Transmetuar më 29-11-2019, 18:24

Edhe pse ka më shumë vlera ushqyese nëse konsumohet bashkë me lëkurën, shumica preferojnë që t’i qërojnë patatet.

Por një gjë e tillë është e bezdisshme.

Por, duke pasur një tas me akull, mund ta kryeni më lehtë këtë procedurë.

Ziejini patatet në fillim bashkë me lëkurën, dhe më pas vendosini për 10 sekonda në tasin me akull.

Nxirrini nga ena dhe për një sekondë mund t’i qëroni me duar. /k.k/noa.al/

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd