Transmetuar më 30-11-2017, 20:48

Kivanc Tatlitug është një nga aktorët turq më të njohur dhe më të pëlqyer.

Ai u bë i njohur për shqiptarët në “Dashuri e Ndaluar” në rolin e Behlulit.

Ai gjithashtu po ndiqet me sukses edhe në serialin e fundit “Cesuri dhe e bukura”.

Së fundmi është zbuluar një person i ngjashëm që mund të ngatërrohet lehtësisht me të.

Bëhet fjalë për Austin Lyle, i cili ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme me aktorin e njohur.

Kivanc Tatlitug ka pranuar në mediat turke se ka origjinë shqiptare./a.k/noa.al/