Lajmet e ditës
Lautaro vendos rekordin e tij, hyn në historinë e Serie A: Kapërcim cilësor? Po, e kemi treguar tashmë
10:12
Lautaro Martinez ka vendosur rekordin e tij. Me 4 golat e shënuar në fushën e Salernitana, kapiteni i Interit shkruan një faqe në historinë e Serie A. Ai është në fakt lojtari i parë që shënon “poker” golash si zëvendësues...
Nisja e vitit të ri akademik, Begaj: Urimet e mia më të ngrohta për të gjithë studentët
09:48
Presidenti i  Republikës, Bajram Begaj ka dhënë një mesazh për fillimin e vitit të ri akademik  në arsimin e larta. Begaj shpreh urimet më të ngrohta për të gjithë studentët. Ndër të tjera presidenti shprehet se tani është radha e...
Modric tundohet nga Inter Miami. Ofertën ia bëri Beckham në plazh, me negociatat po merret… Messi
09:37
Luka Modric mund të largohet nga Real Madridi, madje që në merkaton e dimrit. Mesfushori kroat, në fakt, duket i zhgënjyer nga koha e kufizuar e lojës së dhënë nga trajneri Ancelotti. Sidomos në dy ndeshjet e fundit, në të...
“Tempulli” godet sërish, shkon në 96 numri i të ndaluarve
09:15
Tiranë- Vihet në pranga një 43-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, shkon në 96 numri i shtetasve të ndaluar. Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 10 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa,...
Nis sot viti i ri akademik në Shqipëri
09:07
SHQIPËRI- Në të gjitha universitet e Shqipërisë nis sot viti i ri akademik. Sipas të dhënave janë rreth 20 mijë studentë, të cilët ulen për herë të parë në auditorët e universiteteve. Studentët këtë vit u regjistruan në dy raunde. Raundi...
Nainggolan: Roma më ndryshoi jetën, tek Interi nuk u ndjeva aspak rehat
09:05
Radja Nainggolan i rikthehet marrëdhënies me Romën, duke mos fshehur njëfarë nostalgjie për periudhën e tij te verdhekuqtë. “Ninja”, në dritën e sugjerimit të rikthimit të ditëve të fundit, u shpreh për “Caffettino Podcast”: "A më thirri Roma pasi u...
1 javë në flakë masivi pyjor në Pishporo, pritet ndërhyrja nga ajri, më problematike situata në…
08:52
Edhe në ditën e 7-të të zjarrit, vijon ende beteja me flakët ne masivin pyjor të PishPoro-s në Darëzeze, ku forcat operacionale jane duke punuar për venien nën kontroll te tyre. Sipas shefit të shërbimit zjarrfikes të bashkise Fier, Zija...
Dominim i kthjellimeve dhe kalime të lehta të vranësirave, moti për sot
08:04
Shqipëria  Vendi ynë gjatë paradites do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve në pothuajse të gjithë territorin, por herë pas here do të ketë kalime të lehta të vranësirave të cilat më të theksuara pritet të jenë në zonat veriore....
Presidenti i RMV Pendarovski: Prania e 5 mijë trupave të NATO-s në Kosovë, garanton mospërhapjen e konfliktit
23:26
Prezenca e 5,000 trupave të NATO-s në Kosovë është një garanci që kriza nuk do të përhapet në rajon dhe është mirë që Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtare të NATO-s, kështu që mund të parandalohet...
‘Ka zëra se u negociua’/ William Walker: Pse u lejua të largohej grupi i armatosur i Banjskës?
23:20
KOSOVË- Sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në veriun e vendit e ka alarmuar edhe ambasadorin William Walker. Duke folur për Tëvë1, ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, Willam Walker, thotë se për këtë ngjarje të rëndë duhet...
Pesë shenjat e Horoskopit, që janë më besniket në dashuri
23:19
Ndaj nëse njëra nga gjërat që po kërkoni në një lidhje është të jeni një çift i qëndrueshëm dhe besnik, këto janë 5 shenjat me të cilat do të bënit mirë të dashuroheshit. Besnikëria e tij do t’ju pushtojë plotësisht....
‘Post’ Love Island Albania, Glen dhe Artemis sqarojnë raportin e tyre
23:13
Artemis dhe Glen u përfolën për një romancë jashtë vilës së dashurisë ‘Love Island Albania’, pasi janë parë në shoqëri të njëri-tjetrit. Megjithatë në spektaklin e sotëm ata kanë sqaruar njëherë e mirë raportin e tyre. Në spektaklin e sotëm...
Sulmi terrorist në Ankara, Turqia godet me raketa luftëtarët e PKK-së. Shkatërrohen 20 ndërtesa
23:04
TURQI- Turqia po kryen sulme ajrore kundër rebelëve kurdë në Irakun verior, disa orë pas shpërthimit vetëvrasës në Ministrinë e Brendshme në Ankara. Konkretisht, të dielën vonë mbrëma, Ministria e Mbrojtjes Kombëtare turke raportoi sulme ajrore ndaj objektivave të luftëtarëve...
Durrës/ Plagoset me thikë nga familjarët 34-vjeçarja nga Kameruni
22:52
DURRËS- Një e re nga Kameruni është dërguar në spital në Durrës, pasi dyshohet se është lënduar me mjet prerës. Dyshohet se e reja është plagosur nga familjarët e saj. Ndërkohë që policia ka shoqëruar në komisariat, dy të afërmit...
Sveçla tregon se për çfarë do të shfrytëzohet vila përrallore e Radojçiçit
22:22
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka komentuar për vilën e Milan Radojçiçit buzë liqenit të Ujmanit në veri, e cila është bastisur të premten nga autoritetet e Kosovës. Sveçla në konferencën për media theksoi se vila është e...
Surpriza e radhës?! Këngëtari shqiptar pjesë e ‘Love Island Albania’
22:17
Shumë surpriza do të ketë në spektaklin e sotëm të ‘Love Island Albania’. Një tjetër ish e dashur e njërit prej djemve të ‘Love Island Albania’ do të futet në vile. Por nuk mbaron me kaq! Faqja zyrtare e programit...
Videoja erotike me ‘emrin’ e saj në rrjet, Luana nis spektaklin me një mesazh: Sa e bukur do ishte jeta…
22:14
Spektakli i Love Island Albania i natës së sotme do të ketë shumë surpriza. I tillë ishte edhe mesazhi që dha drejtuesja e spektaklit të dashurisë, Luana Vjollca, ku tha se jeta do të ishte më e bukur për një...
Ja 5 shenjat më të këqija të zodiakut. Kryeson Akrepi!
21:41
Jeni kuriozë të dini cilat janë shenjat më të këqija të zodiakut? Janë pesë shenja të horoskopit që janë të famshme për të qenë të pamëshirshëm, gënjeshtarë, shfrytëzues dhe të paskrupullt. E vetmja gjë që dëshirojnë njerëzit e këtyre shenjave...
Kjo është shenja më mizore në dashuri, me të cilën nuk duhet të dashuroheni kurrë
21:28
Jeni kuriozë të dini se cila është shenja më mizore në dashuri? Ka një shenjë të zodiakut që, ndryshe nga të tjerat, është e famshme për thyerjen e zemrave dhe vuajtjen e partnerëve. Astrologjia nuk ka dyshime: Demi është shenja...
Dy të vdekur dhe dy të plagosur/ Sulm me armë në SHBA
21:27
SHBA- Të paktën dy persona kanë vdekur dhe dy të tjerë po trajtohen për plagë me armë zjarri pas të shtënave në Hjuston. Një grua 48-vjeçare dhe një person tjetër kanë humbur jetën. Sipas informacioneve, autori ka qenë bashkëshorti i...
‘More djalë i patalentuar. Kërko falje publike’! Albërije Hadërgjonaj ‘kërcënon’ Albano Bogdon: E di që ka një nen në Kodin Penal!
21:01
Albërije Hadërgjonaj ka reaguar pas deklaratës ofenduese që Albano Bogdo bëri për Alban dhe Beatrix Ramosajn. Përmes një statusi në InstaStory, Albërija i ka bërë thirrje Albanos të kërkojë falje publike. Këngëtarja e paralajmëron se ka dhe nen në Kodin...
Efi Dhedhes shtrohet në spital
20:55
Efi është shfaqur nga spitali në postimin e fundit në InstaStory. Ish-banorja e Big Brother VIP ka njoftuar largimin nga rrjetet sociale pasi do të operohet për apandesit. “Meqenëse do t’ju mungoj pak ditë më falni, por më zuri pak...
‘Ta ka …. motrën Donaldi në BBV’! Albano Bogdo shau Alban Ramosajn nga Triksa, reagojnë ashpër personazhet e njohur
20:35
Rrjeti ka shpërthyer në koimente pasi Albano Bodo shau nga motra Alban Ramosajn. Albano Bogdo ka kaluar në “Vizion Plus” me një emision tij të quajtur “Albano Show”. Në hapje të puntatës së parë ai sqaron se ky është emisioni...
6 ditë betejë me flakët në Pishë Poro dhe Darëzezë, edhe avioni i ‘grekut’ nuk mjafton
20:20
Prej 6 ditësh vazhdon zjarri në masivin pyjor të Pishporos dhe Darzezës në Fier. Flakët ndihmohen nga erërat duke bërë që të afrohen pranë zonave të banuara. Me kërkesë të autoriteteve shqiptare, një avion Canadair nga Greqia është vënë në...
‘Ti qepje për nuset e Enver Hoxhës! Familje spiunësh keni qenë!’ Burri ‘vulos’ debatin me gruan
19:51
Ndarja dhe paratë vijojnë të mbeten kërkesa e Adriatikur ndaj Margaritës në “Shihemi në Gjyq”. Ai thotë se ka punuar me vite të tëra, ka kaluar një sëmundje të rëndë dhe tani ka ardhur momenti që paratë që Margarita ka...
‘Shko te katunarja nga Momli se po e gjeta do ta bëj paidhaqe!’. Burri i kërkon 50 milionë lekë gruas/ Margarita aludon për tradhti
19:49
Debati në “Shihemi në Gjyq” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan midis bashkëshortëve Adriatik dhe Margarita zhvillohet për një shumë parash. Fjalën e merr Margarita dhe shpjegon se babai i saj ka lënë një pasuri, por ajo ende nuk...
Shqipja ‘shpërthen’ kundër Bledi Manes: Ti ke qenë 15 vite në burg more!
18:56
Si çdo javë rubrika “Trotuar” në “E Diell”, trajton tema të cilat prekin diskutimet e përditshmërisë sonë. Tema e kësaj jave ishte “Hapësira televizive, a e meritojmë?” teksa në ftuar në studio ishin Bledi Mane, Erjola Doçi, Elios Shuli, Krist...
Plas keq debati mes Shqipes dhe transg*jinores Amber. ‘Ti nuk gjeje dot burrë’. ‘Ti e gjete duke bredhur rrugëve’!
18:48
Si çdo javë rubrika “Trotuar” në “E Diell”, trajton tema të cilat prekin diskutimet e përditshmërisë sonë. Tema e kësaj jave ishte “Hapësira televizive, a e meritojmë?” teksa në ftuar në studio ishin Bledi Mane, Erjola Doçi, Elios Shuli, Krist...
Publikohet momenti i sulmit ku u vra efektivi Afrim Bunjaku nga serbët në Kosovë. Video
18:32
KOSOVË- Drejtori i policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin e sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku. “Vrasja e tij ka...
Dënim me burg për prindërit që nuk vaksinojnë fëmijët
18:27
Autoritetet në provincën Sindh të Pakistanit kanë miratuar një ligj që kërcënon prindërit me deri në një muaj burg nëse refuzojnë të vaksinojnë fëmijët e tyre kundër poliomielitit ose tetë sëmundjeve të tjera. Ekspertët nga Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë...
Sulmi terrorist në Turqi/ PKK merr përgjegjësinë: U krye një akt sakrifice
18:02
Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) mori përgjegjësinë për sulmin terrorist mëngjesin e sotëm në Ankara, përballë ndërtesës së Ministrisë së Brendshme. “Një akt sakrifice u krye kundër Ministrisë së Brendshme turke nga një grup i lidhur me Brigadën e...
Rekord temperaturash në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900
17:45
Franca ka regjistruar muajin më të ngrohtë që nga viti 1900. “Sipas vlerave paraprake, shtatori i këtij viti ishte 3,6 gradë Celsius më i ngrohtë se mesatarja e viteve 1991 deri në 2020, me një temperaturë mesatare prej 21,5 gradë...
7 ditë nga vrasja e Afrim Bunjakut, Kurti: Vlerësojmë mbështetjen e aleatëve
17:21
Është bërë një javë nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë u vra rreshteri policor Afrim Bunjaku. Aktin tragjik e ka kujtuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Kurti tha se dhuna ishte e orkestruar nga ana e...
Goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park në Greqi
16:46
Një 19-vjeçare shqiptare është goditur me thikë në këmbë nga një burrë në Selanik, në një park në zonën e Sykes. Sipas mediave fqinje, ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e rrugëve Karavangeli dhe G. Papadopoulou rreth orës 5:30 të pasdites....
PMI-ja e prodhimit të Kinës rikthehet drejt zgjerimit në shtator
16:37
Indeksi i menaxherëve të blerjeve të prodhimit të Kinës (PMI) u kthye në zonën e zgjerimit në shtator, duke treguar rritje të aktivitetit të fabrikës dhe një rimëkëmbje pozitive ekonomike në vend shkruan noa.al duke cituar CMG. Indeksi i PMI-së...
Spanjë/ Digjet klubi i natës, të paktën 13 të vdekur! Një nga të mbietuarit: Pesë anëtarë të familjes dhe dy miq janë zhdukur
15:51
Një zjarr ka shpërthyer në një klub nate në qytetin Murcia të Spanjës, duke vrarë të paktën 13 persona dhe plagosi 4 të tjerë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit dhe shërbimet e urgjencës janë në vendngjarje...
Avokati i Klea Gjatës: Nuk ndodh që për 3 ditë të ketë verifikim dhe konfirmim thëniesh të një të penduari
15:24
Gjykata e Elbasanit vendosi masën e sigurisë arrest me burg për 10 prej të arrestuarve si pjesë e grupit të Laert Haxhiut. Ndërsa për Fatjon Veliun u caktua masa e shtrimit të detyruar në spital, pasi thuhet se ai vuan...
‘I thash babit se dashuria nuk është me detyrim’! Rrëfimi prekës i vajzës së Klodiana Vefës në prokurorinë italiane
15:02
ITALI-Vajza e Klodiana Vefës ka rrëfyer disa episode pas ngjarjes së tragjike, ku babai i saj vrau nënën dhe më pas veten. Vajza ka treguar për prokurorinë italiane, sipas mediave, se pak ditë më parë i ati dhe nëna e...
Gjykata e Elbasanit cakton masën e sigurisë, lë në burg 11 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut
14:56
ELBASAN- Gjykata e Elbasanit ka caktuar sot masat e sigurisë ‘arrest me burg’ për 11 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut. Ata u shoqëruan në Gjykatë mëngjesin e sotëm nën masa të rrepta sigurie. Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 5...
7 të vdekur nga zjarri në një klub nate në Spanjë
13:10
Së paku shtatë njerëz kanë vdekur si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një klub nate në Murcia në juglindje të Spanjës, njoftoi kryetari i këtij qyteti, Jose Ballesta. Ai shtoi se ekipet e shpëtimi janë ende duke kërkuar njerëz...
VIDEO Akuzohet për 9 vjedhje me armë, arrestohet shqiptari në Selanik
13:08
GREQI-Një 30-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e policisë greke në Selanik me akuzën për vjedhje me armë. Uniformat e policisë kanë kryer operacionin për kapjen e shqiptarit në zonën e Siekon, ku kishin rënë në gjurmët e tij. 30-vjeçari,...
Arrestohet Sadete Rakipi/ Akuzohet se kishte dijeni se vajza e saj ishte abuzuar s*eksualisht dhe nuk kishte kallëzuar
12:58
Një 44-vjeçare ka rënë në prangat e policisë në Përmet. Sadete Rakipi akuzohet për “Moskallëzim krimi” dhe “Mashtrim”. Ajo akuzohet se kishte dijeni që vajza e saj e mitur ishte abuzuar seksualisht disa muaj më parë nga një shtetas. Për...
Miku i ‘Rrumit të Shijakut’ kapet me silenciator
12:54
Në momentin e arrestimit atij i është sekuestruar një armë tip’ Scorpion’ me silenciator. Po ashtu u arrestua edhe Klevis Kurdiu, shoku me të cilin po udhëtonte me një makinë dhe dyshohet se ishte nisur për të kryer atentatin DURRËS-...
Tragjike në Itali/ Shqiptari bie nga 50 metra lartësi duke mbledhur kërpudha dhe ndërron jetë në vend. Emri
11:21
ITALI-Ngjarje tragjike në Itali. Jani Gjoni, 60-vjeçari me origjinë shqiptare në Borgosesia në Itali ka humbur jetën si pasojë e rrëzimit nga një lartësi prej 50 metrash nga një grumbull shkëmbor. Shqiptari që prej vitesh jetonte në Borgosesia kishte dal...
Albano Bogdo ofendon rëndë Alban Ramosajn: I ka **** motrën Donaldi në BB
11:13
Albano Bogdo këtë sezon të ri televiziv ka ardhur në një rol të ri, këtë herë si moderator. Aktori i humorit pas mbylljes së “Klanifornia-s” ka kaluar në “Vision Plus” me një emision tijin të quajtur “Albano Show”. Në hapje...
Efi largohet nga televizioni, lë edhe Shqipërinë. Ja ku ka njoftuar se do ikë?
11:06
Që pas përfundimit të “Big Brother”, Efi zgjodhi që të tërhiqej nga zhurma mediatike. Daljet e saj publike kanë qenë të rralla dhe të përqendruara vetëm sa u përket projekteve të saj. Tani, ajo bëri daljen e saj publike e...
‘Për’puthen’ merr vendimin ekstrem pas sherrit mes konkurrentëve (Video)
11:02
Disa ditë më parë, programi “Për’puthen” ka qënë tepër i tensionuar mes konkurrenteve, të cilët janë në kërkim të dashurisë. Konkurrentët janë përplasur me njëri-tjetrin duke patur edhe largime nga studio, gjë për të cilën ka reagur edhe drejtuesja e...
Dy policë dhe 2 terroristë të vrarë. Momenti kur dëgjohen të shtënat nga sulmi pranë Ministrisë së Brendshme në Ankara
10:48
TURQI-Paraditen e sotme një shpërthim dhe një sulm me armë ka ndodhur në pranë godinës së Ministrisë së Brendshme turke në Ankara. Sipas raportimeve, gjatë sulmit, kanë mbetur të vdekur dy policë dhe dy nga agresorët. Njëri nga terroristët hodhi...
Shpërthim i fuqishëm dhe të shtëna pranë parlamentit turk në Ankara, 4 të vdekur
10:20
TURQI- Një shpërthim i fuqishëm është raportuar mëngjesin e sotëm në Ankara, pranë parlamentit turk, shkruajnë mediat e huaja. Sipas njoftimit nga, Ministria e Brendshme e Turqisë shpërthimi në kryeqytet është cilësuar si një sulm terrorist. Ministri thotë se një...
Vranë efektivin Afrim Bunjaku, momenti kur serbët arratisen në male dhe braktisin shokun e plagosur (Video)
10:12
Një video e cila më parë nuk ishte publikuar dhe ka të bëjë me sulmin terrorist në Banjskë të veriut, po bën bujë në rrjetet sociale. Në to shihen pjesëtarët e grupit terrorist serb që po iknin nëpër një zonë...
Horoskopi i tetorit, këto shenja të horoskopit do të kenë një moment shumë të keq
09:53
Më në fund ka ardhur vjeshta: jeni kuriozë të dini horoskopin për muajin tetor? Yjet do të shohin "me sy të mirë" vetëm disa shenja të zodiakut, duke i bërë veçanërisht me fat muajin e ardhshëm. Ndërsa për të tjerat...
‘Shtator i zi’ në Suedi! 12 viktima nga përleshja mes bandave
09:45
SUEDI- 12 viktima! Ky është bilanci i hidhur i "shtatorit të zi" në Suedi, për të cilin bën fjalë një gazetë suedeze. Dhuna e bandave ka shpërthyer sërish. Së fundmi një 18 vjeçar u vra në një qendër sportive në...
Horoskopi për nesër nga Paolo Fox, e hënë 2 tetor 2023: Mirë gjërat për Peshoren, blozë për Virgjëreshën
09:40
Të nderuar lexues, ju sjellim parashikimet e horoskopit për nesër, e hënë 2 tetor 2023 shenjë pas shenje nga astrologu Paolo Fox! Dashi: Nesër do të mund të merrni garanci më të mëdha sidomos në dashuri. Ata që duan të...
Jepet sot në Gjykatën e Elbasanit ‘masa e sigurisë’ për bandën e Laert Haxhiut (EMRA)
09:23
ELBASAN- Jepet sot në Gjykatën e Elbasanit masa e sigurisë për anëtarët e bansës së Laert Haxhiut. Seanca gjyqësore do drejtohet nga Gjyqtarja Megi Strakosha. Prokuror Kreshnik Ajazi. Prokuroria i ka kërkuar Gjykatës masën “Arrest në burg” për 10 të...
Nuk ua lë fëmijëve/ Mick Jagger dhuron të gjithë pasurinë artistike për bamirësi
09:04
Ylli i Rolling Stones, Mick Jagger, ka thënë se dëshiron ta dhurojë “thesarin” e tij prej 500 milionë dollarësh për bamirësi në vend që t’ua lë trashëgim fëmijëve të tij. “Ata nuk kanë nevojë për të jetuar, është më mirë...
Anna Wintour injoron Kim Kardashian dhe ndërron vendin kur ajo i ulet pranë. Plasin komentet në internet
08:50
Kim Kardashian dukej e mërzitur pasi Anna Wintour e injoroi atë në shfaqjen e Victoria Beckham në Javën e Modës në Paris. Në një video që po bëhet virale në internet, Kardashian mund të shihet duke u ulur pranë kryeredaktores...
Fëmijët e Klodiana Vefës vendosin 37 trëndafila të bardhë në stolin e kuq në nder të nënës së tyre. Krybashkiaku italian: Nuk do t’iu lëmë vetëm!
08:26
ITALI- ‘Fëmijët e Klodiana Vefës nuk do t’i lëmë vetëm’, tha me emocione kryebashkiaku i Castelfiorentino, Alessio Falorni. Mbrëmjen e 29 shtatorit, kryebashkiaku, i cili e njihte personalisht Klodiana Vefën, organizoi një marshim ku ndezën qirinj në përkujtim të 37-vjeçares...
Partia pro-ruse e ish-kryeministrit Fico, fiton zgjedhjet në Sllovaki
08:14
SLLOVAKI- Partia majtiste-populiste Smer e ish-kryeministrit Robert Fico fitoi zgjedhjet e së shtunës në Sllovaki pasi premtoi se do të ndalojë dërgimin e armëve në Ukrainë, për të bllokuar anëtarësimin e mundshëm të Kievit në NATO dhe për të kundërshtuar...
Tetori rozë, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit
08:10
Fillimi Tetorit nënkupton fillimin e muajit të ndërgjegjësimit të Kancerit të Gjirit. Muaji i vetëdijesimit të Kancerit të Gjirit, ndihmon në rritjen e vëmendjes dhe mbështetjes për vetëdijen, zbulimin dhe trajtimin e hershëm, si dhe kujdesin për këtë sëmundje. Kanceri...
Vrasje me armë zjarri në Greqi
07:57
GREQI- Vrasje me armë zjarri në Greqi. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në zonën e quajtur Agios Panteleimonas. Siç raportojnë mediat greke, një 74 vjeçar ka sulmuar me armë zjarri dy persona, një grua dhe një burrë, ku për...
Nuk do jetë dielli! Studim i ri/ Kur dhe si do të ndodhë zhdukja e njeriut nga Toka!
07:52
Hipoteza të ndryshme ka rreth zhdukjes së njerëzimit në të ardhmen. E sigurtë është se kur dielli të gllabërojë Tokën, nuk do ekzistojë më asgjë. Por specia ‘njeri’ mund të zhduket më përpara. Qindra specie janë zhdukur nga planeti me...
Frikë në fushë. Ndërpritet ndeshja e Ajaksit, portieri humbet ndenjat pas përplasjes! – VIDEO
07:31
HOLLANDE – Momente ankthi dhe frike në një ndeshje të kampionatit holandez mes Rkc Walwijk dhe Ajax. Takimi u ndërpre me rezultatin 2-3 për bardhekuqtë e Amsterdamit pasi Etienne Vaessen, portieri i klubit pritës, mbeti pa ndjenja në tokë pas...
Horoskopi nga Paolo Fox, e diel 1 tetor 2023: të gjitha shenjat
07:20
Ja parashikimet e Horoskopit për ditën e sotme, e diel 1 Tetor 2023 shenjë pas shenje nga astrologu Paolo Fox, përkthyer nga noa.al! Dashi: Paçi një ditë të mbarë sot. Muaji tetor që sapo nisi ju sjell një rikuperim gradual...
‘Është e vështirë të presësh diçka, që mund të mos ndodhë kurrë…’! Vdiq nga grirësja në Greqi, postimi prekës i shqiptares 10 orë para tragjedisë
23:25
Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ndodhi në Greqi, ku një shqiptare humbi jetën teksa po punonte. 50-vjeçarja u copëtua duke pastruar një grirëse mishi në një kasap në Messolongi. Ngjarja ndodhi para syve të vajzës së saj. Postimi...
Si e rregulloi Fifi marrëdhënien me Top Channel?
23:20
Është konfirmuar! Fifi do të jetë konkurrente e programit të kërcimit “DWTS”. Siç duket ajo i ka lënë mëritë pas me Top Channel dhe është gati për këtë sfidë të re. Në lidhje me “sherrin” e vjetër, ajo është pyetur...
Interi ‘fundos’ Salernitanën dhe të 4 golat mbajnë një emër, Lautaro Martinez
23:10
ITALI – Interi ka shpartalluar Salernitanën. Gjithçka ka ndodhur pjesën e dytëtë dhe të 4 golat mbajnë të njëjtin emër, Lautaro Martinez. Pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura. Në minutat e para të pjesë së dytë u...
Ngjarjet në veri, NATO miraton dërgimin e forcave shtesë në Kosovë
23:04
KOSOVË- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar se aleanca ka miratuar dërgimin e forcave paqeruajtëse shtesë në Kosovë pas trazirave përgjatë kufirit Kosovë-Serbi, shkruajnë mediat e huaja. “Ne vazhdojmë t’i bëjmë thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të...
Detaje tronditëse/ I penduari Tafani: Laerti donte të vriste dy prokurore dhe një avokat. I ndoqëm, atë, burrin dhe fëmijët
22:54
Doloreza Musabelli, një nga prokuroret e SPAK ishte vënë në shënjestër të grupit të Laert Haxhiut, me qëllim eliminimin fizik të saj apo qoftë dhe njerëzve të afërm të familjes. Një dyshim i tillë tronditës ka dalë nga dëshmia e...
13-vjeçarja shqiptare shpallet Kampione Evrope në shah
22:29
TIRANE – Një sukses i madh është regjistruar në shahun shqiptar, pasi 13-vjeçarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe. Vogëlushja shqiptare ka arritur të marrë këtë çmim pas 7 fitoreve dhe 2 barazimeve në Kampionatint e Rapidit që sapo ka...
‘Është e turpshme të hidhni baltë…’ Deklarata e Karamuços se në telefonin e një personazhi të krimit ishte videoja e një moderatoreje të njohur, reagon ashpër Luana Vjollca
22:00
Shashka e Karamuços, Luana Vjollca detyrohet të përgënjeshtrojë pamjet e rreme Moderatorja Luana Vjollca ka reaguar e revoltuar pas qarkullimit të një videoje ku shihej një vajzë topless, të cilën e kishin krahasuar me të, për nga ngjashmëria fizike. Në...
U paralajmërua nga SHBA, tërhiqet Vuçiç: Ushtria nuk do hyjë në Kosovë!
21:33
SERBI- Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se do të tërheqë forcat ushtarake serbe të vendosura pranë kufirit me Kosovën. Vuçiç u shpreh se ky skenar nuk do të ishte i dobishëm për Beogradin dhe se do të shkatërronte...
Milan mposht Lazion dhe ngjitet në krye! Video me golat
20:42
ITALI – Nuk ndalet Milan. Kuqezinjtë marrin 3 pikë mjaft të çmuara përballë Lazios në ndeshjen e zhvilluar në “San Siro” e vlefshme për jvën e 7-të të Serisë A. Një ndeshje e vështirë për kuqezinjtë të cilët pas disfatës...
Ngjarjet në Kosovë/ Gazetari gjerman ironizon: Rama, kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pasiç
20:36
TIRANË- Gazetari gjerman, Michael Martens, i cili mbulon rajonin e Ballkanit, ka bërë një postim shumë domethënës për konfliktin e fundit mes Serbisë dhe Kosovës dhe qëndrimeve që ka mbajtur kryeministri shqiptar në këtë konflik. Martens vetem me një fjali...
Iu bë atentat me tritol në mjet pak muaj më parë, arrestohet me armë më makinë Aldi Mustafa
20:19
DURRËS- Iu vendos tritol pak muaj më parë, arrestohet sot në mbrëmje Aldi Mustafa pasi iu gjet armë dhe lëndë narkotike në mjet. Mjeti u bllokua në zonën e ish-Kenetës në Durrës. Bashkë me Aldi Mustafën është arrestuar edhe një...
Peqini shtang futbollin/ Zgjedh një turkeshë si zv. trajnere. (Foto)
19:46
PEQIN – Befason skuadra e Shkumbinit. Për herë të parë në kampionatin shqiptar një grua është zgjedhur si zëvendës trajnere. Bëhet fjalë për turken Ilknur Aktas, e cila do të jetë ndihmësja e Hetlem Çapjës. Risi në futbollin shqiptar teksa...
FNSH zbarkon në Vlorë
19:32
VLORË-FNSH, operacionale dhe agjentët e policisë së Vlorës po kryejnë kontrolle në disa zona në qytetin e Vlorës. Në fokus të kontrolleve, janë automjetet me xhama të zinj. Ndërkaq, kontrollet po kryhen edhe për persona të dyshimtë që lëvizin me...
Nisi në Hong-Kong dhe Makao ekspozita “Udhëtim nëpër qytetërime”
19:14
U zhvilluan të premten në Hong-Kong dhe Makao ceremonia e hapjes së ekspozitës "Udhëtim nëpër qytetërime", të mbajtur nga Grupi Mediatik të Kinës. Në ceremoninë e hapjes, kryetari i CMG-së Shen Haixiong mbajti një videofjalim. Në këtë aktivitet morën pjesë...
Del audio-regjistrimi! Si Ivanoviç paralajmëroi para vrasjes së tij për Radoiçiç: Ky është krimineli, mbajeni mend çfarë po ju them!
18:57
Në këtë audio-regjistrim, Ivanoviç e cilëson kryeterroristin Radoiçiç, si figurë kyçe dhe bartës të pushtetit në veri të Kosovës. SERBI- Media serbe nova.rs ka shkruar sot për një audio-regjistrim që po qarkullon në rrjetet sociale, ku dëgjohet politikani i vrarë,...
‘Teksa po kërkonim heroinën nëpër ferra, nxora pistoletën dhe e qëllova pas koke’! Artan Tafani tregon si e vrau Alban Semakun
18:33
Tafani dëshmon se ka qenë vetë prezent në vrasjen e Alban Semakut i njohur edhe si Elton Mermali, të cilin para ekzekutimit e kanë drejtuar tek disa ferra, duke e gënjyer se aty ndodhej heroina. TIRANË- I penduari i drejtësisë,...
Zjarri ktheu dsmën në ferr me 114 viktima/ Rrëfehet çifti: Njerëzit ulërinin! Kapa gruan dhe fillova ta tërhiqja zvarrë
18:27
IRAK- Revan, 27 vjeç, dhe nusja, Haneen, 18 vjeç, i mbijetuan zjarrit, i cili filloi brenda një sallë të mbushur plot me dasmorë në Qaraqosh, në provincën Nineveh të Irakut verior, ku humbën jetën 114 persona dhe 150 të tjerë...
Basha në takim me banorët e degës 4 në Tiranë: Shqipëria ka një potencial të jashtëzakonshëm, thjesht duhet ta shndërrojmë në të mirë të qytetarëve
18:09
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës “Bajram Curri”, ku bisedoi me banorë të kësaj lagje. “Me banorët pranë shkollës “Bajram Curri”, për të dëgjuar zërin e...
Putini shënon përvjetorin e aneksimit të 4 rajoneve ukrainase, pavarësisht se nuk ka kontroll të plotë
17:31
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin këmbënguli të shtunën se banorët e 4 rajoneve që Moska i anekskoi në mënyrë të paligjshme vitin e kaluar, “bënë zgjedhjen e tyre për të qenë me atdheun”. Në një fjalim që u bë publik...
Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë
17:02
Të shtunën është vërejtur lëvizja e një autokolone ushtarake në jug të Serbisë, nga drejtimi i Vranjës në drejtim të Nishit, afër qytetit të Predejanës, pas shqetësimeve që Uashingtoni dhe Brukseli shprehën për zhvendosjen e forcave serbe përgjatë kufirit me...
Shqiptarja bie pre e mashtrimit, i marrin 9 mijë euro nga llogaria bankare
16:32
Një 35-vjeçare shqiptare në Greqi, ka rënë pre e mashtrimit nga një person ende i paidentifikuar. Ai e ka telefonuar dhe i është prezantuar si kontabilist, por përmes mashtrimit ka arritur që t’i marrë 9 mijë euro nga llogaria bankare,...
Harrojeni Provedel… Portieri francez pret penalltinë në minutën e 90-të dhe më pas barazon vetë rezultatin me kokë (video)
15:45
Në minutën e 89-të, me rezultatin 1-0 në favor të GOAL FC, portieri i Avranchez, Anthony Beuve, priti një penallti për mysafirët, konkretisht nuk u mashtrua nga truku i sulmuesit përballë. Lojtari i GOAL FC, Respentno, provoi një “Panenka”, por...
Tërmeti në detin Egje ndjehet në Greqi dhe Turqi
15:04
GREQI- Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur sot në detin Egje pranë ishullit Kalymnos në Greqi dhe është ndjerë edhe në Bodrum të Turqisë. Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti është regjistruar nëntë kilometra në lindje të...
Humbi jetën nga makineria e mishit në Greqi, mikesha e shqiptares: Familja në shok, fëmijët kanë nevojë për ndihmë!
15:03
Një vdekje tragjike ndodhi sot në Greqi. Një nënë shqiptare humbi jetën ndërsa u vra nga makineria e mishit në një dyqan. Mikesha e gruas shqiptare, që vdiq tragjikisht mbrëmjen e së premtes në Greqi pasi u masakrua teksa po...
Merr flakë trageti me 175 persona në Itali
14:58
ITALI- Një zjarr ka rënë një natë më parë në motorin e tragetit Cossyra që udhëtonte nga Lampedusa për në Porto Empedocle. Në bordin e anijes ndodheshin 175 pasagjerë, nga të cilët 83 ishin emigrantë po transferoheshin nga Lampedusa, më...
Nga Zidane te Conte, ja top-trajnerët pa ekip. Futbolli do të ishte më i bukur me ta në stol
14:46
Cilët trajnerë janë aktualisht në kërkim të një stoli? Ja disa emra, më kryesorët, pa ekip për sezonin 2023-2024. Mes tyre ka “big” si Antonio Conte dhe Zinedinë Zidane, por jo vetëm. Portali i njohur ndërkombëtar sportiv "Goal.com" ka evidentuar...
Ambasada Ruse i përgjigjet NATO-s me mesazhin “Kosova është Serbi”
14:44
Në rrjetin social Twitter (X), ambasada ruse në Kanada ka shkruar "Kosova është Serbi". Ambasada ruse në Kanada ka bërë një postim shqetësues, teksa raportohet se ushtria serbe është mbledhur në kufirin pranë Kosovës. Bëhet me dije se në rrjetin...
Wanda Nara, mesazh të koduar social: Kur ke frikë se dikush që do është i sëmurë…
14:19
Buzëqeshja dhe vullneti për të jetuar nuk janë zhdukur asnjëherë nga fytyra dhe mendja e Wanda Nara, pavarësisht se muajt e fundit nuk kanë qenë të lehtë për bjondet argjentinase. Gruaja dhe agjentja e Mauro Icardit ka zbuluar se është...
Gruas i ‘humb’ burri në Korçë dhe nënës vajza në Pogradec
14:07
Gruas i ‘humb’ burri në Korçë dhe nënës vajza në Pogradec. Policia vendore informon se më datë 29.09.2023, në Komisariatin e Policisë Korçë është paraqitur shtetasja A. H., 22 vjeçe, banuese në Korçë, e cila ka kallëzuar se më datë...
Bie nga çatia burri në Korçë. Niset me urgjencë drejt spitalit
13:59
KORÇË- Një 55-vjeçar është nisur me urgjencë drejt spitalit rajonal të Korçës, pasi u rrëzua aksidentalisht. Personi me inicialet A.P. thuhet se ka marrë dëmtime pas rrëzimit teksa riparonte çatinë e banesës në fshatin Shkozë, të Korçës. Nuk dihet sesi...
Paturpësia e Pochettino. E sheh shpëtimin te merkatoja e janarit, pasi shpenzoi 462 milionë euro këtë verë
13:47
Në prag të ndeshjes mes Fulhamit dhe Chelsea, trajneri i bluve ka dhënë një përgjigje goditëse për tregun e transferimeve (merkaton). Pochettino ka rrëfyer se tashmë po mendonte për nënshkrimet e janarit, teksa merkatoja verore u mbyll as një muaj...
NË MANASTIRIN E BANJSKËS, NË KOSOVË
13:09
Nga Ben Blushi Manastiri i Banjskës ku u vra një polic shqiptar dhe katër paramilitarë serbë ndodhet gati 20 minuta larg qytetit të Mitrovicës dhe nëse nuk ka shumë trafik, jo më shumë se një orë në veri të Prishtinës....
Shpërndante drogë afër shkollave në Tiranë, arrestohet i riu
13:03
Shpërndante drogë afër shkollave të kryeqytetit, arrestohet i riu. Policia e kryeqytetit informon se ‘specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të veprimeve intensive operacionale të kryera në kuadër të megaoperacionit policor mbarëkombëtar, antidrogë, të koduar “Tempulli”, pasi...
I penduari i drejtësisë: ‘Për Bashaliun morëm 50 mijë euro. Selimi u vra se kishte lidhje intime me nënën e njërit prej antarëve të grupit’
12:56
TIRANË- Detaje të reja mësohen rreth vrasjeve të kryera nga grupi i Laert Haxhisë. Dëshmi të tjera tronditëse janë zbardhur nga i penduarit i drejtësisë, Artan Tafani, i cili me rrëfimin e tij zbuloi 6 vrasje, që kanë si autorë...
Dolën single nga ‘Love Island Albania’/ A mos vallë janë çift Glen dhe Artemis tani jashtë ?
12:35
Dy ish-ishullorët, Glen dhe Artemis deklaruan se do të dilnin single nga spektakli i dashurisë ‘Love Island Albania’, por disa foto të tyre në Instagram na bënë të mendojmë të kundërtën. Mbrëmjen e djeshme Ilda ka trazuar ujërat, pasi me...
Ishte paralajmëruar! Hiqen me karoatrec të gjitha makinat e parkuara gabim në Tiranë
12:23
Policia e Shtetit ka nisur aksioni në kryeqytet për heqjen me karoatrec të të gjithë makinave të parkuara gabim. Teksa diçka e tillë ishte e paralajmëruar edhe më herët, qëllimi i këtij aksioni është për të shmangur trafikun dhe kaosin...
Deklarata e prezantueses së njohur që bëri bujë: ‘Nuk kam dashur kurrë të kem fëmijë. Dua më shumë qenin tim
12:17
Helene Gateau është një emër jo i panjohur për publikun francez. 42-vjeçarja është veterinere dhe prezantuese e njohur e programit “Hélène et les animaux” në kanalin France 5, por së fundmi ka bërë buje me një deklaratë ku ka treguar...
Modelja spanjolle ndryshon mendje, i dhimbset burri në burg. Pezullon procedurat e divorcit me Dani Alves
12:07
Rasti Dani Alves vazhdon të jetë i pranishëm çdo ditë në media. Braziliani ndodhet në paraburgim që nga janari i kaluar, pasi u denoncua për sulm seksual ndaj një vajze të re. Incidenti thuhet se ndodhi në një klub nate...
Rrjedhje gazi në një karburant pranë rrethrrotullimit të Shkozës, evakuohen banorët, bllokohet rruga
12:00
TIRANË- Alarm pranë rrethrrotullimit të Shkozës. Raportohet se është çarë një tub gazi i karburantit në rrugën ‘Sadik Petrela’. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të ambulancës dhe të zjarrfikëses, dhe teknikët të cilët po punojnë për rregullimin e defektit....
De Ligt dhe gafa sensacionale për Messin, holandezi bëhet ‘meme’ në rrjetet sociale
11:28
Gafë sensacionale nga De Ligt. Mbrojtësi i Bayern Munich ka marrë pjesë në një pyetësor “social”, i cili është publikuar në kanalet e klubit të njohur gjerman. Pyetja që iu drejtua futbollistëve bavarezë ishte: “Me cilin nga ish-futbollistët do të...
Del foto/ Kjo është Ana, nëna shqiptare e dy fëmijëve që vdiq tragjikisht nga makineria e mishit në Greqi. Arrestohet pronari i dyqanit
11:22
GREQI- Kjo është Ana, shqiptarja e cila humbi jetën tragjikisht mbrëmjen e kaluar në Messolonghi teksa pastronte një makineri mishi. Policia arrestoi pronarin e objektit, pasi në kuadër të hetimeve, ai akuzohet për një aksident industrial me pasojë vrasje nga...
Çfarë synimi kishte vallë? I riu kapet me sopatë dhe thikë në makinë
11:01
Kapet me sopatë dhe thikë në makinë një i ri. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në bashkëpunim me Strukturat Hetimore të DVP Dibër, në vijim të punës për parandalimin e ngjarjeve kriminale, dhe goditjet e njëpasnjëshme ndaj çdo paligjshmërie,...
‘Pika e referimit tonë është Allegri. Ja prapaskenat me Lukakun dhe situata e Pogba, pasi doli me doping’
10:44
“Ndihem si në shtëpinë time. Mbaj mend udhëtimet e para me babanë: në Firence, me kujdes të mos gëzoheshim, apo në Bologna, ku dikur ishim ujë gjatë gjithë kohës”. Drejtori i ri i futbollit të Juventusit, Cristiano Giuntoli, flet për...
Al Khelaifi: Superliga ka vdekur. Nëse duan, Barcelona dhe Real Madridi le të luftojnë mes veti
10:16
Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaïfi, ka dhënë një intervistë për median polake “Meczyki”, në të cilën ka shqyrtuar tema të ndryshme aktuale, përfshirë edhe Superligën Europiane. Sheiku nga Katari, i rizgjedhur unanimisht si president i ECA (Shoqatës së Klubeve...
I thonë se Marku e tradhton me një bionde, ja reagimi i Rudina Dembacajt
09:48
Rudina Dembacaj ka rënë së fundmi pre e “telefonatës kurth”. Gazetarja e “Ndryshe” e ka telefonuar duke i thënë se posedon foto të Mark Frrokut duke e tradhtuar me një bionde simpatike. Por duket se Rudina mjaft e sigurt nuk...
Kapen në rinas me valutë të padeklaruara një turk dhe një kinez. Sekuestrohen mbi 28 mijë euro
09:36
Një turk dhe një kinez janë vënë nën hetim pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin në Rinas me para të padeklaruara. Policia kufitare në rinas informon se ‘shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve për parandalimin, evidentimin dhe...
Pylli i Pishporos prej 4 ditësh në flakë
09:21
Vazhdon prej 4 ditësh vatra masive e zjarrit në pyllin e Pishporos në Fier. Në vendngjarje punojnë vazhdimisht zjarrfikës, por terreni i vështirë nuk e favorizon punën e tyre. Për këtë arsye ata kërkojnë ndërhyrje nga ajri.
Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, detaje nga vetvrasja e burrit të 35-vjeçares shqiptare në Itali
09:10
Ka përfunduar tragjikisht historia e një çifti shqiptarësh në Itali. Autoritetet kanë njoftuar se kanë gjetur të vdekur autorin e dyshuar të vrasjes së Klodiana Vefës. Ngjarja ndodhi në provincën e Firences Pasi ekzekutoi Klodiana Vefën, Alfredi duket se ka...
E preu makineria e mishit, humb jetën në sy të vajzës gruaja shqiptare në Greqi
08:48
GREQI- Vdes në mënyrë tragjike gruaja shqiptare në Greqi. Ngjarja ndodhi dje në Mesolongji, teksa gruaja po punonte në një dyqan mishi ku kryente punë, kryesisht pastrimi, me makineri që prisnin mishin. Mediat e huaja thonë se gruas, rreth 50...
Njihuni me prezantuesit dhe disa prej artistëve pjesëmarrës në Festivalin e Këngës në RTSH
08:45
TIRANË- Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar nis edicionin e 62-të këtë vit dhe do të mbahet si gjithmonë në muajin dhjetor. Deri janë zbuluar emrat e prezantuesve. Ata janë Almeda Abazi dhe Xhani Shqerra. Mësohen edhe disa nga...
Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar
08:44
Barcelona akuzohet për korrupsion në çështjen “Negreira”, për korruptim të ish-zëvendëspresidentit të arbitrave spanjollë, kompanive të të cilit klubi katalanas i pagoi 7.3 milionë euro mes viteve 2001 dhe 2018. Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madridit, u ndal në këtë...
Kurti merr mbështetjen e SHBA për ruajtjen e kufirit me Serbinë
08:39
KOSOVË- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë detaje për telefonatën që ka pasur të premten me këshilltarin kryesor i presidentit amerikan, Jake Sullivan. Kurti thotë se e ka falënderuar atë për mbështetjen për sigurinë kufitare të Kosovës duke kërkuar...
Ishte në kërkim për ekzekutimin e Klodiana Vefës në Itali, kryen vetëvrasje ish burri i saj
08:25
Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur, raportojnë mediat italiane. Ish-bashkëshorti i gruas që u vra mbrëmjen e së enjtes me armë zjarri në rrugë në një provincë të Firences, është...
Italia nuk ia fal ‘tradhtinë’, Gravina konfirmon se do ta detyrojnë Mancinin të paguajë dëmshpërblim
08:15
Lajmi ishte në ajër, por tashmë ka mbërritur i sigurt. FIGC (Federata Italiane e Futbollit) ka vendosur të nisë procesin për të vlerësuar se çfarë kufijsh ligjorë ka çështja e kompensimit nga Roberto Mancinit. Tema është trajtuar gjatë ditës së...
Pioli i lë pa fjalë të gjithë në Itali: Favorit për ta fituar titullin e Seria A është… JUVENTUSI
07:49
Këto janë përvjetorë historikë për Stefano Piolin. Në më pak se një muaj, për shembull, ai do të festojë 58-vjetorin e lindjes (më 20 tetor), ndërsa para kësaj (9 tetor) do të mbushë 4 vite në pankinën e Milanit. Ndërsa...
Dita nis me kthjellime, pasditja sjell vranësira/ Parashikimi i motit për sot
07:30
Deri në mesditë, vijon moti i kthjellët me kalime të pakta vranësirash në pjesën më të madhe të territorit por orët e pasdites sjellin vranësira më të shpeshta në të gjithë vendin ku më të theksuara vranësirat do të paraqiten...
Arrestohet pas 27 vitesh një burrë për vrasjen e reperit të famshëm Tupac
23:22
SHBA- Policia në Las Vegas, SHBA ka arrestuar një burrë në lidhje me vrasjen e reperit Tupac Shakur gati tre dekada më parë. Legjenda e hip-hop-it u qëllua katër herë teksa po lëvizte me makinë në Las Vegas në vitin...
Franca emëron të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor
23:06
FRANCË-Franca emëroi diplomatin Rene Troccaz si të dërguar të posaçëm për rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në një njoftim të ministrisë së Jashtme thuhet se emërimi i tij është në përputhje me përfshirjen e shtuar të Francës në rajon në sfondin...
Sveçla për REL: Do të kërkojmë ekstradimin e Radoiçiçit dhe jo vetëm
22:51
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të kërkojnë ekstradimin nga Serbia në Kosovë “të të gjithë atyre që kanë qenë të përfshirë në...
Rritja e pensioneve me 8.6%, deputeti Sula: As edhe një kafe nuk mund ta pinë prindërit tanë!
22:46
Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka komentuar miratimin e rritjes së pensioneve, që do të hyjë në fuqi më datë 1 tetor. Në një postim në rrjetin social Facebook, Sula e ka quajtur këtë vendim si lëmoshë dhe abuzim...
‘U ndava nga gruaja e parë, s’donte fëmijë’! Epidemiologu shqiptar bëhet baba në prag të 60-ave
21:55
Mjeku shqiptar Skënder Murtezani i cili është bërë baba në moshën 59-vjeçare, ka qenë në një lidhje me Skype në “Shqipëria Live”, ku tregoi emocionet dhe eksperiencën e tij. Ai jeton në Amerikë, ku ushtron edhe profesionin e tij si...
I la me testament 100 milionë euro/ Partnerja kujton Silvio Berluskonin për ditëlindje: ‘Përgjithmonë e jotja! Ke bërë veç mirë’!
21:49
Marta Fascina, partnerja e fundit e Silvio Berlusconit, shprehu dashurinë e saj për manjatin e ndjerë me rastin e ditëlindjes së tij në një postim të veçantë në Instagram. Po të ishte ende gjallë, “Cavalieri” sot do të kishte mbushur...
Uji vërshon në rrugët e Nju Jorkut. Shpallet gjendje e jashtëzakonshme
21:43
Gjendje e jashtëzakonshme është shpallur në qytetin e New York-ut pasi stuhitë e forta sollën përmbytje të shpejta. Guvernatorja e shtetit të New York-ut, Kathy Hochul tha se deri në pesë inç shi ra në disa zona gjatë natës dhe...
Gjermanët dëbojnë 16-vjeçaren e sëmurë shqiptare bashkë me familjen, por Ministria e Brendshme njofton: Kthehuni! Ishte gabim!
21:29
Një vajzë 16-vjeçare që vuante nga fibroza cistike dhe jetonte me familjen e saj në Gjermani që nga viti 2019 u deportua në Shqipëri më 15 shtator të këtij viti. Por duket se lidhur me largimin e tyre është bërë...
‘Tërhiqni trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën’! SHBA lëshon ultimatum për Serbinë
21:24
Uashington DC, SHBA – Kordinatori për komunikime strategjike në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Kirby, shprehu shqetësimin e Uashingtonit, për dislokimin e madh siç tha ai, të trupave të Serbisë përgjatë kufirit me Kosovën. “Ne do të monitorojmë...
E veçantë në Durrës! I riu i propozon studentes në ceremoninë e diplomimit
20:44
Nën ajrin e freskët të mbrëmjes dhe tingujve romantikë të Ed Sheeran “Perfect”, Manueli u ul në gjunjë dhe i ofroi vajzës së zemrës Angelina, dashuri të përjetshme Një episod i veçantë ndodhi gjatë ceremonisë së diplomimit në Universitetin ‘Aleksandër...
Rrufeja godet tufën e bagëtive dhe vret 10 krerë dhi në Gramsh, banorët shkojnë dhe shpëtojnë çobanin
20:08
Reshjet e shiut, të shoqëruara me bubullima, shkreptima rrufe, kanë përfshirë disa zona të Gramshit ditën e sotme. Në fahatin Broshtan, rrufeja goditi një tufë me bagëti duke vrarë 10 krerë dhi. Ndërkohë çobani Dëfrim Qyra ka shpëtuar për mrekulli....
E trishtë/ U godit nga rrufeja teksa ishte për gjueti me të atin, ndërron jetë 16-vjeçarja
19:53
Një vajzë 16-vjeçare ka ndërruar jetë në SHBA pasi u godit nga rrufeja. Ngjarja ka ndodhur në Florida, ku vajza u godit nga rrufeja teksa po gjuante me të atin. Babai i saj humbi ndjenjat në momenti nkur ata u...
Del foto/ Ky është Alfred Vefa i cili dyshohet se vrau në pritë gruan e tij. Çfarë thonë vëllai dhe miqtë?
19:50
Publikohet foto e Alfred Vefas, 44-vjeçarit që dyshohet se ekzekutoi bashkëshorten e tij Klodiana Vefa, në Itali. 44-vjeçari është me profesion murator, teksa sipas mediave italiane, çdo mëngjes ai shkonte për të pirë kafe në një lokal pesëqind metra larg...
Kush janë anëtarët e familjes shqiptare që u kapën me mbi 585 kg kokainë në Selanik? Emrat
19:01
Selanik- Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i një familjeje shqiptare në Greqi, pasi akuzohet se ishin të përfshirë në trafikun e kokainës. Mësohet se në pranga ka rënë Arjan Xhafaj, 50 vjeç nga Cakrani i Fierit, kreu i...
‘Vëllai i Vuçiçit’/ Rama ka dy fjalë për disa politikanë në Prishtinë
18:34
Tiranë- Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me situatën në veri të Kosovës, ku shkruan se ka pasur komunikim me nivelet e larta të aleancës euro-atlantike dhe se ata kanë treguar gatishmëri maksimale. Rama në postimin e tij shkruan se...
Radoiçiç merr gjithçka përsipër/ Publikohet letra e tij: ‘E organizova vetë, nuk njoftova askënd. Rroftë Serbia!
18:25
Është publikuar letra e plotë e kreut të Listës Serbe, Milan Radoçiç, ku ai pranon autorsinë për organizimin e sulmit terrosit të 24 shtatorit, në fshatin Banjskë, në veri të Kosovës. Radoiçiç merr përsipër të gjithë përgjegjësinë për sulmin, teksa...
Makina përfundon në kanalin vaditës, lëndohet shoferi
18:11
DIVJAKË- Një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka përfunduar në kanalin vaditës përgjatë rrugës në aksin rrugor Pushimi i Shoferit- Divjakë në vendin e quajtur pishat e Babunjës. Drejtuesi i mjetit rreth 55 vjeç është dërguar me...
Londra do të hapë për publikun tunelet sekrete të Luftës së Dytë Botërore
17:38
Janë zbuluar planet për atë që premton të jetë atraksioni turistik më spektakolar i nëndheshëm i Londrës. Transformimi prej 268 milionë dollarësh i një serie tunelesh të Luftës së Dytë Botërore në një përvojë të mrekullueshme. Dikur këto tunele mbroheshin...
Projekti SOLAR përfundon me një takim të suksesshëm ndërkombëtar të fokusuar në reduktimin e qëndrueshëm të gjurmës së emetimeve të karbonit në aeroporte
17:33
Një përmbledhje mbi takimin përfundimtar mbi Projektin SOLAR në Bari, Itali Rajoni i Pulias – Departamenti i Mobilitetit, së bashku me partnerët e tij ndërkombëtarë, përfunduan dje (28 shtator) me sukses Projektin e Bashkëpunimit Ndërkufitar "SOLAR – Reduktimi i qëndrueshëm...
“Kurrë mos harro”, Gjykata e Elbasanit të dielën seancë
17:02
Seanca gjyqësore në lidhje me operacionin “Never Forget” zhvillohet në Gjykatën e Elbasanit ditën e diel ora 10.00. Prokuroria Elbasanit kërkon masën e arrestit me burg për të gjithë të ndaluarit. Prokuror do të jetë vetë personi që është marrë...
S’i deklaruan në kufi, sekuestrohen mbi 20 mijë euro në Kakavijë
16:20
GJIROKASTËR- Kontrollet e detajuara nga shërbimet e Policisë Kufitare kanë goditur 2 raste të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Në dy raste, janë sekuestruar 20 520 euro dhe 100 dollarë,  ndërsa janë proceduar 2 shtetas që nuk i deklaruan...
Eneda Tarifa rrëfen historinë e dashurisë me Gentin
15:04
Këngëtarja Eneda Tarifa ka hapur si rrallëherë zemrën për lidhjen e saj të dashurisë me basketbollistin Gent Lasku. Pasi në mediat rozë qarkulluan foto të çiftit, Eneda vendosi që këtë vit të publikonte foto me partnerin nga pushimet e tyre...
Totti pritet si hero në Wuhan, intervista e tij është surreale: Kryeqyteti i Kinës? Oncomcons…
15:01
Francesco Totti festoi të mërkurën ditëlindjen e tij të 47-të, i rrethuar nga njerëzit më të afërt, përfshirë fëmijët dhe partneren e re Noemi Bocchi, të cilët postuan në Instagram disa momente nga festa e organizuar për ish-kapitenin e Romës....
Luks përrallor! Svelça publikon videon nga bastisja në banesën e Radoiçiç!
14:50
SERBI- Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka publikuar pamje nga bastisja që është bërë sot në banesën e Milan Radoiçiç, lidhur me sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Sveçla ka thënë se...
Asnjë ekip i pamposhtur pas 6 ndeshjeve të para në Serie A; herën e fundit titulli shkoi te Milani
14:39
Me humbjet e Interit dhe Lecce, përkatësisht ndaj Sassuolos dhe Juventusit, pas 6 javësh kampionati nuk ka më asnjë skuadër të pamposhtur në Serie A. Hera e fundit ka ndodhur në sezonin 2010-2011, një precedent që i bën tifozët e...
Del çasti arrestimit të Artan Tafanit/ I penduari zbuloi 6 vrasjet me pagesë
14:36
TIRANË-Publikohen pamjet e arrestimit të të "penduarit të drejtësisë" Artan Tafani. Artan Tafani, 39-vjeçari i arrestuar 5 ditë më parë, pasi ishte në kërkim për vjedhjen në një ‘Exchange’, ka pranuar të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë duke zbërthyer 20 ngjarje...
Humbi sërish në zgjedhje, Berisha: ‘U shpërndanë lekët me thasë! U blenë në mënyrën më të pamëshirshme!
14:18
TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha komentoi për herë të parë humbjen e opozitës në zgjedhjet e Bashkisë së Kukësit. Në një dalje përballë gazetarëve, Berisha u shpreh se zgjedhjet u blenë në mënyrë të pamëshirë, duke shtuar se...
Rama nga Berlini: ‘Për ne është një martesë me dashuri me BE, për ju një marrëdhënie interesi. Lini diçka dhe për vendet kandidate’!
14:12
GJERMANI-Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka folur paraditen e sotme në forumin e ri ndërkombëtar “Berlin Global Dialogue”. Rama foli gjatë fjalës së tij për Ballkanin Perëndimor dhe vullnetin e vendeve në gadishull për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian....
E BUJSHME! Policia nis hetimet ndaj Samuel Eto’o, akuzohet për trukim ndeshjesh
14:11
Policia e Kamerunit ka hapur një hetim mbi pretendimet se Samuel Eto’o ishte pjesë e një skandali të trukimit të ndeshjeve të futbollit në këtë vend. Ish-sulmuesi i Interit dhe Barcelonës, i është president i Federatës së Futbollit të Kamerunit (Fecafoot)...
Radoiçiç dorëhiqet si nënkryetar i Listës Serbe
13:55
Mes tensioneve në Veri të Kosovës, nënkryetari i Listës Serbe, Milan Raidoçiç ka dhënë dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Listës Serbe. Pak ditë më parë, autoritetet e Kosovës siguruan një video si porvë mjaft të fortë të Raidoiçiç ku...
Vrasja në Rrëshen, Rrumbullaku shkarkon drejtuesit vendorë. Ndryshime të befasishme në disa rrethe
13:46
Bëhet me dije se në disa komisariate të rretheve të vendit janë bërë disa shkarkime dhe emërime të reja. Kujtojmë se këto ndryshime vijnë menjëherë pas shkarkimeve që janë bërë në komisariatin e Lezhës pas atentatit të Martin Bardhit. Drejtori...
Plagoset rëndë në aksident një grua në Shkodër, arrestohet i riu që jeton në Dubai
13:23
Shkodër, 29 Shtator 2023 /noa.al- Një grua në moshë të thyer po lufton me vdekjen në spital pasi u përplas në rrugë gjatë një aksidenti, raporton noa.al. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në lagjen "Liria", kur gruaja 86 vjeçare teksa...
Ngjarje shokuese në Francë, futbollisti kërcënon të vetëvritet në autostradë, mbi urën 110 metra të lartë
13:16
Momente terrori dhe ankthi po përjetohen këto orë në Nice, ku një lojtar i klubit të futbollit të këtij qyteti mësohet se kërcënon të bëjë vetëvrasje. Siç është raportuar nga “BFM Nice Côte d’Azur” dhe “France Bleu Azur”, lojtari, i...
Çfarë ndodh me fytyrën tuaj kur ndaloni së përdoruri grimin: Ndryshimet janë të mahnitshme
13:01
Hulumtimet kanë demonstruar se çfarë ndodh me fytyrën e një femre kur aio ndalon së bëri make-up dhe vazhdon kështu për një kohë të gjatë Femrat që e braktisën grimin për një kohë të gjatë vunë re ndryshime në fytyrën...
Metoda e grimit 2.4.2 u bë virale: Është e shpejtë dhe e thjeshtë, një shpëtim kur nuk keni kohë VIDEO
12:54
Për disa, grimi është një rutinë që mund të bëhet në pak minuta, ndërsa për të tjerë, një torturë e vërtetë që do të marrë të paktën një orë për të bërë gjithçka duhet. Për të mos përmendur vendosjen e...
‘Nuk jam mamaja jote’! Megi Pojani acarohet keq me konkurrentin në Përputhen
12:34
Konkurrentët janë përplasur me njëri-tjetrin duke patur edhe largime nga studio, gjë për të cilën ka reagur edhe drejtuesja e programit, Megi Pojani. Ka qënë Orjani, ai që ka nisur debatin, duke prishur takimin e Saides dhe Robertit, duke bërë...
Tiranë, kapet suedezi duke trafikuar një vajzë për të shitur trupin
12:25
Tiranë, 29 Shtator 2023 /noa.al – Një suedez është zbuluar nga autoritetet shqiptare si autor i trafikimit për prostitucion të një vajze, gjithashtu e huaj, raporton noa.al. Operacioni policor i koduar “False”, i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve...
‘Mirupafshim mama’! Luizi përcjell nënën me lot në sy
12:23
Luizi ka përcjellë nënën e tij për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aty ku ajo qëndron prej vitesh. Fituesi i BBV2 ka postuar një video ku e ëma shfaqet duke e puthur teksa ndajnë momentet e fundit bashkë përpara...
E papritur/ Ndryshohet data e nisjes së Big Brother VIP Albania 3
12:21
‘Big Brother Vip Albania 3" ishte planifikuar të fillonte në vjeshtë të këtij viti. Disa spekuluan për në shtator, disa në tetor. Këtë e bënë dhe protagonistët dhe drejtues të spektaklit. Sipas tyre, edicioni i tretë i këtij formati do...
Sulm me bombë pranë xhamisë/ Dramë në Pakistan. Vdesin 52 persona, plagosen dhjetëra të tjerë
12:12
PAKISTAN- Një sulm me bomba është raportuar sot në Pakistan. Sipas mediave të huaja, ngjarja ka ndodhur pranë një xhamie në zonën e quajtur Mastung,ku të vrarë kanë mbetur 52 persona dhe dhjëtar të tjerë kanë mbetur të plagosur. Të...
Kapen 82 mijë euro në Muriqan. Procedohen pronari dhe drejtuesi i autobusit si dhe dy të tjerë
12:01
Kapet 82 mijë euro në një autobus në pikën kufitare Muriqan. Policia e Shkodrës informon se ‘shërbimet e Policisë Kufitare të Muriqanit vijojnë intensivisht punën, për konstatimin dhe goditjen e krimeve kufitare. Në këtë kuadër, në bashkëpunim me shërbimet e...
Operacioni antidrogë ‘Rrjeti’, arrestohet në qytetin ‘Studenti’ 34-vjeçari nga Elbasani. Shkon në 56 numri
11:29
Arrestohet në qytetin ‘Studenti’ 34-vjeçari nga Elbasani. Shërbimet e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, në bashkëpunim me ata të Forcës Operacionale të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, bazuar në inteligjencën informative...
87-vjetori i Berlusconit, vajza e tij bën dedikimin prekës: Ti realizove ëndrrat e pamundura për gjithkënd tjetër…
11:21
Sot, Silvio Berlusconi do të mbushte 87 vjeç. Për familjen do të jetë ditëlindja e parë pa Presidentin, i cili u nda nga jeta më 12 qershor. Vajza e tij Barbara, me një postim që u shfaq në Instagram, donte...
Makina përplaset me varrezat e qytetit në Fier
11:10
FIER- Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Fier. Mëngjesin e sotëm, një makine tip “Volksëagen” është përplasur në varrezat publike të Fierit. Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërsa drejtuesi i mjetit po shoqërohet në komisariat për të zbardhur...
U vra nga burri në mes të rrugës në Itali, çfarë shkruante e reja shqiptare, nënë e dy fëmijëve, për dashurinë
10:45
ITALI – Klodiana Vefa, 35-vjeçarja shqiptare që u gjend ditën e djeshme e ekzekutuar në Itali duket se ka qenë shumë e lidhur emocionalisht me kujtimet e saj të dashurisë. Dedikimet e saj në rrjetin social Instagram tregojnë përjetimet prekëse...
Rriten kursime në valutë, bien depozitat në lekë
10:38
Ndonëse monedha vendase është Leku, dhe të ardhurat e pjesës më të madhe të familjeve e individëve janë po në Lek, monedha e preferuar për të kursyer mbetet Euro. Prurjet e emigrantëve, që kulmojnë në gusht, të ardhurat nga turizmi,...
Pavard: Unë nuk jam një gjeni si Messi, por… Interi dhe unë kemi të njëjtat ambicie
10:25
Benjamin Pavard e donte Interin dhe bëri gjithçka për ta veshur fanellën zikaltër. Pjesa tjetër u bë nga klubi i cili, me një ofertë shumë të lartë për një lojtar të cilit i skadonte kontrata, e rrëmbeu atë nga Bayern...
Ndodh dasma më e shkurtër në botë. Ja pse zgjati vetëm 3 minuta!
10:20
Martesa më e shkurtër në histori zgjati vetëm 3 minuta: nusja u zemërua nga komenti i dhëndrit dhe fundi ishte i pashmangshëm  Ndonjëherë edhe në dasmë nuk shkon gjithçka ashtu siç e presim. Diçka e rrallë ndodhi në Kuvajt ku...
Tre arsyet më të zakonshme pse prishen lidhjet e gjata dhe martesat
10:12
Bazuar në hulumtimin e kryer nga një këshilltar martesash në Portland (SHBA), i cili ka dëgjuar dhe ka punuar me çifte, ekzistojnë tre arsye më të zakonshme për përfundimin e marrëdhënieve afatgjata. 1.Zhdukja e gjërave të vogla Në një moment,...
Meshkujt u trembën kur zbuluan se 53 për qind e femrave fantazojnë për këtë. Dhe nuk është fantazi intime!
10:06
Mos mendoni se është një fantazi seksuale apo e ngjashme. Bëhet fjalë për diçka tjetër dhe shumë më serioze! A keni menduar ndonjëherë pse ndodhin divorcet? Shkencëtarët duket se e kanë gjetur përgjigjen. Hulumtimet e fundit shkencore kanë treguar një...
Horoskopi për nesër nga Paolo Fox, e shtunë 30 shtator 2023: të gjitha shenjat
09:59
Ja parashikimet e horoskopit për nesër, e shtunë 30 shtator 2023 shenjë për shenjë nga astrologu Paolo Fox, përkthyer nga noa.al! Dashi Tregohuni të kujdesshëm me miqtë tuaj, sepse mund të ketë tensione dhe debate që mund të prishin marrëdhënien....
Presidenti i Milanit lumturon ‘popullin’ kuqezi: Duam t’iu japim tifozëve stadiumin më të mirë në botë
09:56
Pas deklaratave të publikuara dje dhe të raportuara në njoftimin për shtyp të Milanit, Paolo Scaroni është rikthyer për të folur mbi stadiumin e ri. Presidenti i klubit kuqezi në fakt ka publikuar një postim në profilin e tij në...
Shokon presidenti i La Liga-s: Rubiales preku organet e tij gjenitale pranë Mbretëreshës
09:20
José Tebas, presidenti i La Liga-s, ka bërë disa deklarata për “Movistar +”, duke u ndalur edhe te rasti i Luis Rubiales, ose më mirë të themi skandali i tij, që kroji debat të fortë në Spanjë e jo vetëm,...
Katër persona mashtrojnë biznesmenin si zyrtarë shteti, i përlajnë 70 mijë euro
09:11
Disa persona janë identifikuar si autorë të një mashtrimi me qëllim përfitimi në kurriz të një biznesmeni duke i përlarë atij 70 mijë euro kinse ishin zyrtarë shteti, raporton noa.al. Një aksion i posaçëm hetimor çoi në kapjen e katër...
Biden: Lëvizja ekstremiste e ish-Presidentit Trump kërcënim ndaj demokracisë
09:02
Presidenti Joe Biden lëshoi një nga paralajmërimet e tij më të forta deri më tani, duke thënë se Donald Trump dhe aleatët e tij janë një kërcënim për demokracinë amerikane. Ai deklaroi të enjten se ish-presidenti republikan është më i...
Kush është personi që dyshohet për vrasjen e 35 vjeçares shqiptare në Itali?
08:53
ITALI- Mediat italiane kanë publikuar detaje të reja nga ngjarja e ndodhur në Castelfiorentino, ku 35 vjeçarja shqiptare Klodiana Vefa u qëllua me armë zjarri në mes të rrugës. Dyshimet fokusohen tek bashkëshorti i saj, Alfred Vefa, me të cilin...
Kush është Klodiana Vefa, nëna e dy fëmijëve që mbeti e vrarë me armë zjarri nga bashkëshorti në Itali?
08:45
ITALI-Klodiana Vefa, 35-vjeçarja shqiptare është gruaja e cila mbeti e vrarë mbrëmjen e kaluar në rrugë në Castelfiorentino pak hapa larg Firences. Ajo kishte dy fëmijë 14 dhe 17 vjeç. Prej disa kohësh ishte në Itali dhe kishte një leje...
Sulmi terrorist në Banjskë, policia kryen kontrolle në pesë lokacione në veri
08:43
Policia e Kosovës ka njoftuar se po kryen kontrolle në pesë lokacione në tri komunat në veri të Kosovës. Në njoftim, thuhet se këto operacione po zhvillohen lidhur me ngjarjet e fundit në fshatin Banjskë, ku pas sulmit terrorist të...
Vrasja e 35 vjeçares shqiptare në Itali/ Në kërkim bashkëshorti i saj me të cilin po ndahej, dyshohet se e qëlloi pas një debati
08:25
Mediat italiane kanë publikuar detaje të reja nga ngjarja e ndodhur në Castelfiorentino, ku 35 vjeçarja shqiptare Klodiana Vefa u qëllua me armë zjarri në mes të rrugës. Dyshimet paraprake fokusohen tek bashkëshorti i saj, Alfred Vefa, me të cilin...
Inter-Lautaro, e ardhmja e përbashkët. Po shkohet drejt rinovimit deri në vitin 2028
08:15
Lautaro Martinez është një flamur i Interit, ndoshta me zikaltrit për gjithë jetën. “Toro” është simboli i kësaj skuadre, kapiteni, sulmuesi, idhulli i tifozëve. Vitet e fundit, Milano është bërë shtëpia e tij, ashtu siç ishte bërë e Javier Zanettit,...
Kthjellime dhe vranësira të lehta kalimtare, sa arrijnë temperaturat
07:19
Orët e para të mëngjesit do të vijojnë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta e kalimtare në pothuajse të gjithë territorin e vendit por gradualisht gjatë pasdites dhe mbrëmjes vranësirat pritet të bëhen më të dukshme ku në...
Horoskopi i Paolo Fox, e premte 29 shtator 2023: të gjitha shenjat
07:17
Ja parashikimet e horoskopit për ditën e sotme, e premte 29 shtator 2023 shenjë pas shenje nga astrologu Paolo Fox, përkthyer nga noa.al! Dashi: Kohët e fundit keni pasur shumë presion dhe ndoshta duhet të jeni të kujdesshëm me gjërat...
Kush është Erida e OnlyFans që përçau menjëherë çiftin në ‘Love Island Albania’?
23:36
Ditën e djeshme pjesë e “Love Island” është bërë Erida, një vajzë bjonde bukuroshe e cila menjëherë përcau çiftin Haris Amadea. Por pas prezantimit të saj është zbuluar se Erida është modele në platformën për të rritur OnlyFans. Në Love...
Tragjike! Po kthehej nga puna, burri vret gruan shqiptare në mes të rrugës në Itali. Emri
23:32
Një 35-vjeçare shqiptare është vrarë mbrëmjen e sotme në Itali. Mediat vendase bëjnë me dije se 35-vjeçarja shqiptare Klodiana Vefa, me leje të rregullt qëndrimi, është vrarë në mes të rrugës duke u kthyer nga puna në shtëpi. Vrasja ka...
Gërvalla: ‘Pas të dielës asgjë s’është njësoj me Serbinë. Asociacioni ka vdekur për ne’!
23:17
Tiranë- Zv.kryeministrja e Kosovës, njëherësh edhe Ministrja e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla, ka deklaruar mbrëmjen e sotme në Top Story se Asociacioni me Serbinë “ka vdekur”. Ajo u shpreh se tashmë ka prioritete komplet ndryshe pas sulmit të së...
Gërvalla: ‘Në OKB, Daçiç më fyente pa pushim si vulgar’
23:11
TIRANË- Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla akuzoi ministrin e Punëve të Jashtme serb, Ivica Daçiç, se e fyente teksa ajo fliste në sallën e OKB-së. “Ministri i Jashtëm serb hidhte fjalë të pista drejt meje në...
Video/ I riu shqiptar duke vrapuar nëpër çati për t’i shpëtuar policisë në ‘shtëpinë e barit’ në Angli
22:40
BRITANI- Një 19-vjeçar shqiptar u përpoq të kapërcejë mbi një çati teksa mbante veshur shapka në përpjekje për t’i shpëtuar policisë që po bastiste fermën e kanabisit ku punonte i riu. 19-vjeçari doli nga dritarja e katit të parë për...
Ky është 19-vjeçari kosovar që u gjet i pajetë në territorin e Serbisë. Emri
22:24
KOSOVË- 19-vjeçari me origjinë nga Kosova, Shqipron Muçiçi është gjetur i pajetë jete në territorin e Serbisë në kufi me Kroacinë. Lidhur me vdekjen e të riut kanë reaguar edhe familjarët e tij. Përmes një postimi në Facebook, një prej...
Kapet anija me 1 ton kokainë në mes të detit, arrestohen dy shqiptarë (Video)
21:51
SPANJË- Agjentët e Policisë Kombëtare Spanjolle ka sekuestruar një anije peshkimi në ujërat pranë Cape Verde në Afrikë, të ngarkuar me 1000 kilogramë kokainë. Mediat spanjolle shkruajnë se operacioni është kryer në bashkëpunim me agjencinë amerikane DEA dhe Marinën Spanjolle....
‘Gjëja më frymëzuese’ që Dua Lipa pëlqen më shumë tek vajzat shqiptare
21:17
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nuk nguron në asnjë moment të flasë për prejardhjen e saj shqiptare. Në një intervistë të dhënë së fundmi, këngëtarja ka folur për vajzat shqiptare dhe trendet e bukurisë që ndiqen në Shqipëri...
Shpërthen bombula e gazit në Bilisht, dëmtohen disa banesa
21:06
BILISHT- Një bombol gazi ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në Bilisht. Mësohet se nga shpërthimi i bombolës së gazit është dëmtuar shumë banesa. Ndërkohë që fatmirësisht nuk ka asnjë person të lënduar nga familja. Policia vendore informon se ‘në qytetin...
Vriten tre persona nga përplasja e bandave kriminale në Suedi
20:13
STOKHOLM- Tre persona në dy ngjarje të ndryshme janë vrarë gjatë natës në Suedi, pasi një përplasje mes bandave kriminale ka degraduar deri në vrasje, duke e bërë kështu shtatorin muajin me numrin më të lartë të vdekjeve nga të...
Përmbytje në Volos të Greqisë
20:09
Duket se Greqia nuk do të gjejë qetësi nga fatkeqësitë natyrore, teksa është goditur sërish nga përmbytje shkatërruese. Qindra njerëz u detyruan sërish të largohen nga shtëpitë e tyre mbrëmjen e djeshme pas një stuhie, dhe përmbytjeve që pasuan në...
‘Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve’! DASH “godet” Serbinë
19:54
Departamenti amerikan i Shtetit është shprehur kundër përpjekjeve të Serbisë për t’u shfaqur si "viktimë", pas sulmeve të 24 shtatorit në Kosovë Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me...
U vetëshpall Republikë/ Nagorno-Karabakh nuk do të ekzistojë më vitin e ardhshëm
19:36
AZERBAJXHAN- Republika e vetëshpallur e Nagorno-Karabakut nuk do të ekzistojë duke nisur nga viti i ardhshëm pasi udhëheqësi i saj nënshkroi një dekret për shpërbërjen e institucioneve shtetërore pas disfatës së saj nga Azerbajxhani. Fitorja e Azerbajxhanit javën e kaluar...
I veshur me rroba ushtarake, një person hap zjarr në një qendër mjekësore në Hollandë. Disa të vdekur
19:02
HOLLANDË- Ngjarje tragjike në Roterdam. Disa persona kanë humbur jetën pas disa të shtënave me armë zjarri në qytetin holamdez raporton The guardian. Numri i viktimave nuk është raportuar akoma. Mësohet se fillimisht autori ka hapur zjarr në një banesë...
Gjendet i vdekur një kosovar në Serbi
18:52
Gjendet i vdekur një shqiptar nga Kosova në Serbi. “Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka udhëzuar Zyrën Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Serbi që të ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm dhe veprimet e duhura sa i...
Sherri me Cllevio-n i kushtoi rëndë Noizy-t/ Nëna e Laert Haxhiut njoftoi të bërin, në darkë ai i vuri tritolin lokalit
18:36
Dëshmia e Artan Tafanit për bandën e Laert Haxhiut ka zbardhur detaje të reja edhe për një ngjarje kriminale, ku është i përfshirë artisti Rigels Rajku, i njohur si NOIZY. Mësohet se pikërisht “killeri” nga Lushnja qëndron pas vendosjes së...
A ka vdekur apo jo Ervis Martinaj? Kreu i SPAK, Altin Dumani jep përgjigje për zhdukjen
18:28
Gjatë takimit informal me gazetarët, kreu i SPAK, Altin Dumani është pyetur për disa nga operacionet në fushën e drogës dhe ngjarjet e tjera kriminale, të cilave u ka dhënë përgjigje. Një nga ngjarjet e bujshme është ajo e të...
Tre të vrarë në një natë Suedi në përplasjet me armë dhe shpërthime, pas përshkallëzimit të luftës mes bandave
18:11
Një grua vdiq dje nga një shpërthim në perëndim të Stockholm ndërsa dy burra u vranë në përplasje të tjera me armë. Tre njerëz u vranë dje në Suedi në incidente të ndryshme, në një përshkallëzim të dhunës së lidhur...
Akullnajat e Zvicrës në dy vitet e fundit janë shkrirë me 10 për qind
17:30
Një panel i Akademisë Zvicerane të Shkencave njoftoi përshpejtimin dramatik të shkrirjes së akullnajave në vendin alpin, i cili humbi 10 për qind të akullit të tij në vetëm dy vjet, pas temperaturave të larta gjatë verës dhe reshjeve të...
Ambasada amerikane mbështet punën e SPAK: Po bën përparim mbresëlënës në reformën në drejtësi
16:58
Ambasada amerikane ka duartrokitur punën e SPAK dhe ka shprehur mbështetje të pa kursyer për kryerjen e misioneve të tij. Me anë të një postimi në “Facebook”, Ambasada shkruan se SPAK po bën përparim mbresëlënës në objektivat e Shqipërisë për...
Vrasja dhe plagosja në Dukagjin/ Lihen të lirë katër të shoqëruarit
16:32
DUKAGJIN- Lihen të lirë 4 të shoqëruarit në policinë e Shkodrës për vrasjen e Zef Gurit dhe plagosjen e djalit të tij, Gjin Gurit. Pas dëshmisë se dhënë përpara oficerëve të policisë gjyqësore ato janë lënë të lirë. Njëri prej...
Dy emrat e njohur të PS që po hetohen nga SPAK
15:54
Zhvillime surprizuese paralajmëron Prokuroria e Posaçme për çështjen e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, i cili ndodhet në arrati. Sipas SPAK ka prova të reja penale dhe priten zhvillime surprizuese për ish-zv.kryeministrin Ahmetaj. SPAK ka verifikuar si ka dalë nga Shqipëria, por...
Trendin e përjetshëm e përqafojnë Bora Zemani, Kiara Tito dhe Kida!
15:52
Kjo është bukuria e botës së xhinseve siç është tani; ka vetëm kaq shumë opsione për të zgjedhur. Disa mund të thonë edhe shumë. Midis çifteve klasike si Levi’s 501s dhe xhinse të Re/Done’s Stove Pipe deri tek stilet ndoshta...
Miratohet indeksimi i të gjitha pensioneve në masën 8.6%. Përfitojnë 767 mijë qytetarë
15:45
Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave u miratua vendimi për indeksimin e të gjitha kategorive të pensioneve në masën 8.6%. Vendimi parashikon indeksimin në masën 8.6% të të gjitha kategorive të pensioneve, (pensionet e pleqërisë, pensionet e plota,...
Arrestohet ish-nënkryetari i Bashkisë së Librazhdit
15:41
LIBRAZHD- Ish-nënkryetari i bashkisë së Librazhdit, Andri Çota është vënë në pranga nga policia, pasi ishte shpallur në kërkim se dyshohet se ka abuzuar me fondet e klubit sportiv ‘Sopoti’. Policia bën të ditur se Çota gjatë kohës që ka...
Të shtëna me armë zjarri në Francë, plagosen 3 persona. Vihet në pranga një shqiptar
15:39
FRANCË- Tre persona kanë mbetur të plagosur pas disa të shtënave me armë zjarri në Avenue de Thionville në Metz të Francës. Sipas policisë franceze të plagosurit janë të moshës 34, 31 dhe 21 vjeç, dhe janë transportuar drejt spitalit...
Punonjësi i policisë përplas këmbësorin në Korçë
15:22
Një aksident ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një këmbësor. Mësohet se i moshuari është pëplasur nga një punonjës policie. 75-vjeçari është dërguar për mjekim në spitalin e Korçës. Sipas informacioneve paraprake, shoferi...
Përplaset për vdekje nga makina i moshuari në Tiranë
15:18
Përplaset për vdekje nga makina i moshuari në Tiranë Policia bën të ditur se personi me inicialet I. Q., 30 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin, në Rrugën e Dibrës, ka aksidentuar I. Q., 74 vjeç, banues në Tiranë,...
Barcelona akuzohet për korruptim të arbitrave të futbollit, thellohet skandali me çështjen ‘Negreira’
15:04
Periudha e errët e Barcelonës jashtë fushës vazhdon. Klubi katalanas është zyrtarisht nën hetim për korrupsion. Joaquín Aguirre, kreu i gjykatës hetuese numër 1 të Barcelonës, lëshoi ​​një urdhër tjetër në të cilin ia atribuon të njëjtin krim klubit blaugrana...
Qeni futet në fushë gjatë ndeshjes, ‘vjedh’ topin dhe ia mbath. Askush nuk ia mori më dot (video)
14:32
Një driblim më i mirë se Messi, një sprint më i shpejtë se Mbappé. Askush nuk dukej në gjendje ta ndalonte, duhej ta kapnin për shkak të lodhjes për të penguar arratisjen e tij me topin në këmbë. Në të...
Leao zbulon objektivin e tij madhor te Milani: Vlen më shumë se 10 milionë euro pagë…
14:18
Muzikë, top dhe gola. Kur flet Leao, nuk është kurrë i mërzitshëm. Në një intervistë për edicionin portugez të GQ, numri 10 i Milanit foli në 360 gradë për karrierën e tij dhe atë që do të dëshironte të arrinte...
Olta tregon për herë të parë prapaskenat me Luizin gjatë xhirimit të filmit
13:16
“Miq dhe rivalë” kanë qenë për njëri-tjetrin Olta Gixhari dhe Luiz Ejlli, që prej nisjes së marrëdhënies së tyre në “Big Brother VIP” dhe përfundimit me filmin e përbashkët “Në Kuadër të Dashurisë”. Në lojë e nisën si miq, e...
Hodhën inertet në Dhërmi, procedohen drejtuesit e dy kantiereve në Vlorë
12:56
Hodhën inertet e kantierit në Dhërmi, procedohen menaxheri dhe inxhinieri kantierit, shpallen në kërkim dy shoferët. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Himarë referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit L....
Vrasja në Dukagjin vetëdorëzohet në Policinë e Shkodrës Edmond Nika
12:27
Vetëdorëzohet në Policinë e Shkodrës Edmond Nika. Nika ka deklaruar në polici se; “nuk kam lidhje me ngjarjen dhe kam qenë gjithë ditën e djeshme në kamera”. Mbrëmë u vra Zef Guri, 73 vjeç dhe u plagos djali i tij,...
Fituesi i ‘Topit të Artë’ bëhet këshilltar i presidentit ukrainas, Zelensky
12:10
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka emëruar ish-kampionin e futbollit Andriy Shevchenko si këshilltarin e tij të pavarur. Këtë e raporton shtypi lokal, duke cituar dekretin presidencial të publikuar në faqen e presidencës së vendit që po lufton kundsër pushtimit rus....
Donnarumma zbulon ëndrrat e tij, ende në sirtar: Të fitoj Kupën e Botës dhe Ligën e Kampionëve
11:55
Donnarumma, një kampion i vendosur dhe Donnarumma, një djalë 24-vjeçar. Portieri i PSG-së dhe Italisë u rrëfye në një intervistë të gjatë, dhënë ekskluzivisht për “SportMediaset”. Në të kuptohen ëndrrat, qëllimet dhe reflektimet e Gigios. Si e përballoni faktin që...
‘Never forget’/ Të gjitha vrasjet dhe shpërthimet me eksploziv me emra e të dyshuarve të grupit të Laert Haxhisë. Deklarata e plotë e Drejtorit të Policisë së Shtetit dhe kryeprokurorit të Elbasanit
11:44
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, së bashku me prokurorin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan Kreshnik Ajazi, dolën në një konferencë për shtyp lidhur me rezultatet e...
Haaland rrezikoi të dëmtohej në fjordet norvegjeze duke bërë foto: Karriera ime do të kishte përfunduar…
11:37
Fundjavë speciale për Haaland. Fillimisht goli kundër Nottingham, më pas fluturimi që e çoi në Oslo. Një udhëtim që kishte në axhendë takimin e yllit të Manchester City me David Yarrow, fotografin 57-vjeçar të artit. Arsyeja? Krijimi i një seti...
Plagosja në Malësinë e Madhe, vihen në pranga babë e bir
11:34
Prangosen babë e bir në Malësinë e Madhe. Ata dyshohen se plagosën me armë zjarri 28-vjeçarin, gjatë konfliktit mes tyre, mbrëmjen e djeshme, në fshatin Demiraj. Policia informon se ‘shërbimet e Komiariatit të Policisë Malësi e Madhe, në vijim të...
U pendua/ Çfarë mori në këmbim Artan Tafani për rrëfimin e 6 vrasjeve të grupit të Laert Haxhisë?
11:27
TIRANË- Një operacion i bujshëm ka nisur nga dita e djeshme dhe po vazhdon edhe sot. Gjithçka ka marrë shkas nga zbulimi i disa vrasjeve të porositura nga laert Haxhia por që u zbuluan nga bashkëpunëtori i drejtësisë Artan Tafani....
Zbulohet kush e vendosi tritolin në lokalin e Noizy-t në Durrës
11:11
TIRANË- Një nga krimet e zbardhura që tashmë do të ketë një autorësi dhe ajo e atentatit me eksploziv në lokalin e reperit të njohur Rigels Rajko, Noizy. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, deklaroi se banda...
Zidane pret lajme nga kjo kombëtare dhe klub i njohur për t’u kthyer si trajner
10:59
Zinedine Zidane është një nga trajnerët më të kërkuar këto ditë. Ish-lojtari i Juventusit u largua nga Real Madridi në vitin 2021 dhe nga ai moment mbeti gjithmonë një trajner i lirë, duke pritur ofertën e duhur. Ish-mesfushori është kontaktuar...
Rrumbullaku: Zbardhen 6 vrasje dhe 5 shpërthime me eksploziv. Drejtori i Përgjithshëm deklaratë pas pendimit të Tafanit
10:49
TIRANË- Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ndodhet në konferencë për median lidhur me megaoperacionin e koduar “Never Forget” (Kurrë mos harro). Nga 15 urdher ndalime janë ekzekutuar 12 dhe 3 janë në kërkim. Ai bëri të ditur se...
U ekzekutua në derën e shtëpisë! Artan Tafani dëshmon si u vra biznesmeni Çajup Selimi
10:38
TEPELENË-Në dëshminë e tij Artan Tafani ka zbardhur vrasjen e biznesmenit Çajup Selimi në qershor të 2021 në Tepelenë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “15 shtatori” në Tepelenë në banesën e biznesmenit. Selimi është thirrur nga një person i pa...
Dyshohet për vrasje me pagesë, dy pistat e hetimit për ekzekutimin e Fatjon Dervishit në Sukth
10:34
DURRËS- Vijojnë ende hetimet për vrasjen e 37-vjecarit, Fatjon Dervishi alias Toni Margen. Grupi i hetimit ka sekuestruar kamerat e sigurisë në zonën ku ndodhi krimi dhe po kontrollojnë pamjet filmike. Të 7 personat e shoqëruar janë lënë sërish të...
Noemi dhe urimet e ditëlindjes për Tottin; ja mesazhi emocionues ‘social’
09:30
Francesco Totti mbushi dje 47 vjeç. Në ditëlindjen e tij, ish-kapiteni i Romës mori mesazhe të shumta urimesh dhe gjithashtu një dhuratë të veçantë nga djali i tij Cristian. Padyshim që nuk mund të mungonte një dedikim nga e dashura...
Shkon në 20 numri i të arrestuarve në Elbasan, kush është vajza e përfshirë në një ngjarje të rëndë kriminale
09:23
Ka shkuar në 20 numri i të arrestuarve në Elbasan nga operacioni i kryer mbrëmjen e së mërkurës. Mësohet se në prangat e bluve, ka rënë dhe një vajzë, përfshirë në një ngjarje të rëndë kriminale, vrasje. Klea Gjatës i...
Bajrami me krenarinë e shqiponjës: Mos harroni, jemi skuadra e parë që e mundim Interin
09:06
Nedim Bajrami, mesfushori i Sassuolos, ka folur për Dazn pas fitores së mbrëmshme në “San Siro”, 2-1 ndaj Interit: "Jemi të lumtur, sepse jemi skuadra e parë që e mundim Interin në këtë kampionat, por gjithmonë ka vend për përmirësim....
Adoleshenti përplas makinën e vjedhur, shkakton një shpërthim gazi
08:53
Një 17-vjeçar po përballet me 30 akuza penale pasi dyshohet se ka vjedhur një makinë, duke e përplasur atë me një shtëpi dhe duke shkaktuar një shpërthim masiv gazi në Nju Jork. Pamjet e kamerave të publikuara nga Departamenti i...
Policia greke i shkon shqiptarit në banesë, ai i godet me sëpatë
08:44
GREQI- Një shqiptar ka plagosur me sopatë një efektiv të policisë së Athinës, gjatë një operacioni për kapjen e tij. Gjithçka ka ndodhur rreth orës 19:30 të së mërkurës kur autoritetet kanë marrë një denoncim për një person që ndodhet...
U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, cilat janë vrasjet e zbardhura nga Artan Tafani?
08:34
TIRANË-Nga dje deri sot një operacion po zhvillohet nga Policia e Shtetit për zbardhjen e vrasjeve të bujshme në vend, dhe shkak u bë dëshmia e të penduarit të drejtësisë. Gjashtë vrasje janë zbardhur nga policia dhe prokuroria pas dëshmisë...
Ilary Blasi dhe ultimatumi i Tottit për kthimin e orëve Rolex. Ja e vërteta e gjyqit të bujshëm
08:20
"Së shpejti do ta mësoni". Me këto fjalë Ilary Blasi ka komentuar me shaka (apo jo) aferën “Rolex” në “Striscia la Notizia”, duke shtuar se vesh vetëm “gjërat e mia”. Çfarë po ndodh mes asaj dhe Francesco Tottit në lidhje...
Atentati në Dukagjin ku humbi jetën babai dhe u plagos i biri, identifikohen 4 të dyshuarit, i shpëtuan policisë për shkak të terrenit të vështirë
08:04
Zbardhet vrasja dhe plagosja e babë e bir në Dukagjin, ngjarje e ndodhur pasditen e djeshme. Policia ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim 4 persona për ngjarjen e rëndë. Në lidhje me ngjarjen në kërkim janë shpallur Martin Qershija,...
Konkurrencë e padrejtë me dyqanet, shteti i parë që ndalon shitjet në rrjete sociale
07:59
Ndërsa dyqanet kanë traditë mijëravjeçare dhe mezi po shesin nën kriza të njëpasnjëshme, përherë e më shumë tregtarë, janë duke u pasuruar përmes shitjeve virtuale. Kjo situatë ka krijuar kudo në botë një pabarazi dhe konkurrencë të pandershme dhe po...
Një turiste thërret policinë: Më faturuan 600 euro për një pjatë me gaforre
07:40
Një përvojë ngrënieje në Singapor mori një kthesë të papritur kur një grup turistësh u përballën me një faturë të tepruar restoranti. Ka ndodhur edhe herë të tjera, disa prej tyre në vendin tonë me fatura të frikshme, por padyshim...
Moti sot dhe nesër në Shqipëri dhe Kosovë
07:00
Anticikloni subtropikal po fuqizohet në Europën perëndimore, ku pritet të zgjerohet drejt mesdheut duke sjellë stabilitet të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë. Ja si parashihet moti për sot, e enjte, 28 Shtator 2023 në Shqipëri… Moti do të jetë...
Data kur keni lindur tregon shumë për karakterin tuaj
01:34
Nëse keni lindur në datën 2, 5 apo 25 të muajit, edhe data juaj e lindjes të zbulojë shumë për ju Për shumë njerëz, data e lindjes së një personi është një ngjarje e rastësishme që ndodh diku, 9 muaj...
Do pëlqeje sërish banore apo opinioniste e “BBV3”? Ja ç’thotë Olta Gixhari?
23:32
E ftuar sot në emisionin “Pardon My French” ka qenë Olta Gixhari. Duke qenë se spikati gjatë qëndrimit të saj në “Big Brother VIP” ajo u pyet në këtë intervistë nëse do të donte apo do ta ribënte edhe njëherë...
Kriset miqësia e ngushtë midis Ylli Limanit dhe Noizy-t?
23:30
Mungesa e urimit të Yll Limanit për ditëlindjen e Noizy-t ka tërhequr vëmendjen e fansave. Ky i fundit sot mbushi 37-vjeç dhe nuk munguan emrat e njohur, miq të tij që i dedikuan fjalë të ëmbla publikisht. Të gjithë përveç...
Nedim Bajrami bën mrekullinë/ Sassuolo i shkakton humbjen e parë Interit në “San Siro”
23:28
Sassuolo i ka shkaktuar Interit humbjen e parë sezonale në Serie A, teksa e mposhti 1-2 në “San Siro”, në takimin e javës së gjashtë të kampionatit. Pjesa e parë pati ritëm të lartë, por goli erdhi vetëm në fundin...
Infermieri premton licencë, merr 2 mijë euro dhe ia mbath në Gjermani
23:16
TIRANË- Në redaksinë e emisionit investigativ “Stop” në Tv Klan është drejtuar një qytetar, i cili thotë se Igli Peti, kryeinfermier tek reparti ORL Spitali i traumës i ka premtuar ta pajisë me kartonin e licencës së infermierit, madje pa...
Plagosja me armë në Malësinë e Madhe, Policia arreston një nga autorët. Tjetri në kërkim
22:57
Policia arreston një nga autorët e plagosjes me armë në Malësinë e Madhe. Një tjetër është në kërkim. Policia vendore informon se ‘rreth orës 20:50, në fshatin Demiraj, pas një konflikti për motive të dobëta mes shtetasve E. G., e...
Artan Tafani bëhet i penduari i drejtësisë/ Operacion në disa qytete të vendit, lëshohen 15 urdhër arreste, zbardhen 6 vrasje
22:48
Artan Tafani është i riu që ka vendosur të bashkëpunoj me policinë. Mësohet se Tafani i arrestuar për grabitjen e 30 mijë eurove në Astir, ka treguar emra dhe bashkëpunëtor të krimit. Nga dëshmia e tij janë mundur që të...
Nuk ndalet krimi në rajonin e Shkodrës, plagoset një djalë i ri. Kapet një i dyshuar, kërkohet tjetri
22:45
Shpërthen papritur krimi në Shqipëri. Pas vrasjes së Zef Gurit në Dukagjin dhe plagosjes së djalit të tij, Gjinit, një tjetër përleshje me armë ka ndodhur në rajonin e Shkodrës, në Malësinë e Madhe. Mësohet se në sherr janë përfshirë...
Iluzioni optik që ka çmendur internetin: A mund ta gjeni miun në 5 sekonda?
22:42
Nëse ju pëlqejnë iluzionet optike dhe testet e vëzhgimit, atëherë ky iluzion optik do t’ju lërë pa mend. Iluzionet optike janë imazhe që ngatërrojnë mendjen dhe testojnë perceptimin tonë. Ato shpesh na sfidojnë që t’i shohim gjërat ndryshe dhe sfidojnë...
LAJMI I FUNDIT/ Nuk ndalet krimi. Përleshje me armë në Malësinë e Madhe, 1 i plagosur në spital
22:38
Shpërthen papritur krimi në Shqipëri. Pas vrasjes së Zef Gurit në Dukagjin dhe plagosjes së djalit të tij, Gjinit, një tjetër përleshje me armë ka ndodhur në Malësinë e Madhe. Mësohet se në sherr janë përfshirë tre persona, dhe njëri...
Një nënë u ndalua të hipte në një anije, sepse nuk mund të provonte se fëmijët ishin të sajat
22:30
Me një surprizë të pakëndshme, është përballur një grua me dy fëmijët e saj në portin e Athinës. Gruas i është ndaluar hyrja në anije pasi nuk kishte me vete dokumente për të vërtetuar se fëmijët janë të saj. Punonjës...
Atentati me një të vrarë dhe një të plagosur, çfarë ndodhi sonte në Dukagjin
22:20
Dukagjini është tronditur të mërkurën nga krismat e armëve, ku sipas të dhënave të para mësohet se ka një viktimë dhe një të plagosur rëndë. Nga burime policore mësohet se kemi të bëjmë me një skemë atentati ndaj dy personave,...
Babë e bir iu bë sot atentat. Zef Guri ndërroi jetë, ndërsa djali i plagosur në spital
21:27
Personat që u qëlluan sonte janë shtetasit Zef Guri, 73 vjeç dhe djali i tij, Gjin Guri 43 vjeç. Ata ranë pre e atentatit me armë zjarri të regjistruar pasditen e kësaj të mërkure në mal të Shoshit në Dukagjin,...
Egnatia mund Vllazninë 0-2 në ‘Loro Boriçi’ me 10 lojtarë
21:14
SHKODER – Egnatia mund Vllazninë 0-2 në ‘Loro Boriçi’ dhe me 10 lojtarë. Në minutën e 16-të rrogozhinasit mbetën me 10 lojtarë pas daljes me të kuq të Dragoshit. Mbrojtësi i djathtë bëri një ndërhyrje të ashpër ndaj Spahiut dhe...
Del video/ Si nisi zjarri brenda lokalit ku humbën jetën nusja me dhëndrin dhe 114 dasmorë?
20:55
Epaimagjinueshme është tragjedia që ndodhi në një dasmë në qytetin Nineveh të Irakut, kur vendi mori flakë nga fishekzjarrët, ku numri i fundit flet për 114 të vdekur dhe 150 të plagosur. Ky version duket se mbështetet nga një video...
Policia flet për ngjarjen e rëndë në Dukagjin
20:09
DUKAGJIN- Gjin Guri dhe babai i tij Zef Guri pësuan një atentat mbrëmjen e sotme në Dukagjin. Nga të shtënat e automatikut, humbi jetën Zef Guri, ndërkohë që 40-vjeçari Gjin Guri është plagosur rëndë. Kush është Gjin Guri? Në një...
‘U qëlluan në ‘malin e Shoshit’/ Policia jep informacion paraprak për vrasjen e Zef Gurit dhe plagosjen e të birit, Gjin Guri
20:04
Policia e Shkodrës ka dhënë informacion paraprak për vrasjen e Zef Gurit dhe plagosjen e babait të tij, Gjin Guri në Dukagjin Policia vendore informon se ‘rreth orës 18:45, në sallën operative të Policisë Shkodër ka ardhur një telefonatë se...
Lajmi i fundit/ Atentat në Dukagjin. Vritet babai, plagoset i biri
19:35
DUKAGJIN- Nuk reshtin vrasjet në vend. Babë e bir kanë rënë pre e një atentati mbrëmjen e sotme në Dukagjin. Mësohet se Zef Guri ka mbetur i vrarë nga atentati. Ndërkohë që Gjin Guri është plagosur rëndë dhe dërguar në...
Tronditet Shkodra, vritet një burrë dhe plagoset i biri
19:18
Një i vdekur dhe një i plagosur raportohen në Dukagjin. Zef Guri ka mbetur viktimë dhe Gjin Guri, i plagosur rëndë. Forca të shumta policie janë nisur drejt vendit të ngjarjes për të nisur hetimet paraprake rreth kësaj ngjarje të...
Shqipëria çmimet më të shtrenjta të karburanteve në rajon. Fqinjët përreth më të lirë
19:01
Shoqata e Naftëtarëve tregon se çmimin e derivateve e përcakton Bursa dhe organizata prodhuese OPEC, dhe se për çmimet në ditët në vijim, se çfarë çmime do të kemi s’mund të paragjykojë sepse herë pas here po ka lëvizje të...
Habit Krist Aliaj: ‘Jam në post orgazëm…’!
18:36
Ditën e sotme Kristi ka qenë i ftuar tek “Shqipëria Live” ku ka treguar më shumë rreth projekteve dhe lidhjes së tij të re. Pas përfundimit të eksperiencës së tij në ‘Big Brother VIP’ ku arriti të shkojë në finale...
Krim makabër në Itali/ Burri vret gruan, djalin dhe vjehrrën e më pas vetëvritet, si ndodhi ngjarja?
18:29
Një burrë rreth të 60-tave goditi me thikë vjehrrën e tij në Alessandria dhe më pas i mori jetën. Gruaja, e cila ishte 80 vjeçe, u gjet e pajetë pranë trupit të vrasësit. Sipas asaj që është bërë e ditur...
Horoskopi i Paolo Fox, e enjte 28 shtator 2023: të gjitha shenjat
18:15
Ja parashikimet e horoskopit për nesër, e enjte 28 shtator 2023 shenjë pas shenje nga astrologu Paolo Fox, përkthyer nga noa.al! Dashi: Jeni të rënduar si fizikisht ashtu edhe mendërisht dhe kjo ju çon në debat. Ka tensione që mund...
Indi, 92-vjeçarja shkon për herë të parë në shkollë
17:48
Një grua 92-vjeçare indiane shkoi në shkollë për herë të parë gjashtë muaj më parë dhe më në fund arriti të lexojë dhe të shkruajë, duke u bërë frymëzim për gratë e tjera në fshatin e saj, sipas raporteve të...
Ndalohet në Durrës, 49-vjeçari me mjetin e vjedhur në Itali
17:05
Departamenti i Policisë Kufitare/Plan operacional në të gjitha pikat e kalimit kufitar, për të verifikuar dhe për të dedektuar automjetet e vjedhura që hyjnë/dalin nga vendi ynë. Në hyrje të vendit, goditen 2 raste të tentativës për të trafikuar në...
Goditen 2 raste të tentativës për të trafikuar në vendin tonë, automjete të vjedhura, procedohen dy persona
16:37
Departamenti i Policisë Kufitare/Plan operacional në të gjitha pikat e kalimit kufitar, për të verifikuar dhe për të dedektuar automjetet e vjedhura që hyjnë/dalin nga vendi ynë. Në hyrje të vendit, goditen 2 raste të tentativës për të trafikuar në...
Vdekja e kamarierit nga ashensori, arrestohet pronari i ‘Orange Club’ në Sarandë
15:55
Arrestohet pronari i Orange Club në Sarandë, Spiro Iliadhi. Si pasojë e këputjes së ashensorit në klubin e tij humbi jetën kamarieri 17-vjeçar, Antonio Delilaj. Policia e Sarandës njofton se ‘shërbimet e stacionit të Policisë Kufitare Qafë Botë, si rezultat...
Policia jep detaje rreth vrasjes së Fatjon Dervishit. Janë shoqëruar 7 persona
15:20
Policia e Shtetit ka dhënë detaje rreth ekzekutimit të Fatjon Dervishit në Sukth të Durrësit. Policia ka nënvizuar se janë shoqëruar 7 persona dhe po punohet edhe me interpolin për zbardhjen e ngjarjes. Policia informon se ‘në lidhje me ngjarjen...
Lajm i mirë/ Ministri i Jashtëm italian: Shqipëria hyn në BE përpara 2030!
15:13
ITALI- Kryenministri Edi Rama dhe Ministri i Jashtëm italian, Antonio Tajani kanë dalë në një konferencë për shtyp. Mes të tjerash Ministri i jashtëm Tajani deklaroi se ‘Shqipëria hyn në BE para vitit 20230’. “Për ne Shqipëria është partner strategjik...
Rama me Tajanin në konferencë për shtyp: Marrëveshja e pensioneve arritja më e madhe për shqiptarët në Itali!
15:09
ITALI-Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dal në një konferencë për shtyp paraditen e sotme në Itali, ku po zhvillon një takim zyrtar me qeveritarët e vendit fqinjë. Në konferencë Edi Rama është shoqëruar nga zv.Kryeministri dhe njëkohësisht Ministri Jashtëm...
Neda Balluku poston historinë shokuese: ‘E di o ma, por ndal! Ndal o ma! Mos o ma! Mos. O ma!’ Jam rrahur se linda vajzë, kam akoma shenja në trup
15:06
Kohët sot kanë ndryshuar, por ndoshta zhvillimin më të madh e shohin qytetet, sepse e sigurt që edhe sot, thellë në fshatra të largëta, vitet kanë qenë thjesht numra, e mentaliteti mbetet po ai. I tillë ishte dhe mesazhi që...
Shakira, denoncimi për evazion fiskal i prish publikimin e këngës së re të hakmarrjes
15:04
Me sa duket, kapaku është larg së vëni gjërave. Shakira rikthehet për të treguar edhe një herë indinjatën e saj të thellë ndaj ish-bashkëshortit Gerard Piqué me këngën e fundit “El Jefe”, krijuar në bashkëpunim me Fuerza Rigida. Kësaj radhe,...
Interi, ëndrra e madhe e Kristjan Asllanit qysh fëmijë. Ja rrëfimi ‘ekzotik’ i yllit shqiptar
14:34
Kristjan Asllani ishte protagonisti i programit mediatik të ndeshjes Inter-Sassuolo. Ja disa nga deklaratat e mesfushorit shqiptar, i cili nis duke kujtuar fillimet e tij: “Mbaj mend shumë mirë herën time të parë në fushë, ende e shikoj videon e...
Hakmarrja e pafund! 7 vrasje në 7 vite, si nisën përplasjet e përgjakshme mes fiseve në Rrëshen
14:03
Hakmarrja mes dy fiseve në Rrëshen është duke shkaktuar tragjedi pafund. Në 7 vite 7 të vrarë. Ekzekutimi i Martin Bardhit në Rrëshen, përbën rastin e radhës të një sage të përgjakshme mes dy fiseve në këtë qytet. Në fakt...
Ngjarjet në veri/ Shqipëria nuk mbështet deklaratën e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi?
13:55
TIRANË- Në media po raportohet se Shqipëria nuk mbështet deklaratën e BE për dialogun për Kosovën dhe Serbinë. Sipas tyre, për vendin tonë qendrimet e Borrel nuk janë të përshtatshme për situatën dhe nuk duhet të bëhet përgjegjëse Kosova. Kujtojmë...
Vajza blen bombol me helium në tabakinon në Tiranë, por përfundon në spital. Policia shpall në kërkim shitësin
13:44
Blen dhe përdor bombulën me helium, vajza përfundon në spital në Tiranë. TPolicia e kryeqytetit informon se ‘shërbimet e komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e të gjitha rasteve të paligjshmërisë, bazuar dhe...
E reja 21-vjeçe shpallet Miss, banorët e qytetit hidhen në protestë
13:08
AFRIKË- 21-vjeçarja Brooke Bruk-Jackson ka fituar konkursin për Miss-in më të bukur në Zimbabve. Por banorët e nuk janë dakort me vendimin dhe ndihen të zhgënjyer, madje ka shkaktuar protesta të ashpra brenda kufijve të kombit afrikan. E gjitha për...
Plas bombula e gazit dhe merr flakë banesa, e moshuara në Tiranë përfundon në spital
12:47
Zjarr në një banesë private në Tiranë, e moshuara përfundon në spital. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:45, në rrugën "Altin Basha". Dyshohet se si pasojë e një defekti në bombulën e gazit, ka rënë zjarr në një banesë private. Si pasojë...
‘Pirati’ shqiptar ia nxiu jetën, Xavi kritikon Barcelonën për gabimet dhe frenimin në kampionat
12:41
Barcelona mund të gjendet në vendin e tretë të La Liga-s sot, pas barazimit të djeshëm 2-2 ndaj Mallorca, në fushën e kësaj të fundit. Një pikë që padyshim nuk e kënaq trajnerin Xavi, i zemëruar për gabimet e skuadrës...
Njihuni me pajisjet teknologjike që na e bëjnë jetën më të lehtë
12:39
Orët e reja inteligjente Galaxy Watch6 dhe Galaxy Watch6 Classic, të prezantuara së fundmi nga Samsung janë zgjidhja e duhur për të gjithë ata që duan të krijojnë zakone të shëndetshme në përditshmërinë e tyre. Nga gjumi dhe stërvitja, te...
Zjarrvënësi nuk i bindet policisë, efektivët futen nga dritarja e banesës së 30-vjeçarit me vinç (Video)
12:21
KORÇË-Policia e Korçës ka përdorur një mënyrë ndryshe për arrestimin e Saimir Pengut, i cili u arrestua ditën e sotme për djegien e një automjeti në orët e para të mëngjesit. Siç shihet dhe në pamjet e policisë, uniformat kanë...
Balotelli i vetëofrohet Milanit dhe sulmon Mancinin, thotë se i dhemb zemra për… gjendjen e Juventusit
12:17
I intervistuar nga “TvPlay.it”, si pjesë e programit “Vox To Box”, Mario Balotelli filloi duke folur për Milanin, duke u përpjekur gjithashtu ta propozonte veten si zëvendës i Giroud: "Problemi me Milanin sot është që, nëse Leao nuk është mirë,...
Dha dëshmi të rreme pë vrasjen në lokalin e tij, arrestohet Gegë Tefaj
12:16
Dha deklaratë të rreme për vrasjen e ndodhur në lokalin e tij, në shkurt të vitit 2022, kapet dhe vihet në pranga 53-vjeçari i shpallur në kërkim. Bëhet fjalë për vrasjen e 47 vjeçarit Prekë Tonaj. Si autor i dyshuar...
Aksident në fshatin Symizë
11:58
Aksident në fshatin Symizë në Maliq. Ngjarja ndodhi në aksin rrugor "Korçë-Pogradec". Automjeti kamionçinë tip "Benz" me drejtues shtetasin R. Sh., 35 vjeç, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin M. A., 29 vjeç, banues në Lin, Pogradec, i cili...
UEFA ripranon ekipet ruse të të rinjve: E padrejtë që fëmijët të paguajnë për veprimet e të rriturve
11:40
Konflikti mes Rusisë dhe Ukrainës nuk e sheh ende dritë në fund të tunelit, por UEFA është përpjekur të bëjë një hap “pajtimi”, të paktën për sa i përket futbollit. Qeveria europiane e futbollit në fakt ka vendosur të ripranojë...
Qeveria e Kosovës akordon 50 mijë euro për familjen Bunjaku
11:30
KOSOVË- Qeveria e Kosovës ka vedosur të ndajë 50 mijë euro për familjen e heroit Afrim Bunjaku, që ra në krye të detyrës. Kurti: Është obligim i yni që kemi përballë vetëmohimit të Afrimit që ne sadopak ta përmbushim me...
Kërkohet në gjithë qytetin me helikopter/ Arratiset një tjetër shqiptar në Itali
11:22
ITALI- Arratiset një tjetër shqiptar në Itali. Ngjarja ka ndodhur në Castiglione Del Lago. Policia italiane ka vijuar prej ditësh kërkimet duke vendosur postoblloqe, patrullime dhe kërkime intensive me helikopter. Shqiptari u ndalua nga policia në një makinë me targa...
Deshi të imitonte penalltinë e famshme Messi-Suarez, bën gafën e vitit. Icardi, çfarë budallallëku… (video)
11:12
Ata u përpoqën të imitonin dyshen e famshme Suarez-Messi, por për Mauro Icardi dhe Kerem Aktürkoğlu rezultoi thjesht një budallëk, gafa e vitit. Dy lojtarët e Galatasaray, në ndeshjen e djeshme ndaj Istanbulspor (në fund fituan 1-0), tentuan ta godasin...
Kryeson me pikë të plota, Inzaghi i pakënaqur: Krijojmë shumë, duhet të jemi më cinikë para portës
10:53
Për ndeshjen e katërt në dhjetë ditë, Interi do të përballet me Sassuolo në “San Siro”, kundërshtar i freskët nga “pokeri” ndaj Juves. Skuadra e Dionisit ka ulje-ngritje, por është e mirë për t’u dukur në ndeshjet kundër të ashtuquajturve...
Shpërthen zjarri në lokal, dasma kthehet në tragjedi në Irak/ Mbi 100 të vdekur dhe 150 të plagosur
10:52
IRAK- Të paktën 100 persona kanë vdekur dhe 150 të tjerë janë plagosur pas një zjarri që shpërtheu në një lokal ku po zhvillohej një martesë në Irakun verior, raporton BBC. Qindra njerëz po festonin në Al-Hamdaniya në provincën veriore...
‘Stuhi’ tërmetesh në Napoli, ja sa ishte magnituda
10:48
ITALI-Një seri tërmetesh janë regjistruar në zonën e Campi Flegrei, pranë Napolit. Lëkundjet më të forta kanë qenë me magnitudë 4.2 ballë, të cilat janë ndjerë në disa lagje të kryeqytetit napolitan, në orët e para të mëngjesit, shkruajnë mediat...
Shtëpia e Sergio Ramos bie pre e grabitësve, tmerrohen katër fëmijët që ndodheshin brenda
10:29
Futbollisti Sergio Ramos dhe prezantuesja Pilar Rubio kanë pësuar një grabitje në shtëpinë e tyre në Seville më 20 shtator. Çifti nuk ishte në shtëpi, në fermën La Alegría (Bollullos de la Mitación), por katër fëmijët e tyre, nga tre...
Vrasja në Sukth/ 38-vjeçari u qëllua brenda makinës, 10 persona merren në pyetje
09:03
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ku 38-vjeçari Fatjon Dervishi është ekzektuar në Katund të Sukthit, pranë shinave të trenit. Viktima është banor i zonës Katund Sukth dhe nuk është person me precedent të...
Godasin njëri-tjetrin me karrige/ Kamarierët përleshen me turistët në Venecia
08:54
ITALI- Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në sheshin Shën Marco në Venecia, ku kamarierët e një restoranti janë përleshur me një grup turistësh. Pamjet e publikuara tregojnë sherrin në Caffe Chioggio, ku shihen goditjet me sende dhe karrige, mes...
Çmimet rëndojnë më shumë te pensionistët; INSTAT: Kanë inflacion më të lartë se mesatarja
08:50
Pensionistët e vuajnë rritjen e çmimeve më shumë se sa pjesa e tjetër e popullatës, pasi buxheti i tyre mujor është më tepër i përqendruar në blerjen e ushqimeve, që janë shtrenjtuar ndjeshëm, sesa të mallrave dhe shërbimeve të tjera...
Ronaldo Nazario kurorëzohet sërish në Ibiza, në moshën 47-vjeçare. Lidhja e katërt, gati dasma me 400 të ftuar (fotot)
08:40
Në moshën 47-vjeçare, Ronaldo Nazario kalon sërish në altar. Ish-futbollisti i tha “po, dua” këtë të hënë Celina Locks, modeles braziliane, me të cilën ka ndarë jetën prej shtatë vitesh dhe u fejua janarin e kaluar. Një lidhje, e katërta...
Ekzekutimi i 38-vjeçarit në Sukth, viktima është nipi i personazhit të njohur të botës së krimit, shoqërohen disa persona
08:35
Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 38-vjeçarit Fatjon Dervishi në Katund Sukth. Mësohet se viktima është nipi i Kep Arapit të Sukthit, një emër i njohur për drejtësinë. Arapi është një personazh i njohur në zonën e...
Fatjon Dervishi nuk ishte i vetëm në makinë. Dëshmia e shokut: Po ktheheshim në shtëpi, na qëlluan
08:08
DURRËS- Detaje të reja në lidhje me vrasjen e Fatjon Dervishit pak pas mesnate në Durrës. Viktima është banor i zonës Katund Sukth dhe nuk është person me precedent të mëparshëm penal. Në momentin kur e kanë qëlluar Fatjon Dervishi...
Nipi i ‘Arapit të Sukthit’, kush është 38-vjeçari që u qëllua me automatik teksa ishte në makinë
07:52
DURRËS- Fatjon Dervishi, është 38 vjeçari që u vra rreth mesnatës nga persona të paidentifikuar. Dervishi, është qëlluar me breshëri plumbash në zonën e njohur si Katund, Sukth. Policia dhe dy grupe të FNSH-së kanë ngritur pika kontrolli të shumta...
Lukaku, shifra rekord nën urdhërat e ‘Special One’. Roma i gëzohet liderit të ri
07:33
Nëse jashtë fushës, i vetmi njeri në komandë është gjithmonë José Mourinho, në drejtkëndëshin e gjelbër është Romelu Lukaku, ai që mban Romën në këmbë pas pesë javëve të para të Serie A (shto këtu edhe debutimin pozitiv në Europa...
Temperaturat rriten deri në 31 gradë, si pritet të jetë moti sot
07:29
Pritet rritje e vlerave barike, duke sjellë në vendin tonë mbizotërim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë territorin, por herë pas here do të ketë kalime të lehta të vranësirave të cilat më të theksuara pritet të jenë në zonat...
Vrasje në mesnatë në Durrës. Zhduken autorët
00:34
DURRËS – Në Katund, Sukth, tek shinat e trenit, nga persona ende të paidentifikuar është qëlluar me armë zjarri shtetasi Fatjon Dervishi 38 vjeç. Edhe pse u transportua menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, si pasojë e plagëve të marra,...
A do të mbahet këtë vit ‘Kënga Magjike’?
23:39
Festivali nuk do të rikthehet këtë vit dhe këtë e konfirmojnë burime të emisionit Prive. Ardit Gjebrea ka vendosur që ta vë në pauzë Festivalin ‘Kënga Magjike’, i cili tashmë është bërë traditë përmbi dy dekada dhe me siguri do...
E qartë fare se kush i mbështet! Ja si nderohen 3 terroristët serbë në Mitrovicën e Veriu. Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e të vrarëve
23:32
Tre terroristët e vrarë në Banjskë, u nderuan sot në Mitrovicën e Veriut, në një kohë që është territor i Kosovës. Qytetarë serbë, nderuan në një vend ku ishin vendosur fotografitë e tyre dhe qirinj, autorët e sulmit ndaj Policisë...
Berisha: E mbështes Kurtin, Vuçiç një Sllobodan i ri luftënxitës
23:14
TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur në lidhje me vrasjen e policit shqiptar të Kosovës nga terroristët serbë dhe përgjigjen e policisë së Kosovës, duke vrarë 3 prej terroristëve të armatosur. I ftuar në emisionin ‘A Show’...
‘Donte ta kthente Manastirin në kullën e Jasharëve’/ Kurti zbulon bisedën me Vuçiç gjatë takimit me ndërkombëtarët
23:04
Policia e Kosovës ka përfunduar krehjen e zonës dhe bastisjet nëpër shtëpitë dhe objektet përreth fshatit Banjskë të Zveçanit, dy ditë pas përlesjeve të armatosura, ku mbeti i vrarë një polic dhe tre sulmues të dyshuar. Ndërkohë, Kryeministri i Kosovës,...
Kush qau e kush qeshi për largimin e Ildës nga ‘Love Island Albania’?
22:45
Kur nuk pritej fare, ditën e sotme Ilda njoftoi se po largohej nga “Love Island Albania” me dëshirën e saj. Duke përmendur arsye personale, ajo e la përgjithmonë vilën e dashurisë. Pas vendimit të Ildës për t’u larguar nga vila...
Ishin me pushime, dy vajzat gjenden të vrara me plumb në kokë në hotel
22:23
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku dy vajza të reja u vranë pak orë, pasi shkuan në një hotel për pushime. Ewellyn Hansen, 30 vjeçe dhe Jessica Cassandra Pereira da Silva, 19 vjeç, sapo kishin shkuar në...
Regjistrat e shkollave/ Mësuesit ankohen: SMIP nuk po funksionon
21:56
Edhe pse zyrtarisht ju është komunikuar se regjistri online do të jetë i vetmi mjet pune, jo të gjithë mësuesit mund të logohen në platformën digjitale SMIP.al dhe vlerësimin e nxënësve po e kryejnë në ditarin e tyre personal. “Smipi...
Lulëzon trafik i ri mes Shqipërisë dhe Italisë. Breshkat e tokës shiten nga 60-2000 euro në tregun e zi
21:43
Një furgon i nisur nga Shqipëria është ndaluar në Portin e Brindizit disa ditë më parë pasi po kontrabandonte dy ekzemplarë të rritur të breshkave të llojit “Testudo Hermanni”, tregtia e të cilave është e ndaluar sipas ligjeve ndërkombëtare pasi...
Opozita serbe: Vuçiç duhet të japë dorëheqjen pas ngjarjeve në Kosovë
21:33
SERBI- Një pjesë e partive opozitare në Parlamentin serb e kanë akuzuar partinë në pushtet, Partinë Progresive Serbe (SNS) dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, për sulmin në veri të Kosovës, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre...
Analiza e VOA: Çfarë pritet të ndodhë mes Kosovës dhe Serbisë?
20:56
KOSOVË- Analistët vlerësojnë sulmin e fundjavës në Kosovë si një ngjarje që sposton kontestin ndërmjet Kosovës dhe Serbi nga dialogu i lehtësuar nga bashkësia ndërkombëate për normalizim mes dy vendeve në çështje urgjente të sigurisë, por edhe që i jep...
Po kryenin ndërtime pa leje në vilat e tyre, policia procedon ‘milionerët’ e Farkës
20:39
Tiranë/Kontrolle intensive në terren, për evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. Ndërtuan në mënyrë të paligjshme në banesat e tyre, procedohen penalisht 3 shtetas. Shërbimet e Stacionit të Policisë Farkë, në Komisariatin e Policisë Nr. 1, në bashkëpunim me IKMT,...
Tragjedia nga shpërthimi në Nagorno-Karabakh, shkon në 125 numri i të vdekurve
20:34
AZERBAJXHAN- Thellohet bilanci tragjik në Nagorno-Karabakh. Numri i të vdekurve nga një shpërthim dhe zjarri në një depo karburanti të hënën është rritur në 125, shkruajnë mediat e huaja.  Numri i viktimave u rrit ndjeshëm pasi autoritetet e Karabakut raportuan...
E rëndë/ Shqiptari gjendet i plagosur pranë kalit të ngordhur
19:50
Një 69-vjeçar shqiptar është gjetur i plagosur rëndë pranë kalit të tij të ngordhur në brigjet e lumit Achelou në Mesopyrgos, Greqi pasditen e së shtunës. Sipas asaj që transmetojnë mediat greke, i moshuari shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë...
Kërkohej nga Italia për trafik droge, shqiptari arrestohet sapo zbret në Bari
19:29
Itali- Shqiptari arrestohet sapo zbret në Bari. Një nga drejtuesit e grupit kriminal të shpërndarësve të drogës që kishte ngritur një tregti komplekse narkotikësh mes Frosinones dhe Soranos, është arritur të kapet nga policia italiane. Bëhet fjalë për 62 vjeçari...
Përjashtohet nga Policia e Shtetit inspektorja në Rinas. Ky është motivi?
18:51
Përjashtohet nga Policia e Shtetit inspektorja në Rinas. Sulltane Kuka u arrestua nga AMP në aeroportin e Kukësit, teksa akuzohet se ka ndërhyrë në të dhënat kompjuterike. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka miratuar propozimin e Drejtorisë së...
Publikohet foto/ Ky është Martin Bardhi që u ekzekutua sot në Rrëshen
18:41
Personi që shihni në foto është Martin Bardhi 59-vjeçari që u ekzekutua mëngjesin e sotëm në Rrëshen. Bardhi i cili kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu u ekzekutua në hyrje të lokalit të tij. Persona ende të paidentifikuar...
Arrestohet ish-punonjësi i Prokurorisë së Kukësit
18:29
Lehtësoi masën e sigurisë për një dënuar, arrestohet ish-punonjësi i Prokurorisë së Kukësit Policia e Shtetit informon se ‘ndikoi në mënyrë të paligjshme, në vitin 2021 kur ishte punonjës në Prokurorinë e Kukësit, me qëllim që të lehtësohej një masë...
‘Në mes të kaosit’/ Dashuria e Kiarës dhe Luizit shkon në një tjetër nivel
18:19
Kiara dhe Luizi, çifti më i përfolur i momentit, vazhon ta marrë shumë dashuri nga publiku dhe së fundmi ata janë shndërruar në kopertinën e një libri. Përmes një postimi në bërë në profilet e tyre përkatëse, Luizi dhe Kiara...
Rama mbërrin në Romë, takohet me Presidentin e Senatit të Italisë
18:09
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Romë në kuadër të një vizite dy ditore në Itali. Rama është takuar me Ignazio La Russa, me Presidentin e Senatit të Republikës së Italisë. Sipas kreut të qeverisë, në kuadër të vizitës së...
Britani/ Pesë bullgarë akuzohen se kanë spiunuar për Rusinë
17:34
Pesë bullgarë që jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar, të cilët akuzohen se kanë spiunuar për Rusinë, kanë dalë para një gjykate më 26 shtator. Tre burra dhe dy gra akuzohen për “konspiracion për të mbledhur informacione me qëllim që ato...
Ministri gjerman i Transportit Volker Wissing shprehet kundër ngritjes së pengesave tregtare
16:40
Wissing: "Sot mbyllen makinat, nesër produktet kimike, dhe çdo hap në vetvete e bën botën më të varfër" BERLIN – Ministri gjerman i Transportit Volker Wissing u shpreh të hënën kundër tarifave të mundshme mbrojtëse që mund të vendosen nga...
Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen drejt Leposaviçit
16:36
Dhjetëra automjete të KFOR-it, duke përfshirë edhe makineri të rëndë kanë kaluar rreth orës 15:00 nga Mitrovica, përmes Bajnskës në drejtim të Leposaviçit, përkatësisht kufirit të Jarinjes, raporton KosovaPress. Nuk dihet saktë nëse është gjetur diçka në këtë zonë dhe...
Gjykata e Lartë rrëzon rekurset e Belerit
15:43
Gjykata e Lartë rrëzon rekurset e Fredi Belerit. Vendimi i gjykatës: 61004-00539-00-2023 DHIONISIOS ALFRED BELERI PANDELI KOKAVESHI Nenet 228,229,230,238 KP ‘’ Mospranimin e rekursit/seve të paraqitura nga personat nën hetim Dhionisios Alfred Beleri dhe Pandeli Kokaveshi, kundër vendimit nr.23 datë...
Arritje historike, FSHF sjell në Shqipëri finalet e Kampionatit Europian 2025
15:38
Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar për moshat. UEFA ka vendosur t’i besojë FSHF-së dhe Shqipërisë mikpritjen e finaleve të Kampionatit Europian...
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Arben Ahmetajt
15:35
Tiranë- Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Arben Ahmetajt i cili kishte kërkuar heqien e sekuestros nga një llogari bankare. Nga “arratia”, Arben Ahmetaj kishte kërkuar kthimin e pronave të sekuestruara nga SPAK. Kërkesa u shqyrtua nga gjyqtari Erjon Bani.
Armand Duka nuk njeh limite, zgjidhet në postin e zv.presidentit të UEFA-s
15:33
Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s, duke u bërë i pari shqiptar që arrin në një pozicion kaq të lartë në hierarkinë e futbollit europian. Vendimi u mor sot...
Dalin pamjet e tjera të filmimeve me dron/ Milan Radojçiç brenda Manastirit. Ministri Zveçla: Udhëhoqi sulmin terrorist ku u vra polici Bunjaku!
15:26
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Zveçla ka publikuar pamje brenda Manastirit. Në video shihet Milan Radojçiç, nënkryetar i Listës Serbe. Duke e cilësuar Radojçiç, pjesë të Listës së Zezë të SHBA Zveçla ka theksuar se Radojçiq ka qenë udhëheqës...
‘Nuk është mirë’! Njerëzit u shqetësuan për gjendjen e tij, reagon Arjan Konomi: Jam një vagabond që qetësi nuk gjen kurrë!
15:16
Arjan Konomi është larguar nga Shqipëria dhe prej disa kohësh tani po qëndron në Australi. Opinionisti vazhdon të jetë aktiv në rrjete sociale, por së fundmi ka habitur ndjekësit me pamjen e tij. Shumë prej tyre janë shprehur të shqetësuar...
Adelina Tahiri flet për herë të parë pas grabitjes së shtëpisë së saj: ‘Ka qenë një traumë për mua’!
15:10
Adelina Tahiri është një artiste që prej kohësh ka marrë një pauzë mjaft të gjatë nga muzika dhe ekrani. Mirëpo, edhe pse larg botës së artit, ajo ka qenë në qendër të portaleve. E ftuar ditën e sotme në “Live...
Beogradi shpalli tre ditë zie për terroristët e vrarë, Rama: Sinjali më i keq që Serbia jep për rajonin dhe komunitetin euro-atlantik
15:06
"Zija e shpallur zyrtarisht në Beograd për pjesëtarët e grupit të armatosur që u asgjësuan nga forcat e sigurisë së Republikës së Kosovës, pasi nga ai grup iu mor jeta një efektivi të policisë është sinjali më i keq që...
Vrasja dhe plagosjet në Rrëshen, RENEA kontrolle nga ajri me dronë dhe helikopter për kapjen e autorëve
15:00
Policia është e angazhuar për kapjen e autorëve të vrasjes në Rrëshen. Po kryehen kontrolle, jo vetëm nga toka, por edhe nga ajri. Policia informon se ‘në kuadër të veprimeve intensive hetimore dhe gjurmuese për identifikimin dhe kapjen e autorëve...
‘Benzi’ përplaset me fugonin, plagosen dy persona
14:48
Një aksident me dy të plagosur lehtë dhe me dëme materiale ka ndodhur mesditën e së martës në fshatin Shkallë të bashkisë Konispol. Dy automjete, një Benz me targë AB 143 BF që drejtohej nga Brahim Kamberi është përplasur me...
Robert Lewandowski ka lindur për të shënuar gola, tani kërkon të thyejë rekordin e tij
14:33
Golashënuesi më i mirë i La Liga-s në sezonin e kaluar, Robert Lewandowski, ende e ka golin “mes vetullave”. Në katër ndeshjet e fundit ka arritur të shënojë pesë gola, dy të fundit kundër Celta Vigo. Shifra që e vendosin...
Vrasja në Rrëshen/ Njëri nga të plagosurit rrezikon të humbasë krahun
13:33
RRËSHEN- Detaje të reja nga vrasja e Martin Bardhit dhe plagosjes së tre të tjerëve në Rrëshen. Tre personat që u plagosën, Ilir Bardhoku, Olti Gjini, Indrit Bardhi janë transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë. Ata ndodhen në sallë...
Arrestohet i dënuari për marrëdhënie s*eksuale me d*hunë. Emri
13:29
LUSHNJE-Barjam Mehaj, 53-vjeç është vënë në pranga nga Policia në Lushnje, pasi është dënuar me mbi 5 vite burg për shkak se dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë. 53-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Novarës,...
Përcillet në banesën e fundit ish-presidenti Giorgio Napolitano
13:26
ITALI- Funerali i Giorgio Napolitanos, ish-presidentit të Republikës i cili vdiq të premten në moshën 98-vjeçare, po zhvillohet, sot në Palazzo Montecitorio në Romë, selia e Dhomës së Deputetëve . Është hera e parë në historinë republikane që një funeral...
Mister në Durrës, futen në port bombola me lëndë kimike
13:10
Port Durrës – Policia Kufitare godet një rast të tentativës për të kontrabanduar në Shqipëri, mallra për të cilat kërkohet licencë. Bëhet fjalë për bombola me lëndë kimike (helium), raporton noa.al. Policia tha se u procedua penalisht 47-vjeçari (rezident në...
Vritet presidenti i klubit të futbollit në sytë e vajzës së tij, ngjarja e rëndë ndodhi pas humbjes në shtëpi
12:55
Presidenti i klubit të kategorisë së dytë kolumbiane Tigres FC, Edgar Paez, u qëllua për vdekje pas humbjes së ekipit të tij të shtunën, njoftoi klubi. 63-vjeçari po kthehej në shtëpi me makinë, me vajzën e tij, pas humbjes 3-2...
Përdhunuesi nga Lushnja kapet për llogari të Italisë
12:45
Lushnjë – I dënuar nga autoritetet gjyqësore të Italisë, me mbi 5 vjet burgim, për marrëdhënie seksuale me dhunë, kapet në Lushnjë dhe vihet në pranga 53-vjeçari. Pas shkëmbimit të informacioneve ndërmjet Interpol Tiranës dhe Interpol Romës, për vendndodhjen e...
Sulmuan policinë kosovare në Banjskë, lihen në burg dy nga të arrestuarit
12:37
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj të dyshuarve B.S dhe Dushan Maksioviç, të cilët dyshohen për sulme terroriste në veri të vendit, saktësisht në Banjskë të Zvecanit. Lajmin e ka konfirmuar...
Një kalimtar, një pronar lokali dhe ish-drejtori i Bashkisë. Identifikohen tre personat që mbetën të plagosur nga vrasja në Rrëshen. Emrat
12:17
RRËSHEN- Ngjarja në Rrëshen mund të kishte përfunduar në tragjedi të r•ndë. Shënjestër e atentatit ishte Martin Bardhi, 59 vjeç i cili kishte dalë nga burgu vetëm pak kohë më parë, pasi ishte dënuar për pjesëmarrjen në atentat ndaj nipit...
Detaje të rënda nga Rrësheni. Veç Martin Bardhit, plumbat kapin edhe tre qytetarë të pafajshëm! Gjendet mjeti i djegur
11:50
E rëndë në Rrëshen. Veç objektivit, plumbat kapin edhe tre qytetarë të pafajshëm. Policia e Shtetit ka dhënë informacione shtesë mbi ngjarjen e ndodhur ditën e sotme në Rrëshen, teksa i vdekur ka mbetur 59-vjeçari Martin Bardhi. Sipas informacioneve zyrtare...
Marotta: Duam yllin e dytë, Inzaghi është lideri i vërtetë i Interit. Champions? Një ëndërr pothuajse e realizuar, por…
11:41
“Jeta përbëhet nga ëndrrat dhe realiteti. Realiteti është se ne duam të fitojmë titullin për të vendosur yllin e dytë në fanellë, Evropa është një ëndërr që pothuajse u realizua sezonin e kaluar”. Nuk ka asnjë gjurmë ndrojtjeje në deklaratën...
Tentoi të vrasë nipin e Kastriot Reçit, kush është viktima që u ekzekutua sot? Çfarë thotë policia?
11:30
Një ekzekutim mafioz ka tronditur qytetin e Rrëshenit paraditen e kësaj të marte. Martin Bardhi u ekzekutua me armë zjarri pranë spitalit të qytetit. Martin Bardhi është një emër i njohur për policinë pasi në muajin mars të këtij viti,...
Bukë me groshë! Ja si e pret gjyshi i Kiarës, Luizin (FOTO)
11:19
Kurioziteti i fansave për të ditur se si po shkon romanca e Luiz Ejllit me Kiara Titon është shumë i madh. Madje jo vetëm kaq, ata duan të dinë edhe çfarë raporti kanë këngëtari dhe moderatorja me familjarët e njëri-tjetrit....
Vritet me armë zjarri në mes të Rrëshenit një person. Emri
11:09
RRËSHEN- Vritet me armë zjarri në mes të Rrëshenit Martin Bardhi 59 vjeç. Policia dhe ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje. Ende nuk dihen shkaqet e ekzekutimit. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.
Ministeriali euro-ballkanik, Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor aq sa ne për të
10:59
TIRANË- Në kuadër të Procesit të Berlinit, zhvillohet në Tiranë, ministeriali euro-ballkanik i Ministrave të Ekonomisë nga BE-ja dhe rajoni, me pjesëmarrjen e mbi 20 delegacioneve të nivelit të lartë. Kryeministri Rama në fjalën e tij tha se Samiti do...
Allegri ‘injoron’ Juventusin, që e paguan 7 milionë euro në sezon: Jemi forcë e katërt në Serie A, ja tre favoritët për titull
10:48
“Të martën do të jetë një Juventus i motivuar, i vëmendshëm dhe i zemëruar. Szczesny do të jetë në portë”. Massimiliano Allegri përpiqet të lërë mënjanë paraqitjen e tmerrshme të të tijve në Reggio Emilia, humbjen 4-2 kundër Sassuolos, në...
Kuici që po bën zhurmë në rrjet: Të gjithë mendojnë se është e lehtë, por…
10:38
A mund ta zgjidhni pa parë përgjigjen? Një imazh që po qarkullon në rrjetet sociale ka bërë… kërdinë orët e fundit, pasi ka hutuar përdoruesit. Në imazhin e mëposhtëm, çdo simbol është gjithashtu një numër, megjithatë aty ku shumica mendojnë...
Wanda Nara mes relaksit, pozave të nxehta dhe argëtimit me Icardin
10:16
Galatasaray fitoi ndaj Stambollit Basaksehir në javën e radhës të Superligës turke dhe sërish Mauro Icardi vendosi nënshkrimin e tij në ndeshje. Argjentinasi në fakt shënoi golin e momentit 2-0, teksa ndeshja përfundoi 2-1 për të tijtë. Pas një fitoreje...
Arratisja e shqiptarit nga burgu i Italisë, Porti i Durrësit merr masa të rrepta sigurie
10:10
DURRËS – Porti i Durrësit merr masa të rrepta sigurie pas arratisjes së shqiptarit nga burgu në Itali. Roland Dedja me origjinë nga Durrësi, i dënuar për vrasjen e të fortit të Vlorës, Shpëtim Çupës ka mundur të arratiset ditën...
Ballkani në alarm pas ngjarjeve në Kosovë. Policia kroate, arrestime në kufirin me Serbinë
09:45
KROACI- Ballkani nën alarm pas ngjarjeve në Kosovë, pasi në Kroaci po bëhen përpjekje për të krijuar një shtet të ri, Liberland. Policia kroate ka zhvilluar papritur konrtolle midis Serbisë dhe Kroacisë, raporton noa.al duke cituar kurir.rs. Kontrollet janë të shpeshta pasi,...
Kush janë serbët e vrarë në veri të Kosovës?
09:40
Janë publikuar fotot e 3 serbëve të vrarë nga policia e Kosovës pas ngjarjes së 24 shtatorit, ku një polic Kosovar u vra nga një grup terroristësh serbë. Bëjmë me dije se mëngjesin e së dielës, në fshatin Banjskë u...
Moderatorja e njohur në gjendje jo të mirë shëndetësore: 24 orët e fundit…
09:37
Moderatorja e njohur ekraneve shqiptare, Klea Huta, ka përjetuar një gjendje jo të mirë shëndetësore ditën e djeshme. Klea Huta ka treguar se 24 orët e fundit të saj kanë qënë tepër sfiduese, me kriza barku, shqetësime gastrointestinale, dhimbje trupi...
Shpëthim i fuqishëm në Nagorni-Karabak, 20 të vdekur dhe 200 të plagosur
09:07
Autoritetet armene të rajonit Nagorno-Karabakh njoftuan se të paktën 20 persona humbën jetën dje, të hënën, nga një shpërthim në një depo karburanti. Rreth 200 persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi, siç raportuan mediat vendase, duke cituar komisionerin për...
Rrugorja e Shkodrës në aksion/ Gjoba të shumta për shoferët, nga parakalimi i gabuar te përdorimi i celularit
09:05
Policia Rrugore e Shkodrës ka shtuar kontrollet e shumta, për shkak të fillimit të vitit shkollor. Mësohet se gjatë 2 javëve të fundit, janë proceduar penalisht 27 drejtues mjetesh dhe motomjetesh. Sakaq, janë ndëshkuar me gjoba drejtues të shumtë mjetesh,...
Shqipëria ka nevojë të përballemi me të paligjshmen, jo ta lëmë të kalojë, zoti President
09:01
Nga Artan FUGA Letër e hapur drejtuar Presidentit të Republikës, zotit Bajram Begaj. I nderuar z. President, Ju dëgjova në intervistën që dhatë për Zërin e Amerikës gjatë pjesëmarrjes Tuaj në punimet e sesionit të fundit të OKB. U përqendrova...
Përmbyset autoboti në aksin rrugor Fier-Levan
08:46
Një automjet i tonazhit të rëndë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në aksin e vjetër Fier-Levan. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur kthesa e liqenit në orët e para të mëngjesit të së martës. Autoboti ka qenë...
Begaj në Itali, do të marrë pjesë në funeralin shtetëror të ish-Presidentit Giorgio Napolitano
08:38
Presidenti i vendit Bajram Begaj, do të marrë pjesë në funeralin shtetëror të ish-Presidentit të Republikës së Italisë, Senatorit të Përjetshëm, Giorgio Napolitano. Në ceremoninë që do të zhvillohet në Selinë e Parlamentit italian në Romë do të jenē të...
Vidal kryqëzon Ten Hag për largimin e CR7, e krahason me Sampaolin: Trajnerët tullacë janë të komplikuar…
08:23
Sa herë flet Arturo Vidal bën lajm. Kiliani ka bërë edhe një herë disa deklarata të diskutueshme dhe të çuditshme publikisht. Këtë herë, ai përdori kanalin e tij Twitch për të kritikuar Ten Hag në lidhje me largimin e Cristiano...
Gjëegjëzë e re po çmend internetin – Vetëm 1% e gjejnë zgjidhjen
08:12
Nëse e gjen, mund të buzëqeshësh, sepse je i shkëlqyer dhe ndër pak të tillë! Gjëegjëza dhe iluzionet optike zakonisht bëjnë bujë në mediat sociale, pasi shumë prej tyre ushtrojnë trurin tonë dhe na mbajnë të karikuar. Mirëpo me kalimin...
Rrëmbimi i frikshëm; supermeni i çiklizmit merret peng në Kolumbi për 750 mijë euro
08:00
Periudhë makthi për Miguel Ángel Lopez, çiklist kolumbian i njohur si "Superman", aktualisht i pezulluar për shkelje të mundshme të rregullave antidoping. Kolumbiani tashmë ka pësuar edhe një sulm të rëndë të armatosur, gjatë të cilit është kërcënuar dhe mbajtur...
Testi më i shpejtë i IQ në botë – A jeni më i zgjuar se 80% e popullsisë?
07:55
Bëje, por vetëm nëse mund ta përballosh të vërtetën! Kuizet, testet psikologjike dhe iluzionet optike janë ndër argëtimet e preferuara të përdoruesve të internetit. Asgjë nuk është më e kënaqshme sesa të jesh në gjendje të kuptosh se si funksionon...
Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si parashikohet moti për sot
07:36
Deri në orët e mesditës vranësirat e dendura dhe kthjellimet afat-shkurtra do të jenë mbizotëruese në pothuajse gjithë vendin tonë, ku intervalet me diell do të jenë në zonat veriore dhe qendrore ndërsa Jugu i Shqipërisë do të paraqitet me...
Kisha Shqiptare “Shën Kozmai” mallkon kishën serbe: Nuk do njohim asnjë vendim të tyre!
23:31
ELBASAN- Kisha Shqiptare “Shën Kozmai”, ka bërë të ditur se kjo kishë ka vendosur Vendim Kanunor Kishtar ndaj kishës serbe. Përmes një postimi në Facebook, ata kanë bërë me dije se “Shën Kozmai” mallkon kishen serbe. Sipas tyre, ky vendim...
Denoncimi/ Drejtori bën blofin, i jep mësueses ‘rrogën e sakatuar’
23:28
RROGOZHINË- Emisioni investigativ “Stop” në Tv Klan ka udhëtuar drejt Rrogozhinës për problemin e një mësueseje të Shkencave Sociale, me diplomë si mësuese e Arsimit të Mesëm dhe të Lartë. Ajo prej 4 vitesh punon me kohë të plotë në...
‘Manastiri do kthehej në kasaphanë, do vriteshin murgj e pelegrinë’! Zheji zbulon skenarët që kishin përgatitur terroristët në Kosovë
23:25
Analisti Artur Zheji tregoi në studion e Top Story skenarin e terroristëve serb për sulmin e ndodhur një ditë më parë në veri të Kosovës. Sipas tij, manastri i Banjskës u zgjodh për të provokuar forcat e Kosovës që të...
‘Zonjë ndaloi këta ose ika! Ngjela ‘përplaset’ me të ftuarit në emisionin e Grida Dumës
22:55
Opinionet për situatën e rëndë të një dite më parë në Kosovë ka përplasur avokatin Spartak Ngjela me gazetarin Alban Dudushi. Ngjela hodhi akuza ndaj ndërkombëtarëve duke i cilësuar si të njëanshëm, teksa tha se numri i terroristëve nuk është...
Publikohen pamjet kur formacioni i armatosur serb largohet nga manastiri drejt maleve për të kaluar në Serbi
22:46
KOSOVË- Në videon e mëposhtme shihet se si terroristët serbë, largohen nga Manastiri pasi sulmuan me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Bansjkë, duke lënë të vrarë rreshterin, Afrim Bunjaku. Siç shihet dhe në pamjet, terroristët serb, largohen...
Përplasen dy makina të drejtuara nga dy të rinj/ Aksident në aksin Librazhd-Qafë Thanë
21:56
Aksident në aksin Librazhd-Qafë Thanë. Dy mjete të drejtuara nga një 19-vjeçar dhe një 20-vjeçar, janë përplasur mes tyre. Pë pasojë një nga drejtuesit ka përfunduar në spital. Policia informon se ‘në aksin rrugor Librazhd-"Qafë Thanë", automjeti me drejtues shtetasin...
Horoskopi nga Paolo Fox, e martë 26 shtator 2023: të gjitha shenjat
21:30
Ja parashikimet e horoskopit për nesër 26 shtator 2023 shenjë pas shenje nga astrologu Paolo Fox, përkthyer nga noa.al! Dashi: Nesër, e martë 26, mund të keni vështirësi në organizimin e gjërave për të bërë. Mundohuni të respektoni angazhimet që...
Gazeta gjermane ‘Die Welt’: Perëndimi i butë me Vuçiç, gabim trashanik! Lajçak duhej shkarkuar me kohë!
21:28
KOSOVË- Tensionet e fundit në Veri të Kosovës dhe sulmet e njëpasnjëshme të serbëve, janë bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. Së fundmi gazeta konservatore gjermane ‘Die Welt’ka bërë një koment lidhur me situatën mes dy vendeve, teksa analizon dhe qëndrimin...
Iluzioni optik: Ajo që shihni së pari në foto zbulon elementin më të keq të karakterit tuaj
21:20
Kë shihni, burrin, gruan apo trëndafilin? Iluzionet optike janë imazhe që ngatërrojnë mendjen, testojnë perceptimin tonë dhe zbulojnë mënyrën se si funksionon truri ynë. Ato shpesh na sfidojnë që t’i shohim gjërat ndryshe dhe sfidojnë atë që mendojmë se shohim,...
Vdes në spital një i dënuar. Emri
21:00
Vdes në spital një i dënuar që vuante dënimin në Burgun e Beratit. Ai është Valerio Gërxhi 57-vjeç. Gërxhi humbi jetën gjatë një operacioni në Senatoriumin e Tiranës. Një 57-vjeçar nga Berati ka gjetur vdekjen gjatë një operacioni në Senatoriumin...
Del foto dhe emri i shqiptarit që u arratis nga burgu në Itali
20:46
Personi që shihni në foto është 40-vjeçari shqiptar, Roland Dedja, i cili është shpallur në kërkim nga policia italiane pasi u arratis nga burgu i Teramos në Abruzzo të Italisë. Arratisja e tij tërhoqi vëmendjen e mediave italiane, duke e...
Aksident në autostradën Lushnje-Fier. Furgoni i ‘pret’ rrugën kamionit, bllokohet për disa minuta autostrada
20:22
Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Lushnje-Fier, ku një kamion është përplasur me trafik ndarësen. Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Rrapëz, ku sipas informacioneve të marra në vendngjarje, kamioni i cili udhëtonte nga Lushnja për në Fier,...
‘Ju betohem në Zot, betohem në gjakun e nënës se nuk do ia fal asnjërit’! Stresi revoltohet keq me ata që e shajnë në TikTok dhe paralajmëron: Në tetor do shihni shumë të reja!
20:10
Stresi është “sulmuar” sërish nga komentet negative në “TikTok” dhe për këtë arsye ka vendosur të reagojë, duke iu dërguar një mesazh, që ai nuk fal dhe nuk harron. Mesa duket Stresi i është rikthyer sërish sherreve virtuale në TikTok...
Homazhe në Tiranë në nder të efektivit Afrim Bunjaku, vrarë nga serbët në Kosovë
19:51
TIRANË- Qindra qytetarë u mblodh/n këtë mbrëmje në sheshin ‘Nënë Tereza’ në Tiranë për të kryer homazhe në nder të efektivit të vrarë nga serbët në Kosovë, Afrim Bunjaku. Qytetarër mbanin flamuj kombëtarë, flamuj të UÇK dhe banderola të ndryshme...
U bllokuan në Kanionin e Lengericës nga prurjet e ujit si pasojë e reshjeve, policia ndihmon 23 turistë gjermanë, polakë dhe francezë
19:34
PËRMET- Policia ka ndihmuar ditën e sotme 23 turistë gjermanë, polakë dhe francezë, që kishin mbetur të bllokuar në Kanionin e Lengericës në Përmet. Mësohet se turistët kishin zgjedhur që të eksploronin natyrën në këmbë, por u bllokuan në Kanionin...
Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos shih njeri!
19:01
Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i të riut shqiptar që akuzohet se mbante mbyllur dhe dhunonte gruan e tij. Ndërkohë që nëna e Dafina Kurtit për mediat është shprehur se dhëndri ushtronte dhunë të vazhdueshme ndaj vajzës...
Akuzat se torturonte dhe mbante të ‘burgosur’ gruan, i riu shqiptar: Ajo gënjen. Donte të ikte në Angli. Unë punoja nga mëngjesi deri në mbrëmje
18:53
22-vjeçarja shqiptare e cila prej dy vitesh dhunohej nga i shoqi dhe mbahej kundër dëshirës së saj në shtëpinë e tyre në Volos, Greqi, dyshohet se është duke u kërcënuar. Kërcënimet po bëhen nga familjarët e bashkëshortit të saj, të...
‘Nuk më respektoi, as unë nuk e respektoj’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…
18:43
Efi ka dhënë sot një intervistë në "Shqipëria live" duke dalë pas kaq kohësh në një emision. Ish-banorja e "Big Brother VIP", u pyet për marrëdhënien që ka sot me Luizin pas lajmeve të fundit se ajo e kishte hequr...
‘Heroi im, babi im’! Fjalët prekëse të vajzës së Afrim Bunjakut
18:16
Arbenita Bunjaku, vajza e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku e ka cilësuar si hero babain e saj. Gjatë ceremonisë në nder të tij, Bunjaku tha se ndjehet krenare për heroizmin e babait të saj edhe pse...
Detaje nga arratisja spektakolare e shqiptarit në Itali. Media vendase: Tepër i shkathët, përdori edhe dron
18:13
Arratisja e një 40-vjeçari shqiptar nga burgu i Teramos në Abruzzo të Italisë, është kthyer në kryefjalën e mediave italiane. Vëmendje kanë tërhequr metodat që shqiptari kishte përdorur, të cilat në fakt i kemi parë vetëm nëpër filma. Sipas mediave,...
Lista Serbe reagon lidhur me sulmin në veri
17:58
Partia kryesore e serbëve në Kosovë, Lista Serbe, ka shprehur ngushëllime për familjet e serbëve të vrarë dhe policit të Kosovës gjatë sulmit të armatosur ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator. Nga përleshja mes një...
Mijëra qytetarë në varrimin e policit të vrarë, edhe përfaqësues të familjes Jashari
17:27
Mijëra qytetarë janë mbledhur për t’i dhënë lamtumirën e fundit, policit të vrarë dje në veri të Mitrovicës, Afrim Bunjaku. Varrimi i heroit të Kosovës do të bëhet në fshatin e tij të lindjes, Samadrexhë të Vushtrrisë. Në ceremoni është...
Aksident në Vlorë, makina humb kontrollin dhe përplaset me pemën, dërgohet në spital shoferi
16:46
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më par në zonën e “Ujit të Ftohtë” në qytetin e Vlorës. Një automjet tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë. Pas aksidentit, automjeti ka marrë dëmtime...
Sulm terrorist në Izmir, 1 i vrarë dhe 5 të plagosur pranë gjykatës
16:11
TURQI- Një incident me të shtëna ka ndodhur mesditën e së hënës jashtë gjykatës së Izmirit, në periferi të Bayrakli. Siç u bë e ditur, dy grupe janë përfshirë në ambientin e restorantit përballë gjykatës, teksa prisnin të fillonte një...
Inzaghi: Ndeshje e shkëlqyer, por duhej ta kishim dyfishuar rezultatin
15:30
Pas fitores së ngushtë ndaj Empolit, Simone Inzaghi është shprehur i kënaqur me paraqitjen dhe rezultatin, që ende e mban Interin në krye të renditjes me pikë të plota. "Ne po luanim kundër një skuadre me motivim të fortë, pas...
Moti i keq, bllokohet një grup turistësh të huaj në Kanionin e Langaricës në Përmet
15:24
Moti i keq që ka përfshirë vendin këtë të hënë ka sjellë bllokimin e disa turistëve të huaj në Kanionin e Langaricës në Përmet. Sipas informacioneve mësohet se turistët janë bllokuar për shkak të prurjeve të mëdha të ujit. Ngjarja...
Kosovë, gjendet i vdekur edhe një sulmues tjetër në veri
14:42
Gjatë ditës së sotme është gjetur i vdekur edhe një sulmues në veri të Kosovës. Sipas policisë së Kosovës, është i njëjti është me uniformë të terroristëve serbë. Prokuroria Speciale e Kosovës ka konfirmuar gjetjen e trupit të pajetë. “Ju...
Përmbysja e pabesueshme e Barcelonës në sytë e Cancelo, tifozët mbeten pa fjalë…
14:35
Përmbysja e pabesueshme e Barcelonës ndaj Celta Vigos i la të gjithë pa fjalë. Blaugranët ishin në disavantazhin e dy gola, kur kishin mbetur edhe 10 minuta lojë, por falë dopietës së Lewandowskit dhe golit të Cancelo, ata arritën fitoren...
Neymar është ‘stuhi’ e vërtetë, kërkon shkarkimin e trajnerit të Al-Hilal!
14:13
Ai sapo ka mbërritur dhe tashmë ka përjetuar polemikën e parë. Pas ndeshjes së Al-Hilal kundër Navbahor Namangan, që korrespondon me Ligën e Kampionëve të Azisë, Neymar është bërë kryelajm. Dhe jo pikërisht për shkak të sportit. Sipas disa mediave,...
Breshër i fortë në Elbasan/ Rrëzohet pema, bllokon autobusin
13:55
Qyteti i Elbasani është pushtuar nga breshëri mesditën e kësaj të hëne. Mësohet se era e fortë dhe breshëri kanë shkaktuar probleme në qytet. Madje një pemë është rrëzuar. Si pasojë ka bllokuar dhe një autobus. Kujtojmë që reshjet kanë...
Nga goli i Shpendit te rikthimi i shumëpritur i Brojës, ja si u paraqitën legjionarët kuqezinj në Europë
13:34
Fundjava ka qenë e mbushur plot me zhvillime për lojtarët e Kombëtares shqiptare të impenjuar me klubet e tyre në Europë dhe jo vetëm, teksa shumica e kuqezinjve janë aktivizuar, duke qenë edhe këtë herë protagonistë. Në Premier Ligën angleze,...
Lewandowski-Joao Félix, dyshja e Barcelonës që do të bëjë shumë dëme…
13:29
Ata kanë qenë së bashku për vetëm disa ditë, por Robert Lewandowski dhe Joao Félix kanë treguar tashmë kimi të madhe në fushë. Nuk mund ta shihni, por e kanë edhe jashtë saj. Të dy kanë kohezion futbollistik dhe në...
Të akuzuar për vepra të ndryshme penale, tre të arrestuar dhe 4 nën hetim në Fier
13:23
Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Kosovës dhe 4 të tjerë janë vënën nën hetim të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Sipas policisë mësohet se të ndaluarit akuzohen për vjedhje, dhunë në familje dhe për drejtim...
Hary Kane, me ritëm rekord. Parakalon legjendën Müller dhe bën të harrohet Lewandowski
13:10
Pas largimit të Lewandowski te Barcelona, gjigantët bavarezë mbetën pa një qendërsulmues të pastër. Figura e “9” ka qenë gjithmonë një nga pozicionet më të rëndësishme te Bayern Munich. Tani, dy vite më vonë, ka gjetur qendërsulmuesin e përsosur: Harry...
Vodhi bizhuteri dhe para në një banesë, shpallet në kërkim 40-vjeçari në Sarandë
12:48
Një 40-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Sarandës, pasi dyshohet se ka vjedhur në një banesë, një shumë parash dhe disa bizhuteri. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë referuan materialet në Prokurori dhe shpallën...
‘Unë nuk marr leje. Po më the jo bëj të kundërtën’! Aktorja e njohur shqiptare zbulon nëse bashkëshorti e ndalon për ndonjë gjë
12:24
Ajo njihet si një nga personazhet publike pa komplekse dhe që gjithmonë shpreh mendimin e saj pa filtra. Është fjala për aktoren e njohur, Rudina Dembacaj, e cila gjithashtu nuk ngurron që të ndajë me fansat momente nga përditshmëria e...
Goditet nga rrufeja, përfshihet nga flakët varreza e makinave në Durrës
12:13
Një varrezë automjetesh në zonën e Xhafzotajt në Durrës. Për neutralizimin e flakëve kanë ndërhyrë 4 mjete zjarrfikëse, të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit brenda një kohe të shkurtër. Sakaq kanë nisur hetimet për zbulimin e shkakut...
Më Shumë...