Transmetuar më 15-05-2024, 07:00

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: pasqyra e sotme astrologjike, e Mërkurë 15 maj 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al.

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox këtë të mërkurë 15, Hëna do të jetë ende në formë të mirë: do të keni energji me bollëk dhe ky është prelud i një vere që premton të jetë shumë intriguese. Do të jetë një ditë fitimprurëse, do të dëshironi të ekspozoni veten, të propozoni ide të reja. Është koha për të bërë plane të reja për pjesën e dytë të 2024.

Demi: Evolucioni juaj nuk ndalet dhe do të jetë edhe më i rëndësishëm në javët në vijim. Duhet t’i jepni fund të gjitha marrëdhënieve të vjetra dhe situatave që nuk funksionojnë më. Dikush do të braktisë një ide projekti për t’u fokusuar në diçka të re. Nga fundi i majit deri në mes të qershorit do të duhet të zgjidhni nëse do të vazhdoni apo jo një bashkëpunim.

Binjakët: Sot ndjenjat do të jenë në plan të parë. Këto ditë favorizohen takime të dobishme, të cilat mund të ofrojnë zhvillime interesante në të ardhmen. Me afrimin e fundit të majit, do të vijnë më shumë përgjigje dhe garanci. Shumë shpejt do të vërshojnë mundësi të reja dhe do të përthitheni nga një valë e papritur pozitiviteti.

Gaforrja: Një fazë e rimëkëmbjes së madhe është gati të nisë e cila do të përfshijë edhe vitin 2025. Këto janë ditë interesante për mbylljen e marrëveshjeve të reja. Projektet që fillojnë në heshtje mund të kenë një zhvillim të papritur në të ardhmen. Sot, për më tepër, do të shpëtoni nga Merkuri në disonancë. Mos i shtyni për fundjavë diskutimet dhe sqarimet e rëndësishme.

Luani: Sot edhe Mërkuri do të bëhet i kundërt, së bashku me Jupiterin dhe Venusin. Do të ketë tensione në familje, probleme ligjore, përçarje. Këto ditë duhet t’ju ndihmojnë të kuptoni se cilët do të jenë referencat tuaja të vërteta që tani e tutje. Pritni: Nga fundi i majit do të keni një përparim të madh.

Virgjëresha: Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, sot Merkuri do të jetë sërish aktiv: lajme të shkëlqyera! Mendja juaj gumëzhin gjithmonë dhe nga orët e ardhshme planeti do t’ju ndihmojë të materializoni shumë ide. Dikush do të duhet të ndryshojë drejtim, të marrë një rrugë të re. Shqetësimi i vetëm mund të lidhet me një çështje ligjore që do të duhet të adresohet me ndihmën e një eksperti. Shpenzimet e shtëpisë janë para.

Peshorja: Pak nga pak po shkoni drejt një periudhe shumë më të lumtur, por do t’ju duhet të arrini atje të çliruar nga shumë ngarkesa dhe tensione të vjetra. Që tani e tutje, deri në maj, yjet do t’ju inkurajojnë të trajtoni veten me një argëtim dhe relaksim të merituar. Më pas, nga qershori, do t’ju duhet të përveshni mëngët dhe të filloni të rindërtoni të ardhmen tuaj.

Akrepi: Edhe Merkuri do të bëhet i kundërt sot. Deri tani maji ju ka sjellë mosmarrëveshje familjare, provime dhe gjykime në punë, probleme me paratë. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm deri në fund të majit, pastaj gradualisht planetët do të fillojnë të lëvizin në Binjakët, një shenjë neutrale për ju dhe do të mund të filloni të merrni frymë përsëri.

Shigjetari: Sot në mbrëmje Hëna do të bëhet e kundërt: mund të ndjeni pak lodhje fizike. Më mirë të mos rrini deri vonë. Janë ditë stimuluese për takime dhe miqësi. Përfitoni nga kjo periudhë për të dalë, për të takuar njerëz të rinj, për të kënaqur nevojën tuaj për t’u shoqëruar, lëvizur dhe udhëtuar.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox sot Merkuri gjithashtu do të fillojë një tranzit pozitiv dhe do të jetë një pararojë e lajmeve të mira dhe lajmeve interesante për të ardhmen tuaj. Pritet të jenë javë të karakterizuara nga hakmarrje, trofe dhe fitore. Kushdo që u përpoq t’ju pengojë do të mposhtet në një mënyrë krejtësisht të papritur.

Ujori: Duke filluar nga mbrëmja e sotme do të çliroheni nga Hëna e kundërt dhe dalëngadalë do të arrini të gjeni pak më shumë qetësi. Dëshira për më shumë liri po rritet. Tani e tutje do t’ju duhet të punoni për të ringjallur marrëdhënien tuaj në çift, të rikuperoni mirëkuptimin që ju mungon këto ditë.

Peshqit: Këtë të mërkurën 15 maj, Mërkuri do të jetë sërish aktiv: përpiquni të përfitoni sa më shumë nga dashamirësia e tij. Bëni zgjedhjet më të rëndësishme të punës këto ditë, përballoni sa më shpejt të gjitha vështirësitë e pazgjidhura, sepse në fund të majit edhe Merkuri edhe Jupiteri do të jenë kundër jush. Detyra të reja të rëndësishme për ata që punojnë vetë. /noa.al

Horoskopi javor i Paolo Fox 13 deri 19 maj 2024 për të gjitha shenjat

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd