Transmetuar më 29-03-2024, 15:56

SHBA- Historia e binjakeve Abby dhe Brittany Hensel u bë e njohur gjerësisht në televizion kur ishin vetëm 6 vjeçe dhe në vitin 1996 ato u shfaqën në ‘The Oprah Winfrey Show’, duke shkaktuar një sensacion pasi është një rast jashtëzakonisht i rrallë. Abby kontrollon krahun dhe këmbën e djathtë, ndërsa Britanny kontrollon të majtën.

Kur vajzat lindën, mjekët i informuan prindërit se mund të kryenin një operacion për t’i ndarë, por shtuan se kishte pak shanse që secila prej tyre t’i mbijetonte operacionit, kështu që në fund vendosën të mos i ndanin.

Në të vërtetë, edhe pse shumë nga këta fëmijë siamezë nuk e arrijnë moshën madhore, motrat e Minesotës jo vetëm që kundërshtuan prognozat mjekësore, por asnjëherë nuk pushuan së kërkuari për një jetë të pasur dhe të përmbushur në çdo mënyrë. Deri në pikën që ato studiojnë dhe punojnë, sot, si edukatore, dhe, Abby martohet me të dashurin e saj, ushtarin veteran Josh Bowling.

Lajmin për martesën e tyre e ka bërë të ditur Today, duke cituar dokumente zyrtare dhe foto nga ceremonia. Një nga problemet më të mëdha praktike me këtë marrëdhënie, përveç faktit që çifti nuk ka pasur kurrë një shans për të shijuar pak kohë intime së bashku, është se ndërsa ata teorikisht mund të kenë fëmijë, mbetet e paqartë nëse nëna biologjike do të jetë Abby apo Brittany.

@dailymail Conjoined twin from the reality show ‘Abby & Brittany’ secretly tied the knot to army veteran Josh Bowling. Conjoined twins Abby and Brittany Hensel first gained national attention when they appeared on "The Oprah Winfrey Show" in 1996. The Hensels later starred in the feel-good TLC reality series “Abby and Brittany," which showed them driving, traveling to Europe and even riding a moped. When the show ended after one season, Abby and Brittany had just graduated from college with degrees in education. #conjoinedtwins #abbyandbrittany #wedding #twins #sisters ♬ original sound – Daily Mail

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd