Transmetuar më 03-05-2024, 14:33

SHBA- Katër vite pas “Future Nostalgia”, albumi i tretë i këngëtares me origjinë shqiptare Dua Lipa më në fund është publikuar. Ajo ka lajmëruar rreth “Radical Optimism” që para gjashtë muajsh, duke filluar me publikimin e "Houdini" në nëntor.

Që atëherë ajo ka publikuar "Training Season" dhe "Illusion", por asnjë nga të treja nuk ka arritur në top 10. Ndoshta do të shfaqen pak më shumë tani që mund ta dëgjojmë albumin në tërësinë e tij.

Në fillim të këtij viti, Lipa tha në një pjesë të Rolling Stone se albumi u frymëzua nga kultura në Mbretërinë e Bashkuar, duke përmendur emrat Primal Scream, Massive Attack, Oasis dhe Blur në process.

“Radical Optimism” përmban disa këngë për bashkëpunëtorët e mëparshëm të Lipa-s si Ian Kirkpatrick, Emily Warren, Julia Michaels dhe Ali Tamposi. Albumi ka 11 këngë dhe nis me “End of an Era”.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd