Si Të Gatuajmë

Përbërësit: Qumësht - 4 gota, Lajthi  - 4 lugë, Sheqer - 4 lugë, Miell - 4 lugë, Kakao - 6 lugë gjelle, Gjalp - 200 gram, Kripë - gjysmë luge.Përgatitja:Miksoni bashkë sheqerin, kakaon dhe miellin në një enë. Gradualisht shtoni qumështin në porcione të vogla dhe trazojeni shpejt që mos të krijohen kokrra.Pasi të keni shtuar të gjithë qumështin, hidhni masën në një tenxhere dhe vendoseni në zjarr. Me zjarr të ulët do ta përzieni deri sa të ziejë, por tr
25.11.2016 - 03:06
25.11.2016 - 01:58
25.11.2016 - 01:48
25.11.2016 - 01:35
24.11.2016 - 01:20
24.11.2016 - 00:26

Media Galeri