Transmetuar më 08-05-2024, 07:32

Diten e mërkurë vendi ynë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet te jete me vranësira dhe kthjellime. Në orët e mesditës përgjatë reliveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët.

Era do fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 9 deri 26°C në zonat e ulëta 12 deri 30°C në zonat bregdetare 14 deri 29°C

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd