Sport

Trajneri i Argjentinës ka publikuar listën me 23 të grumbulluarit për Botërorin “Rusi 2018”.Mes të grumbulluarve, bie në sy mungesa e yllit të Interit Mauro Icardi i cili nuk është përzgjedhur nga trajneri Jorge Sampaoli.Ndërkohë janë pjesë e listës dy sulmuesit e Juventusit Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala, dhe sigurisht Messi e Aguero.Pavarësisht se Icardi ishte golashënuesi i Serisë A dhe lojtari kryesor që çoi Interin në zonën e Champions, duket se trajneri n

Media Galeri