Transmetuar më 13-05-2024, 19:39

Pasditen e sotme (13 Maj) ka ndodhur një tërmet në zonën e Malishevës.

Meteo Kosova raporton se tërmeti ka qenë epiqendër mes Malishevës dhe Tërpezës, me magnitudë prej 3.1 shkallë Rihter.

“Tërmet me epiqendër në mes të Malishevës dhe Tërpezës, me magnitudë prej 3.1 shkallë Rihter! Tërmeti ka ndodhur në orën 18:04”, thuhet në njoftim.

Qytetarët e Malishevës kanë raportuar lëkundjet e tërmetit, që sipas tyre kanë qenë të forta.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd