Transmetuar më 29-03-2024, 09:31

Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të gjitha të rejat që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral.

Çdo ditë astrologu italian formulon vëzhgime astrologjike për dashurinë, punën dhe shëndetin për dymbëdhjetë shenjat e zodiakut, përkthyer nga noa.al.

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër do të keni yje që do t’ju japin energji të re. Rreziku do të jetë të ndjeni një shtysë të madhe që mund të nxisë dikë t’i japë fund një marrëdhënieje, një bashkëpunimi, të rebelohet kundër tensioneve të ndjera deri tani. Qielli është gjithashtu i dobishëm për të eksploruar emocione të reja, të bukura.

Demi: Nesër yjet do të vazhdojnë t’ju ftojnë të ndryshoni. Ata që bënë një gabim, të vetëdijshëm për gabimin e tyre dhe duke shpresuar ta korrigjojnë atë, tani e gjejnë veten duke u përballur me një situatë mjaft të ndërlikuar. Në fund, megjithatë, të gjitha këto probleme do t’ju lejojnë të rinovoni thellësisht veten, kështu që nuk janë plotësisht negative.

Binjakët: Do të fillojë një fundjavë e qetë Pashke, e karakterizuar nga një Hënë në kah të kundërt, e cila do të stimulojë më shumë reflektim. Në dashuri do të jenë të shumtë Binjakët që do të ndiejnë nevojën për të testuar lidhjen e tyre, për të kuptuar nëse do ia vlente të vazhdojnë lidhjen apo jo.

Gaforrja: Këto yje mund të rezervojnë disa lajme interesante për ju, negociata të reja, mundësi të rëndësishme. Nëse keni probleme në dashuri, do të bëni mirë të flisni për këtë tani dhe të mos shtyni asnjë diskutim të dobishëm. Idealja do të ishte të kalonit një Pashkë të qetë, larg konfuzionit.

Luani: Fundjava do të fillojë padyshim mirë. Me yje kaq interesantë do të jetë e pamundur të mos fitoni vëmendjen dhe admirimin e të tjerëve. Nëse javët e fundit ju është dashur të përballeni me një mungesë financiare ose keni pasur një problem praktik, do t’ju duhet të prisni deri në qershor për të marrë diçka më shumë.

Virgjëresha: Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër qielli do të jetë ende mjaft nervoz, por nuk duhet të bëni gabim duke besuar se është negativ. Mos i shtyni zgjedhjet që mund të bëni tani për javën tjetër! Nga ana tjetër është koha të shkëputeni nga priza për Pashkë dhe ta trajtoni veten me një ditë relaksi të plotë.

Peshorja: Nesër mund të ndjeni ende disa gjurmë zemërimi: përpiquni t’i largoni sa më shumë. Sigurisht, nuk do të jetë e lehtë me gjithë këto polemika rreth jush, por duhet të përpiqeni të bëni një pushim për reflektim. Fatkeqësisht, muaji prill mund t’ju shkaktojë zemërim të ri: përdorni këto orë për të rimbushur bateritë tuaja.

Akrepi: Këto ditë dashuria po bëhet sërish një protagoniste e fortë në jetën tuaj. Dëshira për të dashur rritet edhe tek ata që kanë qenë viktimë e një marrëdhënieje të vështirë në të kaluarën. Afërdita miqësore mund të rezervojë lajme interesante për çiftet më solide. Ata që nuk duan të kthehen në një marrëdhënie sfiduese, mund ta gjejnë veten në një marrëdhënie me kohë të pjesshme

Shigjetari: Afërdita në shesh do t’ju inkurajojë të merrni vendime të vështira në dashuri. Kushdo që është në dyshim mes dy marrëdhënieve do të duhet të ndalet dhe të kuptojë se cila është gjëja e duhur për të bërë. Nëse jeni të lodhur nga e njëjta rutinë e vjetër e përditshme, do t’ju duhet të filloni të mendoni për diçka të re, për një ndryshim rrënjësor. Vendime të rëndësishme do të merren deri në fund të majit.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër yjet do t’ju inkurajojnë të analizoni më thellë situatën tuaj aktuale dhe të përpiqeni të kuptoni se tek cilët njerëz mund të mbështeteni vërtet në të ardhmen. Për çdo ditë ju keni kërkuar zgjidhje për vështirësitë tuaja dhe keni luftuar për t’ua deleguar të tjerëve. Nëse dikush është në dispozicion, duhet të pranoni ndihmën e tyre.

Ujori: Ditë të rëndësishme premtojnë të vijnë, të ndriçuara nga një Hënë aktive. Duhet të përpiqeni të ndani më shumë nga gjërat që bëni, me të tjerët, e jo të bëni gjithçka vetë. Idealja do të ishte të organizonit një Pashkë në shoqërinë e njerëzve që doni. Tani e tutje do të jetë më e lehtë për të marrë disa vendime biznesi.

Peshqit: Nesër dhe pasnesër do t’ju duhet të përballeni me një Hënë të pafavorshme e cila mund të shkaktojë një tension të vogël. Më mirë të shmangni programet e lodhshme dhe të kaloni 48 orët e ardhshme duke u relaksuar, së bashku me familjen tuaj. Dashuritë e porsalindura duhet të kultivohen. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd