Transmetuar më 29-04-2024, 19:35

Nuk do ta kishit thënë kurrë, megjithatë ka shenja të zodiakut që e urrejnë futbollin, e pasqyruar nga vëzhgimi i yjeve dhe ndikimi i tyre në secilën shenjë.

Futbolli, sporti më popullor në Shqipëri dhe mbarë Evropën, është i aftë për të katalizuar vëmendjen e miliona njerëzve, por ai është i nënçmuar nga disa shenja. Këta nuk janë domosdoshmërisht josportivë, por njerëz që e urrejnë futbollin dhe disa prej tyre duan të ndjekin sporte të tjera.

Ndër ata që kanë një neveri ndaj futbollit dhe të gjitha sporteve në përgjithësi: janë pikërisht shenjat më dembele të zodiakut.

Siç zbulojnë studiuesit e astrologjisë, jo të gjithë janë tifozë futbolli. Janë disa shenja të horoskopit që jo vetëm që nuk e ndjekin këtë sport, por fjalë për fjalë e urrejnë dhe sapo përballen me një ndeshje, ndryshojnë menjëherë kanal.

Një nga shenjat e zodiakut që urren futbollin është Peshorja. Estet i zodiakut, kjo shenjë kërkon bukurinë dhe harmoninë edhe në sport. Tek lojtarët me pantallona të shkurtra, në gola, në dinamikën e lojës, të lindurit e Peshores nuk janë në gjendje ta shohin këtë bukuri. Shumë më mirë, sipas tyre, është kërcimi, patinazhi artistik apo noti i sinkronizuar.

Nuk është sekret që Peshqit nuk janë të interesuar për futbollin dhe sportin në TV. Shenja e ujit më mirë do të lexonte një roman tërheqës ose të shikonte një film emocionues sesa të brohoriste për një ekip futbolli. Vetëm shikimi i atyre lojtarëve që vrapojnë nga njëra anë e stadiumit në tjetrën e lodh atë.

Virgjëresha është një nga shenjat e zodiakut që urren futbollin dhe jo vetëm. Fanatizmi, tifozët, derbet, kampionatet për këtë shenjë janë thjesht humbje e madhe kohe. kohë që mund të përdoret në mënyrë më produktive, si studimi, trajnimi ose puna.

Çfarë mendon një Virgjëreshë për futbollin? Shumë më mirë të ndjekësh gola të suksesshëm profesionalë sesa të vraposh pas një topi! /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit