Transmetuar më 13-11-2022, 09:32

Ka një ushqim që duhet të shmangni për mëngjes sepse ndikon në mënyrë drastike në shtimin e peshës, shumë më tepër se disa ushqime të tjera me shumë kalori.

Brioshi ka një raport të çekuilibruar të lëndëve ushqyese dhe një përmbajtje të lartë karbohidratesh. Ka shumë kalori dhe gjithçka që do të bëni kur ta hani është të filloni procesin e depozitimit të yndyrës në trup. Është edhe më e dëmshme nëse e konsumoni me kafenë e parë të mëngjesit.

Nëse tashmë jeni adhurues të brumit, në vend të brioshëve, rekomandohet të hani bukë apo produkte të tjera të bëra nga mielli integral, i cili nuk do të ndikojë në mënyrë drastike në shtimin e peshës.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd