Transmetuar më 20-04-2024, 22:56

Kalendari i shenjave të zodiakut paralajmëron revolucione të bujshme për miqtë tanë të zodiakut. Më 25 maj Jupiteri, ylli i prosperitetit, zgjerimit dhe fatit, do t’i thotë përfundimisht lamtumirë Demit për të zbritur në Binjakët.

Në fund të prillit, Afërdita do të arrijë tek Demi, e ndjekur nga afër në mes të majit nga Mërkuri, ndërsa Marsi do të zhvendoset tek Dashi.

Këto janë disa lajme astrologjike të muajve të ardhshëm që do të sjellin ndryshime rrënjësore në jetën e protagonistëve të zodiakut.

Le të kalojmë më në detaje për të zbuluar kalendarin e shenjave të horoskopit për muajt e ardhshëm.

Kalendari i shenjave të horoskopit: ja çfarë të prisni në muajt e ardhshëm

Nëse po pyesni se çfarë kanë rezervuar yjet për ju në javët e ardhshme, duhet të konsultoheni me kalendarin e shenjave të zodiakut. Deri në qershor, në fakt, qielli do të ndryshojë tërësisht pamjen e tij dhe bashkë me të edhe ekuilibrin e zodiakut.

Tranziti më i pritur dhe vendimtar do të jetë ai i Jupiterit i cili më 25 maj do të largohet nga Demi për t’u zhvendosur te Binjakët aty pranë. Një pasazh shumë i rëndësishëm që do të prishë ecurinë e jetës së dymbëdhjetë shenjave.

Shigjetari, Virgjëresha dhe Peshqit do të paguajnë çmimin më të lartë: tre shenja që do të fillojnë të punojnë më shumë për të arritur marrëveshje, për të mbyllur marrëveshje të mira, për të vazhduar negociatat dhe për të zgjidhur çdo mosmarrëveshje apo çështje ligjore.

Mes fundit të prillit dhe fillimit të majit, sipas kalendarit, Afërdita dhe Mërkuri do të lëvizin drejt hapësirës zodiakale të Demit. Dy lëvizje qiellore që do t’i japin një avantazh shtesë Bricjapit, Gaforres, Peshores dhe Demit.

Pak nga pak të gjitha vështirësitë do të gjejnë zgjidhje dhe situatat e ngërçit si në punë ashtu edhe në dashuri do mund të zgjidhen në mënyrë spontane.

Sakaq shihet të jetë një maj mjaft i turbullt nga pikëpamja relacionale për Akrepin.

Siç analizohet te kalendari i shenjave të zodiakut, Marsi, planeti i erosit, forcës dhe pasionit, do të fillojë gjithashtu një tranzit të ri që do ta çojë atë në qiellin e Dashit, mbrojtësin e tij.

Lajm i mirë për tre shenjat e zjarrit, Shigjetarin, Luanin dhe Dashin, të cilët do të kenë shansin të gjejnë një formë më të mirë fizike. Vendasit e Peshores, Gaforres dhe Bricjapit do të kenë më pak forcë midis majit dhe fillimit të qershorit: do të ishte një ide e mirë të ngadalësoni ritmin dhe të bëni pushime të vogla relaksuese herë pas here, nëse nuk duan të mbërrijnë. Korriku i rraskapitur.

Kalendari i shenjave të horoskopit: çfarë rezervojnë yjet?

29 Prill: Afërdita do të lëvizë në qiellin e Demit; 30 Prill: Marsi do të ulet në Dashi; 8 maj: Hëna e re në Demi; 15 maj: Mërkuri do të arrijë në shenjën e Demit; 20 maj: Dielli do të hyjë në shenjën e Binjakëve; 25 maj: Jupiteri do të mbërrijë te Binjakët

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit