shqipërisë. Pikërisht në Ditën e Flamurit dhe 110-vjetorin e Shpalljes...
Eksperti/ Si të dalloni nëse vaji i ullirit është origjinal?
15:19
Edhe pse nuk ka pothuajse asnjë shishe vaj ulliri ku të mos shkruhet se është vaj 100 për qind i pastër, ekspertët paralajmërojnë se kjo shpeshherë ka pak lidhje me të vërtetën. Dr. Courtney Swan thotë se markat e vajit...
Greqia jep alarmin: 6 avionë turq po fluturojnë në Egje
15:08
GREQI- Mbeten të tensionuara marrëdhëniet mes Turqisë dhe Greqisë. Sipas mediave greke, 6 avionë turq kanë fluturuar mbi Egje. Ishin 3 formacione F-16 turke, që sipas tyre, kanë kryer shkelje të vazhdueshme të hapësirës ajrore të Athinës si dhe fluturime...
Krim në familje! Babai vret me thikë djalin në dhomën e gjumit. Detajet
14:54
Itali- Krim i rëndë brenda familjes në Canelli, provinca e Asit në Itali. Piero Pesce, 61 vjeç vrau djalin e tij Valerio, 28 vjeç. Vrasja ndodhi mëngjesin e sotëm në shtëpinë ku babë e bir jetonin së bashku. Kur mbërriti...
Rama bën publikimin e pazakontë i djersitur dhe me këmishë të zbërthyer pas seancës për Portin e Durrësit
14:47
Tiranë- Sot u zhvilluan debate të ashpra në Kuvend lidhur me projektin për Portin e Durrësit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar më pas një foto të tijën në rrjetet sociale. Kreu i qeverisë shfaqet i lodhur dhe i djersitur pas...
Luis Enrique zbulon zgjatimin e vet në fushë, e paska dhëndërr. Për të, vajza ime do të ma hiqte kokën
14:07
Ndër lajmet e mrekullueshme të ekspeditës spanjolle në Katar është edhe Luis Enrique… në një version "streamer". Trajneri i kombëtares iberike ka marrë një angazhim dhe si gjithmonë e respekton shumë seriozisht: të transmetojë drejtpërdrejt çdo ditë nga Gjiri Persik,...
Kërcet grushti pas seancës, rrihet avokati në Fier
13:49
Fier- Rrihet nga pala kundërshtare avokati në Fier. Një gjyq për çështje pronësie ka përfunduar me rrahjen e një avokati në gjykatën e Fierit. Ngjarja ka ndodhur sot pranë gjykatë në përfundim të një seance gjyqësore. Palët në konflikt janë...
Çfarë ndodhi mes Dash Sulës dhe Kryeministrit Edi Rama? Deputeti i shkon te karrikja, bisedojnë dhe i dorëzon disa dokumenta
13:45
Tiranë- Një episod i veçantë ndodhi sot në Kuvend. Sapo kryeministri Edi Rama ka mbyllur përgjigjen e tij të gjatë kundrejt opozitës për Portin e Durrësit, deputeti Dashnor Sula, i ka shkuar Ramës pranë duke i dorëzuar disa dokumente për...
Georgina nuk pranon ndërhyrjet e tyre, plas sherri në familjen e CR7. Nëna dhe motrat e futbollistit dalin ‘jashtë loje’
13:43
Georgina Rodriguez larg familjes së Cristiano Ronaldos. Kjo është ajo që doli nga programi televiziv spanjoll “Fiesta”. “Nëna e Cristiano-s ka qenë gjithmonë një vjehëra shumë e ndërlikuar për të gjitha ish-të dashurat e djalit të saj, por Georgina nuk...
Degradon debati në Kuvend. Rama i reciton poezi opozitës: A do qumësht a do dhallë, gomaricat vijnë vërdallë!
13:36
Tiranë- Po vazhdon me debate të ashpra seanca parlamentare në Kuvend. Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza mbi Opozitën, duke i konsideruar si njerëz që kanë mbajtur rekord për vrasje e grabitje. Nga Kuvendi i Shqipërisë, Rama duke cituar Nolin,...
Rudiger u tall me kolegun japonez, pastaj u pësoi keq. Stuhi në rrjetet sociale ndaj mbrojtësit të Real Madridit (video)
13:26
Rudiger e ka bërë sërish. Me Gjermaninë përpara Japonisë, ish-mbrojtësi i Romës, tashmë pjesë e Real Madridit, filloi të vraponte pa arsye me një lëvizje të ekzagjeruartë këmbëve lart për të larguar topin. Më pas kamerat e filmuan atë me...
‘U kërkoj falje fëmijeve të mi’! Masakroi gruan me thikë, Petrit Mamaj pranon autorësinë, dosja dërgohet në gjyq
12:53
FIER- Përfundojnë hetimet për vrasjen e Valdete Mamaj në Fier në shkurtin e këtij viti nga bashkëshorti i saj Petrit Mamaj. Dosja në ngarkim të autorit për këtë ngjarje do të dërgohet për gjykim. Rasti u paraqit si vetëvrasje, por...
Tradhëti bashkëshortore, vjedhje, homoseksualitet, rrihen publikisht me kamxhik 12 persona në Afganistan, mes tyre dhe gra
12:39
Kabul- Ndëshkimet mizore janë të shkrehura në Afganistan. Dymbëdhjetë njerëz, përfshirë këtu edhe tri gra, janë rrahur me kamxhik para mijëra njerëzve të pranishëm në një stadium futbolli në Afganistan. Ata ishin shpallur fajtorë për kryerjen e “krimeve morale”, si...
Blero poston foton duke u puthur me të dashurën e re!
12:16
Vetëm pak kohë më parë, Blero Muharremi vendosi që të konfirmonte ndarjen nga bashkëshortja e tij, Afrona Dika. Madje tani fansat e tij po aludojnë se këngëtari i njohur ka nisur një romancë të re. Dyshimet kanë lindur pikërisht nga...
Japoni e ‘çmendur’ në fushë, pastaj ajo që bëri në dhomat e zhveshjes po mahnit botën mbarë (video)
12:09
Japoni e pabesueshme jo vetëm për fitoren në fushë ndaj Gjermanisë, në ndeshjen e parë të këtij Botërori për të dyja skuadrat në fjalë. Tifozët u dalluan për pastrimin e tribunave pas ndeshjes dhe festimin e fitores. Pamjet shumë shpejt...
‘Rrini larg çunave të mamit’! Armina Mevlani e prerë: Vjehrra nuk mund të vijë kur të dojë në shtëpinë time
12:08
Tiranë- Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Goca dhe Gra” u diskutua tema “partneri im është çun mamaje”, e cila ndezi debat. Moderatorja e njohur, Armina Mevlani, lexoi një mesazh të dërguar nga një ndjekë she më pas nuk nguroi t’i...
E rëndë në Vlorë. Djali rreh babanë, i moshuari përfundon në spital. Kapet nga Policia
11:59
Vlorë- E rëndë në Vlorë. Djali rreh keq babanë i cili përfundon në spital. Ngjarja ndodhi në ‘Nartë. Një 41 vjeçar me iniciale J.S banues u arrestua nga policia asi u kap në flagrancë duke ushtruar dhunë fizike mbi babain...
E trishtë/ Apeloi për ndihmë, por askush nuk i dha, gjendet e vdekur në banesën e rrënuar gruaja në Elbasan
11:42
ELBASAN- E trishtë në Elbasan. Dashamira Dokle 60 vjeç është gjendur e pajetë në banesën e saj në lagjen ‘Kala’ në këtë qytet. 60- vjeçarja jetonte në kushte të vështira ekonomike dhe prej koh%sh lutej për ndihmë. Madje ajoi apeloi...
‘Nuk dua të vdes në Shqipëri, aty vriten njerëz çdo ditë’! I riu shqiptar kapet në Spanjë dhe nuk dëshiron të deportohet
11:24
Madrid- Historia e një të riu shqiptar i cili është arrestuar në Madrid, Spanjë pa vulë Shengen dhe pritet të deportohet drejt vendit nga ku iku, është shfaqur në ciklin e dokumentareve “To catch a smuggler” të National Geographic. Ai...
Formacioni i lojtarëve më të shtrenjtë në botë, ja shifra e çmendur sa vlen
11:11
Haaland, Mbappé dhe Vinicius Jr kryesojnë një top-formacion ëndrrash në futboll. Vlera e tij është monstruoze prej 1.125 miliardë euro (burimi: Transfermarkt). 1. Thibaut Courtois (Real Madrid), vlera e tregut: 60 milionë euro 2. Matthijs de Ligt (Bayern Munich), vlera...
Çfarë po ndodh në Kuvend? Berishës i ndërpritet fjala, ai merr me radhë deputetët socialistët dhe i akuzon si vrasës, hajdutë…
11:04
Tiranë- Debate të ashpra në Kuvend- Kryedemokrati Sali Berisha akuzoi kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla se është i përfshirë në një çështje shumë të rëndë, pas akuzave të Ardian Çapes se ka qenë një politikan "Taulant"...
Nikolla jep masë disiplinore për Berishën. Ndërpritet fjala, ai futet live në Facebook
10:55
Kryetarja e Kuvendit, Lindida Nikolla ka dhënë vërejtje për kryeun demokrat Sali Berisha. Kruetari i Partisë Demokratike Sali Berisha dhe deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike kanë bllokuar foltoren e Kuvendit. Kjo erdhi pasi kryetarja e Kuvendi i ndërpreu...
Vetëdorëzohet në polici shqiptari që përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Selanik
10:48
Greqi- Vetëdorëzuar në polici në Greqi i riu shqiptari që përplasi për vdekje një 21-vjeçare në qendër të Selanikut, mëngjesin e së martës. 26-vjeçari me precedent penal në fushën e narkotikëve është paraqitur mëngjesin e sotëm i shoqëruar nga avokatja...
Eskortat ofrojnë shërbime në Katar për tifozët e Botërorit, por rrezikojnë një dënim shumë të rëndë
10:47
Me fillimin e Kupës së Botës, faqet e takimeve të nxehta janë shumuar në Katar, në të cilat disa eskorta ofrohen për tifozët që vijnë nga jashtë për të ndjekur ekipet e tyre kombëtare. Shumë përdorues po komentojnë shërbimet e...
‘I dashur gjoksi im, për 4 dekada të kam urryer’. Letra emocionuese e Dalina Buzit për veten e saj
10:06
Dalina Buzi ka shkruar një letër të pazakontë, kushtuar gjoksit të saj. Moderatorja tregoi në "Goca dhe gra", se nuk është prekur aspak nga komentet pas paraqitjes së saj në "Dancing with the stars", por përkundrazi këto komente e kanë...
Dalina dhe Arditi komentojnë postimin e Arbana Osmanit: “Juria më nervozon!”
09:52
I ftuar këtë të mërkure në emisionin “Goca dhe Gra” ishte këngëtari i njohur, Ardit Çuni, i cili ka folur rreth eksperiencës së tij në “Dancing With The Stars”. Në një moment gjatë bisedës, këngëtari së bashku me moderatoren e...
Mashtronin klientët, arrestohet administratori i Call Center dhe 5 operatorë
09:27
Tiranë- Policia e Tiranës informon se ka finalizuar operacioni policor i koduar "Fraud”. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë arrestuan në flagrancë...
Unaza e çmuar e Tottit për Noemi dhe pikëpyetjet që ndërlidhin Ilary Blasi
09:26
Dashuria mes Francesco Tottit dhe Noemi Bocchi u vulos nga një unazë e çmuar 55 karatësh që stilistja romake e luleve tregoi në Dubai, me rastin e tapetit të parë të kuq në çift me ish-futbollistin. Siç raporton e përjavshmja...
Momente tepër prekëse/ Nëna dëgjon rrahjet e zemrës së vajzës në trupin e një 68-vjeçari pasi iu dhurua kur ajo bëri aksident
09:09
SHBA- Momente mjaft prekëse për një nënë në SHBA. Në vitin 2018, vajza 20-vjeçare e Amberit vdiq nga komplikimet e astmës dhe familja vendosi të dhuronte zemrën e saj për një transplant. Katër vjet më vonë nëna e saj takoi...
Ardit Çuni bën kalkulimet e DWTS. Në finale dal unë dhe…
08:58
Këngëtari i njohur, Ardit Çuni, ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin “Goca dhe Gra” në Top Channel, ku foli për eksperiencën e tij në spektaklin e kërcimit “Dancing With The Stars”. Konkurrenti u shpreh se në finale do...
Gazetarja e njohur zbulon se do të martohet
08:55
Gazetarja e njohur ka zbuluar së fundmi se do t’i japë fund beqarisë. Mjaftoi kjo deklaratë e papritur e saj që Ardit Gjebrea ta ngacmonte dhe t’i ‘rrëmbente’ konfirmimin se gazetarja do të martohet korrikun e ardshëm. Pjesë nga biseda:...
E moshuara përplaset nga makina në Vlorë
08:50
Vlorë- Aksident në orët e para të mëngjesit në Vlorë. Ngjarja ndodhi rreth orës 07:40, në bulevardin “Ismail Qemali”, në afërsi të poliklinikës. E. K., 40 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasen E. A., rreth 60 vjeçe,...
Gazetarja bom*astike sportive italiane dhe portieri i gafave, pasion i zjarrtë në Miami (fotot)
08:47
Puthje pasionante, buzëqeshje dhe shikime të zjarrta. Kështu i fotografuan Diletta Leotta dhe Loris Karius paparacët nga fotografët e "Chi". Dyshja u pa në Miami, ku ndërmorën një arratisje romantike, ndërsa përfituan nga pushimi i kampionateve kombëtare. Siç tregojnë edhe...
BBC jehonë arritjes së marrëveshjes: BE zbut tensionet për targat e makinave të Kosovës
08:47
BBC i ka bërë jehonë arritjes së marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, shkroi në Twitter: “Kemi një marrëveshje!” dhe tha se të dyja palët do të përpiqen të normalizojnë marrëdhëniet. Kosova...
100 milionë euro në sezon; Ronaldo merr ofertën shokuese për të luajtur në Arabi
08:14
Cila është e ardhmja e Cristiano Ronaldos? Tashmë që kampioni portugez i ka thënë zyrtarisht lamtumirë Manchester United, para mbylljes së kontratës në vitin 2023, lista e kërkuesve po shfaqet me oferta monstruoze si ajo nga Arabia Saudite. Sipas raportimeve...
‘Ulur mbi tualetin e artë’, del në ankand skulptura nu’do e Putinit
08:14
Një grup aktivistësh çekë po nxjerrin në ankand një skulpturë të Presidentit rus, Vladimir Putin, i cili shfaqet i ulur lakuriq në një tualet të artë. Të ardhurat nga shitja do të shkojnë për blerjen e një droni luftarak për...
Demokratët thërresin Ramën në Interpelancë urgjente, gjithçka që do të diskutohet sot në Kuvend
07:42
Deputetët demokratë kanë këkrkuar Interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare. Ditën e djeshme, gjatë mbeldhjes së Grupit Parlamentar të PD, Berisha zbuli se kanë përgatitur 23 amendamente për buxhetin e vitit të ardhshëm...
Vranësira dhe shi gjatë paradites, pasditja sjell përmirësim të motit
07:26
Orët e para të ditës do të jenë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonat veriore dhe pjesërisht juglindore. Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjelli përmirësim gradual të motit, ku gjatë pasdites dhe mbrëmjes do...
Gjermania trondit FIFA-n dhe Botërorin e Katarit, ‘kyç gojën’ demonstrativisht për të drejtat e njeriut
07:26
Tema e shiritit të kapitenit të "One Love" luajti një rol menjëherë para fillimit të ndeshjes së parë të kombëtares gjermane në Kupën e Botës 2022, në Katar. Pasi FIFA ndaloi mbajtjen e shiritit si një mesazh diversiteti dhe tolerance,...
Publikon tufa parash në rrjetet sociale, Loredana ka një “mesazh”
00:13
Nëse ka diçka që Loredana e ka ndarë shpesh me ndjekësit e saj, është fakti që ka para. Reperja ndan momente nga jeta e saj personale duke nisur që nga postimet me vajzën dhe nga përditshmëria e saj. Gjatë ditës...
Gjendet pas 7 muajsh Nesti Pina. Mësohet arsyeja e zhdukjes
00:00
Gjendet në Londër 7 muaj pasi humbi gjurmët Nesti Pina. Lajmin e ka konfirmuar për ’Pa Gjurmë’ Mikail Pina, i cili zbuloi dhe arsyen e vërtetë pse i vëllai ndërpreu kontaktet me familjen. Një aksident i rëndë për pak sa...
Nga kush ishte letra që përloti Ardit Çunin live
23:52
Ardit Çuni nuk i mbajti dot lotët në programin “Goca & Gra”, pasi u surprizua nga letra e mamasë së tij. Me zërin që i dridhej dhe lotët që i mbushnin sytë artisti lexoi fjalët që një nga peronat më...
Demokrati i Alibeajt shpall kandidaturën për bashki. Konfirmohet ndarja e PD në zgjedhjet lokale (EMRI)
23:46
Agron Kapllanaj është i pari nga “grupi” i Enkelejd Alibeajt brenda Partisë Demokratike që konfirmon kandidaturën për një bashki në zgjedhjet lokale të 14 majit. Kapllanaj ka thënë se do e zyrtarizojë kandidaturën në fundjavë para strukturave. “Vendimi për të...
Vrasësi me pagesë i del agjent i infiltruar. ‘Dua të më eliminosh burrin! Gruaja bie në kurth
23:38
Një ish-punonjëse seksi në Florida u burgos për 16 vjet falë një gabimi pasi u përpoq dhe dështoi të punësonte një vrasës me pagesë për të vrarë burrin e saj. Dalia Dippolito, bashkëshorti i së cilës e punësoi për seks...
‘Mbështesin vetëm nismat që merren në kuadër të Procesit të Berlinit’! Zbardhet rezoluta e Parlamentit Europian kundër ‘Open Balkan’
23:32
BRUKSEL- Zbardhet strategjia e re e Bashkimit Europian për zgjerim që do të aplikohet deri më 2024. Rezoluta dhe rekomandimi i Parlamentit Evropian i datës 23 nëntor 2022 drejtuar Këshillit, Komisioni dhe gjithë instancave të tjera ka dalë kundër nismës...
Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për targat
23:18
Bruksel- Pas diskutimesh të gjata, arrihet marrëveshja për targat mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Kryediplomatët e Kosovës dhe Serbisë Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç u takuan sot në Bruksel për të gjetur një zgjidhje për tensionet në veri të...
Pse njerëzit bien në dashuri?
22:30
Në nivelin më bazik, dashuria ka të bëjë me mbijetesën, atë të individit dhe specieve. Njerëzit janë shumë bashkëpunues. Ne duhet të bashkëpunojmë që të mbijetojmë, të fitojmë njohuri dhe të rrisim pasardhësit tanë që janë shumë të varur prej...
Histori thrilleri/ U hodh apo e hodhën? Vajza nga Kenia 30 orë poshtë ballkonit të dhomës. Dëshmitë kontradiktore të shoqes dhe ish-të dashurit
22:04
Jeta e saj e re në Shqipëri, duhet të ishte një fillim tjetër. Shumë më e lumtur se Kenia e largët që kishte lënë pas. Të paktën kështu do të duhej të ishte, deri mëngjesin e 14 gushtit 2022. Mëngjesi,...
10 shenja delikate që tregojnë se partneri juaj mund t’ju tradhtojë
21:59
Të qenit në një marrëdhënie besnike është një zgjedhje që të dy partnerët duhet t’i përkushtohen çdo ditë. Megjithatë, ndonjëherë, njëra ose ndoshta të dyja palët e gjejnë veten në çështje që e vënë në rrezik bashkimin e tyre. Pavarësisht se sa...
Pas përmbytjeve, shtohen reshjet e dëborës në Qafë Thorë-Theth
21:39
SHKODËR– Pas përmbyetjeve, në qarkun e Shkodrës kanë nisur reshjet e dëborës. Në rrugën Qafë Thorë-Theth po vijojnë me intensitet reshjet e dëborës. Pas nisjes së dëborës, Autoriteti Rrugor ndërkohë bën të ditur se po punohet pa ndërprerje për pastrimin...
Reperi i njohur shqiptar bëhet baba për herë të parë
21:22
Reperi i njohur, S4MM, është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në InstaStory. Me emrin e vërtetë, Samir Selimi, reperi ka ndarë një foto, në të cilën...
Konfirmohet ndarja e PD në zgjedhjet lokale, kush është demokrati i Alibeajt që shpalli kandidaturën për bashki
20:43
Agron Kapllanaj është i pari nga “grupi” i Enkelejd Alibeajt brenda Partisë Demokratike që konfirmon kandidaturën për një bashki në zgjedhjet lokale të 14 majit. Kapllanaj ka thënë se do e zyrtarizojë kandidaturën në fundjavë para strukturave. “Vendimi për të...
A e sundojnë milingonat botën? Rezultatet e studimit do iu habisin
19:33
Nga Farhad Manjoo Në shtator, shkencëtarët në Universitetin e Hong Kongut publikuan regjistrimin më të plotë të milingonave të realizuar ndonjëherë. Shifra është aq e madhe saqë duket si e sajuar. Studimi vlerësoi se në Tokë ka të paktën 20...
Del në treg mish pule i prodhuar në laborator! Eksperti: Ja si ta dalloni?
19:22
Tiranë- Shkenca vazhdon të na mahnisë. Tashmë edhe mish i prodhuar në kushte laboratorike. Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua mbi lajmin e fundit lidhur me lejimin e tregtimit të mishit të pulës së prodhuar në...
Mos ndoshta Enca konfirmoi gjithçka me këtë postim?
19:15
TIRANË- Këngëtarja Enca Haxhia duket se ka nisur një histori dashurie, pasi ka nxjerrë më shumë detaje se zakonisht nga jeta e saj private. Në një foto të publikuar në InstaStory, këngëtarja mund të ketë konfirmuar lidhjen e saj. “Faleminderit...
Nusret Gökçe reagon pas faturës mbi 100 mijë euro e cila u bë virale!
18:50
Duhet ta mendosh disa herë para se të darkosh në restorantin e kuzhinierit të famshëm turk Nusret. Disa klientë të restorantit të tij në Abu Dhabi kanë postuar në rrjetet sociale faturën prej 160.000 euro dhe komentet nuk kishin të...
Zbulohet pse burrat nuk flasin menjëherë pas s*eksit!
18:43
Pas analizimit të aktivitetit të trurit të meshkujve gjatë dhe pas kulmit të marrëdhënieve sekusle, një grup shkencëtarësh gjetën një zhdukje të korteksit cerebral, një zonë e caktuar për të menduar, menjëherë pas marrëdhënieve seksuale. Ndoshta kjo është arsyeja pse...
Kur do e bësh bebin? Fifi kthen përgjigjen
18:36
Kur do të bëhet nënë për herë të parë, Filloreta Raçi? Kësaj pyetje i është përgjigjur vetë këngëtarja në një bisedë virtuale që ka realizuar me ndjekësit e saj në Instagram. Kujtojmë që disa kohë më parë qarkulloi lajmi se...
Ndodh në Devoll/ Burrë e grua fut e prit, rrahin njëri-tjetrin. Ndërhyn policia
18:30
Devoll- Kërcet dajaku mes bashkëshortësh në Devoll. Një çift në fshatin Braçaj të Devollit janë konfliktuar midis tyre. Sherri dyshohet se ka degraduar deri në përdorimin e dhunës fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit...
Çmenduri në SHBA. Një person vret 10 qytetarë dhe më pas edhe veten në qendrën tregëtare
18:23
SHBA- Tragjedi në SHBA. Një person ka vrarë të paktën 10 persona në një dyqan në Walmart në Chesapeake, në Virxhinias. Bëhet me dije se autori ka qëlluar gjithashtu menaxherin e dyqanit dhe më pas ka qëlluar veten. Senatorja e...
‘Nuk do jem në protestën e 6 dhjetorit!’ Fatmir Mediu ‘tradhton’ Berishën
17:45
TIRANË- E papritur në kampion opozitar. Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu nuk do të jetë i pranishëm në protestën që Partia Demokratike do të zhvillojë më 6 dhjetor, në të njëjtën ditë kur në Tiranë do të zhvillohet Samiti...
H&M vjen në Shqipëri, numërimi mbrapsht filloi në TEG!
17:33
Brandi suedez i veshjeve dhe artikujve shtëpiake, H&M mbërrin në Shqipëri me dyqanin e tij zyrtar. Klientët tani nuk do të detyrohen të shkojnë në dyqane jozyrtare me mallra të dyshimta që këto vite kanë mbushur Tiranën dhe qytete të...
Festë e çmendur në Tokio pas fitores së Japonisë kundër Gjermanisë (Video)
17:16
Japoni- Ka nisur festa e çmendur në Tokio, por jo vetëm, pas triumfit në botëror të Japonisë ndaj Gjermanisë. Sapo përfundoi ndeshja, mijëra japonezë dolën në rrugë për të festuar fitoren 2-1 ndaj ekipit gjerman në Kupën e Botës në...
Grabitet thesari kelt me vlerë miliona dollarë
17:07
Gjermani- Ndodh në Gjermani. Hajdutët që hynë në një muze në qytetin Manching të Bavarisë dhe u larguan me një thesar ari nga periudha kelte, me ​​vlerë disa milionë euro. Policia bavareze deklaroi se ”hajdutët hynë në muzeun e Keltëve...
Qelizat diellore të silicit të prodhuara nga Kina thyejnë rekordin botëror të efektshmërisë
16:50
Qelizat e silicit të prodhuara nga Kina kanë vendosur një rekord të ri botëror për efektshmëri për herë të parë në historinë e sektorit fotovoltaik. Rekordi është vendosur pesë vjet pasi një kompani japoneze vendosi standardin për efektshmërinë për një...
Shqiptari përplas 21-vjeçaren me makinë në Greqi dhe largohet nga vendi i ngjarjes
16:47
Një ngjarje e rëndë është shënuar një ditë më parë në Greqi, ku një studente 21-vjeçare është përplasur nga një automjet. Mediat greke shkruajnë se shoferi ka qenë një 30-vjeçar shqiptar, i skeduar më parë nga policia për drogë, ndërsa...
Pas Argjentinës, humb dhe Gjermania ndaj Japonisë. Qatar 2022 e nis me surpriza të bujshme
16:25
Qatar 2022 ka nisur me surpriza të bujshme. Ashtu si dje Argjentina, dhe Gjermania dështoi të fitojë ndeshjen e parë debutese të “Katar 2022”, përballë Japonisë, me ndeshjen e cila përfundoi me rezultatin 1-2. Japonezët u hodhën në sulm të...
Gazetarja shqiptare që po lufton me kancerin, bën rrëfimin e trishtë
15:57
Gazetarja Nertila Haxhia rrëfeu në një intervistë me moderatorin Alban Musa betejën me kancerin. Kur ishte vetëm 24 vjeç kuptoi se diçka nuk shkonte me shëndetin e saj dhe u diagnostikua me kancer në gji. Përveç kësaj, iu desh të...
Shqiptarit i funksionon plani. Mashtron zyrën britanike të emigracionit, merr leje qëndrimi 3-vjeçare pasi u tha se ishte në gjakmarrje
15:51
BURREL- Një emigrant shqiptar ka treguar se sa lehtë ishte në gjendje të luante më sistemin e refugjatëve në Mbretërinë e Bashkuar me gënjeshtra të vrazhda dhe të fitonte lejen për të jetuar këtu ligjërisht për tre vjet. Geri Buci,...
Berisha reagon për projektin e marinës në Portin e Durrësit: Kërcënon Shqipërinë me bllokimin e negociatave
15:13
TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bën të ditur se projekti i Portit të Durrësit do kërcënojë të ardhmen e vendit. Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, Berisha shtoi se projekti është shkelje flagrante dhe rrezikon stabilitetin e...
Vrau vjehrrën me thikë një vit më parë, dënohet me 25 vite burg Miranda Markja
14:34
Dibër- Gjykata e Dibrës dënoi me 25 vite burg, Miranda Markja, e cila në prill 2021, vrau vjehrrën e saj me thikë. Ngjarje ka ndodhur në fshatin Burim të Maqellarës. Markja u gjet fajtore për kryerjen e veprës penale të...
Përplaset me trafikndarësen, ndërron jetë drejtuesi i motomjetit në Shijak
14:29
SHIJAK- Aksident në Shijak. Një 40-vjeçar, teksa ishte duke drejtuar motomjetin e tij në fshatin Rrotull, ka humbur kontrollin e më pas është përplasur me trafikndarësen e rrugës. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:00, në fshatin Rrotull. B. B., rreth 40...
Akuzohet për dhunë sek*suale ndaj studentes, kërkohen 6 vite burg për futbollistin e Serie A
14:04
Gjashtë vite burg për Manolo Portanova. Kjo është kërkesa e prokurorit publik Nicola Marini gjatë seancës, me një ritual të shkurtuar, që po mbahet para gjykatës së Siena, në kuadër të procedurës për sulmin seksual të pretenduar ndaj një studenteje....
Flet kunati i 23-vjeçarit, partnerit të Vera Myrtajt. Tregon bisedat e fundit të çiftit
14:02
TIRANË- Një ditë pas ngjarjes së rëndë të vrasjes së çiftit shqiptar në Itali, mësohen detaje të reja rreth çiftit. Kunati i Flonino Mërkurit, ka treguar detaje të tjera në lidhje me ngjarjen e rëndë ku Mërkuru mbeti i vrarë...
Vrasja e Vera Myrtajt, flet mikesha: Punonte 12 orë që të hante kunati dhe kunata. Vironi e dhunonte, ajo ishte shtatzënë
13:39
TIRANË- Detaje të reja janë zbardhur për vrasjen e çiftit shqiptar Vera Myrtaj dhe Flonino Mërkuri nga ish-bashkëshorti i saj i 34- vjeçares Viron Karabollaj. Mikesha e 34- vjeçares ka treguar për marrdhënien e saj me ish-partnerin as divorcit pasi...
‘Nuk di çfarë të bëj më. Kam bërë gjithçka në shtrat’! Aktorja e famshme zbulon se i është mërzitur jeta s’eksuale
13:32
Aktorja e famshme, Drew Barrymore, nuk e pati aspak problem që të ndante disa detaje mjaft private që lidhen me jetës e saj seksuale. Teksa ishte e ftuar në një episod të “Drew’s News”, aktorja po fliste me bashkë-prezantuesin Ross...
E verbuar nga xhelozia, 23-vjeçarja i vë flakën shtëpisë së tij dhe e merr me video-call: Shih çfarë po ndodh?
13:18
Një 23-vjeçare në Teksas të SHBA-ve i vuri zjarrin shtëpisë së partnerit të saj, pasi sipas saj ai e ka tradhtuar me një tjetër. Siç raportojnë mediet e huaja, pasi e reja i ka vënë zjarrit shtëpisë së partnerit e...
Sherri banal për mikpritjen, Apeli i Tiranës dënon me 8 vite burg Klajdi Shundin i akuzuar se vrau kunatin natën e Vitit të Ri
13:07
TIRANË- Gjykata e Apelit në Tiranë ka dënuar me 8 vite burg Klajdi Shundi pasi akuzohet se vrau kunatin e tij Vladimir Zvezhda natën e Vitit të Ri ngjarje e ndodhur më 1 janar 2021. Ngjarja e rëndë ndodhi natën...
Mesazhe me Fation Kuqarin dhe kontakte me Atdhe Xharavinën? ‘Zbërthehet’ Efi e ‘Për’puthen’
13:02
Efi ka qenë një ndër konkurrentet më të komentuara të “Për’Puthen” sezonin që kaloi. Ajo ka qenë së fundmi e ftuar në “Top Arena” ku ka folur për jetën e saj personale si dhe i është përgjigjur edhe disa pyetjeve...
‘Më nguli thikën pas shpine’! Eni Çobani rrëfen ‘tradhtinë’ dhe zhgënjimin e madh që pësoi nga personi i saj i afërt
12:58
Tiranë- Avokatja e famshme, Eni Çobani, njihet nga të gjithë. Atë jemi mësuar ta shohim çdo të diel në rubrikën “Shihemi në gjyq” te “E Diela Shqiptare”, por jo vetëm. Së fundmi Eni Çobani ka realizuar një intervistë ndryshe në...
Dalina Buzi zbulon arsyen përse nuk flet kurrë për bashkëshortin!?
12:53
Dalina Buzi është nj♪ nga personazhet e njohura të botës së showbizz-it. Së fundmi ajo ka zhvilluar një bisedë me ndjekësit në rrjete sociale të cilët i kanë drejtuar pyetje nga më të ndryshmet. Një prej tyre e ka pyetur...
Qytetari në Tiranë hidhet në ajër nga BMW X5 (Video)
12:45
Tiranë- Ngjarja ndodhi në një nga rrugët e Tiranës. Një qytetar, i cili po ecte në punë të tij në trotuar mes shiut, është goditur befas nga një mjet fuoristradë që po lëvizte me shpejtësi tepër të lartë. Video që...
I priti penalltinë Lewandowskit, vjen oferta me “drita të kuqe” e bukuroshes për portierin Ochoa
12:32
Guillermo Ochoa, portieri i kombëtares së Meksikës, mori oferta të nxehta nga bashkatdhetarja Wanda Espinosa, modele dhe influencuese e OnlyFans: "Memito, do të të përqafoj aq fort sa do të jesh më i lumturi nëse bëhemi kampionë bote". E reja...
Mit’hat Hazbiu tregon përplasjen e dhunshme dje në Durrës me Ramën: Tentoi me duar, më bullizoi dhe urdhëroi gardën. Më dërguan në polici, pastaj në spital
12:22
DURRËS- Një incident u regjistrua ditën e djeshme në Durrës mes një qytetari dhe Kryeministrit Edi Rama. Personi, i cili u shoqërua ditën e djeshme në polici pas debatit me kreun e shtetit, ka treguar se çfarë ndodhi në të...
Djali i Maradonës: Krahasimi i babait me Messin? Ata që e bëjnë nuk marrin vesh nga futbolli…
12:19
"Krahasimi mes Messit dhe babait tim bëhet nga ata që nuk shohin dhe nuk e kuptojnë futbollin. Po flasim për dy planetë të ndryshëm, por nuk dua ta hedh menjëherë kryqin drejt Lionelit”. Duke folur pas nokautit të bujshëm të...
Gjejeni ku ndodhet kjo shtyllë tensioni në mes të rrugës me asfalt, në Shqipëri, në Greqi, apo në Itali?
12:10
Eh! fatkeqësisht ndoshta keni gabuar. Rasti në fjalë nuk është në Shqipëri. Një shtyllë e tensionit të lartë ndodeht në mes të rrugës me asfalt në Greqi çka përbën rrezik të madh për ata që udhëtojnë në këtë aks rrugor....
Aksident në Greqi/ Makina bie nga 40 metra lartësi, humbin jetën dy grekë, plagoset rëndë shqiptari
12:03
Greqi- Makina bie 40 m lartësi në veri të Evias, në Greqi Një makinë është rrëzuar nga një shkëmb dhe ka rënë rreth 40 metra poshtë. Në vendin e ngjarjes shkuan forca të shumta zjarrfikëse dhe ambulanca. Ngjarja ka ndodhur...
Njihuni me 23-vjeçaren që garon për kryebashkiake e Beratit në primaret e PD
11:59
Një 23-vjeçare garon për të qenë kryebashkiake. Kejdi Spahiu ka prezantuar sot kandidaturën në primare për Bashkinë e Beratit. Ajo tha se vendimin për t’u futur në primare e konsideron si pjesë të përpjekjes për të ndryshuar gjendjen ku vendi...
Ai nuk shkon askund. Manchester City zyrtarizon rinovimin e kontratës së Pep Guardiolës
11:44
Pep Guardiola ka vazhduar kontratën me Manchester City. Klubi nga “Etihad” ka njoftuar se trajneri katalanas ka nënshkruar një kontratë të re 2-vjeçare me klubin, duke e mbajtur atë te kampionët e Premier League deri në vitin 2025. Guardiola iu...
Horoskopi Paolo Fox 24 Nëntor 2022: parashikimet (dashuria dhe puna) shenjë pas shenje
11:41
Të nderuar lexues, gjeni më poshtë parashikimin ditor të yjeve, përgatitur nga astrologu më i njohur dhe më i kërkuar në Itali, Paolo Fox dhe përkthyer ekskluzivisht nga noa.al një ditë në avancë. Horoskopi i Dashit Paolo Fox: Më në...
Deklarata e fortë e Angelina Jolie: Sado e çmendur iu duket, doja të punësoja një vrasës me pagesë që të më vriste!
11:34
Aktorja e famshme e Hollywood-it, Angelina Jolie, i ka habitur të gjithë kur ka pranuar publikisht se kishte menduar që të punësonte një vrasës me pagesë për ta vrarë atë. Një deklaratë kaq të fortë e ka bërë gjatë një...
‘Gjermania dëshironte përfundimin e luftës me humbjen e Ukrainës’! ‘Trondit’ ish-kryeministri britanik, Boris Johnson
11:30
BRITANI E MADHE- Trondit me deklaratën ish-kryeministri britanik Bois Johnson. Ai ka pohuar se vendet e tjera evropiane kishin pikëpamje shumë të ndryshme për luftën në Ukrainë, me Gjermaninë që dyshohet se preferonte një humbje të shpejtë të Ukrainës mbi...
CR7 përshëndet ‘Djajtë e Kuq’: E dua këtë ekip, por është koha për një sfidë të re…
11:16
Lamtumira mes Cristiano Ronaldos dhe Manchester United ishte vetëm çështje kohe. E tashmë ka mbërritur edhe ndarja zyrtare mes palëve, ku njoftimi për mediat nga "Djajtë e Kuq" ka bërë të ditur marrëveshjen për zgjidhjen e kontratës. CR7 i tha...
Detajet e reja/ Oficeri 27-vjeçar i kapur në Itali ishte nën përgjim
10:57
Klisman Nikolli, oficer i patrullës së përgjithshme në Policinë e Shëngjinit është arrestuar nga karabinierët në Itali, si pjesë e një grupi prej tre personash të akuzuar për disa vjedhje dhe tentativa në Venetto dhe Friuli nga data 30 tetor...
Debatoi me ish-gruan, aktori i famshëm var veten në banje
10:52
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vdekja e yllit të “Power Rangers”, Jason David Frank. Mediat e huaja shkruajnë se ai ka vrarë vetën pas një sherri të dhunshëm me ish-gruan, Tammie Frank të shtunën e kaluar. Tammie,...
Meta takohet me Berishën në selinë e Partisë Demokratike për protestën e 6-dhjetorit
10:47
TIRANË- Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ndodhet në ambientet e selisë së Partisë Demokratike. Meta është duke u takuar me kryedemokratin, Sali Berisha brenda zyrës së këtij të fundit në selinë blu. Fokusi i takimit mësohet se është...
Nuk ishte tritol, por granatë dore. Policia arreston dy persona në Përrenjas (EMRAT)
10:44
Librazhd- Për shpërthimin në bilardon e Dhimitër Kokonozit në Prrenjas, ka rënë në pranga Rei Karriqi dhe Arjan Pino. Nga hetimet rezultoi se në verandën e lokalit të shtetasit Dh. K., nuk është hedhur lëndë plasëse tritol, por një granatë...
Drama, shërimi, rikthimi. Trajektorja e pabesueshme e Eriksen brenda një viti e gjysmë
09:50
Ishte 12 qershor 2021, hera e fundit që Christian Eriksen dilte në fushë në finalet e një kompeticioni të madh ndërkombëtar. Imazhet e bashkëluftëtarëve të rrethuar rreth tij, drama shpërtheu, ndërsa bota e shikonte pa frymë. Pastaj rikuperimi i ngadaltë...
Dollari bie në pikiatë
09:42
Dollari amerikan ka pësuar një rënie në tregun e këmbimit valutor shqiptar. Një dollar sot blihet me 112.7 lekë dhe shitet me 113.7 lekë. Euro mbetet i pandryshuar, pasi blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.1 lekë. Rënie ka...
‘Na mungon shumë’! Sot 1 vit pa Hueyda el Saied, partneri i saj dedikim prekës
09:27
TIRANË- Sot bëhen një vit që nga ndarja nga jeta e artistes së njohur shqiptare Hueyda el Saied për shkak se vuante nga një sëmundje të rëndë. Bashkëshorti i saj Thierry, ka postuar një video në Instagramin e saj, me...
Raketat ruse godasin një maternitet gjatë natës, vdes një foshnje e porsalindur
08:53
Një foshnjë e porsalindur është vrarë në sulmet ruse në një maternitet në rajonin jugor të Zaporizhzhia të Ukrainës gjatë natës, sipas një zyrtari ukrainas, sipasCNN. Oleksandr Starukh, kreu i administratës ushtarake rajonale të Zaporizhzhia, tha të mërkurën se forcat...
Tërmet i fuqishëm në Turqi, 46 persona të plagosur
08:40
TURQI- Lëkundje të forta sizmike në Turqi. 46 persona raportohen të lënduar njëri prej të cilëve ndodhet i shtruar në spital në gjendje kritike. Tërmeti me magnitudë 6 ballë i shkallës Rihter u regjistrua në veriperëndim të Turqisë në lindje...
700 milionë euro më shumë se në ‘Rusia 2018’, Botërori i Katarit mbulohet me ar…
07:59
FIFA ka shitur të gjitha kategoritë e saj të inventarit dhe sponsorizimeve për Kupën e Botës. Lista përfshin shtatë partnerë dhe shtatë sponsorë të FIFA-s, së bashku me promovues kontinentalë nga pesë rajonet e biznesit të FIFA-s: Evropa, Azi-Paqësori, Lindja...
Përlotet këngëtari shqiptar, vajza e tij 4 vjeçare dhuron flokët për fëmijët e prekur me kancer
07:50
Këngëtari i NRG Band, Besnik Qaka është përlotur nga gjesti i veçantë i së bijës, e cila është vetëm 4 vjeç. Vogëlushja ka vendosur që të presë flokët për t’ua dhuruar fëmijëve të prekur me kancer. Këngëtari, në një intervistë...
Giroud futet në historinë e Francës. Golashënuesi më i mirë ndonjëherë, barazohet me Henry
07:45
Olivier Giroud po hyn gjithnjë e më shumë në “kupën qiellore” të futbollit francez. Falë dopietës së mbrëmshme të tij kundër Australisë, sulmuesi në pronësi të Milanit u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të Francës, së...
Argjentinasit ‘qajnë’ ato 5 minuta fatale ndaj Arabisë Saudite: Nuk dorëzohemi, do të ringihemi shpejt
07:43
Humbja kundër Arabisë Saudite ishte pengesa e gjashtë argjentinase në një debutim në Kupën e Botës. Albiceleste ra në ndeshjen e parë të “Suedia 1934”, “Polonia 1958” dhe “Gjermania 1974”. Fillimi i keq u përsërit në “Spanjë 1982” dhe “Italia 1990”....
Cristiano Ronaldo, lamtumirë Manchester United! Palët ndahen me marrëveshje konsensuale
07:35
Ishte në ajër dhe tani, dy ditë para debutimit të Portugalisë në Kupën e Botës, është zyrtare: "Marrëveshja konsensuale, Cristiano Ronaldo po largohet nga Manchester United me efekt të menjëhershëm. Klubi e falënderon atë për kontributin e jashtëzakonshëm në dy...
E mërkura nis me shi, parashikimi i motit për sot
07:24
Shqipëria Sipas MeteoAlb: Paraditja në vendin tonë do të sjelli vranësira të dendura të cilat do të gjenerojnë reshje shiu të konsiderueshme kryesisht në zonat Veriore dhe Jugore. Parashikohet që orët e pasdites të sjellin përmirësim gradual të kushteve të...
The Sun/ Konflikti Serbi-Kosovë, rrezik për gjakderdhje të re në Ballkan
23:38
BRITANI E MADHE- Pushtimi i Ukrainës nga Rusia mund të shndërrohet në gjakderdhje të re në Evropë, kështu paralajmëroi një ish-ambasador i NATO-s. Dyshohet se lufta brutale e Vladimir Putin mund të bëhet sfondi i një vale dhune midis Kosovës...
Përleshje me karrike e tavolina kokës mes rekrutëve në një klub në Rusi (Video)
23:32
Para se të niseshin në front ata duket se kanë kaluar një ‘test’. Burrat e mobilizuar nga qeveria ruse u përgatitën për luftë duke u grindur në një klub nate. Pamjet tronditëse tregojnë përleshjen në Yurga, rajoni i Kemerovës, jashtë...
Studimi/ Çfarë mund ta shkaktojë vdekjen e papritur gjatë marrdhënieve intime?
23:14
Një studim i bërë nga Universiteti George të Londër, raporton se vdekjet e papritura për shkak të problemeve me zemrën që ndodhin gjatë ose menjëherë pas marrëdhënies seksuale mund të mos jenë një fenomen ekskluziv për burrat e moshuar. Studimi,...
Po afron data! Kjo është dita ‘helmuese’ e vitit në mbarë botën ku ndodhin më shumë divorce
22:59
Është e provuar dhe data po afron. Shumica e çifteve ndahen në këtë ditë të vitit. Pushimet mund të jenë gjithmonë periudha më e dashur dhe më e këndshme e vitit, por duket se për shumë çifte shënon fundin e...
‘Ti erdhe si shiu në jetën time, e ma shpërlave dhimbjen’! Fifi dedikim me shpirt për Adisin
22:48
Ata janë një çift që po kalojnë një romancë të bukur dashurie. Fifi dhe Adisi prej disa kohësh po shijojnë historinë e tyre dhe nuk ngurrojnë që të ndajnë edhe në rrjete sociale momente me njëri tjetrin. Së fundmi Fifi...
Ilir Shaqiri deklaron se do të futej përsëri në ‘BBV’, por vetëm me një kusht që ka të bëjë me Donaldin
22:40
Ilir Shaqiri ka pohuar me bindje se do të bëhej përsëri pjesë e “Big Brother Vip” në sezonin e dytë të tij, dhe jo në rolin e opinionistit por si konkurrent. Balerini ka zhvilluar së fundmi një bisedë me Ermir...
71-vjeçari Van Gal nuk ‘përmbahet’ pas fitores me Senegalin: ‘Eja në dhomë të bëjmë s***’
22:17
Trajneri i Holandës, Luis Van Gal u shfaq tepër i lumtur pas triumfit 2-0 që “tulipanët” arritën në ndeshjen e parë ndaj Senegalit. 71-vjeçari, ditën e sotme ka takuar edhe bashkëshorten e tij, e cila e ka vizituar në fushën...
Lëvizja Universitare cakton datën për protestën e radhës. Vendi: Para Kuvendit
21:58
TIRANË – Lëvizja Universitare ka bërë me dije protestën e radhës. Tubimi i radhës do të mbahet të enjten ora 24 nëntor 2022 ora 10.00-11.00, tek rruga "George Bush" përballë Parlamentit. Në protestën Kombëtare Universitare do të marrin pjesë pedagogë...
Sinoptikania Lajda Porja flet se çfarë moti na pret. Ska më rrebeshe, por ia behin ngricat
21:47
TIRANË- Sinoptikania Lajda Porja u shpreh se në vijim priten reshje shiu në intensitet të ulët apo të mesëm, ndërsa shtoi se në zonat malore do të ketë reshje shiu. Në një lidhje skype në “Frontline”, Porja tha se në...
Dalin emrat. Kush janë 4 të rinjtë e mbetur të plagosur nga përplasja e makinave. Dy prej tyre në gjendje të rëndë (Video)
21:13
Lezhë- 4 të rinj mbetën të plagosur nga përplasja e dy mjeteve në aksin rrugor Milot-Lezhë. Ata janë Marinela Gjergji, 28 vjeçe, Daniel Gjergji, 24 vjeç, Fatjon Gjura rreth 30 vjeç dhe Marjan Marku. Mësohet se dy prej tyre 2...
Oficeri i arrestuar në Itali djalë dëshmori. Babai iu vra 100 m larg Policisë për gjakmarrje. Nëna: janë gënjeshtra, djali ndodhet në Gjermani
21:04
TIRANË- Oficeri i Patrullës së Përgjithëshme Klisman Nikolli, 27-vjeç i arrestuar për vjedhje në Itali, është djali i një dëshmori. Babai i të riut, Mark Nikolli, efektiv dhe rapsod i njohur në Lezhë, u vra në vitin 2003, vetëm 100...
Aksident në aksin Lezhë-Milot, përplasen dy mjete, 4 të plagosur në spital
20:41
Lezhë- Një aksident u regjistrua në orët e para të mbrëmjes në aksin Lezhë-Milot. Dy mjete u përplasen mes tyre në vendin e quajtur ‘Kryqëzimi i Rrilës’ Sipas informacioneve paraprake ka 4 të plagosur që janë transportuar për në spital....
Rrumbullaku përjashton nga Policia oficerin e Patrullës së Përgjithshme që u arrestua për vjedhjen e vilave në Itali
20:28
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka firmosur përjashtimin nga Policia e Shtetit, të punonjësit të Policisë Klisman Nikolli. Oficeri i policie i patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shëngjinit është vënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet...
Fitorja e bujshme me Argjentinën/ Mbreti Salman merr vendimin e papritur për Arabinë Saudite
20:09
Arabia Saudite- Një entuziazëm i papërshkruar ka përfshirë Arabinë Saudite pas fitores me Argjentinën. Një ngjarje kaq e jashtëzakonshme sa mbreti Salman e shpalli të mërkurën festë kombëtare. Princi i Kurorës Mohammed bin Salman ka festuar suksesin e përfaqësueses dhe...
A ka e-Albania lidhje me të dhënat e llogarive bankare?
20:02
TIRANË- Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit ka bërë një sqarim lidhur me lajmin e publikuar se bankat do të “hyjnë” në e-Albania nga janari i vitit të ardhshëm. Sipas njoftimit të bërë për mediat, bëhet me dije se AKSHI...
Përplasen tre makina në Durrës
19:58
DURRËS- Aksident i trefishtë në lagjen 17 të qytetit të Durrësit, pranë rrugës "Tropoja". Tre automjete janë përplasur në afërsi të tregut industrial, por deri më tani nuk raportohet për persona të lënduara. Sipas të dhënave paraprake, edhe dëmet materiale...
Si duket Lezha e përmbytur nga ajri
19:30
LEZHË- Ndonëse kanë nisur përmirësimet, sërish situata nga reshjet mbetet e rënduar. Toka bujqësore të përmbytura, po ashtu edhe rrugë e ndërtesa. Situata më e rëndë mbetet në Lezhë dhe Shkodër. Disa foto nga ajri tregojnë përmbytjet masive në Lezhë...
Situata më e fundit e shkaktuar nga reshjet në vend
19:19
Tiranë- Vazhdojnë problematikat e shkaktuara nga moti i keq në shkallë vendi. Sipas të dhënave të fundit nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile në AKMC, ‘situata në qarqet e prekura nga përmbytjet si pasojë e reshjeve paraqitet e normalizuar....
Akuzohet për vjedhjen e vilave në Itali, arrestohet oficeri i patrullës së përgjithshme në Policinë e Shëngjinit
19:12
Itali- Arrestohet si i dyshuar për vjedhjen e vilave në Itali një polic shqiptar. Një oficer i patrullës së përgjithshme në Policinë e Shëngjinit është arrestuar nga karabinierët në Itali, si pjesë e një grupi prej tre personash të akuzuar...
Tmerr në Itali! Djali vret të ëmën e vendos në frogorifer dhe vazhdon t’i marrë pensionin
18:34
ITALI- Ngjarje makabre në Itali. Një burrë ka vrarë nënën e tij dhe e ka ruajtur në një frigorifer në mënyrë që të vazhdonte të gëzonte pensionin e saj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ceglie Messapica. Ende nuk dihet...
Nuk ndalen aksidentet me shqiptarë në Itali. 21-vjeçari përplaset me një kamion
18:29
ITALI- Pothuaj çdo ditë aksidente me shqiptarë në Itali. I radhës ndodhi në rrugën Torre Pedrera, në kthesën në via San Giovenale, përpara pikës ku SS 16 ndahet në katër korsi. Shoferi i kamionit, një shtetas polak me banim në...
Shtatzënë për herë të parë, modelja e njohur në pritje të ëmbël
18:12
Jasmine Tookes është shtatzënë. Modelja 31-vjeçare është në pritje të fëmijës së saj të parë me bashkëshortin e saj, drejtorin e Snapchat-it, Juan David Borrero, dhe çifti vendosi të mbajë të fshehtë lajmet derisa ajo shkoi 6-muajshe. Duke folur për...
Fjoralba Ponari ndan një foto me djalin që i ‘ka rrëmbyer’ zemrën
17:28
Tiranë- Kur bëhet fjalë për jetën e saj private, moderatorja e njohur, Fjoralba Ponari, flet shumë rrallë. Mirëpo, fal Instagramit, ajo bën që herë pas here të ndajë ndonjë detajë me fansat e saj. Fjori ka treguar se prej disa...
Reshje bore, shtrëngata shiu dhe …, parashikimi i motit për ditën e mërkurë
16:59
Për ditën e mërkurë moti parashikohet me vranësira të dendura dhe intervale kthjellimesh në pjesën e dytë të ditës. Prej orëve të para pas mesnatës e deri në orët e mëngjesit reshje shiu me intensitet mesatar dhe në formë shtrëngatash...
25 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19
16:51
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 526 testime, 25 qytetarë të infektuar, nuk ka humbje jete dhe 16 të shëruar në 24 orët e fundit 22 Nëntor 2022 – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë...
Georgina Rodriguez “magjeps” me sharmin e saj
16:19
Teksa Cristiano Ronaldo është duke luajtur në Kupën e Botës në Katar, Georgina Rodriguez ka magjepsur Las Vegasin me format e saj të dala në pah. Zonjës së CR7 i dukeshin “xhevahiret” e saj nëpërmjet një fustani blu me dekolte...
Ndryshon Kodi Rrugor. Nga shpejtësia në autostradë deri te zgjatja e patentës
15:43
Zyrtarisht shpejtësia e lejuar në autostradat shqiptare vendoset deri në 130 km/orë. Me asnjë votë kundër u miratua në Komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin këtë të martë vendimi për ndryshimin e shpejtësisë në autostrada. Ky vendim ishte një...
Rrumbullaku/ Pas drejtorit, shkarkohen edhe 7 efektivë të tjerë
15:41
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, mesditën e sotme, zhvilloi një analizë pune me strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat. Gjatë analizës, Drejtori i Përgjithshëm ka theksuar se pavarësisht se informacioni përmes të cilit u godit veprimtaria e...
Bordi i Transparencës ul sërish çmimet e karburanteve
15:36
TIRANË- Bordi i Transparencës, i cili është përgjegjës për monitorimin dhe përcaktimin e çmimit të hidrokarbureve është mbledhur ditën e sotme dhe ka publikuar çmimet e reja të tregtimin të karburantëve në vend. Kështu nga dita e sotme nafta do...
Tritol para lokalit të biznesmenit në Përrenjas
15:06
Vendoset lëndë eksplozive përballë lokalit të një biznesmeni në Prrenjas. Nga shpërthimi ka pasur dëme të pjesshme dhe thyerje të xhamave edhe të disa apartamenteve pranë lokalit. Ngjarja është regjistruar rreth orës 03:00 të ditës së djeshme. Në njoftimin zyrtar...
Dramë me futbollistin zviceran. Hidhet nga kati i tetë, kryen vetëvrasje
14:32
Karim Gazzetta, mesfushori-sulmues 27-vjeçar zviceran, i cili luante për klubin boshnjak të Zrinjski Mostar, i ka marrë jetën vetes (është vetëvrarë). Lajmin e ka bërë të ditur portali lokal "Klix.ba", duke cituar zëdhënësin e MPB, Ljudevit Mariq. Sipas raportimeve pas...
‘Rrëfim te vëllai’/ Beatrix vendos të zbulojë gjithçka, nga lidhja me Donaldin dhe se çfarë po kalon tani!
14:18
Kosovë- Këngëtarja Beatrix Ramosaj vazhdon të mbetet në vëmndjen e publikut. Ramosaj do ta rrëfejë të gjithë historinë e saj në një mënyrë shumë të veçantë. Trixa nuk ka pranuar gjithë këtë kohë të prononcohet në ndonjë emision mbi historinë...
‘Po deshe që të vij…’ Robert Berisha i vendos ‘kusht’ Luana Vjollcës për të qenë pjesë e emisionit të saj
14:10
Robert Berisha ka një kusht shumë të rëndësishëm për Luana Vjollcën nëse ajo do ta ketë të ftuar në programin e saj të përjavshëm “Zemër Luana”. Në emisionin e tij “Robi plaket kur do vet” teksa lexonte pyetjet e ardhura...
Zbuloni ‘dëshirën’ që ka Arbnora Ademaj për Behgjet Pacollin?
14:06
Kosovë- Arbnora Ademaj është një aktore mjaft e dashur për publikun. Arbnora ka performuar së fundmi në “Dance Albania” konkretisht në rolin e agjentes të filmit “James Bond”. Mirëpo, ajo zbuloi edhe një dëshirë të saj. Arbnora theksoi se do...
Zhviĺlohet në Tiranë, Seminari rajonal për bashkëpunimin Kinë-Ballkani Perëndimor
14:06
Seminari “Kina dhe Ballkani Perëndimor në vitin 2022: sfidat, mundësitë dhe potencialet e bashkëpunimit”, u mbajt në Tiranë me nismën e Institutit të Studimeve të Globalizimit të Shqipërisë (AIGS). Në të morën pjesë 15 ekspertë të qarqeve akademike, mediatike, të...
Era e fortë përmbys në rrugë kamionin që drejtohej nga një shofer serb
13:43
Tepelenë- Një kamion është përmbysur ditën e sotme në aksin nacionale Memaliaj-Levan. Ngjarja ndodhi në fshatin Iliras. I.M banues në Serbi ka humbur kontrollin e mjetit i cili u botua në rrugë. Sipas të dhënave paraprake shkak është b♪7rë era...
Messi nuk mjafton, Argjentina e nis me humbje shokuese Botërorin e Katarit
13:40
Humbje e zhurmshme për Argjentinën e Lionel Messit. Skuadra e Amerikës së Jugut, pasi kaloi në avantazh në minutat e para të ndeshjes falë penalltisë së shënuar nga numrin 10 (Messi), pësoi përmbysjen e madhe nga Arabia Saudite, gjithmonë në...
Kjo është vajza e re e sapomartuar që humbi jetën në spital pas aksidentit në Itali. Emri
13:31
ITALI- Vajza që shihni në foto është Blerina Kryeziu nga Kosova e cila humbi jetën pas një aksident në Itali. E reja e cila punonte si kamariere në një restorant në Itali u godit të premten nga një automjet, por,...
As në 2023/ BE arrin konsensusin, por ja kur pritet të ndodhë liberalizimi i vizave për Kosovën
13:14
Kosovë- Bashkimi Evropian ka arritur në konsensus që liberalizimi i vizave për Kosovën të hyjë në fuqi më 1 janar të vitit 2024.Siç mëson Radio Evropa e Lirë pajtimi u arrit në një takim të këshilltarëve për viza të martën...
Më Shumë...