Maqedoni

Kryetarët e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë dhe të Bashkimit Demokratik për Integrim, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti, kanë zhvilluar sot takimin e tyre të parë, pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Nga komunikatat e lëshuara prej selive të dy partive nuk jepen shumë hollësi, ndërsa paralajmërohet se takime të tilla pritet të mbahen edhe në të ardhmen.Takimi Ahmeti-Zaev vjen dy ditë pasi u zhvillua një tjetër takim të mërkurën midis Nikolla Gruevskit (VMRO-DPMNE) dhe Al

Media Galeri