Transmetuar më 02-04-2024, 12:21

Deri para dy ditësh, pavarësisht hetimeve të vazhdueshme, nuk u zbulua asgjë për fatin e 2-vjeçarit Emile, zhdukja e të cilit tronditi Francën.

Tashmë autoritetet kanë gjetur eshtrat e Emilies së vogël vetëm 90 metra larg shtëpisë së gjyshit të tij.

Këtë lajm e dha kryebashkiaku i qytetit Verbet François Balic, i cili e konsideron këtë krim si krim makabër. Sipas tij, kjo zonë “ishte hetuar tërësisht nga policia”.

“Nuk ka gjasa që ndonjë kafshë të sjellë mbetje njerëzore në fshat kur dikush mungon. Kjo na çon në skenarin që dikush ia ktheu eshtrat Emilit dhe ndoshta ka ndodhur kohët e fundit”, shtoi kryetari i komunës.

Një burim i cituar nga Daily Mail tha se ajo që u gjet janë kockat dhe kafka e Emiles së vogël.

“Ky lajm tronditës është ajo që kishim frikë. Tani e dimë, në ditën e Ringjalljes Katolike, se Emile na ruan në dritën dhe dashurinë e Zotit, por dhimbja dhe pikëllimi mbeten. Tani është koha për të vajtuar, për të lutur dhe për të menduar”, thanë prindërit e Emiles së vogël përmes avokatit të tyre, të cilët apeluan që të respektohen momentet private të familjes.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit