Transmetuar më 14-05-2019, 16:53

A jeni në dietë, por nuk doni të hiqni dorë nga një fetë tortë? Këtu është receta e përsosur! Torta e famshme e butë dhe e lehtë me uji, pa vezë, gjalpë dhe qumësht.

Receta

Përbërësit: 250 ml ujë, 250 gr e miellit, 40 ml vaj misri, 150 gr sheqer krem, lëng limoni, 1 pako maja.

Procedura:

Derdhni miellin, pluhurin e pjekjes dhe sheqerin krem në një tas, shtoni limon të integruar dhe vaji.

Pëzieni bashkë përbërësit deri ta arrihet një masë homogjene dhe vendoseni në tepsi, futeni në furrë dhe pas pjekjes është gati.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd