Si Të Gatuajmë

Një recetë e thjeshtë për tu gatuar dhe e shëndetshme për ta konsumuar në darkë.Përbërësit: 450 g kërpudha të prera në feta të holla, 3 thelpinj hudhër të grirë, 1 lugë gjelle gjalpë pa kripë, 1 lugë gjelle vaj ulliri, 5 qepë të gjelbra të copëtuara, 150 deri në 300 g spinaq i freskët, 2 filxhan oriz i gatuar më parë, 1 lugë gjelle vaj ulliri, kripë.Përgatitja: Ngroh gjalpin bashkë me vajin e ullirit në një tigan në nxehtësi mesatare. Shto kërpudhat, h
28.02.2017 - 10:13
25.11.2016 - 03:06
25.11.2016 - 01:58

Media Galeri