Transmetuar më 09-05-2024, 23:31

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën një muaj paraburgim për nipin i cili plagosi me thikë dajën e tij pasi ky i fundit refuzoi të kryenin marrdhënie seksuale.

Sipas mediave në Kosovë, Gjykata ka vendoosur masën e paraburgimit për A.N, ndaj të cili rëndon akuza për veprën penale “Vrasje në tentativë”.

Gjykata vlerësoi se janë plotësuar kushtet për caktimin e paraburgimit, duke marr për bazë peshën e veprës penale si dhe mënyrën dhe rrethanat në të cilat dyshohet se është kryer vepra penale.

Ekziston dyshimi i bazuar se i pandehuri A.N, e ka ftuar viktimën në banesën e tij në Fushë Kosovë dhe nga i njëjti kishte kërkuar që të konsumojë substanca narkotike dhe të ketë marrëdhënie seksuale dhe pasi viktima ka refuzuar, i pandehuri e ka sulmuar me thikë në kokë duke i shkaktuar plagë shpuese dhe prerëse.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd