Transmetuar më 26-12-2018, 21:01

I plagosuri nga atentati në Larprakë, Erjon Bengo është person me precedent penalë dhe i dënuar më parë.

Në vitin 2016 ai shantazhoi një vajzë duke i thënë se do t’i publikonte video intime nëse nuk do t’i jepte 2 mijë euro.

Ai ka pasur një histori dashurie me vajzën me inicialet K.L, të cilën e shantazhonte vazhdimisht.

Për këtë arsye, e dëmtuara i është drejtuar Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ku ka denoncuar shtetasin E.B, për shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie. Procedimi penal ndaj tij është regjistruar në datën  3 maj të vitit 2016.

Po ashtu, ai u dënua në arrest me burg, ndërsa u shpall në kërkim edhe një bashkëpunëtor i tij.

Videot i kishte 21-­vjeçari, që nga koha kur kishte qenë i lidhur me të dëmtuarën dhe e kërcënonte se do ta publikonte në Facebook, në rast se ajo nuk i jepte 2 mijë euro. /k.k/noa.al/

Detaje të reja nga atentati në Laprakë, ngjarja në një zonë të populluar

Masakra në Laprakë, dy autorë kryen krimin dhe u zhdukën në terr

Tiranë, vritet me armë një 17 vjeçare, plagoset rëndë një djalë

Atentati në Laprakë, përmirësohet gjendja e të plagosurit