Transmetuar më 17-05-2024, 07:39

Ditën e premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 14m/sek.

Valezimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 13 deri 28 °C

në zonat e ulëta 16 deri 31°C

në zonat bregdetare 17 deri 30°C

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd