Transmetuar më 06-02-2024, 19:01

Shkurti 2024 shihet nga astrologët, të jetë një muaj ndryshimesh të rëndësishme për disa shenja të horoskopit.

Tre planetë, Mërkuri, Marsi dhe Venusi do të lëvizin nga Bricjapi te Ujori, ku tashmë ndodhen Dielli dhe Plutoni.

Shenjat e horoskopit që e nisën vitin 2024 në mënyrë të turbullt më në fund do të mund të rikuperojnë qetësinë. Por jo vetëm.

Lajmet astrologjike që priten në shkurt do të rezervojnë fitore personale për disa.

Shkurti ka nisur pak ditë më parë dhe tashmë ka kthyer përmbys jetën e shumë shenjave të horoskopit. Por cilat do të jenë shenjat që do të përjetojnë ndryshimet më të mëdha në javët në vijim?

Shkurti 2024 do t’i japë një pauzë shenjës së Gaforres, e cila është nën presion që nga janari. Me kalimin e ditëve, kjo shenjë do të çlirohet nga kundërshtimet planetare.

Edhe nëse do t’i duhet të presë dhe një muaj para se të kthehet në lojë, në ditët në vijim do të fillojë të rikuperojë më shumë qetësi, qartësi mendore dhe besim.

Virgjëresha do të vazhdojë garën e saj për sukses. Nëse janari ishte muaji i mbjelljes, në shkurt tashmë mund të korrni disa fruta.

Yjet do të tregohen akoma më bujare dhe do ju rezervojnë mundësi të mrekullueshme, madje edhe suksese të papritura.

Do të bëni mirë të përfitoni nga çdo mundësi, sepse marsi nuk do të jetë aq premtues.

Shkurti mund t’i japë Binjakëve mundësi të reja pune. Pas muajsh qetësie, më në fund diçka do të fillojë të lëvizë për Binjakët.

Kur ata nuk shpresonin më për të, disa mundësi të vogla mund të paraqiteshin gjatë rrugës.

Do të jetë një prelud i asaj që mund të ndodhë me ta nga qershori e në vazhdim.

Së fundmi, Ujori do të përjetojë ndryshime të bujshme në shkurt. Nuk mund të ishte ndryshe, duke pasur parasysh ushtrinë e planetëve të rreshtuar në qiellin e tij.

Pas javëve të intolerancës së madhe, të shpenzuara duke u përpjekur për disa lajme, ju tani mund të jeni të kënaqur.

Ky muaj do t’ju lejojë të filloni përgatitjen e terrenit për transformimin e vërtetë të jetës suaj, gjë që pritet të ndodhë në gjysmën e dytë të 2024. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd