Transmetuar më 01-04-2024, 11:38

Mbrëmjen e së premtes, një stundente në Fakultetin Ekonomik, u raportua e zhdukur në Ilinden të Shkupit. Bëhet fjalë për një 21-vjeçare me origjinë shqiptare, e identifikuar si Enkeleda Çela.

Zhdukja e saj, e raportuar nga miqtë të cilët kanë njoftuar edhe familjen e saj në Shqipëri.

Të premten mbrëma, rreth orës 01:00 të mesnatës, Çela doli për shëtitje në lagjen Ilinden, ku banonte.

Por që atëherë ajo nuk është kthyer në shtëpi. Shoqja me të cilën jeton ka nisur kërkimet dhe sipas raportimeve, Enkeleda është parë mëngjesin e së shtunës në një pikë karburanti në Ilinden.

Rasti është raportuar në polici. Sipas miqve të Çelës, Ministria e Brendshme do të inspektojë kamerat ditën e hënë në vendin ku vajza u pa për herë të fundit.

Vajza ka flokë ngjyrë kafe në të kuqe dhe mban tela në dhëmbët e sipërm. Ajo është e gjatë 160 cm dhe peshon afërsisht 55 kg.

Kur ajo u zhduk, ajo kishte veshur xhinse dhe një xhaketë të zezë dhe mbante një çantë shpine.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd