Transmetuar më 14-05-2024, 17:40

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Florida, si pasojë e të cilit kanë mbetur të vdekur të paktën 8 persona, dhe 45 të tjerë të plagosur, prej të cilëve 8 në gjendje të rëndë.

Aksidenti ndodhi në Dunnellon, Marion County, ku një autobus që po transportonte emigrantë që punonin në një fermë, është përplasur me një kamionçinë dhe ka dalë nga rruga.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërsa autoritetet po vijojnë hetimet.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd