Transmetuar më 28-03-2024, 20:53

Me ardhjen e pranverës, viti 2024 po futet në brendinë e tij të konstatueshme, ku gjërat kanë nisur të evidentohen si do të shkojnë: tashmë mund të identifikojmë shenjat e zodiakut që mund të takojnë një dashuri të re këtë vit.

Kalimet e dy planetëve në veçanti do të jenë vendimtare në këtë kuptim: Venusit dhe Jupiterit.

Ndërsa i pari është një planet i shpejtë dhe lëviz më shpejt nga një plejadë në tjetrën, duke ndjekur kështu Diellin, Jupiteri është një planet i ngadalshëm dhe qëndron në një shenjë për rreth një vit.

Kur Venusi zbret në një hapësirë ​​zodiakale, rrit sharmin dhe karizmën e shenjës që e pret. Dëshira për të dashur rritet si dhe mundësitë për të pasur një takim të ri.

Jupiteri në astrologji simbolizon fatin dhe bollëkun. Të kesh këto dy yje në aspektin miqësor do të thotë të kesh një shans të mirë për të gjetur dashurinë.

Shenjat e horoskopit që do të zbulojnë dashurinë këtë vit

Le të merremi tani me ato shenja që mund të gjejnë një shpirt binjak këtë vit. A do të jeni edhe ju ndër ata me fat që mund të bini në dashuri dhe ta mbyllni vitin me një dashuri të re?

Peshqit do të jenë një nga shenjat e horoskopit që do ta zbulojnë shumë shpejt dashurinë. Në mars dhe prill, shenja e ujit pret Venusin, por edhe Marsin, planetin e pasionit, në qiellin e saj, ndërsa Jupiteri do të kalojë në shenjën e mikut të tij Demi deri në fund të majit.

Nëse ata gjejnë guximin të ulin vigjilencën e tyre dhe të hapen për takime të reja, shenja e Peshqve mund të dashurohet para se të përfundojë pranvera.

Demi, i freskët nga një dimër shumë i rëndë nga çdo këndvështrim, do të ketë mbrojtjen e Jupiterit në gjysmën e parë të muajit.

Ata që janë ndarë së fundmi ose kanë përjetuar një fazë konflikti me partnerin/en e tyre do të mund të rifitojnë qetësinë dhe, kush e di, ndoshta edhe një dashuri rraskapitëse, deri në qershor.

Ndër shenjat e horoskopit më të preferuara nga yjet do të jenë Binjakët. Jupiteri do të hyjë në shenjën e ajrit në fund të pranverës dhe do të qëndrojë atje për shumë muaj.

Në fund të majit, në qiellin e Binjakëve do të hyjë edhe Afërdita, ylli i dashurisë, duke sjellë një dëshirë të përtërirë për t’u dashuruar, për të pasur takime të reja interesante. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd