Transmetuar më 10-04-2024, 13:56

Ky është momenti kur pasagjerët e një autobusi shpëtohen nga një lumë pas përmbytjeve që ndodhën gjatë natës. Rasti u regjistrua në Kenia dhe rreth 50 pasagjerë u nxorën një e nga një nga ujërat e lumit të rrëmbyer.

Ndërsa disa pasagjerë arritën të iknin përmes dritareve, të tjerët mbetën të izoluar sipër autobusit gjatë natës në pritje të shpëtimit. Autobusi ishte rrugës për në kryeqytetin e Kenias, Nairobi, kur u nxor nga rruga nga një rrymë e fortë. Policia lokale tha se të gjithë 51 pasagjerët dhe ekuipazhi u evakuuan në mënyrë të sigurt.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit