Sociale

Në orën 15.05 është regjistruar një tjetër tërmet, lëkundjet e të cilit janë ndier edhe në Tiranë, Durrës e rrethinat.Mësohet se epiqendra ka qenë në Kavajë, me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter.Për momentin nuk janë raportuar dëme në njerëz dhe materiale.Gjithsesi, në zonat ku lëkundjet kanë qenë më të forta, njerëzit kanë lënë banesat nga paniku. Lëkundjet sizmike kanë qenë të shumta ditët e fundit në vendin tonë, kun

Media Galeri