Transmetuar më 14-02-2024, 07:09

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimet e sotme astrologjike, e Mërkurë 14 Shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al 

Dashi

Dita e Shën Valentinit është paksa e veçantë, nervozë në mëngjes, por më mirë pasdite. Më kujtohet gjithmonë se horoskopi i ditës është i ndryshëm nga horoskopi i muajit apo ai sezonal: në fakt, mendoj se në përgjithësi kjo pjesë e vitit është një periudhë rikuperimi dhe se në pranverë do të ketë një rezultat të madh. Por nëse futemi në detaje dhe le të shohim konkretisht për këtë të mërkurë, mund të them se diçka nuk është në rregull. Ndoshta duhet të rikuperoheni akoma nga një situatë e vështirë fizike, ose sivjet nuk keni mundur të bëni diçka që keni bërë çdo vit këto ditë. Rreziku është të thuash më shumë se ç’duhet ose të jesh pak i ekzagjeruar në deklarata.

Demi

Jeni nën presion, fillon faza e betejave të vogla apo të mëdha për të cilat, gjatë dy javëve të ardhshme do të bëni zgjedhje të rëndësishme, do të vini në provë edhe njerëz që mund t’ju ndihmojnë të kapërceni çdo problem. Dita e Shën Valentinit duket e shqetësuar nga një problem i distancës psikologjike ose fizike nga partneri/ja. Edhe çiftet më të forta duhet ta shtyjnë festën për të dielën, një ditë më e lehtë për t’u menaxhuar. Duke qenë një shenjë e tokës do të dëshironit të kishit garanci: kjo vlen edhe në dashuri. Ekziston rreziku të dilni kundër dikujt që në momente të caktuara dukej sikur nuk ia kishit nevojën.

Binjakët

Kjo është një ditë e veçantë, në të cilën nuk duhet t’u japim hapësirë ​​tensioneve të tepruara. Ju jeni një person që i fshini lehtësisht kujtimet negative, ndaj ju lutem, nëse është e mundur, fshini tensionet e vjetra për të shijuar në maksimum këtë festë të Shën Valentinit. Lajm i mirë në planin sentimental sepse planetët e shpejtë do të jenë së shpejti në anën tuaj, gjysma e dytë e shkurtit mund të jetë vendimtare për të gjithë ata që kanë pasur probleme deri tani. Mos i nënvlerësoni projektet apo propozimet e reja që mund të vijnë në këto ditë, edhe nëse ato do të fillojnë realisht në muajin qershor. Nëse dikush nuk ka qenë i qartë me ju, nga tani deri në datën 29, do të dëshironi të kuptoni se si janë gjërat, ju jeni një person i dobishëm, i kuptueshëm, mjaft i durueshëm, por eh, çdo gjë ka një kufi!

Gaforrja

Pritet ta filloni ditën duke u ndjerë shumë nervozë dhe kur jeni shumë në ankth rrezikoni të bëni gabime të vogla. Megjithatë, në ditën e të dashuruarve do të ishte e përshtatshme të promovoni pa hezitim dashurinë dhe pasionet, në vend që të kënaqeni me konsiderata trishtuese, flas për ato që mund t’ju kenë errësuar shpirtin në fillim të muajit. Kundërshtimet e fundit planetare në fakt mund t’ju kenë bërë të besoni se keni humbur diçka. Tranzitet e ditëve në vijim sjellin më pak polemika, ndoshta edhe reduktimin e një problemi të përjetuar në familje. Hapen rrugë të reja dhe kjo është pikërisht ajo që duhet të synoni.

Luani

Veçanërisht për ditën e Shën Valentinit, disa janë kapur mes dy historive, kurse të tjerë do të testojnë një pasion. Sigurisht, largimi i të gjitha tensioneve dhe problemeve është i vështirë. Unë shkrova edhe në librin tim për 2024 se këto do të ishin ditë në të cilat shumëçka do të ndryshonte, që do të kishit pasur dëshirën për të diskutuar, për të bërë zgjedhje të përhershme, për të vendosur se cilat situata nuk funksionojnë më dhe cilat të çoni përpara. Ju mbeteni protagonist i një revolucioni që ofron mundësinë e sqarimit të disa situatave njëherë e përgjithmonë.

EKSKLUZIVE | Horoskopi 2024 nga Paolo Fox: parashikimi për të gjitha shenjat e zodiakut për dashurinë, fatin dhe paratë

Virgjëresha

Jeni duke përjetuar një periudhë stresuese, por imagjinoj se kanë ardhur edhe disa rezultate të mira, veçanërisht njerëzit që punojnë për veten mund të kenë më shumë. Ata që kanë kohë që janë në lojë mund ta shfrytëzojnë këtë moment për të provuar të gjejnë pak qetësi, për më tepër ditët rreth datës 15 do të jenë më interesante për sa i përket kontakteve të dashurisë. Jupiteri mbron iniciativat, sjell një ndjeshmëri të veçantë ndërsa Saturni ju ka distancuar nga mjediset dhe njerëzit që nuk ishin të domosdoshëm për momentin. Nëse punoni me komision, mund të fitoni diçka më shumë. Nuk mungon kënaqësia dhe ndoshta për këtë arsye, nëse punoni me projekt ose me marrëveshje, do të mund të prisni edhe diçka më shumë. Kujdes sepse deri në maj do t’ju duhet të bëni një zgjedhje në lidhje me profesionin tuaj. Pas kësaj mund të jetë vonë. Për çiftet që e duan njëri-tjetrin, një festë e veçantë e Shën Valentinit me një mbrëmje për të mos u humbur.

Peshorja

Në këtë kohë ju rikuperoni energjinë, edhe nëse dita nuk do të jetë aq interesante në mëngjes. Nga data 16 Venusi do të nisë një tranzit më të rëndësishëm. Kjo ditë e Shën Valentinit mund të shfrytëzohet nga persona që kanë pasur probleme dashurie, tentimi për një afrim do të jetë më i lehtë, e shtuna për shembull mund të jetë dita e duhur për të planifikuar një takim sqarues apo pasionant. Për ata që nuk kanë probleme, drita jeshile që projektet e reja të nisin pas qershorit. Këtë ua them edhe atyre që duhet të martohen, të jetojnë bashkë, atyre që munden dhe duan të kenë një fëmijë, por edhe atyre që duan të kenë një takim të veçantë. Problemi i vetëm është frika dhe ankthi që shpesh ju kaplon.

Akrepi

Mund të ndiheni shumë nervozë, shpresoj që partneri/ja juaj të mos harrojë që sot është dita e të dashuruarve! Përndryshe, mund të zemëroheni shumë. Megjithatë, nëse zemra juaj është vetëm, kjo nuk duket të jetë periudha më e mirë për të kërkuar pasione të reja; ndiheni të demotivuar, ka shumë gjëra për të bërë në punë, ndaj çdo gjë tjetër bie në plan të dytë. Në çdo rast, duhet të përpiqemi të kapërcejmë fazën e konfuzionit dhe nervozizmit që rrezikon të jetë dominuese në mbrëmje. Kushtojini vëmendje financave sepse shpesh lindin diskutime për këtë arsye; nëse keni ndërmend të zgjidhni një ndryshim në punë, mendoni me kujdes, duke kujtuar se në përgjithësi, periudha më e mirë do të jetë nga qershori e në vazhdim.

Shigjetari

Do të jetë e rëndësishme të rivlerësoni një ndjenjë, ta shikoni fundin e këtij muaji shkurt me shumë optimizëm dhe mbi të gjitha nëse kërkoni për një dashuri apo më shumë mbështetje nga gjysma tjetër. Ju lodheni lehtësisht duke u shoqëruar gjithmonë me të njëjtët njerëz, kështu që për një person të shenjës suaj është thelbësore të bëjë diçka ndryshe, të shpresojë për një të ardhme ndryshe, të mbështetet në njerëz të rinj. Shoqërimi me të njëjtin grup, të njëjtët njerëz, shkakton mërzi. Por kjo, në nivel astrologjik, është një situatë e vlefshme për zbatimin e transformimeve, edhe për vlerësimin e projekteve dhe aleancave të reja të punës. Mund të ketë ndonjë lajm të mirë. Dita e Shën Valentinit sot, për t’u jetuar pranë njerëzve që janë vërtet të rëndësishëm për ju, takimet po ashtu janë të preferuara.

Bricjapi

Sapo jeni kthyer nga një periudhë e vështirë, gjithçka ka gjeneruar stres, por e rëndësishme është që keni arritur suksesin që meritoni dhe më duhet të them që nuk ka munguar shikueshmëria! Ata që e kanë investuar veten siç duhet për suksesin e një projekti nuk kanë mbetur të zhgënjyer. Dita e Shën Valentinit lind me Hënën kundër jush në mëngjes, por në mbrëmje do të ketë kohë për t’u ndjerë të dashuruar. Në të vërtetë, i ftoj çiftet që e duan njëri-tjetrin të bëjnë plane për të ardhmen. Dhe një mesazh për ata që janë vetëm apo të ndarë: A është e mundur të ndryshoni mendje në dashuri? Sigurisht, veçanërisht nëse ka pasur një mbyllje të nxituar në vjeshtën e vitit të kaluar. Në rast mosmarrëveshjesh familjare apo pune, këto orë sjellin nevojën dhe mundësinë e sqarimit.

Ujori

Ndiheni më idealistë dhe optimistë për të ardhmen, shpresat tuaja duhet të kenë parasysh përgjegjësitë dhe përvojat e fituara nga angazhimet në të kaluarën. Në astrologji ekzistojnë dy liderë të shenjës: Urani që përfaqëson dëshirën për të ndryshuar vazhdimisht dhe Saturni që është planeti i përgjegjshmërisë. Pra, në mënyrë të pashmangshme shpesh bieni në kontradiktë me veten, dëshironi të bëni gjëra revolucionare, por pastaj keni frikë se diçka nuk do të shkojë mirë. Për fat të mirë, zakonisht mbizotëron njëfarë mosmarrëveshjeje, megjithëse deri në maj do të ishte mirë të mos lihej e sigurta për diçka të pasigurt; mos harroni se me Venusin në portat e shenjës rikthehet dëshira për t’u përfshirë dhe për të dashuruar. Po ashtu kini parasysh se ndjenjat janë të rëndësishme edhe për ju, është mirë të kërkoni marrëdhënie që mund t’i japin hapësirë ​​respektit reciprok dhe Shën Valentini rinovon dëshirën për të dashuruar.

Peshqit

Këtu është një moment rikuperimi, fillon një fazë e rëndësishme që do të ketë fuqinë për të ndihmuar të gjithë ata që kanë pasur probleme, thjesht duhet të jemi pak më pozitivë, të mbyllim hesapet me një të kaluar që ju ka lënduar. Për njerëzit e ndarë, nëse kujtimet mbizotërojnë në ditën e Shën Valentinit, ekziston rreziku i melankolisë, por çiftet që duan njëri-tjetrin nuk do ta kenë problem të shprehin emocionet e tyre. Një tjetër ditë me intensitet të lartë do të jetë e diela. Projektet, marrëveshjet, gjithçka është në lëvizje, ata që kanë biznesin e tyre do ta kenë më të lehtë. Për çështjet e punës do të flasim më intensivisht nga data 19 e në vazhdim.

/noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd