Transmetuar më 07-07-2024, 19:01

Horoskopi i Paolo Fox për javën nga 8 deri më 14 korrik 2024 do t’ju lejojë të zbuloni paraprakisht se çfarë kanë rezervuar planetët për ditët në vijim, shenjë pas shenjë.

Kush do të jetë i preferuari i yjeve dhe kush do të duhet të armatoset me guxim dhe të përballet me sfidat e qiellit?

Do ta zbuloni në rreshtat e mëposhtëm, duke lexuar pasqyrën astrologjike nga Paolo Fox, astrologu shumë i ndjekur i Radio Lattemiele dhe I Fatti Vostri në Rai2, përkthyer nga noa.al.

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të nisë me këmbën e djathtë. Të hënën dhe të martën në mëngjes, në fakt, Hëna do të jetë në një aspekt harmonik dhe do t’ju mbushë me një dozë të mirë energjie dhe vitaliteti. Të dielën, Afërdita do të lërë aspektin e kundërt për t’u aktivizuar sërish: jeta juaj e dashurisë do të ketë një shtysë të re. Midis të premtes dhe të dielës në mëngjes, Hëna në kundërshtim mund të sjellë pak lodhje.

Demi: Të hënën dhe të martën në mëngjes hëna do të jetë në shesh: do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Nëse keni nevojë të bëni një takim të rëndësishëm, të përballeni me një diskutim delikat ose të propozoni një projekt, duhet të synoni për të mërkurën dhe të enjten. Vetëm në mbrëmjen e së dielës mund të rishfaqej një aluzion i axhitimit të brendshëm.

Binjakët: E hëna dhe e marta do të jenë dy ditë shumë stimuluese: kush e di, mund të merrni një propozim shumë joshës. Të mërkurën dhe të enjten Hëna në disonancë mund të shkaktojë njëfarë nervozizmi ose pak lodhje: është më mirë të shmangni mbingarkimin me angazhime. Fundjavë intriguese për dashurinë, për t’u deklaruar para një personi që ju pëlqen.

Gaforrja: Javë shumë premtuese, veçanërisht për sferën praktike. Përgjigje, thirrje, mundësi të reja për të kapur në fluturim po vijnë. Afërdita do të qëndrojë në shenjë deri të dielën, ndaj nëse ju pëlqen dikush ose nëse keni nevojë të sqaroheni, të bëni paqe, duhet të përfitoni nga ditët në vijim. Vetëm mes të premtes dhe të dielës në mëngjes, Hëna disonante mund të shkaktojë pak më shumë tension.

Luani: Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, java juaj do të fillojë me Hënën në shenjën tuaj, të hënën dhe të martën. Për më tepër, të dielën Venusi do të bashkohet me Mërkurin në qiellin tuaj dhe një periudhë e bukur në nivel sentimental do të fillojë për ju. Sipërmarrje të reja dhe fitore të bukura vijnë në frontin profesional. I vetmi shqetësim do të mbetet aspekti financiar, i cili duhet mbajtur nën kontroll.

Virgjëresha: Do të jetë një javë shumë e ngarkuar dhe plot tension: thjesht përpiquni të mos e teproni, veçanërisht nëse ndiheni pak të lodhur. E mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditët më të vlefshme për të folur për punën, për të bërë një kërkesë ose për të propozuar një projekt të ri. Në dashuri ju po rifitoni ngadalë paqen shpirtërore.

Peshorja: Të hënën dhe të martën mund të mbështeteni në favorizimin prej një Hëne të bukur për të sjellë pak më shumë qetësi në jetën tuaj. Fatkeqësisht, këto janë ditë ulje-ngritjesh, si në punë ashtu edhe në dashuri. Për fat, nga e diela, Venusi do të aktivizohet dhe do të mund të rikuperoheni nga pikëpamja emocionale. Mos lejoni që të dekurajoheni nga ata që ju kritikojnë: vazhdoni rrugën tuaj me besim. E premtja dhe e shtuna janë ditët më të mira të javës.

Akrepi: Të hënën dhe të martën Hëna do të jetë në shesh: tregohuni të matur në marrëdhëniet me të tjerët dhe në dashuri, veçanërisht. Më mirë të mos ju zërë e diela 14 me keqkuptime apo çështje të pazgjidhura me partnerin/en. Më 11 korrik Afërdita do të jetë në kah të kundërt dhe mund të lindin shqetësime të vogla mes çifteve. Së shpejti në punë do të hapen bashkëpunime të reja dhe mundësi të reja interesante.

Shigjetari: Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të nisë shumë mirë. Në fakt, të hënën dhe të martën në mëngjes, Hëna do të jetë në një pozicion të shkëlqyer: nuk do t’ju mungojë energjia dhe një karizëm i dukshëm. Të dielën, edhe Venusi do të aktivizohet sërish: do të fillojë një fazë e rëndësishme rikuperimi, veçanërisht në dashuri. Vetëm mes të mërkurës dhe të enjtes mund të ndiheni paksa në siklet ose nervozë: më mirë kushtojini vëmendje kësaj dukurie.

Bricjapi: Të hënën Hëna do të kalojë në një territor neutral dhe do të keni mundësi të sillni pak më shumë qetësi në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Për më tepër, të dielën Venusi nuk do të jetë më përballë dhe pak nga pak jeta juaj e dashurisë do të përmirësohet. Mes të premtes dhe të shtunës mund të lindin tensione në familje ose në vendin e punës.

Ujori: Të hënën dhe të martën në mëngjes Hëna do të jetë në opozitë: do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Duhet të filloni të kujdeseni më mirë për formën tuaj fizike, e cila është komprometuar muajt e fundit nga tranziti i pafavorshëm i Marsit. Nëse keni një takim të rëndësishëm ose një diskutim delikat për t’u marrë, përqendrohuni të premten dhe të shtunën. Afërdita do të bëhet e kundërt të dielën.

Peshqit: Java e re pritet të jetë shumë intriguese, sidomos nga pikëpamja e emocioneve dhe ndjenjave. Lajme intriguese në horizont. Edhe në jetën praktike po gjeni shumë guxim dhe vendosmëri. Kini kujdes të mërkurën dhe të enjten, sepse Hëna e kundërt mund t’ju bëjë të ndiheni nervozë ose të keni disa ngjarje të vogla të papritura. Kujdes me shpenzimet tuaja. Mbrëmjen e së dielës kushtojani dashurisë. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit