Transmetuar më 16-02-2024, 07:00

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimet e sotme astrologjike e premte 16 shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al 

Dashi

Kjo e premte sjell lajmin e parë të mirë, Venusi nuk është më kundër. Pra, siç e shpjegova në fillim të shkurtit, jemi në fazën e rikuperimit. Kjo do të vihet re veçanërisht nga të gjithë ata që kanë qenë të sëmurë, të cilët kanë pasur një problem të papritur që nga fundi i janarit dhe me shumë guxim dhe aftësi kanë mundur ta përballojnë atë. Natyrisht që gjithçka nuk mund të zgjidhet brenda natës, por tashmë është një gjë e mrekullueshme të dimë se po shkojmë drejt brigjeve më të sigurta. Nga ana tjetër, është një qiell i zgjimit të madh dhe shpresoj që dashuria të kthehet më afër nevojave tuaja. Takime të reja janë të mundshme.

Demi

E gjeni veten duke luftuar shumë tensione dhe nëse nuk keni personin e duhur pranë, nëse ka pasur komplikime, ka të ngjarë të ndiheni të lodhur, qenia në siklet mund t’ju bëjë të thoni gjërat e gabuara, mund t’ju bëjë mjaft të vrullshëm. Unë ende besoj se ju i bëni vetë kohët e mira dhe të këqijat. Pra, nëse gjërat shkojnë mirë në dashuri, kjo ndodh sepse po përpiqeni të minimizoni disa probleme, por nëse ka një krizë, kjo ndodh sepse duket se ka ardhur koha për të sqaruar shumë gjëra. Dita e sotme sjell vendosmëri të madhe, një tendencë të ekzagjeruar drejt polemikave. Më të mençurit kanë vendosur t’i lënë gjërat të rrëshkasin, por nuk është gjithmonë e lehtë të bësh dhe mbash rolin e të zgjuarit.

Binjakët

Është e rëndësishme të forconi trupin: E them këtë sepse duke bërë shumë gjëra, shpesh harroni se edhe trupi ka nevojat e tij. Pra, përpiquni të mbani një dietë që mbështet trupin tuaj. Mos harroni se nëse nuk jeni ndjerë në formë perfekte kohët e fundit ose jeni rikuperuar ngadalë, kjo ndodh pikërisht sepse nuk jeni kujdesur për qenien tuaj në formë për një kohë të gjatë. Nga sot Venusi fillon një tranzit pasionant, Marsi është tashmë i favorshëm. Nëse mendoni se një person ka pasur një qëndrim të gabuar ndaj jush, është e nevojshme të sqaroheni, qoftë edhe në mënyrë të vendosur.

Gaforrja

Në këto tre ditë nga sot, ju filloni të zhvilloni atë plan rikuperimi që do t’ju lejojë të kapërceni fazën më komplekse, atë të përjetuar nga fundi i janarit deri në fillim të shkurtit, në hapësirën e disa javëve. Çiftet që e kanë kapërcyer këtë periudhë tani mund të gjejnë sërish qetësinë; ata që janë ndarë do të kërkojnë brigje të reja për të "ankoruar". Siç e kam përmendur edhe në parashikimet e përgjithshme, ky është një vit që do të sjellë burime dhe drejtime të reja, ndaj nuk ka gjasa që të mos ketë një rikonfirmim. Kërkesat e bëra javët e fundit mund të marrin përgjigje deri në fund të marsit. Unë rekomandoj të investoni për dashurinë, Venusi ka nisur një rrugë më pak të pabesë dhe për këtë arsye gjithçka mund të bëhet më e lehtë për të jetuar.

EKSKLUZIVE | Horoskopi 2024 nga Paolo Fox: parashikimi për të gjitha shenjat e zodiakut për dashurinë, fatin dhe paratë

Luani

E ndjen se ka ardhur koha të veprosh dhe të reagosh, edhe nëse ke arritur një fitore, një kënaqësi teksa ka pasur njerëz që janë përpjekur të vënë në dyshim atë që ke bërë. Ju gjithmonë përpiqeni të shkëlqeni, të ecni përpara, duhet të mësoheni të mendoni se ka njerëz që e kanë zili mënyrën tuaj të të bërit të gjërave, guximin tuaj, jeni një person autoritar dhe pothuajse kurrë tolerant më kot. Diçka ka ndryshuar në familje dhe në marrëdhënie: nuk përjashtoj që shumë prej jush u është dashur të përballen me hutim, momente lodhjeje, më shumë diskutime dhe polemika që duhen mbajtur nën kontroll. Nga tani e deri në fund të muajit, nuk e përjashtoj mundësinë që disa lidhje dashurie të vihen në pikëpyetje apo të kërkohet më shumë vëmendje. Ata që janë kapur mes dy historive nuk do të mund të mbajnë më këmbën në të dy "territoret".

Virgjëresha

Besoj se ka një të ardhme të madhe në horizont dhe në të njëjtën kohë edhe dëshirë për të shmangur muhabetet dhe thashethemet. Ju jeni një person jashtëzakonisht privat, por veprimet tuaja ka të ngjarë të mërzitin dikë; nëse punoni vetë, organizimi i biznesit tuaj mund të vihet në dyshim. Pra, këtë të premte mund të përfundoni në mbrëmje të rraskapitur por gjithmonë me një fitore të mirë në xhep. Kur doni diçka, duke qenë një perfeksionist, përpiqeni të merrni maksimumin dhe madje me sa më pak shpenzime. Nga ana tjetër kjo është një kohë e veçantë për ndjenjat: marrëdhëniet më të forta rikuperohen, por fundjava do t’i nënshtrohet akoma një stresi të tepërt.

Peshorja

Duhet të jeni më optimistë për të ardhmen dhe të orientoheni drejt zgjedhjeve pozitive që kanë të bëjnë edhe me dashurinë. Mund të them se ky është një qiell rikuperimi, ndihmon edhe në zhvillimin e krijimtarisë. Njerëzit që merren me një biznes krijues mund të bëjnë diçka të re. Duke qenë se fillimi i muajit ishte joefikas, nuk ka nevojë të dekurajoheni, ajo që nuk mund të bëhet tani do të mund të jetë okay në pjesën e dytë të vitit. Në përgjithësi, planetët ndihmojnë ata që duan të sqarojnë çështjet familjare dhe personale, sidomos ata që kanë qenë viktima të shumë keqkuptimeve kohët e fundit.

Akrepi

Herë pas here zemërohesh dhe vërtet mendoj se ke të drejtë, nuk është e lehtë të ruash qetësinë me yje kaq provokues. Sa herë që ndiheni sikur keni një situatë nën kontroll, ndodh diçka dhe ju duhet të ndaleni ose vononi vendimin tuaj. Që nga dje ka mundësi të ketë pasur një problem të vogël, sot ka mbetur pak melankoli; Mendoj për ata që kishin në mendje një projekt të madh dhe që për arsye të ndryshme, qoftë të parëndësishme apo fizike, iu desh të hiqnin dorë ose janë në pauzë për reflektim. Përpara se të bëni zgjedhje të rrezikshme në vendin e punës, ndryshime të papritura, do të ishte e këshillueshme të shihni se çfarë ndodh në periudhën midis shkurtit dhe majit. Shumë të rinj mund të kenë pasur debate me miqtë ose një zhgënjim në dashuri, kurse më të rriturit duhet të luftojnë për çështjet e punës dhe parave. Midis të shtunës dhe të dielës yjet bëhen më të kuptueshëm.

Shigjetari

Është normale që ju të vini në provë trupin tuaj, pasi nuk mund të qëndroni pa bërë asgjë. Kjo është një fundjavë ku duhet të përpiqemi të rikthehemi në rrugën e duhur. Ajo që më pëlqen më shumë te qielli në këtë pjesë të dytë të shkurtit është aspekti sentimental, miqësitë mund të bëhen diçka më e rëndësishme. Në realitet, shumë nga ju po e kuptojnë se është e përshtatshme të keni bashkëpunim me njerëzit e dashur. Kjo fundjavë është paksa e veçantë për çiftet në krizë: disa do të jenë larg partnerit/es për arsye të ndryshme, personale apo pune.

Bricjapi

Faza aktive dhe pozitive për shenjën tuaj vazhdon. Nëse ankoheni për diçka, kjo ndodh për shkak se ka shumë gjëra për të bërë, si dhe për faktin se ju gjithmonë punoni shumë për të garantuar siguri maksimale për veten dhe njerëzit që doni. Nga natyra kjo e juaja është një shenjë këmbëngulëse, por kjo gjë ju lejon të arrini rezultate të shkëlqyera me kalimin e kohës: fitoni përvoja unike që më pas ju nevojiten në jetë, jo vetëm për të arritur qëllimin që i keni vendosur vetes, por edhe për të mos pasur nevojë t’i jeni falënderues askujt në fund të një "misioni". Nëse duhet të jepni një mendim për një person, mos e nisni me shumë paragjykime, informohuni mirë që të mos bini në ndonjë gabim vlerësimi. Mos harroni se e juaja nuk është një shenjë që arrin gjithçka në pak ditë, por planifikon qenësinë me kalimin e kohës, muaj pas muaji. Në dashuri, mos humbisni një mundësi, takime të reja apo rikthime.

Ujori

Fakti që shumë planetë kalojnë në shenjën tuaj të zodiakut është padyshim një moment i rëndësishëm. Kjo fazë e vitit mbetet interesante për rizgjimin e një ndjenje, përjetimin e një njohjeje të re, thellimin e një miqësie. Në njëfarë mënyre e gjeni veten në një situatë ku gjithçka që po bëni tani predispozon për një ndryshim që mund të favorizohet edhe nga fati, veçanërisht nga qershori e në vazhdim. Takime të vonuara, ditë konfliktuale, por vetëm sa i përket takimeve dhe fashave orare.

Peshqit

Është thelbësore që partneri/ja juaj të vazhdojë t’ju japë siguri. Në rast se ka pasur një krizë, e shtuna dhe e diela do të jenë ditë që mund të nxjerrin në dritë një konflikt. Ndoshta njëri nga të dy është i sëmurë, ka një siklet për të kaluar. Nëse doni të testoni gjysmën tjetër për të kuptuar se sa afër është me nevojat tuaja, bëjeni një test, por pa e ekzagjeruar. Çështjet e punës me këtë qiell të vlefshëm mund të çohen përpara në mënyrën më të mirë të mundshme. Shpesh të lindurit në shenjën e Peshqve kanë një ndjeshmëri të veçantë artistike, njerëzit krijues janë në gjendje të shprehin më së miri emocionet duke i shndërruar ato në diçka të këndshme për t’u parë apo dëgjuar. Por ka edhe nga ata që, duke iu përkushtuar leximit të një libri, duke e lënë veten të përfshihen nga një melodi, arrijnë ta transferojnë mendjen në një dimension tjetër, një arratisje legjitime kur realiteti duket shumë i vështirë për t’u përballur. /noa.al

Foto: Getty Images

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd