Maqedoni Kronikë

Përcillet për në banesën e fundit 24-vjeçari nga Tetova, Benjamin Ferati, i cili këtë të shtunë sakrifikoi jetën e tij në plazhin e Zvërnecit, teksa tentonte të shpëtonte dy kushërira nga mbytja.Familjarë, miq dhe të afërm, i dhanë pasditen e së dielës lamtumirën heroit të ditëve tona, i cili nuk pyeti për dallgët, por u sul drejt tyre, për të shpëtuar dy të panjohurat që thërrisnin për ndihmë.Të gjitha mediat shqiptare në Maqedoni e etiketojnë Benjamimi

Media Galeri