Transmetuar më 03-04-2024, 21:20

Prilli që ka nisur pritet të jetë një muaj që mund të shkaktojë vështirësi për disa shenja të horoskopit. Planetët do të fokusohen në dy shenja: Dashi dhe Demi.

Transitet e reja planetare do të ndikojnë pozitivisht në jetën profesionale dhe dashurinë e dikujt, por mund të shkaktojnë disa probleme për dikë tjetër.

Le të flasim për shenjat e zodiakut që mund të hasin në disa vështirësi të pakëndshme siç parashikon horoskopi perëndimor.

Prilli parashikon kalime të planetëve që do të ndikojnë në ekuilibrin e miqve tanë të zodiakut.

Në datën 19 Dielli do t’i thotë lamtumirë Dashit për t’u ulur në Demi dhe do të nisë ditëlindjen e shenjës së tokës.

Më 5 prill, Afërdita do të hyjë në Dashi, pranë Mërkurit dhe do të qëndrojë atje deri të hënën më 29.

Më në fund, në ditën e fundit të muajit, Marsi do të nisë edhe një tranzit të ri që do ta çojë në qiellin e Dashit.

Akrepi mund të jetë një nga ato shenja të zodiakut që do të përballet me disa momente të vështira në prill.

Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar shumë, por tranziti i gjatë i Jupiterit në Demi, të cilit do t’i shtohet edhe Dielli, mund t’i shkaktojë lehtësisht disa dhimbje koke të vogla për çështje burokratike ose ekonomike.

Kur përballet me një pengesë, një vonesë në punë ose një ngadalësim në një negociatë, shenja e ujit duhet të përpiqet të qëndrojë e qetë.

Duke filluar nga qershori, Jupiteri do të fillojë një tranzicion më të favorshëm dhe rrota do të fillojë të kthehet përsëri në drejtimin e duhur.

Peshorja është një shenjë e zodiakut që nuk është shumë e ngjashme me Dashin. Vetëkuptohet që gjatë stinës së shenjës së zjarrit, të lindurit në Peshore mund të hasin në shqetësime të pakëndshme apo një debat të ri.

Idealja do të ishte të mos merrnin vendime vendimtare dhe të prisnin muajin maj, kur qielli do të bëhet më miqësor.

Zona më e rrezikuar do të jetë ajo e marrëdhënieve: nëse Peshorja nuk tregon kujdes maksimal në marrëdhëniet ndërpersonale, si në familje ashtu edhe në punë, mund të përfshihet në mosmarrëveshje të nxehta nga të cilat do të jetë e vështirë të shpëtojë.

Një nga shenjat e zodiakut që mund të ketë vështirësi në prill do të jetë Bricjapi. E freskët nga një periudhë veçanërisht e rëndë pune, shenja e tokës mund të mbërrijë në pranverë paksa e lodhur.

Megjithatë, si një punëtor i mirë që është, në asnjë rrethanë nuk do të dëshirojë të ngadalësojë ritmin ose të bëjë një pushim të shkurtër.

Me Merkurin tek Dashi rreziku i debatit me një koleg pune apo partner/e do të jetë shumë i lartë. Shenjës së tokës do t’i duhet të bëjë një përpjekje të madhe për të përmbajtur nervozizmin dhe të mos e derdhë atë në punë apo dashuri.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit