Transmetuar më 07-05-2024, 18:17

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Kosovë, ku një e re ka qëlluar me thikë babanë e saj, për arsye ende të paqarta.

Sipas policisë vendase, i plagosuri është dërguar në spital për ndihmë mjekësore, ndërsa vajza është shoqëruar për veprime të mëtejshme proceduriale.

“Palët e involvuara në rast janë dërguar për tretman mjekësor në qendrën emergjente ne Shtime. Lidhur me rastin është kontaktuar dhe njoftuar prokurori kujdestar, dhe me urdhrin e tij e dyshuara ndalohet për 48 orë dhe dërgohet në qendrën e ndalimit Ferizaj”, ka thënë zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Autoritetet kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd