Transmetuar më 06-08-2023, 12:30

KAVAJË- Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Kavajë, pasi kanë tentuar që të vjedhin një makinë. Mësohet se në pranga kanë rënë Emiljan Merkaj dhe Ermir Merkaj. Po ashtu është proceduar penalisht dhe një vajzë e mitur, pasi dyshohet se ka ndihmuar në tentativën për vjedhjen e makinës.

Policia vendore informon se ‘shërbimet e komisariatit të Policisë Kavajë, menjëherë pas marrjes së njoftimit se në Golem, disa shtetas po tentonin të vidhnin një automjet, kanë organizuar punën për kapjen e tyre.

Si rezultat i ndërhyrjes së menjëheshme, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kavajë kapën dhe arrestuan në flagrancë autorët e dyshuar të këtij rasti, shtetasit E. M., 36 vjeç dhe E. M., 19 vjeç, të dy banues në Kavajë. Gjithashtu, mbi dyshime për bashkëpunim me 2 shtetasit e arrestuar, për këtë tentativë vjedhjeje, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. V., minoren, banues në Kavajë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme’.