Transmetuar më 15-06-2024, 22:50

Për të dielën që presim vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare të cilat do të jenë më tepër prezente përgjatë relieveve malore në lindje.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa fiton shpejtësi mesatare deri në 8m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 12/28°C

– Zonat e ulëta 14/32°C

– Zonat bregdetare 16/31°C

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd