Maqedoni Politikë

Ndërron jetë diplomati nga Shkupi Shenoll Devaja. Ai ka qenë ish zëvendësambasador i Republikës së Maqedonisë në Tiranë.Lajmi është bërë i ditur nga vëllai i tij, Shpend Devaja. “Te nderuar miq, ju njohtoj se sonte nderroi jete vllau im i dashur dhe i respektuar Shenoll Devaja . Allahu xh.sh. e shperblefte me xhennet. Varrimi behet neser pas namazit te iqindise . Nisja behet nga xhamia e re ne Cair, shkruan vëllau i tij Shpend Devaja.

Media Galeri