Transmetuar më 11-05-2024, 22:31

Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu italian formulon vëzhgime astrologjike për dashurinë, punën dhe shëndetin për të dymbëdhjetë shenjat e zodiakut dhe sillen nga noa.al përmes transkriptimit të transmetimit radiofonik në radio Lattemiele.

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox-it, këtë të diel Hëna në disonancë mund të nxjerrë në pah disa vështirësi që ende nuk janë zgjidhur ose do t’ju bëjnë më të shqetësuar dhe më të ashpër se zakonisht. Për këtë ditë do të bënit mirë të kërkoni relaksim maksimal dhe të shmangni situatat stresuese.

Demi: Të dielën do të mund të rikuperoni vendosmërinë që gjërat të shkojnë për mirë. Për më tepër, duke filluar nga data 15 e muajit Mërkuri do të ulet në shenjën tuaj, pranë Jupiterit. Ajo që ka rëndësi do të jetë hapja ndaj gjërave dhe ndryshimeve të reja me më shumë besim dhe kuriozitet.

Binjakët: Këtë të diel do të keni yje rikuperimi. Me kalimin e ditëve gjërat do bëhen gjithnjë e më të mira, edhe sepse Jupiteri do të arrijë shumë shpejt në shenjën tuaj. Kushdo që ka pasur probleme personale do të jetë në gjendje t’i kapërcejë ato. Ju duhet të bëni një shkëputje të qartë nga e kaluara.

Gaforrja: Nesër do të keni sërish Hënën në qiellin tuaj. Do të jeni në gjendje të rikuperoni emocionet e humbura në të kaluarën për shkak të shumë problemeve praktike. Nëse duhet të propozoni diçka, duhet të përfitoni nga ky muaj për të folur. Maji në ditët e mbetura do të jetë periudha e përgjigjeve dhe konfirmimeve.

Luani: Në këtë periudhë ka nisur një rikuperim i bukur i cili do të arrijë kulmin në fund të majit, kur do të mund të çliroheni nga kundërshtimi i Jupiterit dhe Venusit. Ndërkohë, jeta dashurore mbetet paksa delikate. Me kalimin e ditëve, ju do të filloni të ktheheni në krye, nga çdo këndvështrim.

Virgjëresha: Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të keni një të diel emocionuese: shfrytëzojeni sa më shumë, takoni njerëz, organizoni diçka të këndshme. Maji është muaji i zgjedhjeve të mëdha dhe i përgjigjeve konkrete. Sidoqoftë, në fund të muajit Jupiteri do të bëhet disonant: do t’ju duhet të bëni më shumë kujdes në punë dhe me paratë.

Peshorja: Kjo e diel do të lërë për të dëshiruar, për shkak të një Hëne disonante. Në orët e ardhshme, tensionet e vjetra që mendonit se i kishit kapërcyer në prill mund të rishfaqen. Më së miri do të ishte të mos e teproni. Qëndroni larg kujtdo që do të përpiqet të kufizojë lirinë tuaj të veprimit.

Akrepi: Nesër mund të mbani më shumë stres dhe shumë trazira të brendshme. Megjithatë, përpiquni ta shikoni gjysmën e dytë të majit me më shumë besim dhe optimizëm, sepse qielli do të ndryshojë formë. Ndërkohë do të duhet të keni maturi të dyfishtë në dashuri dhe në familje. Kujdes në marrëdhëniet me Luanin dhe Ujorin.

Shigjetari: Përfitoni nga kjo ditë pushimi për të filluar planifikimin e javës në vijim, duke pasur parasysh se tani gjithçka ka kaluar. Nga fundi i majit Jupiteri do të bëhet i kundërt dhe shumë mundësi që mund të keni tani do të zhduken papritur. Nëse keni mbjellë mirë në dashuri, së shpejti do të keni rezultate.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër Hëna do të jetë ende në opozitë: kujdes nga stresi! Pas javësh plot angazhime dhe përgjegjësi, duhet të relaksoheni pak më shumë. Kjo ditë do të jetë ideale për ta bërë këtë. Mos rrini deri vonë.

Ujori: Sa më shumë ditë të kalojnë, aq më mirë do të jeni: kjo vlen edhe për ata që kohët e fundit kanë qenë shumë të sëmurë dhe u është dashur të konsultohen me një mjek. Në dashuri do të bënit mirë të kishit pak më shumë vetëkontroll dhe të mos veproni shumë emocionalisht.

Peshqit: Nesër do ta mbyllni javën me nota të larta. Në këtë periudhë mund të keni shumë më tepër mundësi, si në dashuri ashtu edhe në punë. Me Venusin si mik do të mund të lini mënjanë pakënaqësinë dhe melankolinë që ndonjëherë ju sulmojnë. Do të keni mundësi të bëni plane të mira për të ardhmen.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd