Transmetuar më 10-05-2024, 23:33

INDONEZI- Një i ri indonezian së fundmi u trondit nga jeta e tij pasi mësoi se gruaja e tij prej 12 ditësh ishte në fakt një burrë i maskuar si grua. Në fillim të kësaj jave, media indoneziane raportoi rastin e çuditshëm të një 26-vjeçari të cilit i referohej vetëm inicialet e tij, A.K. i cili përfundoi duke thirrur policinë pasi zbuloi se gruaja me të cilën ishte martuar vetëm 12 ditë më parë rezultoi të ishte një njeri i maskuar.

Gjithçka filloi në internet, dhe më pas u takuan me njëri-tjetrin. Pas ca kohësh, u organizua një takim dhe djali pranoi se menjëherë ra në dashuri. Megjithatë ai vuri re ajo kishte disa gjëra të quditshme por kurrë nuk dyshoi se ajo ishte një burrë i maskuar. Gruaja që prezantohej si Adinda Kanza Azzahra gjithmonë përpiqej të fshihte fytyrën e saj duke përdorur një mbulesë ose hixhab.

Adina pranoi por pohoi se nuk donte që bashkimi i tyre të regjistrohej sepse nëna e saj kishte vdekur dhe babai i saj nuk ishte në foto për një kohë të gjatë, kështu që ajo nuk kishte asnjë familje të ngushtë për të ftuar në ceremoni. Madje, ndrojtja e saj e intrigoi edhe më shumë, ndaj vendosi t’i propozojë. Adina pranoi, por tha se nuk donte një festë sepse nëna e saj ndërroi jetë dhe ajo nuk ishte në kontakt me të atin. Ajo pohoi se nuk kishte familje për të ftuar në dasmë.

Çifti vendosi për një ceremoni diskrete të mbajtur në fshatin e tyre dhe pikërisht atëherë gjërat u bënë edhe më të çuditshme. Sepse Adina ende nuk e ka hequr vellon, nuk ka pranuar të shoqërohet me familjen dhe miqtë. Më pas 26-vjeçari u ankua te të afërmit e tij, të cilët vendosën të hetonin historinë e gruas dhe pikërisht atëherë rrëmuja filloi të zbërthehej. Ata gjetën babanë, i cili i shpjegoi se kishte një djalë dhe mediat vendase raportuan vetëm inicialet E. S. H. I riu sapo ka dëgjuar se është martuar me një burrë ka lajmëruar policinë.

“E. S. H. (26) pranoi se kërkonte para nga viktima. Sa herë që e kërkonte, e merrte. Ai do të akuzohet dhe do të përballet me katër vite burg”, tha një burim policor.

Siç raportohet i arrestuari pas makijazhit ka pasur një dukje femërore dhe kjo e të mashtronte njerëzit.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd