Transmetuar më 24-05-2024, 07:57

Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-në zonat malore 9 deri 26 °C

-në zonat e ulëta 12 deri 31°C

-në zonat bregdetare 14 deri 30 °C

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd