Transmetuar më 11-02-2024, 11:40

Hetimi po zbulon detaje edhe më tronditëse për krimin që ka shokuar sot opinionin publik.

Në vrasjen e trefishtë këtë mëngjes herët në Palermo të Italisë, janë përfshirë dhe dy të njohur të autorit që u dorëzua dhe pranoi krimet.

Bëhet fjalë për një çift burrë e grua të përfshirë në këtë monstruozitet, noa.al.

Tërbimi vrastar shpërtheu në një kontekst fanatizmi fetar dhe dyshimet janë se çifti tjetër mund ta ketë bindur Barrecën për nevojën e kryerjes së masakrës për të hequr qafe praninë e djallit.

Viktimat janë Antonella Salamone dhe fëmijët e saj Kevin, 16, dhe Emanuel, 5. Vrasësi është Giovanni Barreca, një murator 54-vjeçar.

Vrasja ndodhi rreth orës 3 të mëngjesit në Palermo, Itali.

Sipas asaj që mësojmë, gruaja është copëtuar, djegur dhe groposur. Krimi ishte veçanërisht brutal: Para se ti merrte jetën gruas, burri mbyti me zinxhirë dy djemtë e tij.

Vajza 17 vjeçe shpëtoi, rrethanat janë të paqarta.

/noa.al

fëmijët e vrarë do të ishte torturuar dhe mbytur me zinxhirë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd