Transmetuar më 24-05-2024, 17:16

Këtë të shtunë, 25 maj 2024, Hëna do të kalojë në qiellin e Shigjetarit, ndërsa Dielli do të jetë në Binjakët, pranë Venusit. Pesë shenja të zodiakut do të përfitojnë veçanërisht nga këto lëvizje qiellore

Fundjava është pranë nesh: një fundjavë që do të rezervojë fat të papritur për dikë, ndërsa mund të shkaktojë shqetësime të vogla për të tjerët.

48 orët e ardhshme do të karakterizohen nga një Hënë në Shigjetar, ndërsa Marsi do të vazhdojë kalimin e tij në Dashi.

Shenjat më me fat të zodiakut të nesërm

Pas zbulimit të horoskopit javor të Rob Brezsny-t, le të fokusohemi në 24 orët e ardhshme për të identifikuar pesë shenjat e zodiakut të favorizuar nga yjet.

Hëna në aspektin miqësor jep një dozë të mirë vitaliteti, intuitë të shkëlqyer dhe kreativitet me bollëk.

Nesër ylli i zbehtë do të kalojë përmes shenjës së Shigjetarit dhe do të qëndrojë atje deri të shtunën vonë: shenjat e zjarrit, Dashi, Luani dhe Shigjetari, do të përfitojnë prej tij.

Premton të jetë një ditë e mbushur me ide kreative. Do të ishte mirë që ta shfrytëzoni sa më shumë, duke iu përkushtuar projekteve të reja, duke filluar të planifikoni ditët e javës në vijim.

Nesër Afërdita, planeti i dashurisë, do të kalojë hapësirën e Binjakëve. Premton të jetë një ditë elektrizuese për të përjetuar ndjenja në 360 gradë, për të takuar njerëz të rinj. Më të favorizuarit, nga ky këndvështrim, do të jenë Binjakët dhe Peshorja, të cilët madje mund të takojnë papritur një shpirt binjak.

Cilat shenja të horoskopit nuk do të kenë shkëlqim nesër?

Përkundrazi, kush do të ketë telashe në orët e ardhshme për shkak të këtyre tranziteve planetare? Shenja e Peshqve mund të ndihet paksa e lodhur ose melankolike. Do të ishte mirë të shtyni çdo takim për javën në vijim dhe t’i jepni vetes një pushim të shkurtër.

Edhe të lindurit në shenjën e Virgjëreshës nuk do kenë një ditë të këndshme. Hëna në katror mund të rrisë rrezikshëm njëfarë nervozizmi. Nëse hasin ndonjë shqetësim të bezdisshëm, ata duhet të përpiqen të lënë që çdo provokim dhe polemikë të rrëshqasë mbi ta. /noa.al

https://noa.al/lajmi/2024/05/2437143.html

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd