Transmetuar më 22-05-2024, 18:30

Një vajzë e re, e sapomartuar ka gjetur vdekjen në krahët e bashkëshortit të saj. Çifti kishin shkuar për muaj mjalti në Amsterdam për të festuar martesën e tyre.

E reja nga Australia ka rënë në krahët e bashkëshortit të saj në `15 maj dhe nuk është kthyer më në jetë.

27-vjeçarja është dërguar me shpejtësi në spitalin më të afërrt por mjekët zbulua se ajo kishte pësuar një aneurizëm një tru, bllokim të venave të gjakut në tru gjatë kohës që ishte në ecje me bashkëshortin e saj.

Arsyeja e bllokimit të venave të gjakut në tru nuik është zbuluar ende por sipas mjekëve kjo gjë ndodh nga një material i huaj në kokë ose dobësimi i enëve të gjakut.

Mjekët u përpoqën t’a shpëtonin 27-vjeçarenme një ndërhyrje, operacion, por ajo ka gjetur vdekjen në krahët e bashkëshortit të saj dy ditë më vonë.

“Ajo ndërroi jetë e rrethuar nga të afërmit, këtu në Amsterdam, gruaja ime e dashur nuk e dinte çfarë ndodhi, si mund të ndodhte diçka e tillë” ka thënë bashkëshorti i vajzës.

Familjarët e vajzës kanë kërkuar ndihmë për të përballuar kostot e fluturimit dhe të funeralit pasi gjendja e tyre ekonomike ishte e vështirë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd