Kosovë Politikë

Kandidati presidencial i koalicionit qeverisës në Serbi, Aleksandër Vuçiç, dëshiron që gjatë fushatës zgjedhore të vizitojë Kosovën.Ai madje ka deklaruar se këtë mund ta bëjë edhe pa lejen e Qeverisë së Kosovës, por mendon se “nuk do të kishte kuptim” dhe nuk dëshiron që të “nxisë probleme për serbët” e Kosovës, shkruajnë mediat kosovare të cilat citojnë agjencinë serbe të lajmeve, “Beta”.Deklaratat e tij, Vuçiq i bëri gjatë përurimit të sta

Media Galeri