Transmetuar më 16-04-2024, 08:33

Disa shenja të zodiakut priren të sëmuren më lehtë në pranverë se të tjerat. Mund të duket absurde, megjithatë sipas ekspertëve të astrologjisë mund të ketë një lidhje midis tabelës së lindjes dhe shqetësimit fizik pranveror.

Kjo është arsyeja pse disa nga protagonistët e sotëm mund të urrejnë edhe prillin dhe sezonin e tij në përgjithësi, por vetëm në rastet më ekstreme.

Nëse pranvera ngjall tek shumë njerëz dëshirën për të dalë nga shtëpia dhe për të qenë jashtë, të rrethuar nga natyra, për disa shenja të zodiakut, megjithatë, kjo do të thotë rënie fizike, alergji, sëmundje fizike.

Shenjat e zodiakut që sëmuren shpesh në pranverë

Le të identifikojmë ato shenja të zodiakut që për arsye të ndryshme sëmuren më shpesh në pranverë. Këta janë individë që, ndryshe nga të tjerët, e përjetojnë stinën me frikë dhe pikëllim, me frikë se mos ndihen nuk në formë të plotë fizike.

Virgjëresha është një nga shenjat e zodiakut më të prirur për t’u sëmurë. Një kombinim i sikletshëm i stresit, i lënë pas dore dhe i akumuluar me kalimin e kohës, nervozizmit dhe hipokondrisë e bën këtë shenjë një subjekt veçanërisht të brishtë.

Ai reziston, reziston sa të mundet, sepse nuk dëshiron të humbasë kohën e çmuar duke u shtrirë kot në shtrat, por në fund sëmuret.

Binjakët janë "të sëmurët imagjinarë" klasikë. Nervozë, hipokondriakë, natyrë e shqetësuar, nuk sëmuren vërtet, siç ndodh me Virgjëreshën, por bindin veten se nuk janë mirë.

Ata e besojnë deri në atë pikë sa përfundojnë duke përjetuar simptoma të vërteta fizike, tipike të stinës së pranverës, si teshtitje, skuqje të syve, kollë.

Shigjetari dhe pranvera kanë një marrëdhënie dashuri dhe urrejtje. Ndryshe nga shenjat e tjera të zodiakut, Shigjetari nuk i frikësohet sëmundjes, por pothuajse gjithmonë sëmuret.

I furishëm, vazhdimisht në nxitim, ndonjëherë nënvlerëson shenjat e lodhjes dhe e sforcon paksa shumë trupin. Duke bërë këtë, e gjen veten të sëmurë në kulm, pikërisht kur ditët janë me diell dhe të gjata dhe një kohë kur mund të bëjë shumë gjëra të tjera. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit