Transmetuar më 09-07-2024, 00:01

Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, tranzitet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur italian publikon pasqyrën astrologjike për dashurinë, punën dhe shëndetin për të dymbëdhjetë shenjat e zodiakut që sillen nga noa.al përmes transkriptimit të transmetimit radiofonik në radio Lattemiele.

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox këtë të martë 9 do të jeni më mirë se ditët e fundit. Edhe nëse keni pasur vështirësi për të përfunduar një marrëveshje ose për të arritur një sqarim, tani jeni të kënaqur. Kohë e mirë dhe për dashuri. Ata që janë beqarë duhet të përpiqen të hedhin sytë përreth.

Demi: Nuk duhet të kënaqeni me impulsin për të shpaguar ata që ju bënë të ndiheni keq: nuk ia vlen. Jeni përpara një periudhe ndryshimesh të mëdha dhe në fund do të dilni në krye. Ka një kapacitet të madh për veprim, ndaj mos u dekurajoni nëse hasni në ndonjë pengesë të re.

Binjakët: Këto janë ditë shumë të vlefshme për kontakte dhe marrëdhënie. Shumë shpejt Jupiteri do të rezervojë një surprizë veçanërisht të mirëpritur për ju: një projekt të ri, mundësinë për të vënë në lojë krijimtarinë tuaj të madhe. Ditë intriguese për takime dhe dashuri.

Gaforrja: Dikush do të ketë marrë tashmë përgjigje ose oferta pune për të vlerësuar. Deri më 11 korrik, Afërdita do të jetë në shenjën tuaj: duhet të përfitoni nga ajo për t’u përfshirë në dashuri. Për ju sapo ka filluar një periudhë hakmarrjeje që do të zgjasë deri në vitin 2025.

Luani: Rritni shpirtin e shkathtësisë dhe dëshirën për të lënë pas projekte dhe situata që nuk ju pëlqejnë më. Jupiteri i favorshëm ju shtyn të jetoni përvoja të reja dhe ndryshime rrënjësore. Shumë stimuj dhe shpërblime të reja do të vijnë në frontin e punës. Në dashuri do të jetë e rëndësishme të gjeni më shumë siguri.

Virgjëresha: Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, të martën do të keni Hënën në shenjën tuaj, nga pasditja e tutje. Puna do t’ju sjellë zgjidhje efektive, propozimet tuaja do të priten me entuziazëm. Me afrimin e gushtit, edhe dashuria do të rikthehet.

Peshorja: Nëse veproni me shkathtësi dhe largpamësi mund të arrini sukses të papritur. Edhe nëse vështirësitë, keqkuptimet apo shkëputjet vazhdojnë në dashuri, nga data 11 e në vazhdim gjithçka do të bëhet më e lehtë për t’u menaxhuar, në sajë të kalimit të ri të Venusit.

Akrepi: Këtë të martë në mëngjes Hëna në shesh mund t’ju bëjë akoma pak nervozë ose të ndjeshëm: jini të kujdesshëm. Mundohuni të numëroni deri në tre përpara se të hapni gojën. Mos u nxitoni shumë për të mbyllur një marrëveshje. Më mirë të diskutoni me qetësi dhe të gjeni zgjidhjen më të mirë.

Shigjetari: Të kesh Jupiterin në opozitë do të thotë të përballesh me momente tensioni me disa njerëz. Ndoshta tashmë jeni distancuar nga dikush ose ata janë distancuar nga ju. Mundohuni të mbështeteni në faktorë të vlefshëm. Së shpejti Afërdita do të jetë sërish aktive dhe do t’ju japë një dorë të madhe.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox këtë të martë do të filloni të rikuperoni në një nivel psikofizik. Nga data 11 korrik Afërdita nuk do të jetë më kundër jush dhe do të keni shansin të rikuperoni, si në dashuri ashtu edhe në punë. Për më tepër, gushti do të jetë një muaj shumë i rëndësishëm për ndjenjat.

Ujori: Korriku do të detyrojë shumë çifte t’i kushtojnë më shumë vëmendje gjërave në dashuri. Ata që ndihen të pamotivuar, të mërzitur, që ndihen sikur nuk kanë një person përreth që mund të vazhdojë me ta, mund të fillojnë të bëhen më kritikë dhe të paduruar.

Peshqit: Mos u besoni të gjithëve: konsideroni me kujdes kujt mund t’i besoni dhe kujt jo. Nëse jeni mirë në punë, në dashuri mund të sulmoheni nga disa dyshime dhe të ndiheni nën presion. Mund të jetë një çështje vetëkontrolli, mund të ecni përpara me projekte dhe dashuri ashtu siç dëshironi vërtet.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit