Transmetuar më 06-05-2024, 11:12

Një person i maskuar dhe i armatosur ka tentuar të vrasë Drejtorin Komunal të Leposaviç në Kosovë, Marko Jaballanoviç.

Policia e Kosovës njofton se ngjarja ka ndodhur të dielën në mesnatë në Leposaviç dhe raportimi në polici është bërë nga vetë Jaballanoviç, anëtar i Partisë Demokratike Progresive së Nenad Rashiç.

Në denoncim ai thotë se kur ishte duke hyrë në një lokal, pranë tij ishte afruar një i maskuar dhe i ka drejtuar pistoletën tip Scorpion, por nuk ka arritur të qëllonte.

Zëvendësministri për kthim në Qeverinë e Kosovës, Radoica Radomiroviç shkruan në rrjetin social se kjo ishte një tentativë vrasje, por arma është bllokuar kur do të shkrepej duke akuzuar Beogradin dhe Radoiçiçin se qëndron pas kësaj ngjarje.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd