Transmetuar më 14-05-2024, 07:06

Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral.

Çdo ditë astrologu i dashur italian formulon pasqyrën astrologjike për dashurinë, punën dhe shëndetin për të dymbëdhjetë shenjat e zodiakut.

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox këtë të martë 14 do të keni akoma Marsin dhe Mërkurin në shenjën tuaj, si dhe Venusin në një aspekt të butë. Këto janë ditë që ftojnë për nisma dhe veprime të reja. Shumë të lindur nën shenjën tuaj e gjejnë veten përballë një zgjedhjeje të madhe: mos refuzoni asnjë mundësi të re.

Demi: Do t’ju duhet të merrni vendime drastike: nuk mund të mbani zvarrë gjithçka për një kohë të gjatë. Edhe nëse keni qartësi të mirë mendore dhe po rifitoni forcën, duhet të zgjidhni se çfarë të bëni dhe nga çfarë të hiqni dorë tani e tutje. Hëna në disonancë mund të sjellë ndonjë provokim ose një rënie të lehtë fizike.

Binjakët: Në këto ditë duhet të ndjeni një zgjim të thellë të brendshëm, për shkak të hyrjeve të afërta të Diellit dhe Venusit në shenjën tuaj. Prej disa ditësh keni reduktuar dramat e përjetuara në të shkuarën dhe po gjeni më shumë besim në të ardhmen dhe më shumë dëshirë për të bërë gjëra.

Gaforrja: Ju po ngjiteni përsëri në shpat, edhe pse ngadalë. Periudha më e vështirë ka përfunduar, tani e tutje rruga do të jetë tatëpjetë. Sa më shumë t’i afroheni vitit 2025, aq më shumë mundësi dhe kënaqësi do të merrni. Është sikur po shpëton nga ngarkesat e lashta. Njohje vlerash në punën e ardhshme.

Luani: Hëna do të vazhdojë të kalojë në hapësirën tuaj të zodiakut. Ylli i zbehtë, kur vjen, jep gjithmonë një vrull të këndshëm. Mundohuni ta shfrytëzoni siç duhet dhe mos u jepni hapësirë ​​dyshimeve, frikës apo provokimeve të kota. Në dashuri duhet të shmangni lëvizjet e rrezikshme deri më 23 maj.

Virgjëresha: Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, sot do të keni yje rikuperimi. Nuk do ju mungojë forca dhe dëshira për t’u përfshirë. Edhe ata që kanë dalë nga një moment dekurajimi do të gjejnë entuziazmin për të bërë, për t’u rikthyer në rrugën e duhur. Nga e mërkura do të aktivizohet sërish edhe Mërkuri.

Peshorja: Këto janë ditë që ftojnë për një rinovim të jetës suaj. Ju duhet të përpiqeni të eliminoni të gjitha ndërlikimet dhe njerëzit negativë që lidhen me të kaluarën tuaj dhe të filloni të shkruani një kapitull të ri në jetë. Provoni të thoni edhe disa "jo".

Akrepi: Sot do të duhet të filloni të menaxhoni më me kujdes disa çështje ekonomike. Dikush mund të ketë nevojë të konsultohet me një ekspert për të dalë nga kjo. Mundohuni të rezistoni: Nga fundi i muajit qielli do të përmirësohet dhe do të mund të çliroheni nga shumë vështirësi praktike dhe marrëdhëniesh.

Shigjetari: Sot do të keni një avantazh, sajë yjeve të shumtë në favorin tuaj. Në dashuri, megjithatë, do të jetë thelbësore të qëndroni larg konflikteve. Ky qiell do t’i shpërblejë lidhjet afatgjata, por nëse disa çifte kanë një kohë të gjatë në krizë, mund të vendosin të ndahen deri në fund të majit.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox sot do të keni yje që premtojnë fitore të afërta. Vetëm Mërkuri në disonancë mund të shkaktonte disa shqetësime të vogla lidhur me shtëpinë, fëmijët, familjen. Lajme dhe mundësi të reja janë përpara.

Ujori: Sot Hëna shihet të jetë në opozitë, Afërdita në kuadraturë: kujdes nga nervozizmi, debatet në dashuri. Do të jetë një ditë paksa e shqetësuar. Dikujt mund t’i shmangeni nga një lodhje e pazakontë. Më mirë do të ishte që çdo takim apo sqarim të shtyhej për ditët në vijim.

Peshqit: Maji është një muaj propozimesh për t’u vlerësuar. do të arrini të mbyllni marrëveshje të rëndësishme: thjesht përpiquni të mos shtyni shumë, sepse nga 25 maji Jupiteri do të fillojë një tranzit negativ dhe shumë mundësi mund të zhduken nga një ditë në tjetrën. Dashuria në shërim. /noa.al

Horoskopi javor i Paolo Fox 13 deri 19 maj 2024 për të gjitha shenjat

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd