Transmetuar më 23-06-2024, 23:15

SHKUP/ Noa.al- Me 77 vota pro dhe 22 kundër, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut zgjodhi Qeverinë e re, me Kryeministër, Hristijan Mickoski.

Koalicioni qeveritar përbëhet nga VMRO-DPMNE, partitë nga koalicioni VLEN dhe ZNAM.

Deputetët e LSDM-së dhe të Majtës votuan kundër Qeverisë, ndërsa Fronti Evropian e la seancën pak para përfundimit të saj.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd