Transmetuar më 01-06-2024, 08:51

SHBA- Një foshnjë 6-javëshe që flinte në krevatin e tij u sulmua për vdekje nga qeni i familjes. Ezra Mansoor iu humbi jetën të enjten, gjashtë ditë pasi husky në dukje i zbutur sulmoi të porsalindurin në shtëpinë e tij në Tenesi, SHBA.

“Të jesh nëna e tij ishte nderi më i madh dhe gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë”, tha nëna e thyer me zemër të foshnjës, Chloe Mansoor.

Ezra ishte në spital në gjendje kritike për gati një javë. Foshnja kishte hemorragji cerebrale dhe ënjtje në tru. Sulmi “plotësisht i paprovokuar” e ka habitur familjen.

Qeni – të cilin ata e kishin në pronësi për tetë vjet – ishte një nga dy kafshët që kishin në shtëpi dhe asnjëri nuk kishte një histori të sjelljes së dhunshme ose agresive. Prindërit e Ezrës së vogël vendosën të ndihmojnë foshnjat e tjera në nevojë duke dhuruar organet e fëmijës së tyre.

Qeni që atëherë është dërguar në një strehë kafshësh ndërsa Zyra e Sherifit të Qarkut Knox po heton. E ardhmja e qenit nuk është ende e qartë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd